در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با بالگردهاي غير نظامي به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1281 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

*-* SikorSky X2 اولین بالگرد مافوق صوت *-*

توسط CAPTAIN PILOT » چهارشنبه 27 آبان 1388 19:12

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


سال هاست که سازندگان چرخبال در رؤیای ساخت بالگردهای مافوق صوت هستند امّا هرگز به این مهم دست نیافته اند. افزایش سرعت حرکت و قدرت مانور و کنترل چرخبال با هم در تضاد هستند؛ به این معنا که افزایش سرعت باعث کاهش شدید قدرت مانور و کنترل می شود و بلعکس! این دو مشکل بزرگ و اصلی به همراه ده ها مشکل دیگر سازندگان چرخبال را با محدودیت های زیادی مواجه کرده است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


هم اکنون سریع ترین بالگردهای جهان با سرعتی در حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ گره (معادل ۲۸۰ تا ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت) حرکت می کنند. البته باید حساب V-22 رو جدا کرد! سیکورسکای(Sikorsky Aircraft Group) که از بزرگ ترین و معتبرترین و همچنین باسابقه ترین سازندگان بالگرد در جهان به شمار می رود با ارائه و کار بر روی یک چرخبال دو محوره سعی در درهم شکستن این تابو دارد. این بالگرد فوق سریع اولین باگردی خواهد بود که دیوار صوتی را در هم خواهد شکست ! SikorSky X2 قادر خواهد بود با سرعتی برابر با ۲۵۰ گره(۴۶۳ کیلومتر بر ساعت=۵/۲۸۷ مایل بر ساعت) با حفظ کنترل و مانورپذیری مثال زدنی هلیکوپتر پرواز کند. همچنین تمامی استانداردهای نوین صنعت بالگردسازی را رعایت کرده است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


سیکورسکای اولین نمونه آزمایشی مافوق صوت خود را در سال ۲۰۰۵ معرفی کرد. فناوری ساخت SikorSky X2 جدیدترین فناوری در ساخت چرخبال در جهان است که سرعت و مانور پذیری بالایی در اختیار خلبان می گذارد. استفاده از دو محور و بکارگیری دو روتور جداگانه توانایی های بی نظیری به این چرخبال داده است. روتور اصلی دو ملخه است تا تأثیر گشتاوری یک دیگر را خنثی کنند در عین این که به کارگیری این طرح باعث مانورپذیری فابل توجهی می شود(همانند بالگرد روسی کاموف).این فناوری قابل استفاده در تمامی انواع بالگرد از IV UAV های بی سرنشین کوچولو گرفته تا بالگردهای پیل پیکر با توانایی حمل بیش از ۲۰ تن بار .

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد پیش بینی می شود از موتور توربوشفت LHTEC T800 یا LHT-801 در این چرخبال دو سرنشینه استفاده شود که قدرتی برابر با ۱۳۰۰ تا ۱۸۰۰ شفت-اسب بخار(معادل ۱۰۰۰ تا ۱۳۴۰ کیلووات) به ارمغان بیاورد.روتور اصلی از دو ملخ ۴پره تشکیل می شود که خلاف جهت یک دگر چرخش می کنند. برد عملیاتی این هواگرد ۱۳۰۰ کیلومتر اعلام شده است و تصاویری مبنی بر طراحی گونه نظامی آن در شبکه جهانی وب به چشم می خورد. ۲۷ آگوست ۲۰۰۸ نیز به عنوان تاریخ اولین پرواز این بالگرد دو سرنشینه ثبت شده است.


====================
به نقل از:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
====================

When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
bill.goldberg, gurkha, capitan nima, Fariborz, SadafG, SAMAN, mahdimk, رونین, Mahdi1944, noora, ta.abad, ARafiee, kondol, hamed_713

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان