پردازنده‌ Sapphire Rapids اینتل باسیلیکون7نانو درسال2020

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7434
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9252 بار
سپاس‌های دریافتی: 21648 بار
تماس:

پردازنده‌ Sapphire Rapids اینتل باسیلیکون7نانو درسال2020

پست توسط sinaset » دو شنبه 17 مهر 1396, 2:55 pm

پردازنده‌ Sapphire Rapids اینتل با سیلیکون 7 نانومتری در سال 2020
وب‌سایت رسمی اینتل ساعاتی پیش، برخی از اطلاعات اولیه پلت‌فرم ورک ‌استیشن و سرور "Tinsley" را منتشر کرد. این پلت‌فرم میزبان پردازنده Sapphire Rapids خواهد بود. با سخت افزار همراه باشید.

 تصویر 
طبق اطلاعات منتشر شده، این پردازنده با فرایند سیلیکونی 7 نانومتری توسعه پیدا خواهد کرد و نسل 12 پردازنده‌های اینتل محسوب می‌شود. در حال حاضر اطلاعات کاملی از معماری پردازنده‌ی Sapphire Rapids در دسترس نیست، شاید این پردازنده زیرشاخه‌ای از معماری Tiger Lake، یا اینکه بخشی از معماری جدید X86 از اینتل باشد. شایان ذکر است، پردازنده‌ Sapphire Rapids تنها به عنوان یک پردازشگر مخصوص ورک ‌استیشن و سرور ذکر شده است. امکان آن وجود دارد، پیش از این، از معماری نام‌برده برای لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی استفاده شود.

با توجه به اینکه Sapphire Rapids نسل 12 اینتل خواهد بود و پردازنده Coffee Lake نسل 8 به حساب می‌آید، اینتل برای این فاصله زمانی و نسل‌ها، چه برنامه‌ای دارد؟ این کمپانی پردازنده‌های Cannon Lake ،Ice Lake و Tiger Lake را پیش از معرفی پلت‌فرم Tinsley در سال 2020 و 2021 رونمایی خواهد کرد.

براساس گفته‌های اینتل برای توسعه Sapphire Rapids از فرایند ساخت 7 نانومتری استفاده خواهد شد. اگرچه معرفی تکنولوژی EUV می تواند پیشرفت اینتل را در هنگام تولید سیلیکون نسل بعدی افزایش دهد، امکان تاخیر در معرفی و عرضه‌ی این پردازنده در سال 2020 وجود دارد، همانطور که فرایند تولید سیلیکون 10 نانومتری بسیار به طول انجامید.


به نقل از سخت افزار
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”