در اين بخش مي‌توانيد در مورد رزم ناوها به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
355

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 فروردین 1389 17:45

طهرون-شمرون

آرشيو سپاس: 3267 مرتبه در 332 پست

آشنایی با بزرگترین دژ آبها..رزم ناو اتمی Pyotr Velikiy

توسط wild-bear » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 10:21

عرض ادب خدمت اساتید

battlecruiser Pyotr Velikiy

(گل سرسبد ناوگان شمال.قاتل ناو هواپیمابر. Yuriy Andropov القاب و نام دیگر این رزم ناو میباشد)

در آخر نام پطر کبیر به حق برازنده این دژ تسخیر ناپذیر آبهاست.

بیش از صدها قطعه (به گفته یکی از دوستان بیش از 1600 قطعه در این کلاس بکار رفته است) اعم از موشک انداز توپ .راکت.اژدر .انواع سیستمهای راداری و ماهواره ای و انبوهی از تجهیزات مدرن و تکنولوژیهای فوق پیشرفته این رزم ناو را کاملا شکست ناپذیر کرده است.بطوریکه به اذعان کارشناسان نظامی توان درگیری همزمان در سه جبهه سطحی .زیر سطحی و هوایی را دارد.

به گزارش ITAR-TASS

در جریان یک عملیات شبیه سازی شده در سال 2006 توانست یک ناو هواپیمابر و نیمی از اسکورت آنرا به قعر آبها بفرستد و بیش از پیش قدرت و جایگاه خود را مبنی بر بزگترین و مجهزترین رزم ناو جهان به رخ رقبا بکشاند.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

پطر کبیر یکی از قلدرترین رزم ناوهای کلاس kirov میباشد که این کلاس بعد از ناوهای هواپیمابر بزرگترین در نوع خود میباشند.

اگرچه این کشتی جنگی را نمیشود یک رزم ناو نامید اما بناچار طبق سنت در رده battlecruiser ها قرار میگیرد.

این رزمناو با 140 کابین یک کشتی مسافربری لوکس را در خود جای داده است. این کابینها شامل اتاقهای ملوانان. افسران.. پرسنل بیمارستان و بقیه خدمه کشتی میشود .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                

کار بروری این طرح از سال 1986 شروع شد و بدلیل مشکلات اقتصادی که جنگ افغانستان بر روسیه تحمیل کرده بود به مدت 10 سال به تعویق افتاد و در نهایت در سال 1996 با تامین بودجه و نیروی کار متخصص راه اندازی و تکمیل طرح اغاز شد که در نهایت در نوامبر همان سال (1996) بصورت آزمایشی وارد ناوگان دریای شمال روسیه شد و در اپریل سال 1998 بصورت کامل بخدمت گرفته شد.

در آگوست سال 2000 در جریان بزرگترین رزمایش آبی تاریخ فدراسیون روسیه با زیر دریایی افسانه ای کورسک وارد میدان شد و در انجام عملیاتی مشترک ناگهان ارتباط خود را با کورسک از دست داد و پس از مشخص شدن انفجار و در پی آن منهدم شدن کورسک تا سال 2011 هر از چند کاهی به نگهبانی در آن منطقه می پرداخت تا در صورت نیاز سریعا وارد عمل شود.

بازسازی:

بدستور دریا سالار Vladimir Kuroyedov در اپریل سال 2004 جهت بازسازی در مجتمع کشتی سازی Severodvinsk لنگر انداخت و در دوم اوت همان سال بخدمت بازگشت.

بازسازیها شامل:

رنگ آمیزی مجدد بدنه و داخل.آپگرید سیستم ناوبری.عرشه.آبخور

عملیاتها و مانورها:

8 دسامبر 2008 : ورود به دریای کاراییب بهمراه ناوشکن
Chabanenko و شرکت در رزمایشی مشترک با نیروی دریایی ونزوئلا.
این رزمایش روسیه از نگاه دول غربی نوعی خودنمایی و بازگشت قدرتمند روسیه به عرصه های جهانی دیده شد که تا آن زمان بی سابقه بود.
22 اکتبر 2008 سفر به ترکیه
6-9 نوامبر 2008 سفر به فرانسه
10 نوامبر 2008 سفر به دریای مدیترانه و عبور از تنگه جبل الطارق
25 نوامبر 2008 همزمان با سفر رییس جمهور روسیه به ونزوئلا اعزام شد
1-2 دسامبر 2008 به پاناما
13 دسامبر به نیکاراگوئه
19-23 دسامبر به هاوانا کوبا
11 ژانویه 2009 شرکت در رزمایشی مشترک با هند و آغاز سفری سه روزه به
کیپ تاون افریقای جنوبی
12 فوریه 2009 آزاد کردن 10 کشتی از دست 3 قایق دزدان دریایی سومالی
در 10 مارس 2009 پس از 6 ماه ماموریت به خانه بازگشت
در 30 مارس 2010 سفری 6 ماهه را آغاز کرد
14 اپریل 2010 به بندر Tartus سوریه واقع در دریای مدیترانه اعزام شد.(این بندر پایگاه دایمی روسیه میباشد)
در اوایل می 2010 در دریای چین با رزم ناو موشکی مسکووا دیداری داشت و پس از آن به رزمایش واستوک اعزام شد.
در 29 سپتامبر پس از طی کردن 28000 مایل به خانه بازگشت.

مشخصات:

محل خدمت: نیروی دریایی فدراسیون روسیه(ناوگان شمال)

کشور سازنده: روسیه
نام:
Pyotr Velikiy    
تاریخ آغاز پروژه : 1986
راه اندازی: 1998
وضعیت: در حال خدمت
نوع: رزم ناو فوق سنگین اتمی و موشکی
وزن نرمال : 24300 تن
وزن ماکسیمم : 26190 تن  

ابعاد :

طول کلی : 251 متر
طول قسمت داخل اب : 230 متر
عرض : 28.5 متر
عرض قسمت داخل اب : 24 متر
ابخور : 10.33 متر

موتورها :  

4 راکتور اتمی دارای توربین بخار متصل به 2 پروانه 5 تیغه به قدرت 270 هزار اسب بخار
4 توربو ژنراتور 3000 کیلو وات ، 4 ژنراتور GT به قدرت 1500 کیلو وات
حداکثر سرعت 32 گره
پرسنل : 727 نفر به علاوه 15 خلبان و متصدی هلیکپتر

تسلیحات :

سیلو پرتاب موشک
اين سيلو متعلق به موشك SS-NX-26 Oniks/Yakhont است .این موشک با کلاهک اتمی 20 kt  و برد بیش از 300 کیلومتر(تا 800 km هم گزارش شده است)چالشی بزرگ برای ناو هواپیمابر و ناوگروه همراهش خواهد بود.بنظر من در صورت شلیک چیزی از ناوگروه نخواهد ماند!!!

20 موشک ss-n-19 Granit  با برد 450 ناتیکال مایل ( معادل 834 کیلومتر) سرعت 2.5 ماخ
در سال 2005 این موشک با موشکهای SS-NX-26 Oniks/Yakhont  تعویض شدند
12 لانچر موشک ضد هوایی و ضد موشک S-300F,  مجموعا شامل 96 موشک
4 مقر پرتاب ضد هوایی SA OSA-MA با مجموع 40
10 مقر ADGM Kashtan مجموعا 192 موشک
10 مقر پرتاب موشک Vodopad-NK (SS-N-16) با برد 450 ناتیکال مایل (معادل 834 کیلومتر) مجموعا 20 موشک
2 توپ AK-130 DP با قطر 130 م م و برد 28800 متر مجموعا 840 گلوله
8 قبضه توپ AK-630 gattl ( 6 لول ) 30 م م با شلیک 6000 تیر در دقیقه مجموعا 48000 تیر
راکت انداز RBU-1000 با برد 6000 متر مجموعا 102 راکت
10 اژدر انداز 533 م م مجموعا 53 اژدر
2 راکت انداز RBU-Udav-1 با 1500 متر برد مجموعا 40 راکت
3 هلیکپتر KA – 27  

تجهیزات الکترونیک :  

سیستم کامپیتری پردازش اطلاعات رزمی
تجهیزات رادیویی ارتباطی
سیستم ارتباط ماهواره ای
سیستم کنترل اتش موشکهای ضد کشتی
سیستم کنترل اتش اژدرها
سیستم کنترل اتش راکت اندازها
رادار تجسسی
رادار برای شناسایی هواپیماها و موشکهای دارای ارتفاع پایین
2 سیستم کنترل اتش موشکهای ضد هوایی
4 سیستم راداری و کنترل اتش توپهای 30 میلیمتری گتلین
2 رادار ناوبری
2 سونار ACTIVE/PASSIVE2
سیستم جنگ الکترونیک برای ایجاد کشتی کاذب بر روی رادار و گول زدن رادارهای دشمن

نگاهی اجمالی به موشک SS-NX-26 Oniks/Yakhont :

کمپانی سازنده:Beriev
برد بیش از 300 کیلومتر
حداقل برد : 120 کیلومتر
سرعت : 2 تا 2.5 ماخ
ارتفاع در فاز پایانی 5 تا 15 متر
وزن کلاهک : 200 کیلوگرم
هدایت : رادار فعال ( اکتیو رادار ) و نیمه فعال بسته به نوع هدف
رادار نصب در کلاهک موشک
حداقل برد رادار در هنگام کشف هدف : 50 کیلومتر
حداکثر زاویه رادار : 45± درجه
نوع سوخت : در هنگام شلیک مایع و در طی مسیر جامد که با موتور ramjet کار میکند ( موتوری بدون استفاده از توربین که فقط از فشار هوا برای پیشرانه استفاده میکند )
قابلیت شلیک از روی اب و زیر اب و خشکی
زوایای شلیک : بین 15 تا 90 درجه
وزن موشک : 3000 کیلو گرم

در سال 2010 اخباری مبنی بر فروش این موشکها به سوریه باعث  نگرانی شدید اسراییل وجنجالهای رسانه ای غرب شد.

تصاویر:

----------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------

کپی برداری فقط با درج نام نویسنده و لینک به سنترال کلاب مجاز میباشد.

احسان امیر اعتصام

امیدوارم مفید واقع شود

از چشم درد مردم

بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»

tap gan از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب wild-bear تشکر کرده اند:
joiber, interceptor, shola, كيارش, veyron, CAPTAIN PILOT, ali061, cheka, m-sajedy, reza4087, Shahbaz, Mahdi1944, typhoon, oweiys, sghanbare1, Ruozbeh, kimia 55, نادر70, un4given.1991, Persian Cat, @lirez@, Mohammad 1985

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: آشنایی با بزرگترین دژ آبها..رزم ناو اتمی Pyotr Velikiy

توسط typhoon » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 11:20

سلام
از شما به خاطر این مطلب تشکر می کنم.چشمت هم درد نکنه!!!! :grin:  :razz:
ولی چند نکته:
یکی این که تا جایی که من می دونم برد یاخونت همون نهایتا 300 کیلومتر ولی 800 کیلومتر یکم عجیب نیست؟!!
مسئله دیگر هم اینه که به نظر من تا زمانی که روسها ناوهواپیمابر نیرومند و تعداد هواپیمای زیاد نداشته باشند این کشتی ها در برابر حملات هوایی ، با وجود تمام سیستم های ضد هوایی خود،بسیار آسیب پذیر هستند.تجربه ناوهای بزرگ در طول تاریخ نشون داده که این کشتی ها بدون پوشش هوایی تنها به قعر اقیانوسها خواهند رفت.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, wild-bear, un4given.1991, shola, kimia 55, m-sajedy

Captain I

Captain I

نماد کاربر
355

تاريخ عضويت

طهرون-شمرون

توسط wild-bear » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 11:50

typhoon نوشته است:سلام
از شما به خاطر این مطلب تشکر می کنم.چشمت هم درد نکنه!!!! :grin:  :razz:
ولی چند نکته:
یکی این که تا جایی که من می دونم برد یاخونت همون نهایتا 300 کیلومتر ولی 800 کیلومتر یکم عجیب نیست؟!!
مسئله دیگر هم اینه که به نظر من تا زمانی که روسها ناوهواپیمابر نیرومند و تعداد هواپیمای زیاد نداشته باشند این کشتی ها در برابر حملات هوایی ، با وجود تمام سیستم های ضد هوایی خود،بسیار آسیب پذیر هستند.تجربه ناوهای بزرگ در طول تاریخ نشون داده که این کشتی ها بدون پوشش هوایی تنها به قعر اقیانوسها خواهند رفت.

-----------------------------------
سلام و تشکر از شرکت شما در تاپیک

در مورد برد دوست عزیز حداقل در دو جای تاپیک ذکر شده 300 km  اما شما آنها را ندیدید ولی گزارش 800 km را ؟؟؟
بنظر من جنگ روانی را آغاز کردید ولی متاسفانه بنده اهلش نیستم(بقول خدا بیامرزی عاقلان دانند)
..................
در مورد پشتیبانی هوایی هم شما همسایه شمالی را خیلی دستکم گرفتید نه عزیز من این خبرا هم نیست و طرف غربی هم خیلی گنده نیست.
مگر میشود رزم ناوی به این عظمت ساخته شود با هزینه های چند میلیاردی و آخر سر هم براحتی برود قعر آب.از دیروز  و تاریخ گفتید بله خیلی اتفاقات تو طول تاریخ افتاده . از غرق شدن تایتانیک تا زدن ناو امریکایی توسط میراژ عراقی و زمین خوردن b2 برروی باند ولی آنها کجا این کجا.بنظر بنده شما با سیاستی که در نوشتن دارید بیشتر بدنبال تضعیف کردن یک کشور و زیر پا گذاشتن زحمت دیگران هستید.
کمی هم علمی و نزدیک به واقعیت نظر دهید
در کل تمام نظرات شما برای این بنده حقیر قابل احترام بوده و خواهد بود
....
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»

un4given.1991, cheka, m-sajedy

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 13:14

سلام
والا بنده لازم می دونم چند نکته رو خدمت شما و سایر دوستان عرض کنم.
در بخش موشکهای ضد کشتی بنده از طرفداران پر و پا قرص موشکهای ضد کشتی روسی و خصوصا ۳ موشک سان برن ،یاخونت و کلاب هستم.یک خبری رو هم همین جا خدمت دوستان عرض کنم و اون هم اینکه انشالله اگر این امتحان کنکور رو بتونم با موفقیت طی کنم در طی چند مقاله سری کامل موشکهای ضد کشتی روسی از پی ۱۵ تا کلاب را در ماهنامه جنگ افزار و سنترال برای دوستان معرفی می کنم.
در ضمن من نمی دونم حرف بنده در رابطه با شناورهای بزرگ جنگ روانی است و یا ربط دادن این قضیه به سقوط ب ۲ آمریکایی؟!!!!
در مورد یاخونت هم بنده گفتم که برد ۳۰۰ کیلومتر صحیح است.در مورد موشک یاخونت با برد ۸۰۰ کیلومتر اگر منبعی دارید لطف کنید و برای دوستان قرار دهید.
در ضمن شما با اشاره به مورد پیش آمده برای ناو استارک در خلیج فارس در حقیقت صحبت بنده را در لزوم داشتن پوشش هوایی تایید کردید.منظور بنده از لزوم پوشش هوایی برای واحدهای سطحی ،پوشش لازم در آبهای آزاد و دور از خاک اصلی کشور و برد جنگنده های زمین پایه است.یعنی شما می فرمایید روسیه این توانایی را دارد که به وسیله جنگنده های زمین پایه خود پوشش هوایی ۲۴ ساعته برای ناوگان خود در دور از خاک اصلی روسیه را فراهم کند؟
در ضمن بنده قصد دست کم گرفتن همسایه شمالی را ندارم ولی در عین حال در بخش دریا و خصوصا شناورهای سطحی وقتی در یک طرف آمریکا را میبینم با ۱۰ ناو هواپیمابر اتمی در حال خدمت و ۲ فروند ناو دیگر در حال ساخت که به زودی وارد خدمت می شوند و در کنار هر کدام از این ها چند عدد رزم ناو از رده خارج !!!!تایکاندروگا که توانایی ساقط کردن ماهواره دارند،که البته این هم چیز زیاد مهمی نیست چون اگر بود روسها میساختند و روی شناورهاشون قرار می دادند،و یا یک سری موشک موشک بدرد نخور!!!تام هاوک بلوک ۴ که دارای برد کمی هستند و نهایتا تا ۲۵۰۰ کیلومتری رو در دریا و یا روی زمین می زنند و اون زیر آب هم در کنار اینها یک چند تا زیردریایی بدرد نخور کلاس ویرجینیا به قیمت ارزان چند صد ملیون دلار دارند می چرخند رو می بینم و در طرف مقابل یک ناو هواپیمابر غیر اتمی رو با نهایتا ۲۰ فروند سوخوی ۳۳ میبینم که هنوز با رادارهای قدیمی پرواز می کنند نمی تونم خیلی حسابی برای نیروی دریایی همسایه شمالی در نبرد در آبهای آزاد باز کنم.
با تشکر.

wild-bear, un4given.1991, kimia 55, m-sajedy

Major

Major

نماد کاربر
763

تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

توسط cheka » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 13:20

typhoon نوشته است:
با وجود تمام سیستم های ضد هوایی خود،بسیار آسیب پذیر هستند.تجربه ناوهای بزرگ در طول تاریخ نشون داده که این کشتی ها بدون پوشش هوایی تنها به قعر اقیانوسها خواهند رفت.

البته باید به این نکته توجه داشت که در طول تاریخ تا به امروز سیستمهای پدافندی و ضدهوایی هم بسیار پیشرفت کرده اند و الان دیگه 50 سال پیش نیست که مثل ناو یاماتو برای مقابله با هواپیماهای دشمن فقط به آتش پرحجم آتشبار ضدهوایی تکیه کنیم . در حال حاضر سیستمهای پیشرفته ی پدافندی از سیستم پدافند دریایی دوربرد SA-N-6 (نمونه ی دریایی اس-300) تا سیستم دفاع نزدیک کاشتان و AK-630 ناوها در مقابل هرگونه تهدید هوایی حفاظت میکنند
در اینکه روسی بجز در ناوگان دریای شمال (که ناو هواپیمابر کوزنتسوف رو داره) در آبهای آزاد و بسیار دور از خاک روسیه توانایی کمی برای پوشش هوایی مداوم ناوها داره حرفی نیست بهمین دلیل هم هست که ناوهای بزرگی مثل Velikiy چندین نوع پدافند برای درگیری با اهداف هوایی در هر نوعی رو دارند . اما نمیشه پوشش هوایی برد بلند زمین پایه رو با توجه به وسعت زیاد روسیه در نظر نگرفت.
در آخر هم البته باید عرض کنم در بند آخر حرفهاتون در مقابل ناوها و زیردریایی هایی که گفتید ارتش روسیه هم دست خالی نیست (در همین فروم اگر بگردید اطلاعات خوبی در این زمینه پیدا میکنید ، از جمله در همین تاپیک) و دلیل نمیشه برتری پوشش هوا-دریایی که فرمودید به همه ی نیروی دریایی بسط بدید !
در ضمن دو ویدئو درباره ی ناو Velikiy تقدیم دوستان :
آخرين ويرايش توسط cheka on چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 13:39, ويرايش شده در 2.
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
wild-bear, reza4087, un4given.1991, X.Nima, m-sajedy

Captain I

Captain I

نماد کاربر
355

تاريخ عضويت

طهرون-شمرون

توسط wild-bear » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 13:32

typhoon نوشته است:سلام
والا بنده لازم می دونم چند نکته رو خدمت شما و سایر دوستان عرض کنم.
در بخش موشکهای ضد کشتی بنده از طرفداران پر و پا قرص موشکهای ضد کشتی روسی و خصوصا ۳ موشک سان برن ،یاخونت و کلاب هستم.یک خبری رو هم همین جا خدمت دوستان عرض کنم و اون هم اینکه انشالله اگر این امتحان کنکور رو بتونم با موفقیت طی کنم در طی چند مقاله سری کامل موشکهای ضد کشتی روسی از پی ۱۵ تا کلاب را در ماهنامه جنگ افزار و سنترال برای دوستان معرفی می کنم.
در ضمن من نمی دونم حرف بنده در رابطه با شناورهای بزرگ جنگ روانی است و یا ربط دادن این قضیه به سقوط ب ۲ آمریکایی؟!!!!
در مورد یاخونت هم بنده گفتم که برد ۳۰۰ کیلومتر صحیح است.در مورد موشک یاخونت با برد ۸۰۰ کیلومتر اگر منبعی دارید لطف کنید و برای دوستان قرار دهید.
در ضمن شما با اشاره به مورد پیش آمده برای ناو استارک در خلیج فارس در حقیقت صحبت بنده را در لزوم داشتن پوشش هوایی تایید کردید.منظور بنده از لزوم پوشش هوایی برای واحدهای سطحی ،پوشش لازم در آبهای آزاد و دور از خاک اصلی کشور و برد جنگنده های زمین پایه است.یعنی شما می فرمایید روسیه این توانایی را دارد که به وسیله جنگنده های زمین پایه خود پوشش هوایی ۲۴ ساعته برای ناوگان خود در دور از خاک اصلی روسیه را فراهم کند؟
در ضمن بنده قصد دست کم گرفتن همسایه شمالی را ندارم ولی در عین حال در بخش دریا و خصوصا شناورهای سطحی وقتی در یک طرف آمریکا را میبینم با ۱۰ ناو هواپیمابر اتمی در حال خدمت و ۲ فروند ناو دیگر در حال ساخت که به زودی وارد خدمت می شوند و در کنار هر کدام از این ها چند عدد رزم ناو از رده خارج !!!!تایکاندروگا که توانایی ساقط کردن ماهواره دارند،که البته این هم چیز زیاد مهمی نیست چون اگر بود روسها میساختند و روی شناورهاشون قرار می دادند،و یا یک سری موشک موشک بدرد نخور!!!تام هاوک بلوک ۴ که دارای برد کمی هستند و نهایتا تا ۲۵۰۰ کیلومتری رو در دریا و یا روی زمین می زنند و اون زیر آب هم در کنار اینها یک چند تا زیردریایی بدرد نخور کلاس ویرجینیا به قیمت ارزان چند صد ملیون دلار دارند می چرخند رو می بینم و در طرف مقابل یک ناو هواپیمابر غیر اتمی رو با نهایتا ۲۰ فروند سوخوی ۳۳ میبینم که هنوز با رادارهای قدیمی پرواز می کنند نمی تونم خیلی حسابی برای نیروی دریایی همسایه شمالی در نبرد در آبهای آزاد باز کنم.
با تشکر.

......................................................
تایفون عزیز منظور بنده از نوشتن مطالب تاریخی از این جهت بود که وقتیکه قادر به بررسی یک موضوع نباشیم میتوانیم خیلی راحت از بحث خارج شویم ...
شما به من بگویید کل مطالبی که ذکر کردید چه ربطی به موضوع تاپیک داشت ؟؟؟؟
ناو هوپیمابر در کجای این رزم ناو کار شده یا سوخوی 33 نامی جدید برای سیستمهای ضد هوایی این رزم ناو است؟؟؟
عزیز من انصاف داشته باش ..اینقدر راحت پا روی زحمت و تلاش دیگران نگذار.
ناز نفس شما و همکارای دیگرت در مجله  ما خدارو شکر از این فرصتا نداریم که بخواهیم قول دهیمو زحمت برای خودمان بتراشیم.شماییکه ادعای کارشناسی و سبک در نگارش مطالب نظامی دارید و وعده هم میدهید بیش از این حرفا انتظار میرود.
من واقعا متعجب میشوم که با درح کردن این مسایل و ربط دادن جواب دیگران در جهت تایید چه چیزی می خواهید بر آیید؟؟؟
من با نهایت احترامی که برای عزیزان و دوستانیکه برای این سایت زحمت میکشند به شما اعلام میکنم که این کار شما در شان این سایت و سابقه کاریتان نمیباشد.
بیایید کمی در مورد تاپیک بحث کنیم آنهم دوستانه نه در مورد تخیلات ذهنمان که چه خواهد شد اگر این باشد یا نباشد.
شما به پست خودت نگاه کن ببین کاملا هدفمند زده شده و نیت شما این بوده که جواب پستهای بعضی از عزیزان را در این تاپیک بدهی ولی گناه منو صدها کاربر دیگه چیست که نمیخواهیم در بحثهای پوچ شرکت کنیم
با تشکر
امیدوارم از نوشته های دوستانه من دلگیر نشده باشید
دوستتان دارم
....

X.Nima

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 15:06

سلام
اولا که من گفتم ،شما لطف کنید و منبعی برای ادعای خود مبنی بر برد ۸۰۰ کیلومتر برای موشک ضد کشتی یاخونت بیاورید که هنوز در اون مورد جوابی از شما ندیدیم. دوست عزیز عده زیادی از کاربران این انجمن به زبان های خارجی مسلط نیستند و این انجمن و مطالب اون تنها منبع برای آگاهی اونها از مطالب نظامی است ،و تا جایی که من می دونم عددی که شما برای اون موشک اعلام کردید صحیح نیست.اگر منبعی برای اون برد اعلام شده ندارید لطفا اون بخش رو پاک کنید.
دوم اینکه می فرمایید شرق رو دست کم نگیرید و غرب هم اون قدر قوی نیست،بنده هم در پاسخ این صحبت گفتم این از وضع این طرف در ناوگان روسطحی و این هم وضع آن طرف،شما قضاوت کنید.
وقتی شما در مقاله خود از کلماتی مثل دژ نفوذ ناپذیر و شکست ناپذیر استفاده می کنید و سعی دارید این رزم ناو را بیش از آن چیزی که هست نشان دهید این گونه علامتهای سوال بزرگ ،لااقل در ذهن من ایجاد می شود.
چگونه است که یک شناور که بیشترین برد موشک آن ۳۰۰ کیلومتر است می تواند یک ناو هواپیمابر و نیمی از ناوگان همراه آن را نابود کند؟
یعنی در این شبیه سازی روسها این گونه تصور می کنند که یک ناو هواپیمابر به فاصله کمتر از ۳۰۰ کیلومتر این رزم ناو می آید و این رزم ناو هم با شلیک چند موشک ناو هواپیمابر و نیمی از ناوگان همراه آن را نابود می کند!!!!
دوست عزیز
یا شما مطالبی درباره این شبیه سازی را از قلم انداخته اید و یا این افرادی که این شبیه سازی را انجام داده اند حالت عادی نداشتند.
شما خودتون لطف کنید و برای دوستان شرح بدهید که چگونه یک رزمناو میتونه با بیشینه برد سلاح ۳۰۰ کیلومتر یک ناو هواپیمابر و نیمی از ناوگان همراه اون ناو رو غرق کنه.
در ضمن شما فرمودید ،داستان ناو استارک و بنده هم با استفاده از صحبت خود شما خواستم اهمیت پوشش هوایی در نبردهای دریایی رو یادآوری کنم.
در ضمن دقیقا به دلیل اهمیت سنترال برای من است که نمی توانم تحمل کنم مطالبی که به احتمال زیاد بخشی از آن خلاف واقع است ،به مانند برد موشک یاخونت،در انجمن مطرح شود.
کلامی هم با شما و سایر دوستان دارای سمپاتی به روسیه در انجمن دارم:
در این که آمریکا به وسیله هالیوود و بازی های کامپیوتری و سایر ابزار مختلف سعی در موجه جلوه دادن خود و ناموجه جلوه دادن دیگران و قوی نشان دادن خود و ضعیف نشان دادن دیگر دارد شکی نیست ،اما این که شما هم به ناگاه سعی در شکست ناپذیر جلوه دادن کشور روسیه و بهترین و برترترین بودن این کشور و به نوعی لاپوشانی ضعف های آن را دارید هم حرکتی صحیحی،لااقل از دید من ،نیست.
با تشکر

farhadiannn, wild-bear, interceptor, un4given.1991, kimia 55

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

توسط shola » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 19:00

موشک ss-n-19 Granit  با برد 450 ناتیکال مایل ( معادل 834 کیلومتر) سرعت 2.5 ماخ

نهایت برد موشک فوق طبق منابع مختلف بین 550 تا 650 کیلومتر ذکر شده است.

نمونه هواپایه این موشک قادر به رسیدن به برد 300 کیلومتری به شرط پرتاب از ارتفاع بالا شده است پس نهایت برد نمونه های کشتی پرتاب از 300 کیلومتر هم کمتر است .

موفق باشید
آخرين ويرايش توسط shola در چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 19:20, ويرايش شده 1 در کل.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, wild-bear, interceptor, un4given.1991, kimia 55, m-sajedy

Captain I

Captain I

نماد کاربر
355

تاريخ عضويت

طهرون-شمرون

توسط wild-bear » چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 19:10

دوست و همکار عزیز من typhoon :(  :razz:
نوشته من این میباشد:
...............................................................................
اين سيلو متعلق به موشك SS-NX-26 Oniks/Yakhont است .این موشک با کلاهک اتمی 20 kt  و برد بیش از 300 کیلومتر(تا 800 km هم گزارش شده است)چالشی بزرگ برای ناو هواپیمابر و ناوگروه همراهش خواهد بود.بنظر من در صورت شلیک چیزی از ناوگروه نخواهد ماند!!!
..............................................................................
در دوجای همین تاپیک هم بصورت قطعی نوشتم که 300 کیلومتر و متن نوشته هم نشان از تاکید برروی 300 دارد و برد 800 را یه یک خبر در حد یک گزارش

ایرادی ندارد.باشد به قضاوت خواننده و کمی سرچ در گوگل یا سایتهای مرجع داخلی مبنی بر گزارشهای متعدد

دوست عزیز.... من با گفته های شما موافقم بنده در همه موارد اشتباه کردم و این قایق موشک انداز  را رزم ناو نامیدم شرمنده ام شما منو  به ناو هواپیمابر ببخش :AA: .........................
....................................

....................................
اما از  نحوه نگارش بنده گفتید

درست میگویید نعدادی از دوستان نزدیک هم همین را میگویند که چرا با لحن طنز آمیز ویا حماسی متن مینویسی ولی جواب بنده بر میگردد به رسالت منو شما (البته شما استاد هستید)
احساس میکنم با این نوع نوشتن مخاطب بیشتری در این کسادی نصیبمان خواهد شد و همیشه از خشک و خشن بودم نظام و نظامیگیری دوری میکردم و این احساس را نیز در نوشته هایم اعمال میکردم  ولی هیچوقت مطلبی خلاف واقع نمی نوشتم که اگر غیر از این بود یقینا چند سالی بود که بازنشسته شده بودم.
که این هم باشد به قضاوت مخاطب.. :K:L
در ضمن به هیچ عنوان دوست ندارم در هیچ فرومی با زدن پستهای بیهوده و خارج از موضوع تعداد پستهای خود را بالا ببرم و به نوعی خودم را مطرح کنم این هم به قضاوت خواننده.
بیشتر از این هم وقتتان را نمیگیرم و پاسخی هم برای جوابتان نخواهم داشت چرا که احساس میکنم وقتتان باید صرف مطالب علمی و همچنین کار در ماهنامه شود تا بحثهای بیهوده با امثال من شرق زده.
راستی هر کس به اصل خود نگاه میکند شما بزار رو حساب اینکه اصلیت من مال جایی باشد که شما از آنجا بدت می آید.
از اهالی عزیز سنترال هم بابت چت رومی که به راه افتاد عذر میخواهم. :-*
یا علی :razz:  :razz:
....

interceptor, un4given.1991, X.Nima, m-sajedy

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 27 آذر 1394 17:09

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط koroush malekzadeh » دوشنبه 14 دی 1394 16:57

سلام
برد یاخونت 600 کیلومتر هست و گونه صادراتیه ان به 300 کیلومتر محدود شده.همانند کلاب که تا بردهای بالای 2500 کیلومتر هم دارد ولی گونه صادراتیه ان نهایتا 300 کیلومتر هست همه سلاحهای روسی اینگونه هستند مانند کورنت که 10.5 کیلومتر برد دارد و صادراتی 5.5.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند