در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

راهنمایی برای بازگشت به نسخه اصلی samsung

توسط serat&mersad » يکشنبه 13 دی 1394 07:26

با سلام خدمت دوستان سنترالی گلم
یکی از بچه ها که تبلتش اندرویدش 4.4.2 بود ازم خواست با نرم افزاری که می گفت تبلتشو روت کنم!
منم قبول کردم و مراحل رو طبق آموزش قدم به قدمی که  ازسایت بازار گرفته بود دنبال کردم اما نشد
هم نرم افزار iroot رو دانلود کردم و هم نرم افزار kingroot رو برای هردوشون خطای با شکست مواجه شد رونشون داد!!!
منم اشتباه کردم گفتم ببینم گوشیم آپدیت میشه یا نه مراحل روت گوشی من انجام شد و خاموش و روشن شد و وارد صفحه روت شد و صفحه آغازین اندروید مراحل روت رو نشون داد امانسخه گوشیم همون 4.4.4 موند!!! برای همین پشیمون شدم و نرم افزار su رو دانلود کردم و آنروت رو زدم اما آنروت نشد!!!
نرم افزار super su و نرم افزارginger unroot با هیچ کدوم آنروت نشد
خواستم از طریق خود گوشی گوشیم رو به روز رسانی کنم
خطا میداد،خطاش این بود:
{می گفت سیستم عامل گوشی شما دستکاری شده یا ویرایش شده از طریق یک راه غیرمجاز یا نا امن}

پس معلوم میشه سیستم عامل گوشیم یه تغییری کرده!!!
یه نرم افزار از گوگل پلی گرفتم و آنروت رو زدم گفت اصلا" گوشیتون روت نشده از es منیجر استفاده کردم تا فایلهای روت رو به صورت دستی پاک کنم ،تیک روت اکسپلورر رو میزنم میگه توی گوشی شما انجام نمیشه
میترسم مشکلی براگوشیم پیش بیادچه اشتباهی کردم روتش کردم،من با سیستم عامل گوشیم مشکلی نداشتم!!!
مدل دقیق گوشیم اینه:
galaxy grand prime G530H
لطفا" راهنماییم کنیدتابتونم نسخه اندروید گوشیم رو به نسخه کارخونه ای برگردونم!
نسخه اندروید گوشیم 4.4.4هست!
یکی از دوستان لینک رام اصلی رو برام فرستاداما قابلیت resum نداشت و بعد از خاموش شدن لپ تاپ دیگه نتونستم ادامه فایل رو دانلودکنم!!!

Sent from my SM-G530H using Tapatalk
اینم جزئیات سیستم عامل گوشیم:

.
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15462

تشکر کرده: 10166 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: راهنمایی برای بازگشت به نسخه اصلی samsung

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 13 دی 1394 11:11

این اخرین نسخه خاورمیانه‌ای این 5.0.2 برای این گوشی هست. از سایت رسمی خود سامسونگ
لیچ رو خودتون باید انجام بدید، سایتهای محتلفی مثل rapidbaz, downloads.ir و ... وجود داره که میتونید این کار رو با اون انجام بده، وگرنه کسی لیچ کنه هم لینک مستقیمی که میده به درد اکانت اون فرد میخوره، نه دیگران
http://www.sammobile.com/firmwares/down ... 2BOJ2_MID/
در این لینک برای دانلود باید عضو بشید که ساده هست، پایین هم نرم افزار odin رو گذاشته که برای این کار هشت، علاوه بر این نیاز هست درایور اون رو هم نصب کنید که برنامه‌ی DriverEasy‌ رو نصب کنید، آخرین نسخه رو میتونید دانلود کنید. بعد از نصب درایور، باید گوشی رو خاموش کنید، سپس سه کلید POWER+HOME+VOLDOWN‌ رو با هم بگیرید،‌وارد صفحه DownloadMode میشه که در این لحظه باید کلیدها رو رها کرده و فقط یکبار VolUp رو بزنید. گوشی در حالت دانلود قرار مبگیره، در این حالت برنامه Odin‌ رو اجرا کرده و گوشی رو وصل کنید، اگر همه چیز درست باشه در برنامه مینویشه added‌ و دستگاه رو میشناسه و فقط کافیه فایل دانلود شده رو extract کنید و فایل tar یا tar.md5 رو در قسمت PDA برنامه Odin مسیر بدید و فلش رو شروع کنید. بعد از پایان کار گوشی شما به آحرین نسخه رسمی 5.0.2 ارتقا پیدا میکنه.

برای روت هم مطلقا و هرگز از برنامه‌های روت مثل همینهایی که در بالا نام بردید و هر چیزی از قماش اون هست استفاده نکنید، چون تقریبا همیشه به گوشی صدمه وارد میکنند و اگر روت بشه هم مشکلاتی مثل احتلال در انتقال صدا، آنتن‌دهی و ... پیش میاد، تنها راه روت امن و سالم، روت از طریق کاستوم ریکاوری و پکیج SuperSU که از طریق کاستوم ریکاوری فلش زده بشه هست. بجز این راه، مطلقا هیچ روش سالم و استاندارد دیگه‌ای وجود نداره
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تاريخ عضويت

توسط serat&mersad » يکشنبه 13 دی 1394 14:59

بی نهایت تشکر،البته نمی دونم از پسش بربیام یانه...تمام سعیمو میکنم چون احساس میکنم خیلی لازمه که گوشیم برگرده به نسخه اصلی مخصوصا" اینکه نسخه ای که شما لینکشو قرار دادید به روزتره{سیستم عامل گوشیم از کیت کت به لالی پاپ ارتقاء پیدا میکنه}
فقط یک سوال اینکه این نسخه بتاست یا نسخه کامل و فوله!؟
متشکرم

به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15462

تشکر کرده: 10166 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 13 دی 1394 16:00

serat&mersad,  
خواهش میکنم
این نسخه نهایی و رسمی هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
1874

تشکر کرده: 6211 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

توسط SMH » يکشنبه 13 دی 1394 18:07

serat&mersad, با سلام
دیگه اقای عظیمی به همه ی نکات اشاره کردند و کامل و جامع توضیح دادند و جای هیچ حرفی نذاشتند ...
در نهایت اینم توضیحات جانبی و مرحل هبه مرحله اما به زبان انگلیسی :

Instructions

Extract (unzip) the firmware file
Download Odin v3.10.7
Extract Odin ZIP file
Open Odin v3.10.7
Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)
Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin
Add the firmware file to AP / PDA
Make sure re-partition is NOT ticked
Click the start button, sit back and wait few minutes

اینم لینک دانلود نرم افزار اودین :

کد: انتخاب همه

نکته ی دیگه این هست که این ورژن از رام مربوط به عراق هست نه ایران ...
اما اگه توصیه ی اقای عظیمی این هست بنده دیگه اظهار نظری نمی کنم .

موفق باشید
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تاريخ عضويت

توسط serat&mersad » سه شنبه 15 دی 1394 00:30

mahdi1944,SMH
ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون
فکر نمیکردم به این سادگی بتونم رام اصلی رو با نرم افزار odin روی گوشیم نصب کنم{کمتر از سه دقیقه طول کشید،به غیر از فرایند نصب روی خود گوشی}البته با راهنمایی های شما دوستان گلم
زبان فارسی روی خود رام به صورت پیشفرض قرار داشت و نیازی به دانلود بعد از نصب رام نبود{فونت جدید زیباترهم هست!!!}