در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد
Major II

Major II

نماد کاربر
260

تشکر کرده: 50 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

کمک در مورد روت کردن و یک ویروس در تبلت samsung tab2

توسط salam_2407 » چهارشنبه 14 اسفند 1392 16:12

سلام دوستان
من چند ماهی هست که تبلت p3100 سامسونگ رو دارم و با مشکل کمبود فضا برای نصب نرم افزار ها برخورد کردم که شنیدم با روت کردن میتونم از مموری کارت هم برای نصب نرم افزار استفاده کنم
میخواستم بدونم چطوری میتونم تبلتم رو روت کنم و با روت کردن چه اتفاقی می افته و کلا روت کردن چیه و چه استفاده ای داره
بعد هم در مورد یه ویروس که اسم اکثر فایل ها و فولدرهای  مموری اولشون رو به حرفی شبیه ( چ ) در الفبای روسی و تقریبا شبیه u انگلیسی تغییر داده (البته این حرف  برخلاف  u  دمش در سمت چپه و دمش هم خیلی بلند تره) ویروس یاب cm security( که میگن پر طرفدارترین و قوی ترین نرم افزار امنیتی اندرویده )  هم نصب کردم ولی کاری نکرده با این ویروس حجم زیادی از مموریم گرفته شده و هرچی که پاک میکنم دوباره بعد خاموش روشن شدن بر میگرده سرجاش و فایلهای صوتی رو خراب کرده طوری که دیگه پخش نمیشن و سرعتم هک کم شده
ممنون میشم اگر کمک کنید
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: کمک در مورد روت کردن و یک ویروس در تبلت samsung tab2

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 14 اسفند 1392 16:50

salam_2407,  
بهترين راه براي روت کردن تمام گوشي‌ها نصب کاستوم ريکاوري TWRP يا CWM هست. با نصب اين کاستوم ريکاوري‌ها به راحتي پکيج update دو ابزار SuperUser يا SuperSU رو ميتونيد نصب کنيد و گوشي بدون هيچ صدمه‌اي روت ميشه. روت کردن با استفاده از اسکريپت‌هايي که به صورت روشن گوشي رو روت ميکنند در برخي مواقع صدمات غير قابل جبران به گوشي (اغلب مدار آنتن دهي گوشي) وارد ميکنند
اما مشکل مموري شما، تخريب فايل‌سيستم مموري هست احتمالا و ربطي به ويروس نداره، راه حل اون هم اينه که اطلاعات رو به کامپيوتر منتقل کرده و مموري رو فرمت کنيد تا فايل‌سيستم از نو ايجاد بشه
البته براي اطمينان ميتونيد از آنتي ويروس Kaspersky هم استفاده کنيد و گوشي رو کامل اسکن کنيد. ممکنه ويروس هم داشته گوشي و ويروس باعث تخريب فايل سيستم شده باشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
salam_2407, SMH, MASTER, serat&mersad

Major II

Major II

نماد کاربر
260

تشکر کرده: 50 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

توسط salam_2407 » چهارشنبه 14 اسفند 1392 20:59

Mahdi1944,   جان ممنون  :razz:  :razz:
ممنون میشم اگه در مورد روت کردن بیشتر راهنماییم کنی
برای نصب کاستوم ريکاوري TWRP يا CWM  باید چیکار کنم و بعدش چی کار کنم
ممنون
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 14 اسفند 1392 23:41

salam_2407,  
در اينترنت جستجو کنيد، TWRP‌ براي اين تبلت قطعا ارائه شده. وقتي پيدا کرديد، با استفاده از برنامه‌ي Odin و درايورهاي سامسونگ به راحتي ميتونيد اون رو فلش بزنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Present, SMH, salam_2407, MASTER, serat&mersad