درخواست کمک فوري restart شدن سيستم هنگام اجراي بعضي برنامهها

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

New Member

درخواست کمک فوري restart شدن سيستم هنگام اجراي بعضي برنامهها

پست توسط mojtabakam » دو شنبه 21 مرداد 1387, 5:20 pm

با سلام و عرض خسته نباشید
میخاستم از شما در مورد restart شدن سيستم هنگام اجراي بعضي برنامه ها از قبیل بازیهایی با گرافیک بالا کمک بگیرم . ضمنا" این برنامه ها قبلا براحتی اجرا میشد.
با تشکر فراوان

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 211 بار
سپاس‌های دریافتی: 73 بار

پست توسط unknown20 » دو شنبه 21 مرداد 1387, 6:45 pm

باید برنامه رو حذف و مجدد نصب کنید من با این مشکل مواجه شدم اغلب به خاطر اشکالی هست که موقع نصب پیش میاد و همینطور کمبود فضای هارد برای اجرای برنامه و همینطور ویروس.

New Member

پست توسط mojtabakam » چهار شنبه 23 مرداد 1387, 1:57 pm

خيلي ممنون

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3021 بار
سپاس‌های دریافتی: 4752 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi » چهار شنبه 23 مرداد 1387, 2:33 pm

احتمالا اشكال از فن سي پي يو هست.اينطور كه ميگيد قبلا ري استارت نميشده و الان هنگام اجراي بازي هاي سنگين ري استارت ميشه.امكان داره فن CPU ضعيف شده باشه.بهتره به يه متخصص رايانه نشون بديد
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Rookie Poster
Rookie Poster
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

Re: درخواست کمک فوري restart شدن سيستم هنگام اجراي بعضي برنامهها

پست توسط mani.alone » شنبه 2 شهریور 1387, 4:02 am

mojtabakam نوشته شده:با سلام و عرض خسته نباشید
میخاستم از شما در مورد restart شدن سيستم هنگام اجراي بعضي برنامه ها از قبیل بازیهایی با گرافیک بالا کمک بگیرم . ضمنا" این برنامه ها قبلا براحتی اجرا میشد.
با تشکر فراوان

[font=Comic Sans MS]   دوست عزیز دلایل زیادی وجود داره که سیستم restart میشه 1- فن سی پی یو شما به خوبی نمی چرخه و می تونین در setup اول روشن شدن pc خودتون در قسمت Health ببینین دمای سی پی یو چنده اگر بالای 60 و بیشتر باشه مشکل از سی پی یو شماست 2- شاید کارت گرافیک شما توانایی اجرای گیمهای سنگین رو نداره و از ram تا حد امکان استفاده می کنه و در آخر restart می شه 3-شاید ram قوی ندارین یا ram remark دارین که کارکرد لازم رو نداره . ارادتمند شما مانی :shock:
M@n!.Alone

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5878 بار
سپاس‌های دریافتی: 12403 بار
تماس:

پست توسط Solver » شنبه 2 شهریور 1387, 6:18 am

mani.alone, جان حق با شماست اما

ايشان قبلاً مشکلي نداشتند پس قطعات حداقل اجراي برنامه را داشته اند. در ضمن دماي پردازشگر هم بسته به نوع آن دارد که در همان بخش که شما ذکر کرديد مشخص است دماي معقول و دماي حاظر.

به نظر من به اين طريق به بررسي سيستم بپردازيد:

1. خنک کننده پردازشگر (CPU FAN)
2. خنک کننده گرافيک، اگر FAN هست که از چرخش ان اطمينان پيدا کنيد، اگر Hitsink (گرماگير آلمينومي) است مطمئن شويد که از بورد شما جدا نشده است. و خاک روي سطح آن نباشد.
3. نصب مجدد نرم افزام/بازي را در صورت عدم رفع مشکل انجام دهيد.
4. بررسي عدم وجود ويروس روي رايانه - - - به کمک Antivirus ها و سپس به صورت دستي بررسي امکان دسترسي به Taskmanager, regedit, add new hardware و ديگر منابع سيستم.
اگر لازم بود سيستم عامل را مجدد نصب کنيد و با نصب فوري Antivirus از فعاليت ويروس پيشگيري کنيد، برخي ويروس ها در صورت فعال شدن ديگر توسط Antivirus متوقف نمي شوند.
احتمالاً مشکل در مراحل بالا حل خواهد شد در غير اينصورت لازم است مراحل پيچيده تر را دنبال کنيد:

بررسي سلامت کارت گرافيک، پردازشگر، RAM و هارد

مشکل از اين موارد خارج نيست، البته رايانه همواره انسان را شگفت زده مي کند، اميدوام مشکل حل شود.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط JavadRadical » پنج شنبه 25 مهر 1387, 1:24 am

سلام دوستان
چون من هم تقريبا مشكل مشابهي دارم . ترجيح دادم پست اضافه نزنم و مشكلم رو همينجا مطرح كنم .

گاهي اوقات زمان كار با كامپيوتر ناگهان صفحه مانيتورم به رنگ ابي در مياد و داخل اون نوشته هايي وجود داره كه به دليل سرعت زياد بالا امدن صفحه و ريست بعد از ان قابل مشاهده نيست . ميشه بگيد مشكل رايانه من چيه ؟ :D
:razz: :razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر

Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi » پنج شنبه 25 مهر 1387, 2:55 pm

سلام جواد حان. من هم دقيقا مشکل شمارو دارم. کام÷يوتر بعد از اجراي ويندوز مديا ÷لير يا وصل شدن به اينترنت يا بعضي وقتا ناگهاني، چند دقيقه کار ميکنه و صفحه يهو آبي ميشه. يه ÷يغام ميده که مواظب سخت افزارهاي جديد نصب شده باشيد و ...
دوستان لطفا کمک کنند.
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار
تماس:

پست توسط melani » جمعه 26 مهر 1387, 4:14 pm

کامپیوتر منم این مشکل رو داره. ولی یه مدت خوب بود تا دیروز که مموری خواهرم رو خواستم ویروس یابی کنم
به محض اینکه کلیک راست می کردم گزینه اسکن ویروس رو می زدم اون صفحه ی آبی اومدو ریست شد.
تصویر
تا توانی یکدل و یکرنگ باش که فرش با این همه رنگ به زیر پا افتاده

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

Re: درخواست کمک فوري restart شدن سيستم هنگام اجراي بعضي برنامه

پست توسط Solver » شنبه 21 دی 1387, 1:32 am

,
  ,
  ,

من مدتی توی انجمن نبودم، این جریان صحفه آبی چیه؟ شما ها هیچ کدام حلش کردید؟ من تا حالا باهاش برخورد نکردم. اگر ممکنه در موردش بیشتر بگید همینطور اگر رفع شده بفرمائید از چه طریق. :razz:
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3021 بار
سپاس‌های دریافتی: 4752 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi » شنبه 21 دی 1387, 1:09 pm

JavadRadical,
soheil_riazi,
melani
negar.int
من مشكل شما رو داشتم.از 2-3 تا متخصص كامپيوتر پرسيدم.همه يه چيزي ميگفتند.اشكال از كمبود رمه.وقتي رم پر ميشه از قسمتي از هارد به عنوان رم استفاده ميشه.وقتي در حال اجراي بازي يا برنامه هستيد"يا حتي ويندوز ويستا" و رم پر ميشه اختلال در كار هارد باعث اين مشكل ميشه.مثلا من وقتي ويندوز ويستا رو بالا ميارم و چند تا برنامه كه اجرا ميكنم صفحه ابي مياد.با 1 گيگ رم.اما وقتي 2 گيگش كردم ديگه اين مشكل پيش نيومد
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » شنبه 21 دی 1387, 6:01 pm

, تشکر،

اما من چنین مشکلی نداشتم و ندارم، تا حالا هم سیستمی که این مشلکل را داشته باشه ندیدم. به رم هم فکر نکنم مربوط باشد، کمبود رم یا موجب بستن نرم افزاری که در حال اجراست می شه، یا موجب Reset شدن خواهد شد، و یا عمدتاً موجب قفل سیتم خواهد شد.

گاهی وقتی با ارتقا سیستم مشکل رفع می شود به این معنا نیست که کمبود داشته شاید برند رم قبل با سیستم سازگار نبوده و الان شما باز دارید فقط از رم جدید کمک می گیرید.

به هر حال خوشحال خواهم شد اگر دوستان در مورد صحفه ای که می گن بیشتر توضیح بدن و همینطور اگر ممکن هست ازش عکس یا فیلم تهیه کنند و بزارن اینجا.

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”