در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

محل سکونت

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

در بازار RAM و مادربوردچيني‌ها يكه‌تاز ميدان هست

توسط DJ.HAMED » دوشنبه 25 تیر 1386 14:07كاهش ميزان عرضه انواع RAM به بازار داخلي و افت قيمت جهاني انواع RAM، باعث كاهش قيمت اين كالا در بازار داخلي شده است.

طبق اعلام فعالان بازار، اين افت قيمت كه در مارك‌هاي مختلف بين 2تا5درصد است طي دو ماه اخير صورت گرفته است و تاثيري بر ميزان خريد و فروش اين كالا نداشته است.
محرمي، يكي از فروشندگان انواع RAM در اين زمينه مي‌گويد: RAM از دسته‌ كالاهايي است كه بسياري از افرادي كه گاه حتي با كامپيوتر آشنايي زيادي ندارند به راحتي آن را وارد بازار داخلي كرده و با قيمت پايين‌تر از عرف بازار به فروش مي رسانند.
شركت‌هاي بزرگ عرضه كننده RAM و نمايندگي‌هاي فروش كه از اين اقدام متضرر مي‌شوند نيز براي بركنار كردن اين افراد با كاهش نرخ RAMهاي خود سعي در به دست آوردن بازار فروش اين كالا دارند.
اين فروشنده معتقد است يكي از دلايل افت قيمت RAM طي دو ماه اخير اين موضوع است.
يك فروشنده ديگر، RAMهاي ارزان قيمت بازار كه محصول كشور چين هستند را جزو پرفروش‌هاي بازار و RAMهاي اورجينال مانند CHIP LPDA كه محصول كشور ژاپن هستند را جزو گران‌ترين‌هاي بازار معرفي مي‌كند.
به گفته وي، دياگرام، ايكس بايت، يومكس جزو پرفروش‌ها و GEIL و CHIP LPDA جزو گران‌ترين‌هاي بازار RAM هستند كه از فروش كمتري نسبت به رم‌هاي ارزان قيمت برخوردارند.
در بازار مادربورد نيز قيمت‌ها نسبت به دو ماه گذشته تغيير زيادي نكرده است.
اما برخي از فعالان بازار معتقدند ورود مدل‌هاي جديد مادربورد (main bord) به بازار، افت قيمت مدل‌هاي قديمي را طي دو ماه اخير در پي داشته است كه اين كاهش قيمت در حدود 2درصد اعلام شده است. در مقابل، گروه ديگري از فروشندگان معتقدند، ورود مدل‌هاي جديد همواره باعث افت قيمت مدل‌هاي قديمي نمي‌شود. چرا كه بسياري مواقع مدل‌هاي قديمي از قابليت و تقاضاي بالاتري نسبت به مدل‌هاي جديد برخوردارند.
از طرفي خريداران مادربورد و ساير تجهيزات كامپيوتري به كالاهاي جديد كه به قول معروف امتحان خود را هنوز پس نداده‌اند اعتماد نمي‌كنند و استفاده از مادربوردهاي قديمي را به مدل‌هاي جديد ترجيح مي‌دهند.
علامه يك فعال بازار تجهيزات كامپيوتري در مورد قيمت مادربرد و مدل‌هاي پرفروش مي‌گويد، در حال حاضر مادربوردهاي ارزان قيمت مانند elite group از فروش بالايي برخوردارند و در مقابل مادربوردهاي ايسوس و گيگابايت به علت قيمت بالايي كه دارند از فروش پايين‌تري نسبت به برند ارزان قيمت مذكور برخوردارند.
وي معتقد است در حال حاضر مادربوردهاي ASUS توانسته‌اند عرصه را بر رقيب قديمي خود GIGA BYTE كه زماني بازار مادربورد را در دست داشت تنگ كرده و بيشترين آمار فروش را در ميان مادربوردهاي گران قيمت بازار به دست آورد.
اين فروشنده قيمت مادربوردهاي ASUS را بين 53هزار تا 300هزار تومان اعلام كرد.
فعالان بازار همچنين معتقدند اكثر تجهيزات كامپيوتري به ويژه RAM و main bordهاي موجود در بازار ايران محصول كشور چين و تايوان هستند و نمونه‌هاي ژاپني آن در بازار بسيار كمياب هستند.

 


 • موضوعات مشابه
  پاسخ ها
  بازديدها
  آخرين پست
 • بازار لپ تاپ
  توسط DJ.HAMED » يکشنبه 7 مرداد 1386 23:14
  0 پاسخ ها
  456 بازديدها
  آخرين پست توسط DJ.HAMED نمایش آخرین ارسال
  يکشنبه 7 مرداد 1386 23:14
 • بازار وب کم.
  توسط DJ.HAMED » پنج شنبه 4 مرداد 1386 12:26
  0 پاسخ ها
  385 بازديدها
  آخرين پست توسط DJ.HAMED نمایش آخرین ارسال
  پنج شنبه 4 مرداد 1386 12:26
 • بازار پرينتر
  توسط DJ.HAMED » يکشنبه 7 مرداد 1386 23:09
  0 پاسخ ها
  448 بازديدها
  آخرين پست توسط DJ.HAMED نمایش آخرین ارسال
  يکشنبه 7 مرداد 1386 23:09

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان