در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

53

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 11:53

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Recovery کردن Password فراموش شده ویندوز:

توسط twinkle » يکشنبه 13 تیر 1395 17:37

Recovery کردن Password فراموش شده ویندوز:

زمانی که قصد تغییر Password سیستم عامل خود را دارید می توانید از مسیر زیر به تغییر آن اقدام کنید.

روی My Computer راست کلیک کرده و گزینه Manage را انتخاب می کنیم و بعد گزینه Local Users and Groups و بعد Users را انتخاب می کنیم و بر روی نام کلاینت خود راست کلیک می کنیم و گزینه set password را انتخاب و Pass جدید را وارد می کنیم.

در اینجا نام کلاینت ما Hiva می باشد و برای همین ما Hiva را انتخاب می کنیم.مواقعی هم پیش می آید که ما برای یک کلاینت پسورد در نظر گرفته ایم سیستم را shut Down می کنیم اما آن پسورد را فراموش می کنیم و یا بهر دلیل دیگری دسترسی به ان پسورد نداریم.در چنین مواقعی با در نظر گرفتن این موضوع که بخواهیم اطلاعات کامپیوتر هم حفظ شود چه کاری باید انجام دهیم؟

خوب ما به شما روشی را معرفی می کنیم تا زمانی که سیستم شما خاموش است و می خواهید Log In کنید به راحتی با داشتن یک DVD نصب ویندوز این مشکل را در عرض مدت کوتاهی حل کنید.

مراحل کار به این صورت است که شما به یک DVD نصب ویندوز احتیاج دارید که ان را در CD ROM قرار می دهید و بعد سیستم را Restart کنید و به سیستم اجازه دهید از روی DVD نصب Boot شود.وقتی صفحه زیر باز شد بر روی گزینه Repair your computer کلیک کنید.در پنجره بعدی سیستم عامل مورد نظر را انتخاب کرده که در اینجا سیستم عامل مورد نظر همان ویندوز 7 می باشد که ما آن را انتخاب می کنیم و بعد گزینه Next را می زنیم.با انتخاب سیستم عامل در ادامه صفحه دیگری باز می شود که باید در انجا گزینه Command Promot را انتخاب کنید تا صفحه cmd برای شما نمایش داده شود تا بتوانید در انجا دستورات را وارد کنید.

در مرحله بعدی برای اینکه متوجه شویم درایو ویندوز کدام است دستور Diskpart را در cmd وارد کرده و دستور بعدی که list disk می باشد را وارد می کنیم تا لیست دیسک ها را به ما نشان دهد.و در ادامه هم دستور select disk 0 را وارد می کنیم تا هارد دیسک مورد نظر را انتخاب کنیم.ممکن است بر روی کامپیوتری چندین هارد دیسک وجود داشته باشد.دستور بعدی list volume است که از اینجا متوجه می شویم که درایو ویندوز ما D است.و این موضوع را از حجم Volume(یا چک کردن محتویات Volume) متوجه می شویم که درایو ویندوز کدام است. در این سیستم D است ولی ممکن است در سیستم شما تفاوت داشته باشد.پس از طریق این دستورات اول مطمئن شوید.سپس با دستور exit از این diskpart بیرون می آییم.

و می توانیم با دستور Cls صفحه را پاک کرده و صفحه را برای واردکردن دستورات بعدی اماده کنیم.

خوب در ادامه دستور زیر را در cmd  تایپ می کنیم و Enter را می زنیم. این دستور را برای این وارد می کنیم که فایل اصلی setch را در مکان دیگری ذخیره کند تا بعد از اتمام کار بتوانیم آن را دوباره به مکان اصلی خود بازگردانیم.

copy d:\windows\system32\sethc.exe d

آموزش Recovery کردن Password فراموش شده ویندوز - هیوا شبکه و در ادامه هم از دستور زیر استفاده می کنیم تا محتویات Setch.exeبکل پاک شود:copy d:\windows\system32\cmd.exe d:\windows\system32\sethc.exeو در ادامه برای پاسخ به سوال پیش آمده که ایا فایل جایگزین شود یا خیر در cmd کلمه y  به معنی Yes را تایپ می کنیم و با دستور exit از این قسمت هم خارج می شویم.در این قسمت صفحه cmd را بسته، دکمه Restart را از پنجره موجود، انتخاب نموده تا به صورت عادی، ویندوز بارگذاری شود. هنگامی که صفحه ی در خواست کلمه عبور را مشاهده کردید، دکمه Shift را از روی صفحه کلید 5 مرتبه انتخاب می کنیم تا پنجره command prompt در حالت مدیر سیستم، نمایش داده شود.

منبع : سایت هیوا شبکه

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان