در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

New Memberno avatar
پست ها

9

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 اسفند 1393 10:25

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

آموزش Remote Desktop

توسط hivashabake » شنبه 8 فروردین 1394 10:19

آموزش Remote Desktop

یکی از مزایای شبکه های کامپیوتری Share کردن اطلاعات است. بنابراین User ها بدون نیاز به Flash , CD,… به دیتای Share شده ی سایر کامپیوترهای داخل شبکه دسترسی دارند.

اما زمانی نیاز به دسترسی به کامپیوتر و سیستم عامل پیش می آید، مثلا کارشناس کامپیوتری را در نظر بگیرید که چندین سیستم را مدیریت و مشکلات سیستم ها را برطرف می کند.

اینکه به صورت فیزیکی بخواهد پشت همه سیستم ها برود، کاری زمانگیر و خسته کننده می باشد. یکی از ویژگی های ویندوز قابلیتی است به نام Remote Desktop.

با استفاده ازاین قابلیت شما می توانید بدون اینکه نیاز به حضور در پشت سیستم های دیگری داشته باشید آنها را مدیریت کنید و Desktop سیستم را در اختیار داشته باشید.

پس مهمترین ویژگی Remote Desktop قابلیت مدیریتی آن است.

اما برای استفاده از این سرویس نیاز به چند کار می باشد، یک اینکه کامپیوترها از لحاظ شبکه مشکلی نداشته باشند ، دوم اینکه به دلیل اینکه Firewall به صورت پیش فرض پورت های ورودی از جمله 3389 که مربوط به Remote Desktop است را می بندد، پس باید Firewall را خاموش کرد. و یا اینکه پورت مورد نظر را از حالت Block خرج کرد.

و سومین کار این است که باید اجازه Remote از طرف کامیوتر مقصد صادر شده باشد.

در این مقاله در ابتدا ما قصد داریم نحوه تنظیمات Remote Desktop را آموزش دهیم و در ادامه مشکل محدودیتRemote Desktop را برطرف کنیم.

سه کامپیوتر به نام های Client2-pc و Client3-pc و Hiva-pc در اختیار داریم.

با دستور Hostname کامپیوترها را مشاهده می کنیم و در تصویر هم می توانید ببینید.سه سیستم باید ارتباط شبکه داشته باشند و کامپیوتر مقصد ما Hiva-pc می باشد. بنابراین دو کامپیوتر دیگر باید بتوانند IP و یا Computer Name کلاینت Hiva-pc را Ping کنند. IP Address  کلاینت Hiva-pc به صورت 10.0.0.200 می باشد.

همان طور که مشاهده می کنید مشکلی در ارتباط Computer ها وجود ندارد.

باید Firewall کامپیوتر Hiva-pc هم خاموش می باشد.بر روی Computer راست کلیک می کنیم و Properties را انتخاب می کنیم و بعد گزینه system setting Advance را می زنیم .در تب Remote قسمت Remote Desktop سه گزینه وجود دارد.

گزینه Don’t Allow Connection to this computer که به صورت پیش فرض هم انتخاب شده است اجازه Remote شدن به هیچ کامپیوتری را نمی دهد.

و گزینه بعدی Allow Connections from computer running any version of remote desktop (less secure )می باشد که اجازه Remote به تمام کامپیوترها و حتی به سیستم عامل های قدیمی تر مانند Windows XP را می دهد.

نکات دیگری هم وجود دارد که مربوط به این درس نمی باشد

و گزینه  Allow connection only from computers running remote desktop with network level authentication (more secure ) تنها به دسته ای خاص از کامپیوترها که سیستم عامل  Windows Server 2008, windows7,…. را دارند اجازه Remote می دهد.

منبع : www.Hiva-Network.com

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان