در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain II

no avatar
653

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 21 آبان 1386 22:31

تهران

آرشيو سپاس: 715 مرتبه در 206 پست

Re: درخواست کمک فوري restart شدن سيستم هنگام اجراي بعضي برنامه

توسط Ra30ol » شنبه 21 دی 1387 20:59

Negar.int,
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ra30ol تشکر کرده اند:
Solver, sokuteasemuni

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 27 دی 1387 23:17

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط kalakk » جمعه 27 دی 1387 23:30

سلام به همه دوستان من در مورد 1 بازی به نام dota به این مشکل بر خوردم در مورد من به هیچ عنوان سخت افزار نمیتواند باشد به 1 دلیل ساده زیرا 2 بار تا حالا این مشکل رفع شده و من تا زمانی که windows را داشتم مشکلم رفع بوده از دید من این از خطاهای مایکروسافت می باشد البته دلایل دیگه نیز وجود دارد اما در باره مورد من و موارد مشابه صادق نیست چون 2 بار با 1 مجموعه سخت افزار کامپیوتر من 1 بار هم restart نشد . ضمنا مشکل Restart من از موقعی شروع شد که سیستم رو ارتقاع دادم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 28 دی 1387 02:54

kalakk,  جان

به همان مباحثی که  Ra30ol,  در بالا اشاره کردند مراجعه کنید، به طور کامل توضیح داده شده است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Major II

Major II

no avatar
451

تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 شهریور 1385 18:51

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 13 پست

Re:

توسط ASHK HIKAYESI » شنبه 28 دی 1387 11:37

melani نوشته است:کامپیوتر منم این مشکل رو داره. ولی یه مدت خوب بود تا دیروز که مموری خواهرم رو خواستم ویروس یابی کنم
به محض اینکه کلیک راست می کردم گزینه اسکن ویروس رو می زدم اون صفحه ی آبی اومدو ریست شد.

به احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیک هست ، آیا فن کارت خوب کار می کند ؟ چنین مشکلی زمانی برای کارت گرافیک بنده پیش آمد که فن آن خراب شده بود و ظاهرا به خود پردازنده آسیب رسیده بود ... حتی زمان هایی تصویر به کل میرفت و صفحه سیاه می شد !!!

کارت گرافیک را چک کنید ، انشاالله که حل می شود ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHK HIKAYESI تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

سه شنبه 12 خرداد 1388 18:58

توسط broken_heart » سه شنبه 12 خرداد 1388 19:11

سلام ، دوستان به نظر من این مشکل به هیچ وجه سخت افزاری نیست و کاملا نرم افزاریه چون برای من هم همین مشکل پیش اومده اما فقط وقتی که آنلاین هستم ریستارت می شه و وقتی که کانکت نباشم اصلا خود به خود ریستارت نمی شه ، تا حالا هم هیچ راهی برای خلاص شدن از دستش پیدا نکردم در ضمن تمام قسمت های سیستم هم عادی کار می کنه منظورم ریجستری و تسک منیجر و ... هست ، وقتی که میدیا پلیر رو باز می کنم ریستارت می شه یا بعضی وقتا بدون دلیل ! پس نتیجه می گیریم که عمرا سخت افزاری نیست با انواع و اقسام آنتی ویروس آپدیت شده هم سیستم رو اسکن کردم اما بی نتیجه بوده حتی بر عکس هم تست کردم یعنی اول میدیا پلیر رو باز کردم بعد کانکت شدم اما به محض کانکت شدن دوباره ریستارت می شده ، لطفا اگه کسی تونست این مشکل رو حل کنه به ما هم خبر بده ، ثواب داره ، تا بعد بای !

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 12 خرداد 1388 19:50

broken_heart,  
اگر با Kaspersky Internet Security 2009 آپديت شده اون رو تست کرديد و ويروسي پيدا نشده، مشکل به درايور مودم و يا دوايس مورد استفاده براي اتصال به اينترنت مربوطه
اما نظر بنده اينه که به احتمال زياد مشکل ويروس هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Solver, MASTER, sokuteasemuni

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط broken_heart » پنج شنبه 14 خرداد 1388 00:35

مهدی جان من با NOD و CA آپدیت شده تست کردم اما KasperSky 2009 رو بدون آپدیت کردن استفاده کردم چون همونطوری که شما هم می دونید آپدیت کردن Kasper مشکلات خودش رو داره ...
اما درباره Driver Modem و Device هم با DialUp تست کردم و هم با ADSL یعنی هم Network Adaptor و هم Modem اما متاسفانه بازم این مشکل حل نشد جالب اینجاست که هیچگونه Process اضافه هم در Task Manager وجود نداره ضمنا در پست قبلی فراموش کردم که بگم برای من هم همون صفحه ی آبی کذایی به مدت 1 ثانیه نمایش داده میشه و بعد ...
به نظر شما امکان داره این ویروس از اون دسته ویروس هایی باشه که خودش رو روی BIOS و یا MBR کپی می کنه ؟!
چون ویندوز رو در حالت SOS هم Boot کردم اما هیچگونه فعالیت اضافه و غیرعادی ندیدم و با عوض کردن ویندوز هم مشکل حل نشد حتی درایو C رو کلا در هنگام نصب ویندوز Delete کردم ...
به هر حال از اساتید ارجمند تقاضا دارم که چاره ای بیاندیشند !

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 14 خرداد 1388 01:40

broken_heart,  
با اين تفاصير مشکل به احتمال فريب به يقين ويروس هست، در مورد آپديت Kaspesky که خيلي از دوستان رو به اشتباه مينداره اين نکته رو توجه داشته باشيد، کاسپر در اولين آپديت، تا 99% حدود 4 مگابايت دانلود ميکنه و بعد از اون حدود 20 مگابايت دانلود ميشه تا 100% بشه و درصد کمي گمراه کننده هست (دليلش براي خودم هم روشن نيست، اما اين موضوع فقط در اولين بار رخ ميده)، اما هيچ مشکلي وجود نداره
پس مجددا توصيه ميکنم اين سيستم امنيتي رو به صورت اپديت شده استفاده کنيد
و در مورد اينکه نوشتيد با حذف درايو C و ... مشکل حل نشد، اينگونه ويروسها خودشون رو در ديگر درايوها هم کپي ميکنند و به همين دليل به محض ورود به اولين درايو مجددا ويروس فعال ميشه
امکان مشکل در بايوي ضعيف هست، اما براي احتياط ميتونيد يکبار بايوس رو آپديت کنيد تا اگر مشکلي وجود داره رفع بشه

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

sokuteasemuni, Solver

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط broken_heart » پنج شنبه 14 خرداد 1388 12:37

مهدی جان بابت راهنماییت ممنون اما راجع به Kasper باید بگم که منظورم از مشکلات Blacklist شدن Key بود چونکه من از نسخه کرک شده نرم افزار استفاده می کنم ، می دونم که راه های زیادی برای دور زدنش وجود داره اما متاسفانه تا حالا موفق به آپدیت کردنش نشدم حتی چندین Key مختلف هم از سایت های مختلف Download کردم ...
در رابطه با ورود به درایو های دیگه مطمئن هستم که این ویروس از نوع ویروس های Autorun نیست و کاملا هوشمندانه تر عمل می کنه و پیچیده تر از اونیه که بخواد خودش رو با ساختن Autorun لو بده !! در ضمن من همه فایلهای سیستمی و Hidden و Super Hidden سیستم رو دیدم و همشون رو زیر و رو کردم حتی تمام فایل های موجود در System Volume Information تمام درایو ها هم به طور کلی Delete کردم و برای تست کردن هم یکبار ویندوز رو عوض کردم و وارد هیچ درایوی نشدم و هیچ نرم افزاری رو نصب نکردم و کانکت شدم اما انگار هیچ تاثیری نداشت بعدش از عملکرد تمامی فن ها و خنک کننده های سیستم هم کاملا مطمئن هستم و کیسم یک فن 30 سانتی متری و یک فن 16 سانتی متری اضافه هم داره که به خوبی عمل تهویه ی هوای سیستم رو انجام میده و برای تست هم 2 ساعت Need For Speed Undercover رو بازی کردم و بازی کاملا روان و عادی اجرا می شد و هیچ مشکلی نداشت اما در هنگام کانکت بودن و باز کردن یه میدیا پلیر یا 2 تا پنجره همزمان Explorer باعث Overflow شدن Ram می شه .
این ویروس بزرگترین تراژدی زندگی منه ! بزرگترین مشکل نرم افزاری بعد از 12 سال ! از دوستان این سوال رو دارم که از بین کسانی که به این مصیبت گرفتار شدن آیا کسی مشکلش رفع شده و چگونه و آیا این مشکل برای شما هم هنگام کانکت شدن پیش می اومد یا وقتی که آفلاین بودین بازم همینطور می شد ؟
در مورد BIOS هم باید بگم که من قبلا اونو آپدیت کردم و تا کنون هم هیچ نسخه ی جدیدی براش ارئه نشده و الان که دوباره می خوام آپدیت کنم میگه که BIOS قبلا آپدیت شده و از نسخه های قبلی که می خوام استفاده کنم می گه شما در حال حاضر از نسخه ی کاملتری استفاده می کنید ! واقعا دیوونه شدم ...

من این پست رو نوشتم و الان دارم اونو ویرایش می کنم :
همین الان به ذهنم رسید که یکبار BIOS رو Reset کنم و همین کار هم کردم ولی باز ...

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 14 خرداد 1388 12:54

broken_heart,  
حتما نيازي نيست autorun ايجاد کنه، ممکنه فايلهاي exe و يا هر نوع فايل ديگه‌اي رو الوده کرده باشه
در مورد کاسپر هم براي آپديت اوليه بهتره از تريال 30 روزه خودش استفاده کنيد، اگر اين گزينه وجود نداره از resetter اون استفاده کنيد و هر 30 روز يکبار اون رو ريست کنيد تا مجددا يک key جديد 30 روزه داشته باشيد
اين فايل رو ميتونيد از www.centralddl.com دانلود کنيد، اگر پيدا نکرديد از طريق PM درخواست بديد تا براتون بفرستم
پس مشکل آپديت به اين صورت حل ميشه
اما اگر مشکل ويروس نبود واقعا و مشکل به قوت خودش باقي موند، يک مورد ميتونه باشه، اون هم نقص در سيستم Network Controller ويندوز مورد استفاده شما که ممکنه به علت دست کاري در فايلهاي نصب ويندوز و يا بتا بودن نسخه‌ي ويندوز و امثال اون باشه، پيشنهاد ميکنم ويندوز ويستا SP1 به بالا و يا XP SP3 رو تست کنيد و نتيجه رو اعلام کنيد

Solver, sokuteasemuni, unknown20

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
47

تاريخ عضويت

دوشنبه 20 مهر 1388 20:08

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 9 پست

توسط naeemeh123 » پنج شنبه 28 آبان 1388 20:39

اگه برنامه هنگام نصب سنگین باشد این اتقاق می افتد . شاید هم هارد کامپیوتر کم یا ضعیف باشد در کل بهتر است به یک متخصص

خوب نشانش دهید.

قبلي