در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد
Major I

Major I

نماد کاربر
97

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 آذر 1391 18:56

آرشيو سپاس: 504 مرتبه در 85 پست

sony xperia tx

توسط Nika » يکشنبه 15 بهمن 1391 00:54

سلام دوستان عزیز میخواستم نظر شما tx چه جور گوشی هستش؟ اخه من قصد خرید ر دارم میخواستم نطر شما رو هم بدونم

ممنون میشم کمکم کنید
مي خواهم برگردم به روز هاي كودكي آن زمانها كه:
پدر تنها قهرمان بود.
عشق,تنها در آغوش مادر بود.
بالاترين نقطه زمين,شانه هاي پدر بود.
بدترين دشمنانم,خواهران و برادران خودم بودند.
بدترين دردم,زانوهاي زخمي ام بودند.
تنها چيزي كه ميشكست,اسباب بازي هايم بودند.
و
معناي خداخافظ, تا فردا بود....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Nika تشکر کرده اند:
p@richehr

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: sony xperia tx

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 بهمن 1391 01:54

neka,  
اين گوشي در بين گوشي‌هاي همرده‌ي خودش برترين هست، مشابه اون گوشي Xperia V هست که تفاوت اصلي در سايز صفحه و ميزان مموري داخلي هست. من به شخصه Xperia TX رو منطقي‌ترين انتخاب در بين گوشي‌هاي حدود 1.5 ميليون تومان ميدونم
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Present, AGeNiS1, Solver, hesperus, Mahdi Mahdavi, Mohammad 1985, MASTER, CentralWeb, Ali$amir, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, ARafiee

Major I

Major I

نماد کاربر
97

تاريخ عضويت

توسط Nika » يکشنبه 15 بهمن 1391 16:16

خب شما گوشی دیگه ای رو پیشنهاد نمیکنین؟ :shock:  :?
چون من میخوام تا حداقل4 سال اینده از این گوشی استفاده کنهم و کیفیتش نسبت به گوشی های دیگه کم نباشه :-x
از شما راهنمایی میخوام چون هنوز از پیشنهاد قبلیتون (c7)پشیمون نیستم :-)
پدر تنها قهرمان بود.
و

Ali$amir, ASHKAN95, Present, CAPTAIN PILOT, MASTER, Mahdi1944, CentralWeb

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 بهمن 1391 17:43

neka,  
گوشی هایی که خوب باشند زیاد هست. مثلا مارک HUAWEI هم گوشی های خیلی خوب و با قیمت مناسبی ارائه کرده، اما چیزی که سونی رو متمایز میکنه پشتیبانی و توان فنی در ارائه نسخه های اندروید با ثبات و به روز رسانی به موقع و طولانی مدت اون هست. در این برند هم فعلا بهترین گوشی که بیش از یک هسته داشته باشه، همین Xperia TX , Xperia V هست، اگر تک هسته ای براتون مناسب هست هم با قیمت حدود 700 هزار تومان میتونید Xperia J رو انتخاب کنید. از بین HUAWEI هم مدل Ascend G600 یکی از مقرون به صرفه ترین گوشیهای اندرویدی در حال حاضر هست (حدود 700 هزار تومان اما با مشخصات بسیار عالی و باور نکردنی)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

hesperus, Ali$amir, Solver, nima-rad, Mahdi Mahdavi, ARafiee, MASTER, ASHKAN95, Present, CentralWeb, CAPTAIN PILOT, AGeNiS1

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » دوشنبه 16 بهمن 1391 01:24

Mahdi1944,  اگر این گوشی 1.5 میلیون قیمتشه پس چرا آدم samsung s III نخره ؟ می شه مقایسه ای بکنید ؟ الان قیمت SIII میلیون 1.8  است
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 16 بهمن 1391 01:50

Present,  
متاسفانه چيپ Exynos استفاده شده در اين گوشي به طور وحشتناکي دچار مشکل هست تا حدي که سامسونگ با توجه به فروش بسيار بالاي اين مدل، اعلام کرده سري‌هاي خاصي از اين گوشي به شرکت برگشت داده بشه تا مشکل رو رفع کنند. همچنين اونهايي که dead شدند هم شامل اين فراخوان هستند، اما در سري جديد که از شرکت تحويل گرفته شده هم گزارش dead شدن مشاهده شده که به همين دليل هم من پيشنهاد نميکنم اين گوشي خريده بشه تا وضعيت اون مشخص بشه، از طرفي ارائه‌ي پيش از موعد S4 هم دليلي بر تاييد مشکل از طرف سامسونگ هست.

فارغ از موارد بالا، سامسونگ از ICS به بعد، در زمينه‌ي ارائه‌ي فريموير و پشتيباني از مصرف کننده بسيار بسيار بد عمل کرده، براي مثال سوني گوشي xperia ray که جزو گوشي‌هاي رده پايين سوني اريکسون هست رو پشتيباني ميکنه و براي تمام سري 2011 هم ICS رو ارائه کرده و الان هم با توسعه دهندگان قدرتمندي مثل CM قرارداد بسته و JellyBean براي اين گوشي ارائه ميشه، اما سامسونگ حتي براي گوشي قدرتمندي مثل Galaxy R که به لحاظ قدرت سخت افزاري حدودا 4 برابر Xperia Ray هست هنوز ICS رو براي تمام کشورها ارائه نکرده و متاسفانه در بسياري از رامهايي که ارائه کرده امکان eMMC Caps Erase هم وجود داره که در صورت Dead شدن به اين شکل عملا هيچ راه برگشتي وجود نداره و اين هم از مواردي هست که سامسونگ بعد از بيش از يکسال هيچ پاسخ يا راهکاري براي اين مورد ارائه نکرده و نشانگر پشتيباني فني بسيار ضعيف اين شرکت هست و تعجب آورتر اين هست که سامسونگ همچنان در رامهاي جديد هم اين خطا رو تکرار ميکنه و تنها راهکار براي چنين رامهايي استفاده از کرنل‌هاي Recompile‌ شده هست که اين خطا رو حذف کرده باشند!!!

همچنين سامسونگ براي اغلب گوشي‌هاي قدرتمندش به بهانه‌هاي مختلف JB رو ارائه نخواهد کرد و مثلا گوشي من يعني Galaxy R به صورت رسمي شامل اين آپديت نخواهد بود و هيچ قراردادي هم با توسعه دهندگان ديگر براي اين گوشي و بسياري از گوشي‌هاي اين شرکت وجود نداره. پس با توجه به اين موارد من خريد گوشي‌هاي سامسونگ رو با توجه به وجود برندهايي مثل سوني که فعلا بسيار عالي عمل ميکنند، توصيه نميکنم.

در صورتي که Galaxy S3 اين مشکلات رو نداشت، قطعا يکي از بهترين گوشي‌هاي در اين رنج هست. اما فعلا به کسي توصيه نميکنم، چون هر دو مشکلي که باعث Dead شدن گوشي ميشه در اين گوشي وجود داره و هنوز راهکار قابل اتکايي هم ارائه نکرده

البته به لحاظ قدرت نرم افزاري هم، اندرويد تا JB 4.1.2 امکان استفاده از 4 هسته رو به صورت بهينه نداره و عملا 4 هسته بودن فقط باعث مصرف منابع دو برابر ميشه، بدون اينکه خروجي مفيد براي کاربر داشته باشه، دليل اين موضوع هم اينه که اندرويد زماني که نتونه پراسس رو روي تعداد هسته‌هايي که داره توزيع کنه، اون رو در حداکثر تعداد هسته‌اي که ميتونه مديريت کنه ميشکنه و بقيه هسته‌ها به صورت Mirror يا Redundant عمل رو تکرار ميکنند، به بيان ساده‌تر مقلا در JB 4.1.2 دو هسته به طور کامل پشتيباني ميشه و دو هسته‌ي مابقي تمام پراسس‌هاي روي دو هسته‌ي اول رو عينا تکرار ميکنند و بدون هيچ خروجي فقط انرژي مصرف ميکنند، که راهکار حل اين مشکل هم داون کردن هسته‌هاي اضافي هست. البته در JB 4.2 قابليت پشتيباني از 4 هسته و گروه بندي هسته‌ها فراهم شده. اما فعلا آخرين آپديتي که براي S3 ارائه شده 4.1.2 هست که با توجه به تجريه‌اي که من در پشتيباني از گوشي‌هاي قديمي‌تر سامسونگ دارم، با ورود S4 شايد سامسونگ در کمال تعجب تصميم بگيره که 4.2 رو ارائه نکنه و در اين صورت عملا شما پول يک گوشي 4 هسته‌اي رو داديد در حالي که هرگز امکان استفاده بهينه از اون رو نداريد و به نسبت يک گوشي دو هسته‌اي با همان مشخصات فني، مصرف گوشي شما دو برابر خواهد بود. چون سامسونگ دقيقا همين رفتار رو در مورد بسياري از گوشي‌هاي خودش انجام داد، براي مثال همين گوشي Galaxy R با GB 2.3.4 ارائه شد و فقط به ICS ارتقا پيدا کرد و پشتيباني اون متوقف شد، همين رام ارائه شده هم بسيار دير ارائه شد و بسيار مشکل دارند. پس وقتي Galaxy S3 با ICS ارائه شده و به JB 4.1.2 ارتقا پيدا کرده، بعيد نيست که با ورود S4 ديگه به گوشي‌هاي S3 رو به 4.2 ارتقا نده و ...

در مقابل اين وضعيت سامسونگ، سوني زماني که سامسونگ براي ارتقا به ICS هيچ يک از گوشي‌هاي با CPU تک هسته‌اي و رم زير 1GB رو ارتقا نداد، سوني تمام گوشي‌هاي با حداقل رم 512 و پردازشگر 800 رو ICS ارتقا داد و بسيار هم استيبل هستند. براي ارتقا به JB هم با CM قرارداد بسته و نسخه‌ي بتاي اون هم ارائه شده که خود من از اون استفاده ميکنم و مشکل خاصي در عملکرد نداره، بجز موارد جزئي و خاص که با توجه به بتا بودن منطقي و قابل قبول هست

متاسفانه من احساس ميکنم سامسونگ سرمست قدرت شده و ديگه مانند گذشته (زمان GB) ديگه به حقوق مصرف کننده احترام نميگذاره، چون فروش اون خوب هست و پرفروش ترين برند جهان هست، اميدوارم اينبار اين شرکت به سرنوشت شوم نوکيا دچار نشه ...

حال خودتون مقايسه کنيد ...

Mahdi Mahdavi, Present, reza4087, nima-rad, MASTER, ASHKAN95, A.M76, pasha85, Solver, CAPTAIN PILOT, CentralWeb, AGeNiS1

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » دوشنبه 16 بهمن 1391 12:57

پس اگر گوشی خواستم بگیرم یادم باشه یک گوشی سونی بگیرم نمونه neo ,neo L چی ؟ اینها مشکلی ندارند ؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major I

Major I

نماد کاربر
97

تاريخ عضويت

توسط Nika » دوشنبه 16 بهمن 1391 14:42

خب اقا مهدی شما من رو میشناسین با توجه بشناختتون tx به نظرتون بخرم؟یا چیز دیگه ای رو انتخاب میکنین :-(
پدر تنها قهرمان بود.
و

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 16 بهمن 1391 14:58

Present,  
خير مشکلي ندارند، اما از لحاظ قيمت، Xperia J همرده‌ي Neo L هست. اما با ظاهر جديد‌تر و بهتر

neka,  
اگر با اندازه‌ي صفحه‌ي 4.5 اينچي اون مشکلي نداريد، به نظر من بهترين انتخاب هست  :D

CentralWeb, CAPTAIN PILOT, Present, Nika, MASTER, Mohammad 1985, nima-rad, AGeNiS1, ASHKAN95, Solver, ARafiee

Major I

Major I

نماد کاربر
97

تاريخ عضويت

توسط Nika » دوشنبه 16 بهمن 1391 23:51

Present
پیشنهاد میکنم اگر قصد خرید گوشی رو دارید ار اقا مهدی کمک بگیرید پشیمون نمیشید :-)
چون خودم تجربش رو دارم
پدر تنها قهرمان بود.
و

ASHKAN95, Solver, CentralWeb, Present, Mahdi Mahdavi, Mahdi1944, MASTER, nima-rad

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 17 بهمن 1391 00:58

سونی بعد از جدایی از اریکسون به سرعت داره پیشرفت میکنه و گوشی های بسیار خوبی تولید کرده من هم نظر مدیر سایت رو تایید میکنم شما اگر بخواهید با اینترنت هم کار کنید گوشی صفحه بزرگ کارتون رو خیلی راحت میکنه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
CentralWeb, Nika, Present, ASHKAN95, Mahdi Mahdavi, ARafiee, p@richehr, nima-rad, MASTER, AGeNiS1, CAPTAIN PILOT, Solver, Mahdi1944

Major I

Major I

نماد کاربر
97

تاريخ عضويت

توسط Nika » جمعه 4 اسفند 1391 09:52

سلام همگی :-)
من درباره یtxسوال دارم به من گفتن سفیدش رنگش ممکنه بره
واقیعت داره؟ :lol:
لطفا بهم زود جواب بدین
ممنون :razz:
پدر تنها قهرمان بود.
و

Solver, Present

بعدي