در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
113

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 مهر 1385 17:51

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 9 پست

درخواست كمك از متخصصان سخت افزار(RAM)

توسط dj_mesmol » دوشنبه 27 آذر 1385 16:32

با سلام
مشكلي براي رم دوستم بوجود اومده كه رو 3تا كامپيوتر مختلف امتحان كردم و نتيجه هاي زير رو گرفتم
1-روي كامپيوتر خودش عمل بوت به درستي انجام ميشه و سيستم عامل بالا مياد ولي تصوير خرابه و بنظر ميرسه مانيتور يا كارت گرافيك خرابه(در صورتي كه اينطور نيست)
2-روي كامپيوتر دوم بايوس بوق مشكل سخت افزاري مي زنه
3-روي كامپيوتر سوم بايوس بوق نمي زنه و صفحه نمايش هم چيزي نشون نمي ده
خواهشا دوستاني كه اطلاعاتي دارن (براي درست شدن رم) كمك كنن  
ضمنا يك سوال دارم آيا ميشه در شكاف هاي مخصوص رم (كه 3 تاست) 2 رم گذاشت چون من وقتي رم خودمو در كنار رم خراب گذاشتم باز مورد سوم(كه در بالا گفتم) رخ داد
باي

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
113

تاريخ عضويت

توسط dj_mesmol » دوشنبه 27 آذر 1385 18:34

دوستان خواهشا كمك كنيد

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » دوشنبه 27 آذر 1385 19:04

dj_mesmol جان رم از چه مارکی است و DR  و SD و DR2 بودن آن را و سرعت را هم بفرمایید.. از چه زمانی این اتفاق افتاد ؟
مشکل طبیعتا از RAM هست چون در سیستمهای دیگر هم تکرار میشود. Error های سخت افزار در اکثر Mainboard ها با هم مقداری تفاوت دارد.
شما قبل از هر کاری ابتدا عمل Clear Bios را انجام دهید و دوباره تست کنید. و در مرحله بعد و گرفتن جواب منفی  بهتره سیستم دوستتان را یا رم خود هم تست کنید  اگر به مشکل بر نخوردید و چون Ram هم قابل تعمیر سخت افزاری نمیباشد باید آن را تعویض کنید.
در مورد سوال آخر هم عرض شود که از یک عدد تا 3 عدد رم در این Mainboard میتوانید استفاده کنید و مشکلی نداره.

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
113

تاريخ عضويت

توسط dj_mesmol » دوشنبه 27 آذر 1385 20:00

با سلام وتشكر از شما
رم كه kingston  غير ارجيناله
متاسفانه سيستمو من جمع كردم و كلا يك هفته هم كار نكرد  كه اين مشكل پيش اومد
Clear Bios  بلد نيستم (ممنون ميشم دليل اين كارو بگيد)
سيستم  دوستم با رم خودم بالا مياد ولي با رم خودش تصوير بصورتيه كه انگار يه پين كابل مانيتور قطع باشه(در صورتي كه همه چيز سالمه)
من رم خودم با رم خرابه رو گذاشتم و حالت سوم (كه در بالا گفتم)رخ داد و اينكه مي گن براي اينكار (همزمان 2 رم)بايد باس رم ها يكي باشه چطوريه
ضمنا من رمو از علاالدين گرفتم و فروشنده گفت گارنتي بصورت تعويضه (بيار اينجا يكي ديگه ببر)  ولي من فاكتورشو گم كردم و با وجود اينكه مي دونم  اونا چه جونورايي هستن و همين فاكتور بهونه مي كنن و پس نمي گيرن ترجيح مي دم اول خودم (با كمك شما) درستش كنم  و بعد برا گارانتي اقدام كنم
ممنون ميشم كمكم كنيد  
باي

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » دوشنبه 27 آذر 1385 20:56

dj_mesmol خواهش میکنم عزیز   :D
برای Clear CMOS معمولاً اكثر بردهاى اصلى داراى یک Jumper است كه با كمك آن مى توانيد اطلاعات موجود در CMOS را به صورت Defult در آورید..(جهت اطلاع از محل قرارگيرى اين Jumper و تنظيم آن به دفترچه راهنماى برد اصلى مراجعه كنيد). روش دیگر برداشتن باطری هستش برای چند ثانیه.
در مورد یکسان بودن باس رمها هم عرض کنم که اگر شما از 2عدد رم استفاده کنی .. یکی با باس 266 و دیگری 333 سیستم شما بطور خودکار باس کمتر را مورد توجه قرار میدهد و باس رم دوم را هم پایین می اورده چون باس بیشتر میتواند کم شود ولی باس کم نمیتواند بالا برود. البته در تکنولوژی Dual Chanel این مشکل رفع شده و سیستم باسها را با هم جمع میزند و در مثال (266 و 333) باس ما میشود 599. :-)
اینطور که شما فرمودید یقینا مشکل از رم شماست و باید از گارادنتی آن استفاده کنید که در صورت معابر بودن گارانتی رمتان آن را براتون عوض میکنند و یا  باید رم دیگری تهیه کنید. (Clear CMO) را فراموش نکنید ..

سوالی بود مطرح کنید.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10178 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 28 آذر 1385 02:16

dj_mesmol جان
با توجه به موضوعاتي که مطرح شده، يقينا مشکل به رم مربوط هست  :-)
اگر گارانتي داره اون رو براي تعويض ببريد  :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

يکشنبه 16 مهر 1385 08:18

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط armin85 » سه شنبه 28 آذر 1385 08:39

با سلام
دوست عزيز احتياجي به فاكتور نداريد.معمولا روي رم يك برچسب وجود دارد كه نشان دهنده شركت گارانتي كننده مي باشد.تلفن ونشاني را ميتوانيد از فروشندگان بگيريد.

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
113

تاريخ عضويت

توسط dj_mesmol » سه شنبه 28 آذر 1385 08:55

سلام
آقا آرمين برچسب هست كه روش نوشته در صورت كندن  از اعتبار مي فته (english نوشته) همونه

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10178 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 28 آذر 1385 18:06

dj_mesmol
بله، همون برچسب هست  :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد