در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

تفاوت RAM هاي DDR SDRAM و SDRAM چيست؟

توسط Mahdi1944 » جمعه 12 اسفند 1384 08:04

ماژول هاي SDRAM داراي 168 پايه و ماژول هاي DDR SDRAM داراي 184 پايه مي باشند و هر دو 64 بيتي هستند.
ولتاژ مصرفي DDR برابر 5/2 ولت و SDRAM برابر 5/3 ولت مي باشد. سرعت انتقال اطلاعات رم هاي DDR با فرض برابر بودن فرکانس پايه ( به عنوان مثال 133 مگاهرتز) برابر رم هاي SDRAM مي باشد.
از نظر ظاهري رم هاي SDRAM داراي دو شکاف و DDR SDRAM يک شکاف مي باشند.
حداکثر فرکانس رم هاي SDRAM برابر با 133 مگاهرتز و سرعت انتقال اطلاعاتي معادل 1 گيگا بايت مي باشد، اما آخرين مدل رم هاي DDR داراي 533 مگاهرتز و حداکثر سرعت انتقال اطلاعات آنها برابر با 4 گيگابايت مي باشد.
شايان ذکر است که رم هاي 168 پايه اي به طور کامل از رده خارج شده اند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 22 اردیبهشت 1387 08:18

سلام.

مطلب كامل و مفيدي بود.
----------------------------

البته من يك مادربرد يافتم كه هم رم DDram  و هم SDram را پشتيباني مي كند. البته مشغول تعميرش هستم. بايوس جالبي هم داره. تقريباً اندازه يه CpU بزرگتر شايد هم  :-O

. رم هاي SDram در رايانه از رده خارج شده است اما هنوز در برخي از مدارات الكتريكي كه به حافظه نياز است از اين دسته از رم ها استفاده مي شود. :o
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

New Member

no avatar
8

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 اردیبهشت 1387 12:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط asemun » يکشنبه 22 اردیبهشت 1387 14:25

salam kash kami bishtar tozih midadin!..a :sad:

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 04:33

asemun نوشته است:salam kash kami bishtar tozih midadin!..a :sad:

توضيح كامل را كه دادن، در چه رابطه توضيح مي خواي؟  :?
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 اردیبهشت 1387 12:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط asemun » جمعه 10 خرداد 1387 20:25

salam khaste nabashin
tozih inke ddr ddr2 ddr3 chi hastan che tafavoty baham daran???bazam mersi
agar tanhatarine tanhayan shavam baz ham khoda hast

Captain II

Captain II

no avatar
653

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 آبان 1386 22:31

تهران

آرشيو سپاس: 715 مرتبه در 206 پست

توسط Ra30ol » جمعه 10 خرداد 1387 22:51

Negar.int نوشته است:سلام.

البته من يك مادربرد يافتم كه هم رم DDram  و هم SDram را پشتيباني مي كند. البته مشغول تعميرش هستم. بايوس جالبي هم داره. تقريباً اندازه يه CpU بزرگتر شايد هم  :-O

.. :o

فکر نکنم چیز کمیابی رو پیدا کرده باشید :-)  :-)
چندین مارک shuttle هم دارای این قابلیت هستند.
http://www.motherboard.cz/mb/asus/P4sgx-mx_l.jpg
http://tekgems.com/images/large/MBB-P4XFB-R-unit.jpg
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 13 خرداد 1387 02:59

Irachem,

من از اين نظر گفتم جالب كه الان در بازار شيراز، مادربردي كه DDR بخوره هم پيدا نميشه و همه DDR2  هستن. دست دوم فروش ها هم ديگه كم كم دارن تمام مي كنن.

صد البته كه مارك هايي مشابه هم وجود داره، اما منظور من در منطقه كاري خودم بود.

asemun,

بحث اينكه تفاوت ميان DDR 2 و  DDR چيست،‌ از نظر من بيشتر بحث الكترونيكي است، البته اين به علت حوزه كاري من است،‌شايد دوستان بتوانند آن را در زمينه رايانه گنجانده و ارائه كنند. اما به طور ساده:

DDR 2  سرعت بالاتري نسبت به DDR دارد، چونيك سري مدارات موازي در ساختش استفاده شده ميشه گفت تعداد سيگنال هاي خطاي كمتري رد و بدل مي شه و پهناي باند بيشتري به ارسال و دريافت داده اختصاص داده مي شه.

DDR 3  هم من فقط روي كارت گرافيك ديدم كه هنوز بررسي زيادي روش نكردم.

- - -
خبر و شايد هم شايعه:

ادعاي يك شركت در كره اين بوده كه از اين به بعد يك سري مادربرد عرضه مي كنه كه نياز به رم ندارن، در حقيقت رم اون ها Onboard هست. البته از انجا كه محاسبه رم سيستم بسته به Cpu , hdd و سيستم عامل هست اين مادربرد ها مخصوص يك دسته سخت افزار خاص طراحي مي شن. البته تكنلوژي استفاده شده جاي رم روي اين مادربرد ساختار كاملاً متفاوتي داره و سرعت باور نكردي انتقال داده در آن نسبت به سرعت Cpu  درصد بسيار بالا يعني 0.575 % ‌است.
قطعاً ميدانيد كه سرعت انتقال داده در رم DDr يا DDR2 هزاران بار كند تر از CPU است. و به همين دليل Cash جبران كسر سرعت را مي كند.
:-(  من خودم خيلي تعجب كردم