در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
9

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 مرداد 1387 08:30

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ويندوز xp sp2روي دستگاه من نصب نميشود

توسط jannati » دوشنبه 28 مرداد 1387 08:57

:-(  :-( با سلام
دوستان سیستم من پنتیوم IIIاست.800MH.وقتی ویندوز xpSP2را میخواهم روی اون نصب کنم در جایی که نوشته 33 دقیقه تا پایان مونده یک صفحه آبی میاد و دراون صفحه نوشته که BIOSشما باید چک شود.و خطا میدهد.این نشون میده که مادربرد من این سرویس پک رو ساپورت نمیکنه؟یعنی من نمیتونم روی اون ویندوز سرویس پک 2 نصب کنم؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 29 مرداد 1387 00:43

jannati,  پاسخ ميکروسافت به سوال شما:

[spoil]

Q: What are XP SP2's system requirements?
A: XP SP2 requires a PC running Windows XP and a CD-ROM drive. The PC should have at least a 233 MHz processor, 64 MB of RAM, and 800 MB of available disk space during installation

[/spoil]

فضای خالی در هنگام نصب بر روی هارد: 800 مگابایت
RAM مورد نیاز: 64 مگابایت
پردازشگر : 233 مگاهرتز

پس سیستم شما نباید مشکل داشته باشد، احتمالاً لوح فشرده مشکل دارد یا هارد خود را صحیح پارتیشن بندی نکرده اید و ...
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط jannati » سه شنبه 29 مرداد 1387 08:58

دوست عزيز
من با cd هاي مختلف و ويرايش هاي مختلف اينکار رو کردم.اما در خطاش يکسري عدد و حروف مياره و ميگه Biosرو چک کنيد.همچنين يک خطا هم با فايل Audiosys.sysميده.... :?

کارت صدا را هم درآوردم و بدون اون نصب کردم.همون errorرا داد.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 29 مرداد 1387 16:19

مدل مادربرد چيه؟
مارک و مدلش را بگي به درد مي خوره
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط jannati » شنبه 2 شهریور 1387 07:13

اولا موقع نصب با اين خطا مواجه ميشم:
"A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

Check to be sure you have adequate disk space. If a driver is identified in the Stop message, disable the driver or check with the manufacturer for driver upates. Try changing video adapters.

Check with your hardware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select advanced startup options, and then select Safe mode.

Technical information:

*** STOP: 0x0000007E (0xC0000005,0XF76120BF,0XF7A5E208,0XF7A5DF0

*** pci.sys - Address F76120BF base at F760B000, datestamp 3b7d855c"

مدل مادر برد:
VIA Apollo PRo /133/133A PCI chipset+VT82c686B
Memory:255MB

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 2 شهریور 1387 22:03

دوست عزيز من مدت ها با مشکل شما روبرو بودم
مادربرد هاي که چيپست آنها VIA هست مانند MSI , VIA, Matsonix و ... داراي يک نکاتي در نصب هستند. البته MSI اين مشکل را حل کرده است تا حدودي. اما در مادر بردهاي قديمي اين مشکل در هنگام نصب ويندوز XP S2 کاملاً روشن مي شود.

شما بايد هنگام نصب با دقت تمام مبحث پارتيشن Active خود را روشن کنيد. تا سيستم دقيقاً روي همان پارتيشن فعال گردد. اين کار با توجه به مادربرد شما کمي دشوار هست، بايد چند باري آزامايش کنيد. يا يک نفر که تجربه دارد شما را راهنمايي کند. متاسفانه بنده تجربه نصب روي مادربرد شما را نداشته ام... :?

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 3 شهریور 1387 02:10

jannati,
اگر امکان آپديت بايوس در مادربورد شما وجود داره اون رو آپديت و مجددا امتحان کنيد، مواردي که در بالا ذکر شده هم بررسي کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط jannati » يکشنبه 3 شهریور 1387 07:13

ممنون از پيگيريتون دوست عزيز
من يک فايل XP SP2را از سايت ميکروسافت دانلود کردم.ميخوام همونو روي سرويس پک 1 XPنصب کنم و ويندوز رو آپديت کنم.اما Producted Keyرو براي اين فايل نميشناسه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :lol:

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط jannati » دوشنبه 4 شهریور 1387 06:54

خوب دوستان بالاخره موفق شدم.راه حل هم ميذارم که بقيه استفاده کنند:
براي نصب ويندوز اكس‌پي، بايد شماره سريال يا اصطلاحاً "كليد محصول" آن را در اختيار داشته باشيد. كاربران معمولاً با استفاده از قلم‌هاي مخصوص سي‌دي، اين كليد را روي خود سي‌دي مي‌نويسند تا هر وقت لازم شد، در دسترس باشد.
در سي‌دي ويندوز اكس‌پي، فولدري به نام SUPPORT وجود دارد و داخل آن فولدر ديگري به نام TOOLS قرار گرفته است. داخل فولدر TOOLS، چند فايل وجود دارد كه يكي از آن‌ها DEPLOY.CAB است. اين فايل به صورت زيپ شده است و با دوبار كليك باز مي‌شود. از داخل اين فايل، برنامه Setupmgr.exe را اجرا و مراحل را دنبال كنيد. در سؤال و جواب‌ها، يك‌جا بايد گزينه Create new answer File، و جاي ديگر Unattend Installation Windows را انتخاب كنيد.

در قسمتي كه درباره ميزان دخالت كاربر سؤال مي‌كند، گزينه Provide defaults را بزنيد، و جايي كه از Distribution Folder مي‌پرسد، جواب بدهيد No. در پايان، پنجره‌اي را مي‌بينيد كه تمام تنظيمات پيش‌فرض را مي‌توانيد داخل آن تعيين كنيد.

[Only registered users can see links] ([Only registered users can see links])شكل 1

از قسمت سمت چپ، شاخه Key Providing theProduct را انتخاب و در سمت راست، كليد محصول را وارد كنيد (شكل 1). بقيه تنظيمات را هم اگر دوست داشته باشيد، از همين جا مي‌توانيد تعيين كنيد. در پايان، تنظيمات را در فايلي به نام unattend.txt ذخيره و فايل را روي يك فلاپي كپي كنيد. براي اطلاع بيشتر، مي‌توانيد به فايل راهنماي setupmgr.chm (كه باز هم داخل DEPLOY.CAB قرار دارد) مراجعه كنيد.

:smile: