در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

روش های Redirect صفحات وب

توسط Solver » يکشنبه 13 آذر 1390 18:59

جهت بازگرداندن یا همان Redirect کردن کاربران از یک آدرس اینترنتی به آدرس دیگر روش های متعددی وجود دارد که به 2 حالت کلی تقسیم می شوند.

در حالت نخست که در سمت کاربر همه چیز اتفاق خواهد افتاد، کاربر به صفحه ای که آدرسش را جستجو کرده وارد خواهد شد و در متن اون صفحه کدهایی مورد استفاده قرار گرفته است که مرورگر کاربر پس از خواندن صفحه کاربر را به صفحه دیگری بازگشت میدهد. در این شیوه کاربر ابتدا صفحه اول را باز خواهد کرد، همچنین اگر یک خزنده (bot) در حال پویش صفحات باشد، دو صفحه متفاوت را فهرست خواهد کرد و هر آدرس را به صحفه ای مختص خواهد کرد.

همچنین در این شیوه چون بیشتر در ارائه تبلیغات عرضه می شود ممکن است از عمل رفرش شدن صفحه توسط بلاکر های مرورگر پیشگیری به عمل آید.

از ساده ترین کدها برای این شیوه بازگردانی کاربر:

HTML:

میتوانید با کمک متا تگ زیر به شکل زمان دار یا فوری کاربر را به صفحه ای بازگشت دهید:

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

JavaScript:

در جاوا اسکریپت نیز به عنوان یک زبان برنامه نویسی در سمت کاربر امکان بازگشت دادن کاربر به یک صفحه دیگر به صورت خودکار یا وابسته به یک اتفاق وجود دارد:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اما حالت دوم بازگشت دادن کاربر را پیش از آن که صفحه نخست توسط مرورگر کامل خوانده شود کاربر را به آدرس مورد نظر بازگشت خواهد داد. به عبارت بهتر در سمت سرور است که Redirection اتفاق خواهد افتاد. به همین دلیل در این شیوه خزنده ها (bots) هم متوجه تغییر مسیر نخواهند شد و محتوا هر دو صحفه را با یک آدرس ذخیره می نمایند. حتی پیج رنک  و رتبه الکسا نیز در صفحات به یکدیگر منتقل خواهد شد. از همین رو این شیوه متداولی است برای زمانی که آدرس یک سایت تغییر می کند تا کاربران به آدرس جدید هدایت شوند. این شیوه اصطلاحاً Redirection 301 نام دارد که در زبان های مختلف برنامه نویسی برای اون روش های موجود است.

ColdFusion Redirect:

PHP Redirect:

ASP Redirect:

ASP .NET Redirect:

JSP (Java) Redirect:

CGI PERL Redirect:

Ruby on Rails Redirect:

همچنین به کمک فایل دسترسی htaccess:

با توجه به اینکه HTML و JavaScript در سمت کاربر این قابلیت را دارند و در سمت سرور نمی توانند واکنشی داشته باشند، کدی برای بازگشت به شکل 301 برای این زبان ها وجود ندارد.

بابت تاخیر در جواب نیز معذرت می خوام، سربازی و  ....
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ASHKAN95, poorya99, CAPTAIN PILOT, SHAHRAM, Mahdi1944, nt, MASTER, nourooz

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

Re: روش های Redirect صفحات وب

توسط nt » شنبه 19 آذر 1390 15:49

MiimA نوشته است:

همچنین به کمک فایل دسترسی htaccess:

بابت تاخیر در جواب نیز معذرت می خوام، سربازی و  ....

سلام
من چند روز پیش این سوال را به صرت خصوصی از این دوستمون و همچنین مدیر دوست داشتی و عزیز سایت مهدی عزیز پرسیده بودم که دوستمون اعلام کردند در زمان مناسب تری به شکل همگانی بهتون یاد میدم که در این جا از این 2 بزرگوار تشکر میکنم.

من می خواستم که دومین سایت را کلا عوض کنم حال با قرار دادن این کد همه چیز به دومین جدید انتقال پیدا میکند و دومین جدید  به شکل های دیگری مثل پارک دومین و ادد اون دومین هم نیز باید ثبت گردد یا فقط همین کد درون اچ تی اکسس کافی است؟؟!!!

ممنون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nt تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Solver, ASHKAN95, MASTER

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 19 آذر 1390 19:38

nt,  

پارک دامین

این یک قابلیت است که شما دامنه های آزادی که مالک آنها هستید را پارک کنید. این عمل باعث میشود کاربرانی که در مرورگر خود آدرس اون دامنه ها را وارد می کنند، به دامنه اصلی سایت شما که هاست روی آن بنا شده است بازگردانده شوند. در حقیقت پارک دامین بیشتر استفاده تبلیغاتی دارد برای به فروش گذاشتن دامنه ها و ابزاری است برای دامینرها (افرادی که کارشان تجارت دامنه است).

اد آن دامین

این بخش مربوط است به متصل کردن دامنه هایی که کنترل آنها در اختیار شماست. شما تعیین می کنید که با وارد کردن آدرس دامنه کاربر باید به کدام قسمت هاست شما وارد شود یا به عبارت دیگر index دامنه کجای هاست شما قرار دارد.

برای انتقال کابران از دامنه قدیم به دامنه جدید، نیازی به استفاده از بخش های بالا نیست و بهترین روش نیز استفاده از همین فایل htaccess می باشد. فقط نکته ای که وجود دارد ممکن است این فایل به صورت مخفی باشد و در فایل منیجر cpanel نمایش داده نشود.

برای دسترسی به این فایل کافیست یک فایل را برای ویرایش در فایل منیجر انتخاب کنید، پس از باز شدن صفحه ویرایشگر، در بالای آن در قسمتی که آدرس فایل در حال ویرایش نوشته شده است نام فایل را با "htaccess." جایگزین کنید تا فایل مورد نظر برای ویرایش باز شود.

البته از طریق FTP دسترسی مستقیم به این فایل برای ویرایش دارید.

از دیگر کاربردهای htaccess. میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ریدایرکت یک آدرس، شاخه، پسوند، فایل خاص.
واترمارک تصاویر
کنترل هات فایل
کنترل آی پی های ماجز و کنترل دقیق سطوح دسترسی
ایجاد سامانه کاربری خصوصی
و ...
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

SHAHRAM, ASHKAN95, Mahdi1944, MASTER, nt, M.Lawyer

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

www.ir-dl.ir

توسط nt » يکشنبه 11 دی 1390 23:45

سلام
من همه این کارا را کردم و به خوبی ریدایرکت هم میشه اما سایت باز نمیشه!!و بجای اون یک صفحه تبلیغاتی از هاست باز میشه
شاید از مدت زمان ثبت دومین باشد!!!چند ساعت از ثبت دومین و ست کردن dns باید بگذرد تا سایت بتونه لود بشه؟؟
ممنون

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 12 دی 1390 07:50

nt,  

اصطلاحا resolve شدن دامنه ممکن است یکی - دو روز طول بکشد، هر چند عمدتاً در کمتر از 24 ساعت این اتفاق خواهد افتاد. البته اگر دامنه شما ir. باشد و مثلا جمعه تغییرش بدهید، احتمال زیاد شما باید از اولین روز کاری هفته ساعت شماری کنید، همینطور اگر دامین بین المللی مثل com. دارید هم بسته به تعطیلات شنبه و یکشنبه ممکن است این اتفاق با تاخیر بیوفتد. البته تکرار میکنم ممکن است نه قطعا.

و البته اگر DNS تنظیم شده شما روی دامنه اعمال نشده باشد چطور پس از ریدایرکت صفحه ای از هاست خودتان را مشاهده میکنید؟ مگر دامین قبلی شما علم غیب دارد که باید روی کدام هاست ریدایرکت کند؟

من فکر کنم مشکل شما به یکی از 2 مورد زیر برگرد:

خالی بودن پوشه www .

اشکال در ریدایرکت کردن.

اگر با وارد کردن آدرس دامنه جدید خود همین صفحه را مشاهده میکنید که مورد 1 در کار است و در غیر این صورت قطعا مورد 2.

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

www.ir-dl.ir

توسط nt » دوشنبه 12 دی 1390 15:03

سلام
من dns را ست کردم و بعد هم این کد را داخل htaccess در خط آخر کپی کردم و الان ریدایرکت به خوبی انجام میشه اما server not found میده
آدرس اصلی : www.ir-dl.ir
ادرس جدید : www.bo2bia2.com
می خواستم اگر ممکن اطلاعات بدم خودتون چک کنید ببینید مشکل کجاست یا اگر می تونید 22:30 به بعد on بشید تو چت با هم حلش کنیم!!؟؟

ممنون

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

www.ir-dl.ir

توسط nt » چهارشنبه 14 دی 1390 00:07

منم بازم کد را قرار دادم ولی ....
اما با park domain به خوبی کار میکنه اما وقتی کد را قرار میدم Welcome Page مربوط به هاست میاد
من فایل را ضمیمه می کنم شما کد را قرار بدید ببینم چه میشه

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » چهارشنبه 14 دی 1390 03:11

nt,  

فکر کنم یک جای کار ایراد داره،

شما قصد دارید کاربر با وارد کردن آدرس www.ir-dl.ir به آدرس www.bo2bia2.com منتقل شود یا بالعکس؟

چون الان آدرس جدید شما شاخه خالی هست و آدرس قدیم شما سایت شما را نمایش میدهد! شما باید در مرحله نخست، دامین جدید خود را با ایندکس مورد نظر تنظیم کنید، بعد نسبت به انتقال کاربران از دامنه قدیم به دامنه جدید اقدام کنید.

فکر نکنم نیازی باشد من ویرایش فایل را اجرا کنم، این بخش کار پیچیده نیست. بابت گفتگو آنلاین معذرت میخوام این روزها شدیداً گرفتار هستم به طوری که دچار هواس پرتی شده و پیام های زیادی را بی پاسخ در صف نگه داشتم ...

nt

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

www.ir-dl.ir

توسط nt » پنج شنبه 15 دی 1390 00:31

من می خوام که کاربر وقتی ir را زد بره توی com چون اصلی com هست و من ir را دیگه ندارم
اون مشکل هم از خودم بود اوت تغییرات را حذف کردم
حال؟؟؟

حال من کد شما را

را قرار دادم و به خوبی از ir میره روی Com اما com را http://www.bo2bia2.com/cgi-sys/defaultwebpage.cgi میشناسه
من تو این موندم!!!

مراحل کا:
1- ثبت دومین com
2- ست کردن DNS هست روی دومین com
3- قرار دادن کد بالا در آخر Htaccess
???
بزودی ir به کلی حذف خواهد شد!!

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 15 دی 1390 00:48

nt,  

فکر کنم شما cpanel را گیج کردین!

اطلاعات هاست خودتون را برام بفرستید تا بررسی کنم:

یاهو / جیمیل : int.negar
وبلاگ من: uploog.com

nt

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

www.ir-dl.ir