کمک برای ساخت چراغ شارزی با لامپ smd

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

کمک برای ساخت چراغ شارزی با لامپ smd

پست توسط arjmand.saeid » یک شنبه 29 بهمن 1391, 12:48 am

دوستان سلام
برای ساخت چراغ های شارژی نیاز به راهنمایی دارم.
می خوام یک چراغ قوه شارژی با لامپ smd درست کنم.
1)میشه کاری کرد که هم با برق 220 ولت هم با 12 ولت هم با usb شارژ بشه.
2)از چه باطری میشه استفاده کرد که هم شارژ خوب نگه داره هم عمرش زیاد باشه
3)از لامپ smd استفاده کنم بهتره یا لامپ های دیگه رو پیشنهاد میدید.

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 203 بار
سپاس‌های دریافتی: 219 بار
تماس:

Re: کمک برای ساخت چراغ شارزی با لامپ smd

پست توسط ze_ca » یک شنبه 29 بهمن 1391, 9:09 pm

برای شارژ از طریق برق شهری خوب کاری نداره و باید از یک ترانس (220/12) استفاده کنی

12 ولت هم میتونی از باطری های مختلف بکشی (اینم کاری نداره)

برای usb هم میتونی از مادگی usb بر روی چراغت استفاده کنی (فکر کنم حداکثر ولتاژ usb 5 ولت و حداکثر جریان هم 500 میلی آمپر باشه) که اونم میتونی تقویتش کنی (از بچه های الکترونیک میتونی مدارشو بگیری البته من تراتسشو بلدم ولی مدارش فکر کنم بهتر باشه (ولی اگه بخوای میتونی هم ترانس کاهنده و هم ترانس افزاینده رو بیرون بخری و اگه هم نداشتن اون ولتاژی که میخوای خیلی راحت میتونی سفارش بدی برات درست کنن (زیاد گرون نیست) )(اینم بگم که نمیتونی بطور مداوم جریان 500 میلی رو از usb بکشی ولی روی 100 میلی خیالت راحت باشه )

در مورد باطری و لامپ اطلاعات خوبی ندارم میتونی از بقیه بپرسی
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

| [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  |

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1776 بار

Re: کمک برای ساخت چراغ شارزی با لامپ smd

پست توسط ramin-am » دو شنبه 30 بهمن 1391, 2:17 am

دوست عزیز برای اینکه بتونی از هر سه منبع برای شارژ استفاده کنی باید مدار چراغت رو طوری طراحی کنی که از ولتاژ 5 ولت استفاده کنه
یعنی منبع و باطری که استفاده میکنی 5 ولت یا 4.5 ولت باشه
بعد برای شارژ یک مدار مجزا لازم هست
برای شارژ کردنش هم میشه از دو تا شارژر موجود در بازار استفاده کرد که یکی برای تبدیل 220 ولت متناوب به 5 ولت هست و یکی هم 12 ولت مستقیم به 5 ولت هست
هر دو این شارز ها خروجی پورت یو اس بی دارن و 12 به 5 برای جا فندکی ماشین هست
اصولا لامپهای LED چه اسمدی چه کلاهی ولتاژ کاریشون بین 2.8 تا 3.4 ولت هست و این ولتاز تا پاور LED های 1و 3 و 5 وات هم از 3 ولت تا 5 ولت میتونه باشه شما میتونی باری چراغ از یک پاور 3 وات استفاده کنید و با قرار دادن یک مقاومت در مسیر جریان ولتاژ لازم رو از باطری بگیرید .
به رویاهایت بی اندیش ..........

ارسال پست

بازگشت به “مدارهای آنالوگ و دیجیتال”