در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي بدون سرنشين به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 تیر 1391 13:33

آرشيو سپاس: 870 مرتبه در 117 پست

Silent Guardian ایده ای مدرن

توسط sam1992 » سه شنبه 8 اسفند 1391 16:22


Bye Aerospace شرکتی است مبتنی بر استفاده از راه حل های انرژی های پاک برای طرح هواپیماهای نوآورانه و ارائه به بازارهای هوافضا و دفاع،این شرکت اعلام کردکه Williams International موتورهای توربوفن  هواپیمای بدون سرنشین به نام Silent Guardian(نگهبان خاموش) را خواهد ساخت .که از فناوری خورشیدی الکتریکی هیبریدی   (Solar-Electric Hybrid (SEH بهره خواهد برد .


Williams International ، به عنوان رهبر جهان در توسعه، ساخت و پشتیبانی از موتورهای توربین گازی کوچک، توربوفن و کارآمد است . Silent Guardian توسط موتور محرکه خود به میزان قابل توجهی به ارتفاع بالا صعود میکند،و دسترسی سریع به مناطق نیاز برای نظارت را تسهیل مبکند. پس از رسیدن به محل نظارت، مفهوم (SEH) معنا پیدا میکند و با بهره گیری از ذخیره انرژی الکتریکی، آیرودینامیک پیشرفته، فیلم نازک خورشیدی فتوولتائیک و فن آوری نیروی محرکه الکتریکی به کار خود در آسمان ادامه میدهد .از ویژگی های این طرح نوآورانه افزایش برد .پرواز در سکوت و علاوه بر آن کاهش چشمگیر آلایندگی را میتوان نام برد .برنامه های دولت برای Silent Guardian شامل گشت زنی مرزی و امنیت میهن، جستجو و نجات، بصری و شناسایی حرارتی و کنترل هوا. برنامه های کاربردی عمران بالقوه ,حوادث طبیعی وتشخیص آتش سوزی ها و مدیریت انرژی و نظارت برمنابع طبیعی بزرگ منطقه. امنیت مرزی، شیلات و اجرای قانون هوایی، محدوده حفاظت از کشتی باری، خط لوله و خط انتقال . قدرت بازرسی، نظارت بر آب و هوای مناطق بزرگ، و مواردی دیگر از جمله فعالیت های هوایی ماهواره ای مانند عکاسی، ارتباطات و رله داده است.George Bye، مدیر عامل شرکت Bye Aerospace گفت: Williams International تامین کننده نیروی محرکه ایده آل برای Silent Guardian است. »وی گفت:« با توجه به ماموریت Silent Guardian  کارآمد و سبک وزن طراحی شده است .او گفت:موتور توربوفن ویلیامز برخاست سریع، قابلیت صعود قابل اعتماد و حمل و نقل با سرعت بالا به نقاط بحرانی را ارائه میدهد .

Gregg Williams، رئیس،و مدیر عامل شرکت بین المللی ویلیامز، گفت: Silent Guardian  برنامه تحول خاموش است و یک تغییر در استقامت و انعطاف پذیری عملیاتی است. ما خوشحالیم برای کار با تیم  Bye Aerospace در این پروزه. سیستم نیروی محرکه تخصص ما است و موتور توربوفن پیشرفته و کامل *FJ33-5A* گزینه Silent Guardian میباشد ................................................................................................................
مترجم:sam1992

منبع: byeaerospace

کپی برداری از این مطلب,با ذکر نام CentralClubs به عنوان منبع مجاز میباشد.


...............................................................................................................


بیشتر :


استفاده از موتور توربوفن در پهپادهای هیبریدی بی سابقه است اما پهپاد شرکت Bye اولین پهپاد هیبریدی نیست که از انرژی سوخت و الکتریسیته برای تولید نیروی پیشران استفاده می‌کند.  سال گذشته  شرکت لاکهید مارتین اعلام کرده بود به دنبال ساخت یک پهپاد دست پرتاب با وزنی کمتر از ده کیلوگرم است که قادر خواهد بود با استفاده از پیشرانش هیبریدی به مداومت پروازی حداقل ۴ ساعته دست یابد. این شرکت به منظور اجرای این طرح با عنوان (SURGE-V) تا کنون ۱/۱ میلیون دلار از نیروی هوایی آمریکا بودجه دریافت کرده است.


در حال حاضر تحقیقات بسیاری بر روی پهپادهایی انجام می‌شود که تنها از انرژی الکتریکی به دست آمده از راههای مختلف، از جمله انرژی خورشیدی یا پیل سوختی بهره می‌گیرند. اما طرح‌های موجود هزینه زیادی داشته و هنوز از قابلیت‌های کافی برخوردار نیستند. پهپادهای هیبریدی علاوه بر برخورداری از توانمندی‌های پروازی پهپادهای مجهز به موتورهای احتراقی و جت از قبیل نرخ اوجگیری بالا، با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر قادرند به مداومت پروازی بیشتری دست یافته و از مزایای پهپادهای الکتریکی نیز بهره مند گردند. بدین‌ ترتیب می‌توان به پهپادهای هیبریدی به عنوان یک راه حل میانه مناسب با فناوری قابل دسترس نگریست.HITNA

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sam1992 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Lord_Jason, Ghost Rider, Qaher1406, ArM!ta, Mahdi1944, Java, A3eman, reza4087, saeid 7

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان