در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
60

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 بهمن 1384 13:11

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 6 پست

دقیق بگویید تفاوت RD با RDi و Roa چیه ؟ (فنی و غیر فنی)

توسط marilyn_manson » جمعه 22 شهریور 1387 14:25

با سلام.
میشود دقیق بگویید تفاوت RD با RDi و Roa چیه ؟ (فنی و غیر فنی)

میدونم کلا به اینا نمیشه گفت مایشن ولی سواله دیگه .... :x
I never really hated from the one true GOD
but the god of the people I hated

کسي را که خوابيده ميتوان بيدار کرد ولي کسي را که خود را به خواب زده هرگز.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
151

تاريخ عضويت

يکشنبه 12 فروردین 1386 11:09

اصفهان

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 9 پست

توسط mfd69 » جمعه 22 شهریور 1387 15:18

من اطلاع چنداني ندارم اما تا اونجا كه من ميدونم.
مزيت RDi با RD اينكه موتورشو انژكتوري كردند.
مزيت RDx بر RDi اينكه ديفرانسيل جلو كردنش كه رو چرخهاي جلو زور بزنه.
حالا RoA رو اومدن سرسيلند رو برداشتند و از جنس آلمنيوم براش ساختند و جاش گذاشتند كه ميگن 400 كيلو وزن موتور رو سبكتر كرده. و شنيدم كه 16 سوپاپش هم كردند. و يه تغييرات ديگه براي كاهش مصرف سوخت توش دادند.

البته همه اينها شنيده هاي خودم بود و از صحت اونا اطلاعي ندارم.پس جايي را هم به عنوان منبع معرفي نميكنم.

ne13 از این پست سپاسگزاري کرده است

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » جمعه 22 شهریور 1387 15:32

marilyn_manson محترم

به این تاپیک مراجعه کنید :
http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?t=1192

موفق باشید :razz:

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 بهمن 1387 16:37

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

Re: دقیق بگویید چیه ؟ (فنی و غیر فنی)

توسط sadegh speed » سه شنبه 22 بهمن 1387 13:56

sadegh speed
با سلام
تفاوت RD با RDi و Roa را می خواستین از اون جایی که من RDi ومادر نامزدم RD البته یکی از عموهام هم ROA نظرم اینه:
RD:در چند مدل با امکانات متفاوت وارد بازار شد که به نسبت بقیه اخرین مدل ان بهترین بود که مدل ان به1380-1381 می رسه (سال 1380 به تعداد محدود)با امکانات زیر:
توجه:امکانات مشترک *
*1:فرمان هیدرولیک
*2:کولر باگاز A134 (گاز مشترک انواع پژو و پراید)
*3:گیربکس 5 سرعته(5 دنده)که درRDi و ROA گیربکس یکی اما خیلی بهتر ازRD
*4:دفرانسیل عقب
5:مجهز به کاربراتور پیشرفته (متفاوت از کاربراتور پیکان)
*6:موتور 1600CC (همان موتور 1600 پیکان اما این موتور تقویت شده به نسبت با پیکان که درRDi و ROA به نسبت بیشتری)
شتاب RD در دنده های 1 2 3 تقریبآ کم اما اگه شماره های 3 4 5 تنظیم باشند پیکان رو می گیره اما پراید رو نه اونم به دلیل سوخت رسانی ضعیف و همان شماره 3 RD است.اما تا به نسبت پیکان سرعت توپی داره (تفاوت در شماره 3) تا سرعت 170KM توی اتوبان اصفهان_تهران راه رفت اما جلوی RDi و ROA کم اورد.چه بد!! مصرفش هم اگه شماره های 3 4 5 تنظیم باشند کمی کمتر از پیکان امابیشتر از RDi و ROA .کولرش هم روی سرعت حرف نداره.
RDi:در چند مدل که بهترینش تولید 1384 است.سیستم سوخت رسانی 206 تیپ 2 که مصرفش 8 است که با کولر به 11.8 میرسه (ماشین خودم و میگم) توی اتوبانی که گفتم 185 تا رفتم ROA عموم هم بیشتر نرفت بهش گفتم عمو ROA یی که 9 میلیون تومان دادی از RDi من که 7 میلیون شده تند تر نرفت .با اون همه تبلیغ مصرف و 400 کیلو کمتر(که باورنکنید سه تاشون 1تن و150 کیلو)که گیربکس ودفرانسیل وسیستم سوخت رسانی دوتاش همون 206 است.خوندم نوشته بودن روی چرخ های جلو زور میزنه(نگین ازتون می خندند)<البته بعد اون مسافرت عموم یک دیفرانسیل کادو کرد به ROA ش>شتاب دوتاش یکیه من با ماشین خودم با 405 و206 صندق دار وسمند و پارس توی جاده جدید شیراز_فسا(استان فارس) کورس گذاشتم پابه پاشون می رفتم البته پراید داییم رو با همه پراید پراید گذاشتنش رو توی کمربندی سروستان(استان فارس)گرفتم که 25 هزارتومان رفت تو پاچمون.ولی داییم هی نگاه به ماشین من میکرد هی به ماشین خودش.البته ناگفتنی نمونه که کلا RD با RDi و Roa تو ی سربالایی شتاب نمی گرند اما اگه سرعت بالای85کیلومتر باشه خوب بالا می ره.نظر با شما
البته از نظر ظاهری صد شرف به پیکان و پراید دارن.
البته ROA سر سیلند الومینیوم که چیزی ازش ندیدیم. البته جدیدا با یک ضبط MP3 میفروشنش.
نکته اخلاقی:سرعت هیچ چیز جز خطر نداره واااااااای از اون روز که توی لاین مخالف نزدیک بود با یک مزدا323 که از قضا اون از یک تریلی FH سبقت می گرفت خدا خودش کمک کرد خودش هم می دونه با اون سرعت توی بهار وسط پارکینگی که مردم کنار باغ ها حالشو می بردند چه جوری سرعت کم کردم و از کنار ماشینای مردم گذشتم.از اون روز با خودم عهد کردم فقط سرعت مجاز برم.
سرعت غیر مجاز
تمامی این اطلاعات از دفتر چه ی راهنمای این 3 خودرو بوده یا خواطرات .این هم واسه این که دیگه سعی میکنم تند نرونم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sadegh speed تشکر کرده اند:
APQ120, fajer