در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

چند سوال درباره G.SHDSL

توسط Solver » پنج شنبه 5 بهمن 1391 22:24

مستقیم میرم سر سوالاتم،

آیا غیر از شاتل در حال حاضر شرکت دیگری در ایران این خدمات را عرضه می کند؟

آیا از دوستان کسی هست که الان مشترکش باشد یا اساسا تجربه اتصال به این شیوه را داشته باشد؟

جهت گنگ نبود تیتر برای برخی دوستان،

G.SHDSL یک شیوه اتصال به اینترنت است، که در آن از تمام پهنای باند موجود استفاده خواهد شد و قابلیت های مضاعفی دارد که مثلا از زوج سیم نیز جهت افزایش پهنای باند استفاده کند.

به طور ساده شبیه همین ADSL اما با این تفاوت که شما دیگر خط تلفن ندارید و در حقیقت از کابل کشی مطلقا جهت استفاده از اینترنت بهره برده می شود، قابلیت های خاص خودش را داشته و از نظر سرعت نوعی اتصال متقارن (سرعت ارسال / دریافت برابر) هست. یک گزینه مناسب برای اشتراک های خانگی نیست (با توجه به تجهیزات و هزینه ها) و کاربرد های خاص و سازمانی دارد.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Reznov, CAPTAIN PILOT, Ali$amir

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: چند سوال درباره G.SHDSL

توسط SHAHRAM » سه شنبه 10 بهمن 1391 17:11

M.Abooali,  عزیز
با توجه مشکلات که از طرف مخابرات برای تجهیزات هست،فعلا تا اونجا که من با خبر هستم، شاتل و پارس انلاین ارائه کردند(البته به صورت  کاملا محدود )

این خطوط جایگزین مناسبی برای leased line ها هست و معمولا توسط افراد حقوقی به تملک در میاند.بسته به نیاز بسیار مفید هم هستند و بسته به تجهیزات کیفیت برتری هم  ارائه میدند.

:razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944, net_writer, CAPTAIN PILOT, nima-rad, Ali$amir

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 10 بهمن 1391 20:15

SHAHRAM,  

پارس آنلاین فعلا ارائه نمی کند و گفت شاید در اینده مجددا این خدمات را فعال کنیم. اما شاتل اعلام آمادگی کرده است. اطلاعات بیشتری در موردش دارید؟

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » سه شنبه 10 بهمن 1391 22:27

M.Abooali,  عزیز

پارس انلاین در تهران تا چندی پیش خبر داشتم که عرضه میکرد.شما کدوم منطقه هستید؟

اطلاعات بیشتری در چه ضمینه ای ؟

من پیشفرض از بعد فنی اطلاعات بیشتر میگم: :D
ببینید به طور کلی زمانی که بحث اتصال به اینترانت پیش میاد،یکی از سرویس های قابل عرضه مخابرات G.SHDSL هست.با توجه به قابلیت های نسبتا خوبش و پیاده سازیش روی بستر کابل مسی،معمولا مورد توجه قرار میگیره.بسته به مخابرات منطقه و امکاناتش،حتی امکان ارائش با مودم های معمولی adsl هم هست تا هزینه کاهش پیدا کنه  اما مطمئنا quality اصلی بدست نمیاد.
معمولا شرکت ها برای ایجاد بستر شبکه بین شعب یا موارد مشابه،با استفاده از این سرویس میتونند شبکه شخصی بر روی بستر مخابراتی داشته باشند و با داشتن با دریافت ip valid  امکانات خودشون رو راه اندازی کنند.

به طور کلی این استاندارد،محدوده بین ADSL و خطوط فیبر نوری پر میکنه.

در ضمن برای منطقه شما بهرت هست با خود مخابرات هم صحبت کنید.امکان عرضه مستقیم توسط مخابرات وجود داره.

"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Mahdi1944, sa_baloch_ca, CAPTAIN PILOT, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » چهارشنبه 11 بهمن 1391 02:41

من ساکن شیراز هستم.

پارس گفت کلاً ارائه نمی کند.

شاتل گفت ارائه می شود و باید با کارشناسان صحبت کنم، اما اطلاعات درست و حسابی ندادند و روشن بود آنقدرها تکلیفشان روشن نیست. حتی ظرفیت سرویس را هم نگفتند.

در مورد مخابرات باید بررسی کنم،

شما برای یک اتصال پر سرعت چه پیشنهاداتی دارید؟ (بیش از 6 مگ - الان این را بر بستر فیبر داریم)

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » چهارشنبه 11 بهمن 1391 18:08

M.Abooali,  
عزیز باید با توجه به تجهیزات مخابرات منطقه نظر داد.به طور کلی با فرض موجود بودن امکانات ،همونطور که در پست قبلی گفتم، فیبر نوری بستر بهتر اما گرانتر هست و بهرین راه کار های پهنای باند هم در  حال حاضر از طریق فیبر انجام میشه.بهتره با کارشناس اینترانت مخابرات در منطقه گفتگ کنید تا با توجه به محدودیت منطقه بهترین راه کار رو ارئه کنه.

:razz:
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Mahdi1944, nima-rad, Solver, CAPTAIN PILOT