در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 887 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

یک سلاح اختراع اینجانب shafagh 2

توسط shafagh 2 » يکشنبه 16 شهریور 1393 18:44

البته این طرح فقط یک گرافیک ساده نیست و اگر واقعا تصمیم بگیرم ان را طراحی فنی و صنعتی کنم  واقعا سلاحی قابل و قابل ساخت خواهد بود. از ان جهت این طرح را اختراع نام بردم چون برای ان نوع گلنگدن خاصی طراحی کرده ام که با تمام سلاحهای مو جود دنیا چه قدیم وچه جدید یک تفاوت اساسی دارد ومکانیزم مسلح شدن خودکار ان چیز کاملا جدیدی است که از ان یک سلاح می سازد که بین تفنگ های قناسه و اتو قرار می گیرد یعنی هم برد زیاد و هم نواخت تیر خوب در حالت خود کار.
خیر، من تازه همین امروز صبح این اسلحه را طراحی کردم و هنوز ان را بعنوان یک طرح به ادارات نظامی ارائه نداده ام. یکی از دلائل این است که پیگیری این طرحها زمانبر است ومن خیلی وقت وحوصله دوندگی برای این کارها را ندارم و اگر سازمانی بود که این طرح واختراع  جدی می گرفت , استقبال می کرد وجایزه میداد، مدت شش ماه این سلاح ساخته وتست می شد. سیاست اخیر من این است که دنبال طراحی های کوچک زود بازده و پر کاربرد بروم که البته یک طرحی هست که به یک سازمان ارائه شده و هنوز نتیجه کار معلوم نیست. سازمان مربوطه می گفت برای اینکه طرح به تهران برود و برگردد یکسال هفت هشت ماه طول می کشد و چون طرح مهم بود و متخصصین مربوطه حدس زده بودند که در مسائل ایمنی چقدر اهمیت دارد گفتند برای کوتاه شدن مدت، ما ان را از طریق واحد دیگری و بر اساس فرانشیز به تصویب می رسانیم تا بودجه سریعا در اختیار شما قرار بگیرد. البته بر عکس طراحی من خیلی از کارهای اداری سر در نمی اورم ولی چند روز دیگر جلسه ای کارشناسی برای تصویب نهایی طرح است که انشاء... به نتیجه برسد.

14 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
43

تشکر کرده: 60 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1390 20:44

آرشيو سپاس: 72 مرتبه در 25 پست

Re: یک سلاح اختراع اینجانب shafagh 2

توسط aria1364 » دوشنبه 17 شهریور 1393 20:56

داداش این اسلحه یه چیزی تو مایه های ‍ژ 3 خودمون نیست؟

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 887 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: یک سلاح اختراع اینجانب shafagh 2

توسط shafagh 2 » دوشنبه 17 شهریور 1393 22:35

aria1364 نوشته است:داداش این اسلحه یه چیزی تو مایه های ‍ژ 3 خودمون نیست؟

با سلام خدمت شما دوست گرامی
اتفاقا فکر می کردم که یک همچه سوالی شود وشاید گفتم بعض دیگر دوستان هم ان را با تک تیرانداز SVD شبیه  بدانند اما خیر شبیه هست ولی ژ 3 نیست. موضوع دیگر ان است که من یک گلنگدن با مکانیزم خاصی برای ان طراحی کرده ام که خیلی جالب است و گلنگدن اسلحه از اولین لحظات اشتعال باروت تا اخرین لحظات خروج مرمی از لوله کاملا قفل است و لذا برد گلوله افزایش پیدا می کند.ژ 3 یک لوله ساده دارد اما زیر کاور لوله این اسلحه ملحقاتی مربوط فشار گاز باروت به سمت گلنگدن وجود دارد و لذا مثل ژ 3 یک لوله ساده ندارد. البته این مکانیزم با مکانیزم تفنگ کلاشینکف فرق دارد و پیستونی نیست و به همین دلیل بودکه گفتم با سلاح های دستی دیگر متفاوت است.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند