صندلی داغ با حضور Reza6662 ...!

صندلي داغ مرکز انجمنهاي تخصصي

مدیران انجمن: AGeNiS1, MASTER, ASHKAN95, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

صندلی داغ با حضور Reza6662 ...!

پست توسط Mil@d » یک شنبه 27 دی 1388, 3:28 am

سلام بیست و نهم!
خوب دانش آموزا و دانشجوهای سایت گیر امتحانات هستند و عوارض یک ترم لای کتاب باز نکردن رو دارن پس میدن!8 صبح سر جلسه و تا 6 صبح درس خوندن! رد شیم از این حرفا!مهمان ایندفعه از نسل اول ورودیهای 84 سنترال است!زمانی که اینجا عفیف نام داشت!به پیشنهاد آرسام و برانگیخته شدن حس کنجکاوی خودم و همچنین ایجاد تنوع در چرخش مهمان ها به این صندلی دعوت شدند...یکم نسل پنجمی ها(هشتاد و هشتی ها) برن هالیدی تا پیرمرد ها را هم روی صندلی الکتریکی شوک زده کنیم!قدیمی های سی سی و بچه های هوافضا همگی با خلق و خوی رضا آشنایند ما هم کم و بیش از سرویس های اطلاعاتی مون یک چیزایی دستگیرمون شد!...رضا تو علوم هوافضا تبحر خاصی داره...30 و اندی از عمرش گذشته و رگه هایی از شیطنت های خاص دهه 20 را نیز دارد!

دوستان لطفا مباحث حساسیت زا مطرح نکنند تا بحث به خوبی و خوشی پیش رود.تصویر

و اما سوالات!
1.نام واقعی-نام مستعار-سن-تحصیلات--محل تولد-شغل-تاهل-توصیف چهره-رنگ مو-رنگ چشم-قد-وزن-گروه خون و موارد غیر خصوصی دیگر؟
2.اخلاقت؟
3.موارد مورد علاقه ات از نظر فیلم-بازیگر-کارگردان-خواننده-آهنگ- و سایتها و کانالهای ماهواره ای وشخصیتها و نامها و غذا ؟
4.جایگاه اجتماعی؟
5.چه تیپی هستی؟
6.چه خصلت های دختران و پسران جذبت میکنه و چیا دفعت میکنه؟
7.الف)از دعواها و بزن بزن هات بگو؟ ب)فنون رزمی بلدی و توش بکار بردی؟
8.از چیا متنفری؟(حالا میگه دروغ)
9.تلخ ترین و شیرین ترین خاطره عمر؟
10ازدواج رو چطور می بینی؟
11.از جو و شرایط خانوادگی ات بگو؟
12.اگر دختر بودی چه مزایای و چه مشکلاتی برات به همراه داشت؟
13.اگر در محل کنونی زندگی ات نباشی کجا را انتخاب میکنی؟چرا؟
14.با چند نفر از طریق نت رفیق شدی؟
15.خودتو گرفتی؟گرفتنت؟چرا؟
16.چه بلاهایی سر حیوانات اوردی؟
17.یک سوال سخت از خودت بپرس!
18.چند تا زبان میدونی؟
19.سرگرمی های اصلی ات؟پاتوقت برای تفریح؟
20.چه موقع خانمها برات اعصاب خرد کن میشن؟
21.ناراحتی روحی داری؟
22. افکار شیطانی عمرت؟
23.از اقدامات خارق العاده ات!
24.چقدر مسلمونی؟
25.چند بار عاشق شدی؟
26.از چی پشیمونی؟از چی حسرت میخوری؟از چی دلت میگیره؟
27.نظرت پیرامون اجباری بودن حجاب؟
28.به بد دیدن عادت داریم یا به آن عادتمان دادند؟
29.نحوه آشناییت با سنترال؟چی شد که ماندگار و فعال شدی؟
30.خرج ماهیانه ات؟
31.رضا؟
32.روزهای سخت زندگی ات؟
33.به چی میخندی و به چی گریه؟
34.سفرهات؟
35.بهترین بازی کامیپوتری؟
36.یک جمله تکاندهنده بگو؟
37.کار خاصت در کودکی؟
------------------------------------
رضا و پدر
رضا و مادر
رضا و خواهر
رضا و برادر
رضا و همسر
رضا و فرزند
رضا و تهران
رضا و دبی
رضا و ترکیه
رضا و لس انجلس!
رضا و قلیان
رضا و سیگار!
رضا و جنگنده صاعقه!
رضا و راندن موتور!
رضا و بهترین هدیه اش!
رضا و خدمت!
رضا و بیکاری!
رضا و خلاف!
رضا و لاف!
--------------------------
Mahdi1944
SAMAN
Parsa
Shahryar
Fariborz
Mohammad 1985
oweiys
Capitan pilot
Negar.int
Mil@d

نظر درباره خانمها رو میذارم به عهده خودت!
  بی  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4305 بار
تماس:

Re: صندلی داغ با حضور Reza6662 ...!

پست توسط Reza6662 » یک شنبه 27 دی 1388, 12:58 pm

سلام به آقا ميلاد. فكر مي كنم حسابي غافلگير شدم!
و اما سوالات!
1.نام واقعی-نام مستعار-سن-تحصیلات--محل تولد-شغل-تاهل-توصیف چهره-رنگ مو-رنگ چشم-قد-وزن-گروه خون و موارد غیر خصوصی دیگر؟

نام واقعي: رضا - نام مستعار: آرش - محل تولد: بيمارستان مهر تهران 22 اسفند 1350 - فرزند سوم و آخر
شغل: شاغل در يك موسسه آموزشي بخش خصوصي (نيمه‌دولتي)
مجرد - قد بلند و درشت هيكل هستم (185 سانتي متر و. 90 كيلوگرم) - سبزه گون - رنگ مو: قهوه اي تيره - رنگ چشم: ميشي - گروه خون: A+
تحصيلات: ديپلم رياضي سال 68 - ليسانس رياضي كاربرد در كامپيوتر - دانشگاه آزاد - واحد مركز

2.اخلاقت؟

بسيار آرام - كم حرف و كم سر و صدا اما داراي كمي شيطنت!

3.موارد مورد علاقه ات از نظر فیلم-بازیگر-کارگردان-خواننده-آهنگ- و سایتها و کانالهای ماهواره ای وشخصیتها و نامها و غذا ؟

كلن تمامي فيلمهايي را كه داراي ساخت قوي هستند دوست دارم. البته طرفدار پروپا قرص فيلمهاي قبل از انقلاب هستم و كلي دي وي دي از آنها جمع كرده ام.
بازيگران ايراني مرد مورد توجه من: پرويز پرستويي - مرحوم خسرو شكيبايي و محمدعلي فردين - بهزاد فراهاني - بهروز وثوقي - ناصر ملك مطيعي - ايرج قادري و برخي ديگر كه الآن اساميشان به خاطرم نيستند. البته سريال هاي رشيد (هنرمند اصفهاني) را با وجود ساده بودن ساختار خيلي دوست دارم و همينطور كليه ي كارهاي مهران مديري.

بازيگران زن ايراني مورد توجه من: مهشيد افشار زاده - مهرانه مهين ترابي - ثريا قاسمي - نادره خيرآبادي - يكتا ناصر و برخي ديگر كه فراموش كرده ام.
خواننده ايراني: گوگوش - داريوش - عماد رام - مرجان - فرهاد - ستار - اكبر گلپايگاني - مرحوم فريدون فروغي (البته فقط آنهايي كه قبل از انقلاب سروده شده اند. متاسفانه كارهاي جديد گوگوش و خيلي هاي ديگر براي من هيچ جذابيتي ندارند)

بازيگر خارجي مورد علاقه: راجر مور (نوعي طنز حتا در كارهاي جديش دارد!) - كرك داگلاس (پسرش به نظر من اصلن جايگاهي همچون پدرش ندارد) - جان وين - آلن دلون - ژان گابن - لينو ونتورا (بازيگر فقيد فرانسوي كه در نقش ژان وال ژان بازي كرد) - همفري بوگارت (توصيه مي كنم فيلم كازابلانكا و آن تصنيف معروفش را كه اشك بوگارت سنگدل را هم در مي آورد و زيبايي مسحور كننده اينگريد برگمن سوئدي را در اين فيلم را حتمن ببينيد) - اخيرن فيلم سابرينا را با بازي بوگارت و دوبله عالي پيش از انقلاب و كيفيت تصوير دي وي دي بسيار صاف ديدم و بسيار لذت بردم. در كل فيلم هاي كلاسيك غرب را به كل سينماي 30 سال اخيرش ترجيح مي دهم.

خواننده - گروه خارجي: الويس پريسلي - Abba - Bee Gees - Frank Sinatra
سايت هاي مورد علاقه: كليه سايت هاي نظامي و سياسي مثل همين سنترال و آئرو و ميليتاري - ريانووستي - بي بي سي فارسي و همدمي.
كانال هاي ماهواره: تا چند وقت پيش كه دزد ديش مرا نبرده بود، بيشتر مشتري پارس تي وي - VOA و BBC فارسي بودم. به ويژه برنامه هاي رضا فاضلي و بهرام مشيري.
شخصيت هاي مورد علاقه: پهلوي اول و دوم - علي اميني، هويدا و مصدق (نخست وزيران سابق) - تيمسار ربيعي، جهانباني، خسروداد، بهرام آريانا و مهدي رحيمي (از فرماندهان سابق ارتش) و ...

غذاهاي مورد علاقه: پيتزا - چيزبرگر - كباب دونر - سوسيس بندري - لوبياپلو - نان سنگك با نيمرو - فلافل و آبگوشت البته با ترشي و سنگك و سبزي خوردن تازه. به طور كلي اهل غذاهاي سنتي نيستم.

4.جایگاه اجتماعی؟

خيلي معمولي مثل بيشتر مردم.

5.چه تیپی هستی؟

بسيار معمولي ساده در محيط كار و در محيط هاي رسمي همچون ميهماني و عروسي: كت و شلوار و كراوات.

6.چه خصلت های دختران و پسران جذبت میکنه و چیا دفعت میکنه؟

در دختران، از كساني كه آرايش زياد و غليظ كه چهره واقعي صورتشون را پنهان مي‌كند بدم مي آيد و از پسران آنهايي كه موهاي سيخ سيخي مسخره و ريش عجق وجق (به خصوص ريش بزي كه منو ياد عربها ميندازه) من از 20 سالگي به اين ور، هيچ وقت ريش نداشته‌ام مگر در مواردي كه مريض شده و در رختخواب افتاده ام. در دختران، خوش صحبتي و سادگي جذبم مي كنه و در پسران هم وقار همراه با خوش لباسي و نداشتن موي زائد (نه در سر نه در صورت)

7.الف)از دعواها و بزن بزن هات بگو؟ ب)فنون رزمی بلدی و توش بکار بردی؟

يادم نمياد دعواي جدي با كسي كرده باشم. در دوراني كه راهنمايي تحصيل مي كردم، چند بار با همكلاسي ها اختلافات جزئي پيدا كردم ولي طوري نبود كه بگم دعواي مفصل و كتك كاري كرده ام. اهل هيچ نوع فن رزمي نيستم.

8.از چیا متنفری؟(حالا میگه دروغ)

اتفاقن از دروغ مصلحتي بسيار هم خوشم مياد. دروغ مصلحتي، جلوي خيلي از اتفاقات و درگيري هاي غيرلازم رو مي گيره. از افراطي گري بدم مياد. از كساني كه به هموطنانم تهمت منافق و صهيونيست و محارب و ... بچسبونند حالم به هم مي خوره. در كل از آدم هايي كه خيلي مذهبي هستند دوري مي كنم و همينطور از آدم هايي كه به قول معروف در زمره لات و لوت ها به حساب مي آن.

9.تلخ ترین و شیرین ترین خاطره عمر؟

خوشبختانه زندگي من تاكنون آرام بوده و فراز و نشيب زيادي نداشته. باور كنيد هيچ حادثه تلخ و هيچ حادثه شيريني كه هميشه به يادشان باشم ندارم!

10ازدواج رو چطور می بینی؟

به نظرم بسيار خوب است فقط وقتش را بايد كمي زياد كنند! (اين از نوع شوخي هاي آقاي ميلاد بود!) ازدواج در شرايط كنوني براي بيشتر جوانها (=پسران) تقريبن غيرممكن است. هزينه هاي عروسي و بعد آن واقعن كمرشكن هستند. مهريه سنگين تبديل به يك قانون نانوشته شده و آمار بسيار بالاي طلاق به خصوص در شهرهاي بزرگ نيز گوياي ناپختگي اغلب جوانان در امور اجتماعي و رفتاري هستش.
و اما خود ازدواج بسيار لازم است به خصوص اينكه در سن مناسب و با فرد مناسب انجام گيرد. مهمترين مسئله در ازدواج؛ جدا از آمادگي رفتاري و ذهني دو طرف، توانمندي مالي پسر هستش.

11.از جو و شرایط خانوادگی ات بگو؟

با پدر و مادرم در يك خانه ويلايي در مهرشهر كرج زندگي مي كنيم.

12.اگر دختر بودی چه مزایای و چه مشکلاتی برات به همراه داشت؟

مشكلات: حجاب اجباري (براي نمونه در برادرزاده ام باعث ريزش مو شده) - نداشتن حق طلاق - توهين و تحقير توسط گشت هاي به اصطلاح ارشاد - محدوديت در برخي از خانواده هاي به اصطلاح سنتي در رفت و آمد و تحصيل و معاشرت، و نبود امكان مسافرت تنها و اقامت بدون قيم!! در هتل يا مسافرخانه عمومي!!
مزايا: متاسفانه مزيتي در دختر بودن در ايران فعلي من نمي بينم. (با عرض شرمندگي و پوزش از دختران گرامي عضو سنترال)

13.اگر در محل کنونی زندگی ات نباشی کجا را انتخاب میکنی؟چرا؟

براي من، ساكت و دنج بودن محل زندگي مهمترين اصل است. هرجا ساكت باشد، همسايه هاي مزاحم و فضول نداشته باشد و همينطور آپارتمان نيز نباشد، آنجا براي من مناسب است. هيچ وقت آپارتمان نشين نبوده ام و اميدوارم هيچگاه هم نباشم. اما جدا از مكان فعلي، ترجيح مي دادم در يك خانه ويلايي بزرگ در يكي از محلات ساكت شمال تهران همچون جمال آباد، كاشانك، سوهانك يا الهيه زندگي كنم. البته الهيه، ديگر آن الهيه سابق نيست. منزل يكي از دوستانم آنجاست و هر بار كه آنجا مي روم، مي بينم رو به خرابي است. باغ ها و منازل بزرگ همگي در حال تخريب هستند و در كوچه هاي بسيار خلوت ديروز آنجا، امروز كمتر جاي پارك ماشين گير ميآد.

14.با چند نفر از طریق نت رفیق شدی؟

1- آقا مهدي (مدير محبوب سايت) كه در سال 84 هر دو در يك فروم ديگر عضو بوديم و از آنجا آشنا شديم.
2- آقا سامان (مدير ارشد سايت و مهندس الكترونيك متبحر)
3- آقا داوود (از علاقمندان به هوافضا)
4- آقاي مهدي2224 كه مدتي است نمي دانم كجاست.
5- آقاي فريبرز (مدير ارشد سايت) كه مدتي است از ايشان بي‌خبرم.
و يكي دو دوست ديگر از كشورهاي خارجي.

15.خودتو گرفتی؟گرفتنت؟چرا؟

خودمو هيچ وقت نمي گيرم. اصلن از اينكار خوشم نمياد. به همه ي اطرافيانم حتا آبدارچي هاي محل كارم احترام مي ذارم و باهاشون درد دل مي كنم. اما تابستان سال 71 يادم هست در ميدان ونك با يكي از دوستانم قدم مي زدم كه نيروي انتظامي به دليل باز بودن دگمه بالايي پيراهن مان مي خواست دستگيرمان كند! به هر حال به خير گذشت و شب را در زندان نگذرانديم.

16.چه بلاهایی سر حیوانات اوردی؟

با حيوانات بسيار دوست هستم. سالي دو سه بار به همين باغ وحش تهران ميرم. تمامي گربه هاي محل منو مي شناسن و از من غذا مي‌خوان! (قابل توجه محمد1985) همچنين به پرنده ها و مرغ و خروس هاي پسر همسايمان سعي مي كنم غذا بدهم.

17.یک سوال سخت از خودت بپرس!

نسبت به هم سن هايت، چرا موفق نبودي؟ نه ازدواج كردي؟ نه پول و پله ي درست و حسابي به هم زدي. نه سر و زبون درست حسابي داري. نه پست مهم دولتي گرفتي. هيچي نشدي.

18.چند تا زبان میدونی؟

ما اصالتن ترك زبان هستيم (تبريزي). مختصري هم به اندازه بقيه دوستان در حدي كه كارم راه بيفتد، انگليسي بلدم.

19.سرگرمی های اصلی ات؟پاتوقت برای تفریح؟

اينرتنت - فيلم ويدئو - مطالعه كتاب و مجله (مجله ماشين را نزديك به 30 سال است مي‌خوانم و همينطور نوآور و صنايع هوايي) مجله جنگ‌افزار را چند باري خريده‌ام اما هر بار از زياد بودن غلط هاي املايي و انشايي، عجيب و ناهماهنگ بودن صفحه‌بندي و ترجمه‌هاي دور از ذهن مقالات آن، پشيمان شده‌ام (به آقاي جهان پناه نگوييد!). به كتابهاي تاريخي بسيار علاقه دارم. اخيرن كتابهاي مرحوم احمد كسروي را خريده‌ام كه هنوز وقت نكرده‌ام بخوانم (كتاب شيعي‌گري را پنج هزار تومن خريدم). همينطور كتاب «ماموريتم براي وطن» نوشته محمدرضا شاه را كه از سال 1343 نو نگه داشته شده بود و به طرز باورنكردني حتا شايد ورق هم نخورده بود به قيمت 40 هزار تومن خريدم! (قيمت پشت جلد 20 ريال!) و همينطور كتاب انقلاب سپيد را به قيمت 15 هزار تومن.

20.چه موقع خانمها برات اعصاب خرد کن میشن؟

هنگام رانندگي اگر پشت سر يكي از اين خانم ها بيفتم كه تاكنون گيربكس ماشين شان، رنگ دنده سه به بالا را نديده است! يا هنگامي كه جلوي ويترين مغازه اي كه مي خواهم واقعن از آن خريد كنم بي خودي بايستند و حرف بزنند.

21.ناراحتی روحی داری؟

اين سوالي است كه به گمانم بيشتر پرسش شوندگان بدان جواب منفي خواهند داد اما بايد بگويم در خرداد سال 79 دچار افسردگي شديد شدم كه البته با مراجعه به پزشك طي چند ماه درمان شد.

22. افکار شیطانی عمرت؟

افكار شيطاني را كم و بيش همه دارند! گفتنش در اينجا باعث دردسر سايت مي شود!

23.از اقدامات خارق العاده ات!

همان طور كه گفتم فراز و نشيب زيادي تاكنون در زندگي ام نداشته ام. همينطور كار خارق العاده هم انجام نداده ام.

24.چقدر مسلمونی؟

من فقط خداپرستم. اديان همگي آمده‌اند تا انسانها را يكتاپرست نمايند نه اينكه خود مورد پرستش قرار گيرند.

25.چند بار عاشق شدی؟

هيچ بار. متاسفانه يا خوشبختانه پيش نيامده. دخترهايي كه من ديده‌ام همگي عاشق سوناتا و آزرا هستند و عاشق پسري به سن و سال من نمي‌شوند.

26.از چی پشیمونی؟از چی حسرت میخوری؟از چی دلت میگیره؟

پشيمونم از اينكه بيشتر تلاش نكردم. متاسفم از اينكه دوست داشتم چند زبان خارجي همچون فرانسه و روسي بدانم.

28.به بد دیدن عادت داریم یا به آن عادتمان دادند؟

به هرچه عادتمان بدهند، به تدريج بدل به نوعي قانون و ارزش مي شود. پس عادتمان داده اند ظاهر را ببينيم و قضاوت نماييم.

29.نحوه آشناییت با سنترال؟چی شد که ماندگار و فعال شدی؟

همانطور كه پيشتر نوشتم، من و آقا مهدي در يك فروم باهم دوست شديم. آقا مهدي از قديمي هاي آنجا بود. خيلي زود هر دو بدين نتيجه رسيديم كه آنجا به درد ما نمي خورد. آقا مهدي فرومي به نام عفيف را كه برگرفته از نام موبايل فروشي عفيف بود، به تازگي با همكاري آقاي فرهاد 3614 (كه نمي دانم كجا هستند و چه مي كنند) راه انداخته بودند. از من دعوت كردند و من هم عضو شدم. اما ماندگار نبودم و به واسطه ي صحبت ها و گوشه كنايه هاي نيشدار برخي مديران يا كاربران سابق سنترال، به وبلاگ نويسي روي آوردم و ترجيح دادم تنها كار كنم.

30.خرج ماهیانه ات؟

حدود 300 هزار تومن.

31.رضا؟

تنها.

32.روزهای سخت زندگی ات؟

دوران بيماري سال 79 و دوران آموزشي در سربازي (البته آموزشي خوشي‌هاي زيادي هم داشت).

33.به چی میخندی و به چی گریه؟

برخي رفتار مردم بسيار برايم خنده دار است. يادم هست مواقعي كه از مترو استفاده مي كنم، افراد زيادي را مي بينيم كه در ايستگاه دانشگاه شريف به سرعت زياد مي دوند و دو پله يكي خود را به بالا مي رسانند تا به صف اتوبوسهاي شهرك غرب برسند. اما همين كه رسيدند، وقتي مي بينند اتوبوس ريالي (125 توماني ناقابل) آمده است، حاضر مي شوند در سرماي زمستان بلرزند اما آنقدر بايستند تا اتوبوس بليطي بيايد تا از سر و كول هم بالا رفته و 100 تومان پس انداز كنند! اين امر براي من بي معني و بسيار خنده دار است. بيشتر اينها را با موبايلهاي گران قيمت شان مي بينيم كه با پول هركدام از موبايلهايشان مي توانند چند سال سوار اتوبوس هاي ريالي شوند. اين خنده دار است. اين مضحك است و نشان از مغزي كوچكتر از گنجشك دارد.

اما زياد گريه ام نمي گيرد. آخرين باري كه من به همراه خانواده حسابي گريه كرديم روز 26 دي و 22 بهمن 57 بود. يك بار پسر كوچك حدود 7 ساله اي را به همراه پدرش ديدم كه التماس مي كرد از او فال بخرم و من متاسفانه پول به همراه نداشتم. يك بار همين اواخر (چند شب پيش)، ساعت حدود 10 شب بود و بسيار سرد. سر چهار راه ايران زمين - خوردين، پيرمردي را ديدم كه بين اتومبيل هاي گران قيمت 50 ميليون تومان به بالا، سعي مي كرد، سه چهار بسته دستمال كاغذي بفروشد كه كسي نمي خريد. من باز هم پول نداشتم اما اين بار رفتم و از عابربانك پول گرفتم و سريع دور زدم برگشتم ولي هرچه گشتم از پيردمرد خبري نبود. يك بار هم در خيابان معروف 4 باندي مهرشهر، ديدم مقابل يكي از اين منازل 4 - 5 هزار متري، بچه گربه اي زير گرفته شده و در حال جان دادن است. اين وقايعي بود كه اين اواخر حسابي مرا ناراحت كرد.

34.سفرهات؟

شيراز - نمك آبرود - عباس آباد (شمال) - تبريز - مشهد – قم – اطراف تهران همچون فشم و آهار و لواسانات نيز زياد رفته‌ام.
زياد اهل سفر نيستم. پدر و مادرم پير و مريضند و من هم به تنهايي حس مسافرت ندارم. دوست صميمي هم ندارم كه باهم همراه شويم.

35.بهترین بازی کامیپوتری؟

Command & Conquer (نسخه تحت DOS)، اف117 و USAF

36.یک جمله تکاندهنده بگو؟

به يزدان گر ما خرد داشتيم / كجا اين سرانجام بد ما داشتيم

37.کار خاصت در کودکی؟

بسيار به نگهداري جوجه مرغ و بزرگ كردنشان علاقه داشتم. خروس بازي هم زياد كرده‌ام.

------------------------------------
رضا و پدر

مورد احترام.

رضا و مادر

مورد احترام. سعي مي كنم تا جايي كه بتوانم كمكش كنم. از ظرف شستن گرفته تا خريد و شايد پخت و پز.

رضا و خواهر

مورد احترام.

رضا و برادر

دوست قابل اعتماد.

رضا و همسر

تصویر

رضا و فرزند

علاقه اي به داشتن فرزند ندارم.

رضا و تهران

زشت ترين، شلوغ ترين و آلوده ترين شهر ايران.

رضا و دبی

نرفته ام و بعيد مي دانم كه بخواهم بروم. (كلن از كشورهاي عربي متنفرم و پول خرج كردن در آن كشورها را دشمني به ايران مي دانم)

رضا و ترکیه

در اولين فرصت دوست دارم استانبول و آنتاليا را ببينم.

رضا و لس انجلس!

فرصتي فراهم شده بود تا گرين كارت آمريكا را بدست آورم كه پي اش را نگرفتم. ولي دوست دارم اگر زماني ساكن آمريكا شدم، در اين شهر باشم.

رضا و قلیان

اهلش نيستم و بدم مي آيد.

رضا و سیگار!

اهلش نيستم و بدم مي آيد. از كنار سيگاري ها در پياده رو هم سعي مي كنم رد نشوم.

رضا و جنگنده صاعقه!

اف5 رنگ شده. (گنجشك رنگ شده و بلبل يادتان هست!) البته كارهايي در بهينه‌سازي اف5 صورت گرفته، اما نمي‌شود گفت هواپيما توليد شده است.

رضا و راندن موتور!

بلد نيستم و علاقه اي هم ندارم.

رضا و بهترین هدیه اش!

تاكنون هديه با ارزشي از كسي نگرفته ام. بيشتر هديه داده ام.

رضا و خدمت!

اگر منظور خدمت سربازي است كه سالهاست انجام داده ام.

رضا و بیکاری!

بيكاري مرض مي آورد.

رضا و خلاف!

اهل هيچ نوع دود و دمي نيستم. طبعن بيشتر خلاف ها نيز از اين نقاط آغاز مي شوند.

رضا و لاف!

گاهي بايد لاف زد!

--------------------------
Mahdi1944

دوست خوب و مديري كه با دقت و حوصله، حتا پاسخ سوالات كاربران ناشناس را نيز به دقت مي دهد و بدون چشمداشت، از اغلب پستهاي مفيد تشكر مي‌كند.

SAMAN

دوست بسيار خوب و مهربان. استاد الكترونيك و آويونيك. چند وقتي بود كه پست هاي قديمي دوست خوبم آرمان و همينطور پست هاي قديمي خودم را مي خواندم. ديدم آقا سامان (به همراه آرسام و يكي دو دوست ديگر) با دقت و حوصله آنها را خوانده و از تمامي آنها تشكر كرده اند. اين از اين نظر برايم مهم بود كه بدانيم سيستم سايت يكبار دچار به روز سازي شده و تشكرهاي قبلي از بين رفته بودند. آقا سامان يك دوست واقعن خالص هستند.

Parsa

از دوستان جديد، بسيار مهربان و مبادي آداب و اخلاق. وطن پرست و تقريبن همفكر.

Shahryar

مسلط به زبان روسي و از طرفداران پروپاقرص جنگنده ها و هواپيماهاي روسي! جدا از شوخي، ايشان از اساتيد و مفاخر قسمت هوافضاي سنترال هستند.

Fariborz

استاد بي ادعا و بسيار توانمند در زبان آلماني. از مفاخر سايت سنترال. بسيار مؤدب كه تقريبن از تمامي پست هاي مفيد تشكر مي‌كنند.

Mohammad 1985

دوستدار گربه ها!

oweiys

متاسفانه شناختي از ايشان ندارم.

Morteza313

از كابران ارشد و علاقمند به مباحث هوافضا، طرفدار بلوك شرق (كره شمالي، چين، روسيه)، كه از نظر سياسي 180 درجه باهم اختلاف سليقه داريم.

Capitan pilot

مدير مهربان، باتلاش و بي ادعاي قسمت هوافضا. ايشان با تهيه پست هاي بسيار مفيد و خواندني همراه با تصاوير و رنگبندي مناسب، جاي خالي بسياري از مديران سابق و مديران گرفتار يا كم تلاش فعلي را به خوبي پر كرده اند.

Negar.int

متاسفانه شناختي از ايشان ندارم.

Mil@d

ذوق و استعداد فراواني در طنزنويسي و بذله گويي دارد. به جد مي گويم مي تواند با تلاش و كوشش و مطالعه ي بيشتر، نويسنده اي طنزپرداز در حد عزيزنسين تركيه بشود.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21363 بار

پست توسط SAMAN » یک شنبه 27 دی 1388, 5:20 pm

سلام و دو صد درود بر همه دوستان عزیز تصویر تصویر تصویر تصویر

خصوصا" مهمان گرامی و عزیز این صندلی داغ, تصویر این صندلی در ارتفاع 70000 پایی و با سرعت 2.5 ماخ در حال حرکت است تصویر تصویر تصویر تصویر

میلاد دعوتت از رضای عزیز یک عملکرد بسیار عالی و مثبت تلقی خواهد شد. از آرسام عزیز( به دلیلی پیشنهادش) هم تشکر ویژه ایی می کنم. آقا رضا از دوستان بسیار خوب (عالی) بنده هستند ما چنـــــدین ســــال هست که با یکدیگر دوست هستیم. و ضمنا" آقا رضا لطف مضاعفی نسبت به بنده دارند بنده هنوز تا یاد گرفتن خیلی از مسائل راه بسیار طولانی در پیش دارم تصویر تصویر تصویر

بنده همیشه ارادت خاصی نسب به اقا رضا داشته ام و اون هم به دو دلیل: 1- چون بزرگتر ما هستند و احترامشون واجب هست و 2- به خاطر اینکه در زمینه مسائل نظامی و در ابعاد مختلف یک کارشناس حقیقی هستند.

بنده فقط لازم میدونم 1 نکته رو بیان کنم و اون در زمینه دوستی و دوستی هاست, بر خلاف عقیده برخی,که دوستی را رفیق بازی و اجیر و بنده شدن در دیگری می دانند باید متذکر شوم که دوستی ها مراتبی دارد, همونطور که همه مطلع هستن ما در دنیای واقعی با افرادی برخورد داریم که از اونها به عنوان آشنا یاد میکنیم تا و این روند ادامه پیدا میکند تا داشتن دوست صمیمی! که البته امروزه کمتر کسی در دنیای واقعی دوست صمیمی دارد.
بنیان همه دوستی ها بر اساس نزدیکی ( و نه عین بودن)سطح فکر, علایق, تمایلات و اخلاق ها صورت می گیره و دوستی ها تا زمانی ادامه پیدا خواهد کرد که احتـــــــرام متقابل وجود داشته باشد. دوستی محکم بنده و آقا رضا هم در جهت نزدیکی علایق,تمایلات و اخلاق ها شکل گرفت هر چند در زمینه هایی هم مثل گرایش های سیاسی بنده با ایشون موافق نیستم. تصویر
اون موقع که بنده عضو سنترال بزرگ شدم ما new member بودیم و جناب رضا مدیر ارشد یا همون Super Moderator در اون موقع هنوز سنترال به این وسعت نبود. دوستان و کلا" ژنرال های نظامی کم بودند ولی ماشالله الان پیشرفت بسیار خوبی در زمینه نظامی داشته ایم. همونطور که میلاد گفت آقا رضا در ارائه مطالب نظامی حقیقتا" تبحر خاصی دارد. یک استاد واقعی! البته گهگاهی ناخودآگاه برفراز شهرها دیوار صوتی را می شکستند که با واکنش فرماندهان نیروی هوایی مواجه می شدند. تصویر
بنده همین الان اعلام می کنم که دیوار صوت در این صندلی به دلیل حضور نظامیون شکسته شد خواهد شد. تصویر تصویر

مروی برصندلی قبل:
در مورد تغییر باید عرض کنم که این تغییر به سبب یک جنگ داخلی بین SA[COLOR=#244061]M  و SAMAN بود که خوشبختانه SAMAN موفق شد با کمک نیروهای خارجی دوست,قائله SA[COLOR=#244061]MAN  را سرکوب کند. پس این موضوع ارتباطی به کشور های همسایه ی بیگانه ندارد. تصویر تصویر

در مورد جنگیدن علیه مواضع مورد نظر باید عرض کنم که طبق پرواز های تاکتیکی-شناسایی انجام شده توسط میگ های 93-21 بر فراز منطقه Oweis و گزارش های دریافت شده مشخص شد که منطقه مورد نظر عاری از هر گونه تجهیزات و پایگاه های نظامی هست و طبق گزارش های رسید منطقه مملو از باغ های زیبا به رنگ پاییز و گل های رنگارنگ با خانه های کاهگلی کوچک است که دودی از جنس دلتنگی و نوع دوستی از دودکش آنها بر می آید. به همین جهت عملیات بمباران کنسل شد. تصویر

اما سوالات کم پشت سری اول: تصویر
اما قبل از شروع سوالات باید بگم تمام صحبت های آقا رضا در زمینه فرهنگی- اجتماعی و خصوصا" جوانان تصویر و تایید میکنم تصویر و در زمینه مسائل احساسی بشدت افکار مشابهی داریم.

1- آقا رضا نظرت در مورد گناه و گناه کردن انسان ها چی هست؟ اصلا" از دید شما بدترین گناهان چه گناهی و اصلا" چرا انسانها گناهکارند؟
2- نظرتون در ارتباط با هنر چی هست؟ علاقه ایی دارید؟ شعر, نقاشی یا عکس کدوم رو بیشتر دوست دارید یا باهاش مانوس تر هستید؟
3- بزرگترین اشتباهات رضا شاه پهلوی و محمد رضا شاه پهلوی از نظر شما چه بود؟
4- توان فعلی نیروی هوایی رو در چه چیزی می بینید؟ خدای ناکرده به نظر شما توانایی انجام یک جنگ 8 ساله دیگر را داریم؟
5- به عنوان یک" کارشناس " خود را مبرا از هر گونه اشتباهی می دانید؟( بنده واقف هستم, قصد آگاه شدن دیگران هست تصویر)
6- پیشنهادتون به عنوان یک ایرانی برای بهتر شدن آینده کشور چی هست؟
7- چرا عاشق نشدی؟ آیا سعی کردی و نشد؟ به نظر شما آیا فکر نمی کنید در یک سن بخصوص توجهتون به مسائلی دیگه بوده و عشق فراموش شده؟
8- جنس قلبتون از چی هست؟
9- اگر قرار باشه برای 24 ساعت بر کل دنیا حکم کنی اولین کار ها واقداماتت چی هست؟
10- ترس را تعریف کنید. به نظر شما ترس با حقارت رابطه ایی دارد؟
11- انسان های شاد چه ویژگی هایی دارند؟
12-بزرگترین یا بهترین کاری که تا حالا انجام داده اید چه بوده؟
13-از چه قشری ( افرادی) در جامعه متنفر هستید؟
14-برای یک جانی ,,, اعدام یا حبس ابد؟
15- از نظر شماعلت و ریشه بوجود آمدن فقر چیست؟ اگر قدرتی داشتید می توانستید این مشکل را حل کنید؟

بقیه سوالات برای بعد تصویر

طبق گفته های میلاد درگیر امتحانات هستیم و سخت زد و خورد داریم بنده تا الان موفق به سرنگونی 2 امتحان در فاصله 100 و 80 کیلومتری شدم تصویر البته اهداف آنچانی نبودند ولی خب ... تصویر

دوتا مطلب دیگه هم عرض کنم رفع زحمت کنم: 1- مخالف آقا رضا با اون یکی و خصوصا" موتور سواری بسیار عالی هست. تصویر تصویر

2- بنده بر قرار داد های پنس ( پیمان نظامی سنترال ) و رمس ( رفتار مسالمت آمیز سنترال)تاکید دوباره میکنم تصویر تصویر
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Reza6662 » یک شنبه 27 دی 1388, 8:46 pm

1- آقا رضا نظرت در مورد گناه و گناه کردن انسان ها چی هست؟ اصلا" از دید شما بدترین گناهان چه گناهی و اصلا" چرا انسانها گناهکارند؟

از نظر من گناه، یعنی انجام کاری که یا مطابق قانون خداوند نباشد یا مطابق قانون بشری. بنابراین تخلف از قوانین اجتماعی نیز گناه محسوب می شود. در حالت نخست، انسان تنها به خداوند پاسخ باید بدهد و در مورد دوم اگر جامعه انسانی انجام دهنده گناه را شناسایی کند، آن فرد متناسب با گناهش جریمه خواهد شد که البته همواره چنین تناسبی برقرار نیست. برای مثالی کسی که جان بیش از یک نفر را گرفته باشد، تنها یک بار می توان اعدامش کرد و بدین جهت باز هم فرد باید در برابر آفریدگارش پاسخگو باشد و جریمه شود. گناه کردن انسانها عمدتن به دلیل عدم نظارت و کنترل کافی توسط مجریان قانون در جامعه است. تمامی انسانها به راحتی استعداد انجام گناه را دارند. حتا خود حضرت آدم که برخی ها وی را نخستین بشر زمین می دانند (من نمی دانم زیرا عمر انسانها روی زمین بسیار قدیمی تر از چند هزار سال است)، مرتکب گناه شد (در این مورد خاص = نافرمانی از دستور خدا). تنها تفاوت انسانها، در نوع گناه است. برخی به راحتی جان دیگران را می توانند بگیرند و برخی دیگر، بزرگترین گناهی که می توانند انجام دهند، کشتن یک کبوتر با تفنگ است.

اگر در کشورهای اروپایی میزان برخی جرائم نسبت به جهان سومی ها کم است، این امر نه به دلیل فرهنگ غنی و آموزش خانوادگی، بلکه به دلیل سیستم های نظارتی قوی از نوع غیرمحسوس و هوشمند است. تصور می کنم سیدجمال الدین اسدآبادی بود که حدود 90 یا 100 سال پیش به اروپا رفت و چندین سال آنجا زندگی کرد و حتا روزنامه نیز چاپ نمود. هنگامی که به ایران بازگشت از وی در مورد اروپا (فرنگ!) پرسیدند. وی پاسخ داد: در اروپا مسلمان ندیدم، اما مسلمانی بسیار دیدم. فرهنگ عدم انجام گناه یا تخلف در کشورهای پیشرفته به همین دلیل به تدریج نهادینه شده است. هر فرد می داند که باید در برابر قانون و جامعه راستگو و درست کردار باشد وگرنه در صورت کشف غیر این، دچار خسارت و زیان بالا خواهد شد. برای مثال در بریتانیا یا ایالات متحده، از خوداظهاری برای پرداخت مالیات استفاده می کنند. مودیان مالیاتی نیز به صورت تصادفی، یکی از چند مورد را انتخاب کرده و درآمدش را حسابرسی می کنند. اگر با برگه خوداظهاری برابری نکند، برای فرد خاطی جریمه سنگینی وضع می کنند و فرد ممکن است از برخی حقوق اجتماعی نیز برای مدتی محروم شود. در چنین کشورهایی، انجام ندادن گناه (=تخلف) نهادینه می شود و به تدریج به فرهنگ تبدیل می گردد.

بدترین گناهان از دید من، بردن آبروی فردی محترم و. بدگویی در پشت سر دیگران است. یادم هست دوستی داشتم که با خانمی محترم و شاغل در یک سازمان دولتی، روابط بسیار نزدیکی برقرار کرده بود. از نظر من هردو فرد محترم بودند اما فاش شدن این مسئله برای آن خانم، عواقب بسیار وخیمی برایش داشت و حداقلش این بود که پس از سالها کار، اخراج می شد. من اینطور گفتم: 1- به من ربطی ندارد. 2- چون خانم مطلقه است و دوست من مجرد، پس کار درستی می کنند. من آبروی دو فرد محترم را نبردم (هیچگاه نمی بردم) و اکنون این دو باهم زندگی خوبی را شروع کرده اند. اگر من از دسته آنهایی بودم که به نظرم بدترین نوع گناه را انجام می دهند، اکنون نه تنها آبروی دو انسان را برده بلکه زندگیشان را نیز شاید تباه و نابود کرده بودم.

2- نظرتون در ارتباط با هنر چی هست؟ علاقه ایی دارید؟ شعر, نقاشی یا عکس کدوم رو بیشتر دوست دارید یا باهاش مانوس تر هستید؟

من از هنر چیزی سرم نمی شود. فقط کمی به عکاسی علاقه دارم. برای نمونه این عکس را ببینید. همین چند ماه پیش داخل باغ وحش تهران انداختم. (تصویر قوی مادر به همراه فرزندش): [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

3- بزرگترین اشتباهات رضا شاه پهلوی و محمد رضا شاه پهلوی از نظر شما چه بود؟

بزرگترین اشتباه رضا شاه پهلوی از دید من:
دخالت در باورهای درست یا غلط مذهبی مردم

بزرگترین اشتباهات محمدرضا شاه پهلوی:
1- عدم توسعه سیاسی: از سال 1352 تنها حزب فعال کشور، حزب رستاخیز ملت ایران بود که آن هم حزبی دولتی به شمار می آمد.
2- عدم توجه کافی به خطرات
3- تعامل و ارتباط ضعیف با توده های مردم: برای مثال نبود سفرهای تبلیغاتی به شهرستانها
4- تبلیغات بسیار بسیار ضعیف ...برای مثال هیچگاه به مردم گفته نشد که ریال ایران، تبدیل به هفتمین واحد باارزش پولی جهان شده است.

4- توان فعلی نیروی هوایی رو در چه چیزی می بینید؟ خدای ناکرده به نظر شما توانایی انجام یک جنگ 8 ساله دیگر را داریم؟

توان فعلی نیروی هوایی ایران در پرسنل و نیروی انسانی باتجربه ی آن است. متاسفانه از نظر تجهیزات، چه هواپیما و چه جنگ افزار، به هیچ وجه در موقعیت مناسبی قرار ندارد. افسران نیروی هوایی، امیدوار به روزی هستند که دگرگونی پلیتیک، باعث رفع تحریم ها شود. نیروی هوایی برای هیچ نوع جنگی آمادگی ندارد. نیروی هوایی ایران، تنها برای دفع احتمالی تجاوزات ناخواسته کشورهای اطرف مناسب است آن هم برای مدت بسیار کوتاه چند روزه. به نظر من نیروی هوایی ایران امیدوار است پس از دگرگونی، برای کوتاه مدت جنگنده هایی همچون F-15E Strike Eagle را به جای فانتومهای قدیمی به خدمت بگیرد و در درازمدت، به ساخت جنگنده نیمه بومی و مشترک با کشورهای صاحب تکنولوژی (همچون F-35) روی آورد. از نظر استراتژیک و ژئوپلوتیک، همکاری های آینده نیروهای هوایی ایران، ترکیه، اسرائیل و شاید پاکستان (به عنوان کشورهای غیرعرب منطقه) اجتناب ناپذیر است. تجارب و مهارت پرسنل فنی اسرائیل در راه اندازی آموزشها و به خدمت گیری سریع استرایک ایگل ها در ایران بسیار مفید خواهد بود. به جای اف-5 های ماقبل تاریخ نیز می توان خط تولید لاکهید مارتین را دست کم تا 2015 فعال نگه داشت و دست کم 50 شکاری F-16E/F به خدمت گرفت. از رده خارج این همه جنگنده پرخرج و پراستهلاک و قدیمی، هزینه های خرید و آموزش تجهیزات جدید را ظرف چند سال به سرعت جبران خواهد کرد. در این بین برخی هواپیماها همچون میگ29، سوخوی24 و سوخوی25، می توانند برای 5 - 4 سالی ادامه حیات دهند. برای جایگزینی سوخوی25 نیز خریداری هلیکوپترهای آپاچی و در صورت امکان جنگنده های A-10 بسیار عالیست. (آرزو بر جوانان عیب نیست!)

5- به عنوان یک" کارشناس " خود را مبرا از هر گونه اشتباهی می دانید؟( بنده واقف هستم, قصد آگاه شدن دیگران هست )

اگر من کارشناس باشم، باز هم نمی توانم خود را از هر اشتباه کاری مبرا بدانم ولی من حتا کارشناس هم نیستم و فقط یک علاقمند به امور هوافضا هستم.

6- پیشنهادتون به عنوان یک ایرانی برای بهتر شدن آینده کشور چی هست؟

ایران نیازمند به یک دگرگونی بزرگ است. همه چیز به انتخاب جوانان و مردم فهیم وابسته است. جوانان ما می توانند بین اف-7 چینی و اف-35 آمریکایی یکی را برگزینند. برخی ایراد خواهند گرفت که ما خودمان می سازیم. باید بگویم که ما در زمینه تکنولوژی باید خود را از جملهء واگن های آخر یک قطار بدانیم که بیشترین هنرمان، حفظ فاصله با لکوموتیو خواهد بود. ما هیچگاه اف35 نمی توانیم بسازیم اما می توانیم قطعه ساز خوبی شویم. شاید بتوانیم HUD یا موشک هوا به هوای مناسبی نیز زمانی بسازیم ولی بازهم فاصله مان با لکوموتیو برقرار است.

7- چرا عاشق نشدی؟ آیا سعی کردی و نشد؟ به نظر شما آیا فکر نمی کنید در یک سن بخصوص توجهتون به مسائلی دیگه بوده و عشق فراموش شده؟

یادم هست زمانی که در دانشگاه آزاد درس می خواندم، حتا صحبت کردن ساده با یک دختر همکلاسی (مثلن درخواست یک کتاب یا ماشین حساب) جرم بزرگی بود که ممکن بود تا یک ترم هر دو نفر را از دانشگاه اخراج کنند. در چنین فضایی کسی عاشق نمی شود. پس از آن هم بلافاصله رفتم سربازی و پس از سربازی هم سرکار. عشق و عاشقی به جز وقت آزاد، آدم بیکار و علاف هم لازم دارد!

8- جنس قلبتون از چی هست؟

بسیار نازک دل هستم. بر خلاف تصور شاید خیلی از کاربران محترم سایت، من سنگدل نیستم. ماجرای بچه گربه را در پست قبلی بخوانید.

9- اگر قرار باشه برای 24 ساعت بر کل دنیا حکم کنی اولین کار ها واقداماتت چی هست؟

1- حذف کلیه نظام های دیکتاتوری همچون کره شمالی، ویتنام، کوبا، لیبی، (منجمله کلیه کشورهای عربی) و ....
2- نابودی جنگ افزارهای اتمی سراسر جهان
3- قدرت دهی بسیار بیشتر به سازمان ملل برای کنترل جهان و نظام هایی که بر خلاف قانون بشری شنا می کنند.
4- ...
(سوال سختی بود!)

10- ترس را تعریف کنید. به نظر شما ترس با حقارت رابطه ایی دارد؟

ترس از نادانی می آید. انسان از چیزهایی که نمی داند می ترسد. شاید برای همه اتفاق افتاده باشد که از یک زیرزمین تاریک در نیمه های شب بترسید و اصلن چنین جایی نروید. دلیلش هم این است که نمی دانید در تاریکی چیست. افراد به سلاح فردی روی می آورند و نظام ها به جنگ افزارهای مختلف. همگی اینها نشان دهنده ترس است. به نظرم با حقارت رابطه ی زیادی ندارد. هیتلر فردی بود که می دانست در صورت موفقیت در اروپای غربی، تنها دشمن اش روسیه است. در واقع روسیه باعث ترس هیتلر شده بود. اما نه هیتلر و نه ارتش قدرتمند آلمان نازی، هیچ کدام حقیر نبودند و احساس حقارت نمی کردند.

11- انسان های شاد چه ویژگی هایی دارند؟

بزرگترین ویژگی انسان های شاد، انرژی مثبتی است که در اطرفیانشان نیز تاثیر می گذارد و آنها را هم شاد می کند. اساسن افراد شاد، افرادی هستند که کمتر فکر می کنند. چنین است که کودکان، اساسن شاد هستند؛ چون چیز زیادی از دنیای پیرامون خود نمی دانند و تفکر خاصی هم نمی کنند. امیدواری به آینده، می تواند شادی بخش کل افراد جامعه به ویژه جوانان باشد. اما اگر شرایط به سمتی پیش بروند که یافتن کار بدل به مشکلی غیرقابل حل تبدیل شود، درآمد مناسب، یک رویا باشد و داشتن مسکن خیال، چنین جامعه ای از نظر شادی رو به زوال خواهد رفت و بر میزان افسرده ها و بیماران عصبی افزوده خواهد شد. جرائمی همچون دزدی و تجاوز بسیار زیاد می شود. در چنین جامعه ای، بیماری هایی عصبی نادری چون MS بسیار زیاد می شوند و جوانان در قالب های هدایت نشده، به واندالیزم (اوباشگری) روی می آورند.

12-بزرگترین یا بهترین کاری که تا حالا انجام داده اید چه بوده؟

همانطور که در پست قبلی نوشتم، فراز و نشیب زیادی در زندگیم نداشته ام. نه کار بزرگ انجام داده ام و نه کاری که بتوان گفت بهترین بوده است.

13-از چه قشری ( افرادی) در جامعه متنفر هستید؟

1- افراطیون
2- مزدوران
3- کسانی که در کار و زندگی خصوصی مردم دخالت می کنند.
4- الوات و اراذل

14-برای یک جانی ,,, اعدام یا حبس ابد؟

تصور می کنم بیشترین اعدامها مربوط به چین، ایران و آمریکا باشد. هرکشوری با توجه به فرهنگ مردمش، نوع جریمه را برای جانی تعیین می کند. شاید با رشد فرهنگ و بهتر شدن رفتارهای ما ایرانیان، اعدام جانی ها، تبدیل به حبس ابد با کار اجباری شود. به نظر من در شرایط کنونی که فردی به راحتی به دهها زن تجاوز می کند و بعد آنها را می کشد، نمی توان اعدام را کنار گذاشت اما باید آن را در ملاء عام انجام نداد چون دیدنش برای کودکان و نوجوانان، عبرت آموز نیست و تخریبی است.

15- از نظر شماعلت و ریشه بوجود آمدن فقر چیست؟ اگر قدرتی داشتید می توانستید این مشکل را حل کنید؟

سوال سختی است. فقر ریشه در بی عدالتی در توزیع ثروتهای جامعه دارد. بی عدالتی در توزیع ثروت، نشان دهنده بی کفایتی و بی قانونی است و .... اکنون زمانی است که یک فرد به تنهایی قدرت زیادی برای حل چنین مشکلاتی ندارد. در واقع در نظام های دموکراتیک، تمامی مردم خواسته ناخواسته دست به دست هم می‏دهند تا مشکلات جامعه را حل کنند و چنین وحدتی، تنها در سایه دموکراسی ای پدید می آید که شخص یا طبقه یا گروهی، خود را قیم مردم نداند و قدرت به راحتی دست به دست شود.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط JavadRadical » یک شنبه 27 دی 1388, 11:54 pm

سلام به تمامی دوستان عزیز :D :razz: :razz: :razz:
و سلام گرمی به میهمان عزیز و محترم این صندلی اقای Reza6662, عزیز :razz: :razz:

بسیار خوشحالم که بعد از گذشت مدت زمان زیادی دوباره فرصت نوشتن در سنترال برام فراهم شده .
در این چند وقت بخاطر سفرها و کارهایی که دارم به قدری سرم شلوغ بوده که حتی فرصت استراحت کردن هم نداشتم و تنها تفریح من شاید سرزدن به این انجمن بوده باشه و .......

Reza6662, عزیز , :razz: برای من باعث افتخاره که میتونم در صندلی شما حضور ناچیزی داشته باشم و سوالاتم رو مطرح کنم :D
باید اعتراف کنم بارها مطالب شما درمورد نیروی هوایی و هوافضارو که از علاقه مندی های منه مطالعه کردم و از خواندن انها لذت بردم :razz:

اگر اجازه بدید بنده نیز چند سوال رو مطرح کنم و مزاحم وقت شما بشم :D
اما قبل از هر چیز اجازه میخام تا نظرم رو در مورد چند تا از پاسخهای شما اعلام کنم .

- متاسفانه با نظرتون درمورد ازدواج و شرایط مالی موافق نیستم . اگر ازدواج بمعنی باهم ساختن و نه برای هم ساختن و اگر انتخابها بر اساس عقل و منطق صورت بگیره و از همه مهمتر اینکه اگر طرفین حاضر به فداکاری برای یکدیگر باشن مشکل مالی به هیچ وجه نمیتونه مانعی برای ازدواج باشه . ( حداقل برای من اینچنین بوده )
-احترام شما به پدر و مادرتان برای من ستودنیست :razz: :smile:
-نظرتون درمورد کشورهای عربی رو تایید میکنم . اما تمامی اعراب به یک شکل نیستند .
- بی علاقگی شما به فرزند برای من تعجب اوره !!! فرزند شیرین ترین و بزرگ ترین هدیه الهی هست :razz: :) اگر روزی صاحب فرزند شوید خواهید فهمید که هیچ چیز به اندازه لبخندهای شیرین اون برای شما و همسرتون ارزشمند نیست . با اولین تلاشهاش برای راه رفتن و حرف زدن شما رو به وجد میاره و ......... :) :razz: :razz:

با اجازه شما سوالاتم رو مطرح میکنم :

- Reza6662, عزیز , ایا پایبند بودن به یک اعتقاد رو لازمه زندگی بشر میدانید ؟
- Reza6662, عزیز , تعریفتون از عشق ؟
- Reza6662, عزیز , فکر کردن به چه چیزی بیش ازهمه برای شما لذت بخشه ؟
- Reza6662, عزیز , گاهی اوقات انسان با نگاه کردن یا با تفکر به چیزی پی به وجود خاقی بزرگ و قدرتمند میبره ( گاهی با نگاه کردن و تفکر به ستارگاه . گاهی با نگاه به یک درخت و حتی گاهی با نگاه به یک دانه گیاه ) شما با نگاه به چه چیز پی به وجود چنین خالقی میبرید ؟
- Reza6662, عزیز , به نظرتون چرا ما انسانها به سادگی قضاوت میکنیم , به سادگی حکم میکنیم , به سادگی و به نحو مطلوب خودمان با دیگرن برخورد میکنیم اما از اینکه درمورد خودمان به سادگی , حکم , قضاوت و برخورد کنند بیزاریم ؟

با تشکر و سپاس از شما :razz:
موفق و سربلند باشید :razz: :razz: :razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Reza6662 » دو شنبه 28 دی 1388, 9:53 am

سلام و درود به شما و ساير خوانندگان محترم
ایا پایبند بودن به یک اعتقاد رو لازمه زندگی بشر میدانید ؟

خوب بستگي دارد آن يك اعتقاد، چه اعتقادي باشد. انسانها به طور ذاتي و طبق خواسته خداوند بر اساس طبايع و روحيات گوناگون و متفاوت آفريده شده‌اند. اينكه تمامي انسانها را پايبند به يك اعتقاد واحد كرد، غيرممكن است و ديكتاتوري به شمار مي‌آيد. براي مثال در هند دخترها به خواستگاري پسرها مي‌روند و اين اصل را نمي‌توان يكي نمود و براي تمام كره زمين به اجرا درآورد. فرهنگها، آداب و رسوم ملل در نقاط مختلف كره زمين متفاوت است. قصه چوپان و موسي را حتمن خوانده‌ايد. چوپان به روش خود با خدا صحبت مي‌كرد و موسي آن را كفرآميز و نادرست مي‌پنداشت و ديديم كه خداوند اين برداشت موسي را نادرست دانست. براي مثال اينكه همگي انسانها به خداوند و يكتاپرستي اعتقاد داشته باشند، درست است اما اينكه بگوييم اعتقاد y بر اعتقاد x در زمينه يكتاپرستي نه تنها برتر است بلكه پيروان x نادان و عقب مانده هستند و بايد با آمدن y بدان مي‌گرويدند و حال كه بر x مانده‌اند نبايد با آنها مراوده داشت، اين يك اعتقاد فاشيستي است. تنها اعتقادي كه پايبندي به آن لازمهء زندگي بشر است، اعتقاد اخلاقي است. همچون وفاداري به همسر، سلامت رفتاري در محيط كار، سلامت گفتار، احترام به قوانين مطابق حقوق بشري جامعه و ... و البته جهان امروز ما، يكدست نيست. حقوق زنان و كارگران دست كم در نيمي از كره زمين رعايت نمي‌شود و نمي‌توان ساكنين اين جوامع را وادار كرد كه مانند بره به اطاعت از قوانين وضع شده بپردازند.

تعریفتون از عشق ؟

عشق، علاقه شديد يك نفر به نفر ديگر، حيوان يا شيء است. اين علاقهء شديد ناشي از هيجانات شديد روحي ولي زودگذر است. من 38 - 39 سال دارم. ده ها ازدواج با عشق ديده‌ام كه بيشترشان بعد از 2 يا 3 ماه، به سمت يكديگر اشياء منزل را پرت مي‌كردند و به هم دشنام مي‌دادند. بله، عشق همان علاقه شديد است و هر موضوع شديد، به سرعت نيز خاموش مي‌شود. اما علاقه‌اي كه آرام آرام به وجود آيد، به يكباره تخليه نمي‌شود. اين علاقهء منطقي است و به نظر من با عشق كه علاقه غيرمنطقي است تفاوت دارد.

فکر کردن به چه چیزی بیش ازهمه برای شما لذت بخشه ؟

زماني كه كشورم ...

گاهی اوقات انسان با نگاه کردن یا با تفکر به چیزی پی به وجود خاقی بزرگ و قدرتمند میبره ( گاهی با نگاه کردن و تفکر به ستارگاه . گاهی با نگاه به یک درخت و حتی گاهی با نگاه به یک دانه گیاه ) شما با نگاه به چه چیز پی به وجود چنین خالقی میبرید ؟

شايد كمي مضحك باشد ولي اندكي جابه‌جايي در مدار گردش كره زمين به دور خورشيد، باعث سرماي شديد يا گرماي بسيار زياد مي‌شود. قرارگيري در چنين مدار گردشي كه باعث شده هزاران هزار گونه جانوري بتوانند زنده بمانند و توليد نسل كنند را نمي‌توان تصادفي و اتفاقي دانست.

به نظرتون چرا ما انسانها به سادگی قضاوت میکنیم , به سادگی حکم میکنیم , به سادگی و به نحو مطلوب خودمان با دیگرن برخورد میکنیم اما از اینکه درمورد خودمان به سادگی , حکم , قضاوت و برخورد کنند بیزاریم ؟

سطحي نگري از خيلي موارد مي تواند ناشي شود. از تربيت خانوادگي با والدين كم سواد گرفته تا جامعه‌اي كه همواره بر سرت مي‌زند و در خيابان به جرمهايي كه در 99 درصد كشورهاي جهان بي‌معني و خنده‌دار است دستگيرت مي‌نمايد. پيامبر مسلمانان حرف بسيار درستي را زده است: الناس علي دين ملوكهم. در واقع نوع فرهنگ و رفتار، از بالا درخواست مي‌شود و با گذشت ساليان، تبديل به عادت و فرهنگ جديد در پايين (بين مردم) مي‌گردد. حتمن قانون تشويق و تنبيه در ارتش را مي‌دانيد: تنبيه براي همه، تشويق براي يك نفر. با چنين ديدگاهي در هر اجتماع، مردم بقيه را خلافكار و نادرست مي‌دانند مگر اينكه خلافش ثابت شود. مردم تربيت شده در چنين فرهنگي، خود را مبرا و بقيه متهم مي‌دانند. شما به نحوهء رانندگي مردم نگاه كنيد. در پشت فرمان بسيار متكبر و خودخواه هستند. يك پرشيا يا سمند خريده‌اند و تصور مي‌كنند پشت لامبورگيني ديابلو يا فراري F50 نشسته‌اند. چنان چراغ يا بوق مي‌زنند كه معني اش اين است كه همه كنار بروند تا من رد شوم. اين پست ترين نوع فرهنگ رفتاري در يك جامعه مي تواند باشد. متاسفانه من به دليل مشكلاتي كه ممكن است براي سايت پديد آيد بيش از اين نمي‌توانم توضيح دهم.

و اما در پست نخست از فيلم كازابلانكا گفتم. براي اينكه كمي حال و هوا را عوض كرده باشم، لينك كليپ زيباي ترانه معروف اين فيلم يعني As Times Goes By با صداي جاودانه فرانك سيناترا (اجراي 1942) را در اختيار دوستان خوب سنترال قرار مي‌دهم:
Please Login or Register, to see this code

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4974 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار

پست توسط ARSAM 88 » دو شنبه 28 دی 1388, 5:46 pm

سبزترین درودهای خودم روتقدیم جمع سبز و دوست داشتنی   می نمایم و به خصوص میهمان ارجمند ان استاد رضا.  تصویر
در وصف ارادت شخصی ام به ایشان و به خصوص افکار روشن و انسانی شان کافی است که به ذکر این نکته بسنده کنم که اشنایی من با سنترال از سال 85 از طریق خواندن پست های بسیار زیبا و متنوع ایشان بود.از مقالات بی نظیر در مباحث هواپیماهای نظامی تا مطالب بسیار دوست داشتنی ایشان در تایپیک زبان انگلیسی و در نهایت اشنا شدن با بعد شخصیتی ایشان. تصویر
از نظر شخصیتی ,طرز فکر و پندار و گفتار و کردار   رضا را بسیار شبیه به دایی (محبوبتربن دایی ام)خودم می بینم که اتفاقا هم نام و هم سن با ایشان هست .  تصویر
به هر حال برای خود من مایه افتخار بود که با شما سرور ارجمند اشنا و دوست شوم   امیدوارم این دوستی به پایداری و استواری و ماندگاری رنگ سبز بر تارک سروهای پر استقامت شیرازی در در حافظیه باشد.  تصویر

با اجازه می پردازم به سوال ها

1.اگر شما فرمانده نیروی هوایی بودید دست به چه اقداماتی می زدید?
2.جنگنده های مورد علاقه شما و دلیل انتخابتون!
3.رنگ مورد علاقه شما چیست!?
4.نظر شمادر مورد دنیای مجازی و ارتباطات مجازی و به قولی روابط فیس بوکی امروزهچیست!!?ایا دنیای سایبری تمامی مرزها و حدود قومی و مذهبی و ملی را پشت سرگذاشته است و ما را به سوی دهکده جهانی سوق می دهد یا .......!?
5.از نظر شما معنی و مفهوم واقعی زندگی چیست?
6.باید,می توان یا نباید خیام وار زیست?
7. تا چه حد به عرفان و تصوف علاقه و اشنایی دارید?
8..ایاباید چشم ها را شست و جور دیگر دید یا شاید با دوستان مروت با دشمنان مدارا یا چشم در برابر چشم یا شاید هر سه یا هیچ یک یا.............? تصویر
9.نظر شما راجع به مرگ چیست!?
10.بهترین فرمانده نیروی هوایی قبل و بعد از انقلاب و به کدامین دلیل!
11.دهکده جهانی یا قاره کهن ?
12.ایا با مطالعه دقیق و تحلیلی تاریخ می توان از تکرار ان به شکل یک تراژدی کمیک وار جلوگیری کرد یا انکه تاریخ پدیده ای ست تکرار ناشدنی و منحصر به فرد در حصار مکان و زمان?
13.بزرگترین اروزی اقا رضا در بعد فردی ,اجتماعی و جهانی!

لطفا نظرتون رو در باره موارد زیر بگید:
زرتشت
کوروش کبیر
خشایار شاه
مهرداد دوم
اردشیر بابکان
شاپور
انوشیروان دادگر
یزدگرد سوم
یعقوب لیث صفاری
شاه عباس
نادر شاه افشار
امیر کبیر
دکتر مصدق
شاپور بختیار
شیرین عبادی
احمد شاملو
مهدی اخوان ثالث
سهراب سپهری
خیام
پروین اعتصامی
ماهاتما گاندی
نلسون ماندلا
دالایی لاما
سبز
ابی
قرمز
سپید
زرد
سیاه
پاییز
زمستان
تابستان
بهار

با سپاس بابت حضورتان در این محفل
باز هم خدمتتان می رسم
این گل ها هم از طرف ارسام&پارسا تقدیم به سرور رضای نیک اندیش

تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
تصویر تصویر تصویر
تصویر  تصویر 
سعديا مرد نكونام نميرد هرگز ******[COLOR=#953734] مرده آنست كه نامش به نكويي نبرند 

Captain II
Captain II
محل اقامت: ایران،خاک دلیران
سپاس‌های ارسالی: 1808 بار
سپاس‌های دریافتی: 4147 بار
تماس:

پست توسط azeRilA » دو شنبه 28 دی 1388, 5:57 pm

سلام خدمت همه دوستان مخصـــــــــــــوصـــــــا" مهمان ویژه!!

دوستان چند روز پیش که داشتم اسکرول تاپیک های ارسالی انجمن رو نگاه میکردم دیدم صندلی داغه!بعد دوباه یکم بیشتر نگاه کردم! تصویردیدم نوشته با حضور Reza6662!!!

مدت کوتاهی شوک بهم وارد شد! تصویر

از همین جا اول وظیفه خودم میدونم که یک تشکر اسپشیال از نگارنه این تاپیک(میلاد عزیز)و همچنین آرسام عزیز که چنین پیشنهادی رو دادن! تصویروهمینطور حضور مهمان ویژه در این برنامه! تصویر

خب آقا رضا...

شما که میدونین من زیاد تو نخ سوالات اجتماعی و ... نیستم!فقط هوانوردی مخصوصا" ==>>Air Force!

فعلا" سوالات سری اول رو میپرسم با اجازه شما و دوستان تصویر

1-به نظر شما چرا فقط ایران بوئینگ 747 تانکر داره؟

2-به نظر شما اف-4 زیبا تر هست یا تامکت؟(یا تایگر تصویر)

3-اگر الان یک فرصت پرواز با یکی از جنگنده های نیروی هوایی رو داشتین دوست داشتین با کدامیک و از کجا و به کجا(شهر های داخلی)پرواز میکردین و چرا؟

4-با رنگ کنونی سوخو-24 ها موافقین؟

5-فرق C-130H و C-130E که ایران داره رو از کجا میشه فهمید؟؟

6-اگه بگن شما میتونین از یکی از پایگاه های هوایی بازدید کنین کجا رو انتخاب میکردین برای دیدن چرا؟

7-از پایگاه های هوایی از کدامیک بیشتر خوشتان میاد و از کدامیک بدتان میاد ؟(دلایل؟)

8-از بین 747های نیروی هوایی کدومو دوست دارین چرا؟

9-آیا به نظر شما 5-8116(EP-ICC حال که در نمایشگاه هوایی زمینگیره)لیاقت وضعیت کنونی رو داره؟ تصویر

10-اگر با این صحنه مواجه بشین چه حسی بهتون دست میده؟؟ تصویر :

در باره کاربران زیر :

آرمان

Mohammad Razzazan

Bravo

sokuteasemuni

azerilA

سوالات ادامه خواهد داشت تصویر تصویر  

[SIZE=85]به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می      (دکتر علی شریعتی)   

DJ Dani نوشته شده:

[SIZE=150]خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Reza6662 » دو شنبه 28 دی 1388, 9:59 pm

1.اگر شما فرمانده نیروز هوایی بودید دست به چه اقداماتی می زدید?

به نظر من فرماندهان نیروی هوایی در دوران کنونی همگی لایق و شایسته اند. فرماندهی نیرویی که تقریبن با دست خالی و به سختی می خواهد خود را سرپا نگه دارد، هنر است. باور کنید پیدا کردن قطعات یدکی حتا در صورت نبود تحریم و داشتن روابط سیاسی و اقتصادی با تمام دنیا برای چنین عتقیقه هایی کار بسیار بزرگی است. بنابراین هیچکس دیگر بیش از چیزی که اکنون هست نمی تواند برای این نیرو کار کند. اما تنها چیزی که واقعن انجام می دادم از رده خارج کردن اف-7 ها بود که البته بعید می دانم چنین اجازه ای حتا به فرمانده این نیرو نیز داده شود تا یک تایپ را کنار بگذارد.

2.جنگنده های مورد علاقه شما و دلیل انتخابتون!

راستش من به اغلب هواپیماهای جنگی نوعی علاقهء خاص دارم. در دوران سربازی امکانی فراهم شده بود تا به منبع بسیار غنی از مقالات و نشریات هوایی قدیمی و همچنین به روز دسترسی داشته باشم. یادم هست در یکی از مجلات قدیمی (شاید Aviation Week) بود که F-5E را تبلیغ می کرد! و چنین نوشته بود:
Small
No Smoke
Low Radar Signature
به شخصه شاید انتظار داشته باشید بگویم اف-14 یا اف-4 اما حقیقتن به هرکدام از تایپ ها به نوعی علاقه دارم. در نیروی هوایی ایران به اف-14 و میگ29 و در خارج از مرزها به میگ25 علاقهء ویژه ای دارم. هرچند بعید می دانم دیگر کشوری پیدا شود که پرواز دهنده میگ25 باشد. (شاید الجزایر و سوریه)

3.رنگ مورد علاقه شما چیست!?

تقریبن بیشتر رنگها را برابر دوست دارم به جز سیاه و بنفش. البته به رنگ زرد علاقه بیشتری دارم.

4.نظر شمادر مورد دنیای مجازی و ارتباطات مجازی و به قولی روابط فیس بوکی امروزهچیست!!?ایا دنیای سایبری تمامی مرزها و حدود قومی و مذهبی و ملی را پشت سرگذاشته است و ما را به سوی دهکده جهانی سوق می دهد یا .......!?

جوامع سنتی چه بخواهند چه نخواهند به سمت دهکده جهانی هل داده خواهند شد. دنیای مجازی سایبر به این امر کمک ویژه ای می کند. به نظر من در آینده مرزهای سیاسی اهمیت چندانی نخواهند داشت (چیزی مثل اروپای فعلی). همه در یک سیاره زندگی می کنیم و دشمنی یا ترس از چیزی به نام بیگانه یا اجنبی، توهم و بیماری است. با گفتگو می توان دنیا را به سمت آرامش و صلح هدایت کرد و کشورهایی که به هر دلیلی گفتگو و مذاکره و بحث حتا با دشمنانشان را حرام و تابو می دانند محکوم به شکست هستند. قرن 21 ام، قرنی است که در آن نظام های توتالیتر برای همیشه پایان خواهند یافت.

5.از نظر شما معنی و مفهوم واقعی زندگی چیست?

زندگی معنی خاصی ندارد. این لطفی است که آفریدگار انسان به بشر بخشیده است که بتواند زنده شود و البته با کارهایش، عاقبتش را رقم بزند.

6.باید,می توان یا نباید خیام وار زیست?

باید آوردن برای زیستن نادرست است. هر فرد یا جامعه، روشهای خاص خود را دارد.

7. تا چه حد به عرفان و تصوف علاقه و اشنایی دارید?

هیچ آشنایی ندارم.

8..ایاباید چشم ها را شست و جور دیگر دید یا شاید با دوستان مروت با دشمنانمدارا یا چشم در برابر چشم یا شاید هر سه یا هیچ یک یا.............?

ما شرقی ها، امثال و حکم و شعرا و عرفای بسیاری داریم. اما در عمل در ابتدایی ترین مسائل مانده ایم. این یک جمله بسیار درست و البته ساده است که تقریبن کاملن فراموش شده: با دوستان مروت با دشمنان مدارا. در جوامع عقب مانده با دوستان مدارا می شود و با دشمنان جنگ.

9.نظر شما راجع به مرگ چیست!?

ادامه زندگی در بعدی دیگر.

10.بهترین فرمانده نیروی هوایی قبل و بعد از انقلاب و به کدامین دلیل!

بهترین فرمانده نیروی هوایی در پیش از انقلاب: تیمسار امیرحسین ربیعی. ایشان از یک خانواده بسیار فقیر در اطراف کرمانشاه بود که هر روز با پای پیاده و در گل و لای زمستان کیلومترها راه می رفت تا به دبیرستان برود. وی مدارج ترقی را به همت خودش و نه به توصیه یا روابط تا حد اعلا طی کرد. فردی ورزشکار و بسیار سالم بود و اهل مشروب و سیگار اصلن نبود.
بهترین فرمانده نیروی هوایی در پس از انقلاب: تیمسار منصور ستاری. هرچند که خلبان نبود، اما فردی بسیار توانمند و باهوش بود.

11.دهکده جهانی یا قاره کهن ?

دهکده جهانی.

12.ایا با مطالعه دقیق و تحلیلی تاریخ می توان از تکرار ان به شکل یک تراژدی کمیک وار جلوگیری کرد یا انکه تاریخ پدیده ای ست تکرار ناشدنی?

هر رژیمی که از تاریخ الگو یا عبرت نگیرد، به نحو بسیار شدیدتر و بدتری تاریخ را تکرار خواهد کرد.

13.بزرگترین اروزی اقا رضا در بعد فردی ,اجتماعی و جهانی!

آرزوی فردی: سلامتی خانواده.
آرزوی اجتماعی: . . . !
آرزوی جهانی: حذف مرزهای سیاسی و فقر.

لطفا نظرتون رو در باره موارد زیر بگید:

زرتشت

پیامبر ایرانیان. خداوند برای هر قوم، پیامبری همزبان خودشان فرستاده است. (سوره 14 آیه 4 و سوره 30 آیه 47 قرآن): «و ما ارسلنا من رسول الا بلسان قومه لیبیّن لهم...» (ابراهیم - 4) یعنی هر پیامبری را که فرستادیم به زبان همان قوم صحبت می‌کرد.

کوروش کبیر

افتخار بشر کره زمین.

خشایار شاه

آنچه از اين پادشاه مانده جز نيكي چيزي نيست.

مهرداد دوم

پادشاه مقتدر ایران. بانی راه موسوم به جاده ابریشم.

اردشیر بابکان

پایه گذار ملی‌گرایی ایرانی.

شاپور

شاه مقتدر ایران که بر سپاه رومی ها با قدرت تمام غلبه کرد.

انوشیروان دادگر

بانی اصلاحات اقتصادی و گسترش دهنده دانش.

یزدگرد سوم

در دورانی که به گمانم دوران ضعف ساسانیان بود به شاهی رسید و متاسفانه نتوانست بر دشمن خارجی غلبه کند. وی را خائن نمی دانم.

یعقوب لیث صفاری

در اینکه زبان باستانی خود را تا حدی توانسته ایم حفظ کنیم، مدیون این ایرانی وطن پرست هستیم.

شاه عباس

شاهی مدیر و وطن پرست. هرچند برخی از کارهای صفویان را همچون شیوع تفکر مذهبیون لبنان در ایران درست نمی دانم.

نادر شاه افشار

افتخار ایران در دوران پس از باستان. هرچند که نتوانست با مدیریت مناسب، اقتدار بدست آورده اش برای ایران را پس از مرگش حفظ کرده باشد.

امیر کبیر

اصلاح طلب دوران سیاه قاجار که عمر خدمتی اش بسیار کوتاه بود.

دکتر مصدق

یک ملی گرا و وطن پرست واقعی که به اشتباه مورد محاکمه قرار گرفت.

شاپور بختیار

به نوعی شاید یزدگرد سوم معاصر.

شیرین عبادی

شجاع.

احمد شاملو

شاعر و نویسنده معترض.

مهدی اخوان ثالث

یک شاعر و هنرمند بلندمرتبه روس تبار ایرانی.

سهراب سپهری

هنرمندی با طول عمر کم اما عرض زیاد.

خیام

ریاضیدان و شاعر توانمند. فکر می کنم ولادیمیر پوتین بود که گفت هر شب اشعاری از خیام را می خواند!

پروین اعتصامی

افتخار زنان در عرصه شعر.

ماهاتما گاندی

بنیانگذار هند مستقل از استعمار. یک وطن پرست واقعی.

نلسون ماندلا

یک آفریقایی دلاور: 27 سال را به خاطر آرمان های والایش درون زندان رژیم منفور آپارتاید سپری کرد.

دالایی لاما

یک رهبر مذهبی مورد احترام من که سخنان کوتاه بسیار پندآموزی دارد.

سبز

رنگ زندگی در طبیعت.

ابی

استقلال

قرمز

پرسپولیس

سپید

کبوتر

زرد

رنگ دلخواه من به همراه قرمز.

سیاه

رنگی که از آن تنفر دارم. رنگ شیطان.

پاییز

فصل سرماخوردگی.

زمستان

فصل زیبا البته به شرط باریدن برف.

تابستان

فصل عرق ریختن و تمام نشدن روز!

بهار

فصلی که همانند تابستان گرم است ولی اینطور پنداشته نمی شود.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 780 بار
سپاس‌های دریافتی: 791 بار
تماس:

پست توسط arashtabaie » سه شنبه 29 دی 1388, 12:31 pm

با عرض سلام خدمت آقا میلاد مجری و میهمان صندلی داغ رضای عزیز و همه ی دوستان،
منم با اجازتون یه چند تا سوال داشتم، البته سعی کردم بر خلاف روال معمول صدس شما رو بمبارون نکنم:

1. آیا به نظر شما ماهی را هر وقت از آب بگیرند تازه است؟ :-)

2. به نظر شما باید اول سخت افزار رو گسترش داد و بر اساسش نرم افزار رو تولید کرد یا نرم افزار رو تولید کرد و بر اساس نیازش سخت افزار رو ساخت؟(نرم افزار و سخت افزار رو به معنای عام و نه فقط کامپیوتر در نظر بگیرید)

3.اگر یک روز جایی قرار باشه از روی 2 فاکتور خوش لباسی و خوش خطی راجع به شخصیت کسی نظر بدید، اونی که خوش لباسه ولی بد خطه بهتره یا اونی که خوش خطه و بد لباس؟

4.به نظر شما جدا از شعار ها و روش های فعلی (منظورم این هست که اصلا ایدئولوژیک بهش نگاه نشه) اقتصاد در اسلام بیشتر شبیه اقتصاد سوسیالیستی هستش یا نظام سرمایه داری(امپریالیستی)

5. نظرتون رو بفرمایید:

ebook در مقابل کتاب چاپی

GNU/Linux

دوستان اینترنتی و مشکلات ارتباطی

موسیقی instrumental :)

آینده ی وضعیت اقتصادی ایران

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14794 بار
سپاس‌های دریافتی: 14984 بار

پست توسط oweiys » سه شنبه 29 دی 1388, 1:15 pm

سلام تصویر

وقتی اسم مهرشهر رو میشنوم یاد کوی بنفشه و کوچه باغ های قشنگ می افتم فکر میکنم محل زندگی شما هم جای دنج و آرومی

باشه راستی ما از لحاظ فیزیکی یخورده به هم نزدیکیم کرج ظهرهای زیبایی داره ....

با تجربه ای که به دست آوردم فکر میکنم که در مورد تفکر شما صحبت کنیم برای خودتان هم جذاب تر باشه رضا.
- چرا عاشق نشدی؟ آیا سعی کردی و نشد؟ به نظر شما آیا فکر نمی کنید در یک سن بخصوص توجهتون به مسائلی دیگه بوده و عشق فراموش شده؟

یادم هست زمانی که در دانشگاه آزاد درس می خواندم، حتا صحبت کردن ساده با یک دختر همکلاسی (مثلن درخواست یک کتاب یا ماشین حساب) جرم بزرگی بود که ممکن بود تا یک ترم هر دو نفر را از دانشگاه اخراج کنند. در چنین فضایی کسی عاشق نمی شود. پس از آن هم بلافاصله رفتم سربازی و پس از سربازی هم سرکار. عشق و عاشقی به جز وقت آزاد، آدم بیکار و علاف هم لازم دارد!
[/quote]

چند بار عاشق شدی؟
هیچ بار. متاسفانه يا خوشبختانه پيش نيامده. دخترهايي كه من ديده‌ام همگي عاشق سوناتا و آزرا هستند و عاشق پسري به سن و سال من نمي‌شوند.

متاسفانه یا خوشبختانه الان قدری شرایط فرق کرده و در مورد بانوان هستند کسانی که عشق و دوست داشتن براشون مهمه و

امیدوارم پدیده عشق هرچه سریعتر در خانه شما را هم بزند! و مزه عجیب و البته خدایی آن را هم بچشید!

راستی گویا پارسا باز اخراج شده .

لطفا نظرتون رو درمورد تصاویر زیر بگین :

تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]تصویر

تصویر

تصاویرخیلی شد متشکر از وفتی که گذاشتین و در آخر شعری با اندکی تلخیص و تصرف تقدیم به شما و همه :

هر پرستویی که به سویی میپره خبر پایان فصلی رو می آوره هر گل تازه ای که نقش باز میکنه به خودم میگم که این روز میگذره ...

تصویر

یا حق

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Reza6662 » سه شنبه 29 دی 1388, 6:57 pm

1-به نظر شما چرا فقط ایران بوئینگ 747 تانکر داره؟

پيش از انقلاب قرار بود نيروي هوايي ايران 300 فروند اف-16، 150 فروند اف-14 و تا 250 فروند اف-18 تحويل بگيرد، يا سفارش بدهد. از اين تعداد، تنها تحويل 79 فروند اف-14 امكان‌پذير شد و البته 160 فروند اف-16 سفارش داده شد كه با وقوع انقلاب، نصيب اسرائيل شدند. اف-18 هاي مورد علاقه ايران كه نوعي خاصي از اين جنگنده ناونشين به نام F/A-18L بودند، براي استفاده در پايگاههاي نزديك به دريا همچون بوشهر، بندرعباس و چابهار مدنظر بودند به نظر ارتشبد طوفانيان، وزير دفاع وقت، يگان هوايي ويژهء نيروي دريايي مستقل از يگانهاي نيروي هوايي مي‌بايست شكل مي‌گرفت. پايگاه چابهار مي‌رفت تا به بزرگترين پايگاه آسيا تبديل شود. وجود چنين پايگاهي، با انبوهي از شكاري بمب‌افكن‌هاي پيشرفته همچون اف-16 و اف-18 كه مي‌بايست امنيت ايران را در نقاطي دورتر از مرزهاي آبي و خاكي خليج فارس و درياي عمان همچون اقيانوس هند تامين كند، نيازمند پشتيباني لجستيكي توانمندي بود كه مداومت پروازي جنگنده‌ها را بتواند در هر نقطه‌اي از اين منطقهء پهناور تامين نمايد.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   توسعه چشمگير پايگاه هوايي چابهار به محمدرضا شاه نشان داده مي‌شود (با وقوع انقلاب برای همیشه نیمه تمام ماند) 

از آن طرف، ر‍ژيم بعث عراق روز به روز تنومندتر مي‌باشد. خرس شوروي با حمايت بي‌دريغ از بعثي‌ها و تحويل جنگ افزارهاي پيشرفته همچون بمب‌افكن‌هاي دوربرد و سنگين Tu-22B به عراق، ميگ23، موشكهاي اسكاد، سوخوي20 و 22 به همراه تعداد فراوان و قابل توجهي تانك و خودروي زرهي به اين كشور، عراق را با آن انديشه‌هاي كثيف صدام و حزب بعث، تبديل به بزرگترين دردسر ايران در پيش از انقلاب كرده بود. به هنگام ديدار كوتاه و چند ساعته اسحاق رابين از تهران و ملاقات با علي اميني كه گفته مي‌شود درون هواپيماي بوئينگ 737 اسرائيلي در فرودگاه مهرآباد تهران صورت گرفت، دو كشور توافق كردند همكاري‌هاي امنيتي نظامي بيشتري با يكديگر صورت دهند. اسرائيلي‌ها رسمن از شاه ايران براي بازديد از اسرائيل دعوت كردند كه با توجه به حساسيت‌زا بودن اين ديدار در بين كشورهاي عربي منطقه، شاه به ارتشبد طوفانيان و ارتشبد بهرام آريانا ماموريت داد تا با مقامات امنيتي اسرائيل پيرامون خطرات توسعه ماشين جنگي صدام به بحث و گفتگو بپردازند.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   ارتشبد حسن طوفانيان و ارتشبد بهرام آريانا از اسرائيل (اواخر دي 1355) 

به جز اينها، ايران داراي مرز بسيار طولاني با شوروي بود كه كنترل اين مرز طولاني با کشوری که همیشه 68 لشگر آماده جنگ و توسعه طلبی داشت، نيازمند ابزارهاي گوناگون همچون رادارهاي مراقبت هوايي و شنود و همچنين شكاري‌هاي گشتي با مداومت پروازي بالا بود. در چنين شرايط و اوضاعي كه جنگ سرد نيز در جريان بود، نيروي هوايي رو به گسترش ايران، نيازمند تانكرهاي سوخترسان با مداومت پروازي بالا و استرات‍ژيك همچون بوئينگ 747 بود كه از اقيانوس هند تا مرز بازرگان را پوشش دهند. بدين جهت بوئينگهاي 747 تانكر سفارش داده شدند و تحويل گشتند؛ همانطور كه ایران نيازمند شكاري‌هاي پرقدرت با موشكهاي دوربرد و توانمندي همچون اف-14 تامكت و فونيكس بود كه آنها را نيز تحويل گرفت. به نظر من خرید یک تانکر استراتژیک، شاید از پیشنهادهای اسرائیل برای گسترش قابلیتهای دوربرد امنیتی منطقه بوده است که ایران زمانی به عنوان ژاندارم منطقه قرار بوده انجام دهد.

2-به نظر شما اف-4 زیبا تر هست یا تامکت؟(یا تایگر )

هر كدام زيبايي خاص خود را دارند. به نظر من زشت ترين و بدقواره ترين هواپيماها را زماني نه چندان دور روسها مي‌ساختند. جنگنده هایی همچون سوخوي20 و 22، ميگ23 و 27 که به هنگام نیمه باز بودن بالها، شکلی شبیه به یک کلاغ زشت پیدا می کردند. اما پاسخ دقيق پرسش ما: به نظر من اف-5 طراحي بدنه زيبايي دارد كه جلوتر از زمان خود بوده است هرچند به دليل شكل خاص كاناپي آن، خلبان ديد عقب ندارد. اف-4 هم بسیار زیباست و پس از این همه سال، به هنگام پرواز چشمها را خیره می کند. اف-14 را شاید بتوان زیباترین هواپیمای بال متغیر نام داد.

3-اگر الان یک فرصت پرواز با یکی از جنگنده های نیروی هوایی رو داشتین دوست داشتین با کدامیک و از کجا و به کجا(شهر های داخلی)پرواز میکردین و چرا؟

من ترجيح مي‌دادم در كابين جلوي MiG-29UB باشم و يك خلبان ماهر در كابين عقب، هواپيما را از تبريز تا چابهار كنترل كند. چرا: چون ميگ29 داراي كاناپي حبابي شكل است كه با آن بهتر از فانتوم و تايگر و شايد تامكت، بيرون را تماشا كرد و لذت برد. هرچند شنيده‌ام لذت اصلي پرواز با هواپيماهاي بال بالای پیستونی است.

4-با رنگ کنونی سوخو-24 ها موافقین؟

اگر منظور شما آن رنگ آبي است كه من را ياد رنگ ديوار مسافرخانه‌هاي درجه 3 مي‌اندازد! به نظر من رنگ برازندهء بمب‌افكن، هماني است كه براي فانتومها استفاده مي‌شود. (البته به تازگي عكسي از آقاي رزازان يا خود شما ديدم كه به نظر مي‌رسيد فانتوم R را هم آبي تيره؟ رنگ زده بودند! تصویر) ==> [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

5-فرق C-130H و C-130E که ایران داره رو از کجا میشه فهمید؟؟

متاسفانه آگاهی من از هواپیماهای باربری و تانکر که گمان می کنم از موضوعات مورد علاقهء شما باشند بسیار کم است. به گمانم در C-130E تانکهای خارجی سوخت در بین دو موتور هر بال نصب می شوند و C-130H از راکتهایی برای افزایش نیروی کشش به هنگام برخاست استفاده می کند. ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

6-اگه بگن شما میتونین از یکی از پایگاه های هوایی بازدید کنین کجا رو انتخاب میکردین برای دیدن چرا؟

بوشهر. شنيده‌ام شلترهاي بسيار مقاومي دارد و كلن خود پايگاه بسيار عالي ساخته شده اما خودم نديده‌ام.

7-از پایگاه های هوایی از کدامیک بیشتر خوشتان میاد و از کدامیک بدتان میاد ؟(دلایل؟)

پايگاه هوايي دزفول (وحدتي) به نظر من بيش از حد در دسترس نيروي هوايي عراق بود و به نظر من مكانش كمي نامناسب به نظر مي‌رسه (شنیده ام در دو سه سال آخر جنگ، چند بار حسابی بمباران شده و اصلن دو سال آخر جنگ عملیاتی نبوده؟). پايگاه نيمه‌كارهء چابهار را شنيده‌ام آخر دنياست و تبعيدي‌هاي نيروي هوايي را آنجا مي‌فرستند. شايد بهترين پايگاه، اصفهان باشد كه در مركز ايران قرار گرفته و مي‌تواند با پرواز دادن شكاري‌ها با حمایت آواكس؟، پوشش خوبي براي بيشتر نقاط ايران فراهم كند. پايگاه مشهد را چند باري ديده‌ام. چيزي كه در مشهد عجيب به نظر آمد اين بود كه تقريبن از هر تايپي مي‌شد در آن پيدا كرد. من سوخوي24 و اف7 را آنجا كنار هم ديدم! البته اين متعلق به زماني بود كه هنوز ميراژها خاك مي‌خوردند. بدين ترتيب بهترين به نظر من: اصفهان و بدترين: چابهار. (البته وحدتی و چابهار و بوشهر را نديده‌ام)

8-از بین 747های نیروی هوایی کدومو دوست دارین چرا؟

به نظر شما 747 با 747 تفاوتي داره؟ آن هم هواپيماهايي كه همگي تقريبن در يك دوره 34 - 35 سال پيش ساخته شده‌اند.تصویر

9-آیا به نظر شما 5-8116(EP-ICC حال که در نمایشگاه هوایی زمینگیره)لیاقت وضعیت کنونی رو داره؟

نه اين، بلكه تمامي 747 ها و 707 هاي نيروي هوايي و هما عمرشان به پايان رسيده و بايد تا مثل ايلوشين عدنان سقوط نكرده و جان عده‌اي بي‌گناه را نگرفته‌اند زمينگير شوند. در واقع انجام كارهاي تبليغاتي پرخرج ميليون دلاري براي اينكه يك 747 بتواند در سال چند پرواز نمايشي را ترتيب دهد درست نمي‌دانم. عکس زیر را همکارم با دوربین من گرفته که به نظر من از نظر کادربندی یک افتضاح تمام عیار هستش تصویر [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

10-اگر با این صحنه مواجه بشین چه حسی بهتون دست میده؟؟ :
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ... bfbd2o.jpg

ابهت بي‌نظيري كه داره ابتدا ميخكوبم مي‌كنه سپس دنبال موبايلم مي‌گردم تا عكسي ازش بگيرم.

نظرتان در باره کاربران زیر :

آرمان

بهترين دوست من در سنترال بود. جايش واقعن خالي است. نمي‌دانم كجاست و چه مي‌كند. مطالبش هيچ وقت قديمي نمي‌شوند.

Mohammad Razzazan

ايشان را با عكسهايش مي‌شناسم. يك عكاس هوايي كاملن حرفه‌اي.

Bravo

متاسفانه اصلن نمي‌شناسمش.

sokuteasemuni

ايشان را هم متاسفانه اصلن نمي‌شناسمش.

azerilA

يك عكاس خوب و آينده‌دار هوايي. البته يك عكاس خوب واقعن مي‌تواند در همهء زمينه‌ها كار كند و خيلي هم خوب پول دربياورد. همكار جواني داشتم كه عكاسي نیمه حرفه‌اي مي‌كرد و دانشجوي مهندسي صنايع بود (الآن سربازي رفته). ايشان را ديروز ديدم. مي‌گفت چندين بار پيشنهاد عكاسي حرفه‌اي (صنعتی - تبلیغاتی) به او شده و چون به پول نياز داشته، درخواست دستمزد كمي كرده (به جاي 4 – 5 ميليون حدود 800 تا 900 هزار تومن) كه به همين دليل، بسياري پشيمان شده و پي كارشان رفته‌اند زيرا مردم تصور مي‌كنند كسي كه دستمزد كمتري بخواهد، كارش نيز عيب دارد. ايشان مي‌گفت از موقعي كه دستمزد ميليوني براي عكاسي ارائه كرده، یکی دو پیشنهاد نون و آبدار گیرش آمده.

قفل شده

بازگشت به “صندلي داغ”