در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

عیب یابی مادربرد با کارت QPCI

توسط nt » يکشنبه 3 بهمن 1389 23:59

سلام
می خواستم دوستانی که اطلاعاتی در مورد عیب یابی مادربرد با کارت QPCI دارند اینجا بیان کنند
و می خواستم بدونم که چند درصد درست جواب می دهد و اا هر کسی می تونه به راحتی با اون کار کند یا خیر
ممنون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nt تشکر کرده اند:
رضاخان, night triper, ARafiee

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: عیب یابی مادربرد با کارت QPCI

توسط Solver » دوشنبه 4 بهمن 1389 00:36

nt,  

من دنبال خرید این قبیل کارت های عیب یاب بودم، شانس ما فروشگاه مورد نظر تمام کرد و زمانی که تماس گرفت و گفت آورده بنده گفتم تشکر مزاحمتون میشم  :-)  اما نرفتم  :::P  چون آنچه را که اون کارت میتونست برای من روشن کند، بدون اون و با کمی دقت میتونستم کشف کنم.

با شناختی که از شما دارم، پیشنهاد ویژه ای برای خرید این قبیل کارت ها ندارم مگر از جهت کسب تجربه و آشنایی. قسمت بزرگی از معایب سخت افزاری را با همان بیپ سلامتی و شکل نواخت آن که حدود 7 حالت دارد میشود کشف کرد. از سوی دیگر مادربردهای امروزی با چراغ های خطانمایشان ...

اما در باب این کارت ها، چند نمونه هستند، مثلا یک نمونه در PCI قرار میگرفت با سون سگمنتی که داشت دو حرف انگلیسی نمایش میداد. که این دو حرف بیانگر قسمتی بودند که کار متوقف شده، مثلا یادم هست C1 برای خطا در ارتباط با cpu بود که مثلا اون مادربرد سوکت cpu شل شده بود و با فشار دادن این خطا برطرف میشدو ... من چون خودم خرید نکردم و مال دیگران را گاهی استفاده کردم اطمینان ندارم، اما حدس میزنم همراه باکس باید دفترچه ای جهت راهنمایی این پیام ها و دلایل احتمالیش باشد هر چند بازم مثلا گفته شده:

c1: قطعی ارتباط با cpu

و شما دیگه خودت باید فکر کنی ببینی کجا ممکنه قطع شده باشد! اما خوب حداقل میدونی اشکال در cpu نیست و باید رو خود مادربرد دنبالش بگردید. وگرنه پیداست قفل کردن وقت بازی به علت خرابی پل جنوبی نیست! چی گفتم  ::sa

منظور من این هست که اشکالاتی که این کارت ها میتونن بیان کنند را اکثر افرادی که تجربه کار سخت افزار دارند را بدون باز کردن درب کیس متوجه هستند و آنچه که یک تعمیرکار  نمیداند را این کارت ها هم نمیدانند!

اگر خریدی خواهشاً اطلاعات بزار تا آشنا بشیم، مدلش و ...  :D
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ARafiee, رضاخان, night triper, nt