در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1281 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط CAPTAIN PILOT » جمعه 10 بهمن 1393 23:22

The B-2 Strikes on North Korea

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
پایگاه هوایی
Whiteman

ساعت 22:50 به وقت محلی, روز 12 می, شهر Knob Noster ایالت Missouri, پایگاه هوایی Whiteman ابتدای باند 19/1. در یکی از معدود موارد به وقوع پیوسته از 19 آگوست 1945 تا آن زمان, یک فروند بمب افکن آمریکایی مجهز به سلاح اتمی در حال آماده شدن برای برخاست از پایگاه و حمله بر علیه مواضع دشمن میباشد.


بمب افکن رادارگریز B-2 با شماره سریال 1086-93 و لقب Spirit of Kittyhawk از گروه عملیات 509 اسکادران بمب افکن سیزدهم به انتهای باند 19/1 خزش مینماید. این بلندترین باند پایگاه Whiteman میباشد. 2 تکنیسین تسلیحات اتمی 2W2X1 از نیروی هوایی به همراه 2 متخصص غیر نظامی و قراردادی از کمپانی Raytheon آخرین عیب یابی های ارتباطی میان موشک کروز اتمی AGM-129 و سیستم کنترل جنگ افزار هواپیما را اعمال مینمایند. کلیه اطلاعات هدفگیری چهار بار بررسی میشوند و در این بین هدف اصلی عبارت است از: راکتور تولید پلوتونیوم Yongbyon در شمال شهر پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی. پس از 40 دقیقه از آغاز چک لیست پروازی و بررسی تسلیحات, غول آهنین نیروی هوایی آمریکا با کسب تائیدیه از برج مراقب پایگاه, وارد باند اصلی میشود و با افزایش سرعت در دل آسمان شب پر میگشاید. B-2 مسیر پروازش را به سمت شمال و غرب و در جهت قطب شمال ادامه میدهد زیرا آنجا محدوده تعیین شده برای انتظار عملیات میباشد.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
موشک کروز اتمی AGM-129 ACM

قرار بود این بمب افکن تا پیش از تماس و فراخوان مجدد از سوی مرکز کنترل عملیات, مسیری طولانی را با تاخیر و پشتیبانی تانکر سوخت رسان هوایی طی نماید. اما حداکثر مداومت پروازی آن در حال تکمیل شدن بود وهمچنین مخزن سرویس بهداشتی نیز پر شده است, بنابراین یا باید آن را با یک فروند B-2 دیگر جایگزین نمود و یا دستور قطعی حمله اتمی به Yongbyon را صادر کرد. Kittyhawk و سلاح اتمی درونش به عنوان نقشه B در عملیات حضور داشتند و بمب افکن های نقشه A پیش از آن در مسیر حمله به اهداف, در حال پرواز بودند. ساعاتی قبل, 2 بمب افکن B-2 با شماره های 1066-82 ملقب به Spirit of America و 1071-82 ملقب به Spirit of Mississippi در مسیری مشابه به پرواز درآمده بودند اما آن دو به جای موشک اتمی, تسلیحات متعارف و بمب های نفوذگر انبوه GBU-57B را حمل مینمودند. هر هواپیما حامل 2 بمب 15 تنی غول پیکر بود. هدف اصلی Spirit of America یک مرکز مخفیانه حملات سایبری در Hamhŭng و امتداد رودخانه Sŏngch’ŏn بود در حالیکه Spirit of Missouri وظیفه داشت پیش از حمله اتمی Kittyhawk اقدام به بمباران راکتور Yongbyon نماید.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
سوختگیری هوایی B-2 Spirit

بمب افکن B-2 به عنوان گرانترین و البته موثرترین سلاح و هواپیمای نظامی ساخت دست بشر شناخته میشود. سیستم های مختلف آن بسیار پیشرفته هستند بطوریکه B-2 میتواند اهداف خود را در سراسر دنیا با دقتی باور نکردنی, قدرت مرگ آوری وحشتناک و در عین حال حضوری بسیار مخفیانه مورد هدف قرار بدهد و لذا این بمب افکن یکی از تسلیحات بسیار ترسناک برای دشمنان آمریکا بشمار میرود و از ارزش استراتژیک بسیار بالایی برخوردار است. تعمیر و نگهداری این هواپیما بسیار پر هزینه و گرانقیمت میباشد اما قابلیت های آن باعث میشوند تا هیچ چیز به شما نزدیک نشود. خدمه پروازی و خلبانان B-2 همواره به عنوان نخبگان تاریخ پرواز شناخته میشوند و به همین دلیل تعداد مردانی که به فضا رفته اند به مراتب بسیار بیشتر از خلبانان مجاز به پرواز با B-2 میباشد!  


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
حضور زنان به عنوان خلبانان ناوگان استراتژیک B-2 در نیروی هوایی آمریکا

تمام این حقایق باعث میشوند تا اکثر ماموریت های B-2 به عنوان خسته کننده ترین آنها نیز معروف باشند. 2 بمب افکن America و Mississippi مسیر خود را عمدتا" به سمت شمال و نیمه غربی ایالات متحده در جهت سواحل آلاسکا و تقریبا" همان مسیر معروف قطب شمال ادامه دادند. همه چیز درون کابین خلبان آرام و معمول بود. 2 خلبان یکی به عنوان فرمانده هواپیما و دیگری فرمانده عملیات, در حال گفتگو پیرامون وضعیت آب و هوا, چگونگی پروسه تغییر خدمه در آینده و وضعیت ماه نسبت به زمین بودند. رشته کلام تا آنجا پیش رفت که موضوع کارگذاری دوربین های ساخت Hasselblad در ماموریت های Apollo توسط فضانوردان NASA بر روی ماه نیز بی نصیب نماند!

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
استفاده از دوربین ساخت
Hasselblad در ماموریت Apollo 11

اما جو فضای کابین پس از عبور از آلاسکا متمرکزتر شد. مسیر پرواز برای اجتناب از ورود به فضای هوایی روسیه اندکی به سمت چپ و سپس بر فراز شرقی ترین نقاط دریای Okhotsk ادامه یافت. در این زمان فرمانده عملیات سوئیچ ملقب به PEN را بر روی کنسول اصلی فعال نمود که در واقع مخفف عبارت Penetration Mode یا همان "حالت نفوذ" است. یکی دیگر از حالات بکارگیری تسلیحات نیز فعال شد و سپس تجهیزات ارتباطی امن و ویژه مورد بررسی قرار گرفتند. با برنامه ریزی مجدد کامپیتور پرواز و تغییر پروفایل ماموریت, ارتفاع و سرعت هواپیما به جای تاکید بر روی مداومت پروازی, با محوریت رادارگریزی تغییر نمودند تا B-2 بطور مخفیانه وارد حریم هوایی کره شمالی گردد. فرماندهان عملیات در هر 2 هواپیما مدرکی به نام Attack Checklist یا همان "چک لیست حمله" را برای نمایش بر روی مانیتورها انتخاب نمودند.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
تقریبا" همزمان با حمله به شهر Hamhŭng, تاسیسات اتمی N’yongbyon نیز توسط B-2 دیگر مورد اصابت قرار گرفتساعت 19:31 به وقت محلی (UTC +9), روز 12 می, Hamhŭng, کره شمالی, مرکز فرماندهی جاسوسی و اطلاعات خلق کره, "واحد 10421".

حلقه دفاعی شهر Hamhŭng شباهت بسیار زیادی به تمهیدات امنیتی بغداد در جریان جنگ اول خلیج فارس داشت. یک سیستم یکپارچه همراه با خطوط ارتباطی میان تسلیحات و رادارها وظیفه دفاع از منطقه را بر عهده داشتند. دفاع ارتفاع پایین بر عهده توپ های ضد هوایی بود و تعداد بسیار زیادی موشک زمین به هوا, ارتفاعات بالاتر را نشانه گرفته بودند. اطلاعات هدف توسط رادار رصد و برای کلیه واحدهای نظامی شامل توپ و موشک های ضد هوایی ارسال میشد و اینگونه فضایی به ارتفاع 60.000 پا بر فراز شهر بطور پیوسته در حال پوشش دفاعی قرار میگرفت. این در واقع یک پوشش پر پیچ و خم کشنده حاصل همکاری حسگرها و تسلیحات برای ممنوعیت ورود دشمن به فضای منطقه بود. در عراق حمله یکباره موشک های کروز Tomahawk از شرق, شمال و جنوب باعث محاصره و پوشش 3 جانبه آتش بر روی دشمن گردید. آن موشک ها مسیر از پیش تعیین شده و مبتنی بر هوش مصنوعی خود را بر فراز آپارتمان های بلند و جاییکه از دید رادارهای اخطار هوابرد در امان بودند, ترسیم نمودند. با آنکه Tomahawk دارای ابعاد کوچکی میباشد اما قادر است یک ساختمان متوسط را با خاک یکسان نماید. بر خلاف تصاویر و گزارشات CNN از آغاز حملات به بغداد, در جریان جنگ های خلیج فارس تعدادی شلیک ضد هوایی به سوی هواپیماهای اعتلاف انجام شد. بنابراین کره شمالی از روش های مقابله و دفع خطر با استفاده از این تکنیک اطلاعات بیشتری داشت و همچنین تجهیزات آنها در مقایسه با عراق آن زمان پیشرفته تر بود. با آنکه صدای مهیب حمله بمب افکن های B-2 به کره شمالی لرزه و رعب را به پیکره شهر وارد کرد, اما قطعا" این وحشت در مقایسه با حوادث دراماتیکی که مردم خاورمیانه تجربه نمودند قابل مقایسه نبود.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اثر تخریبی موشک کروز
Tomahawk

بمب افکن Spirit of Mississippi شهر Hamhŭng را از سمت غرب و در ارتفاع متوسط مورد حمله قرار داد, زیرا این مسیر دارای کمترین میزان مقاومت دفاعی بود. کامپیوتر مرکزی, سیستم ناوبری اینرسیایی و دستگاهی که وظیفه بررسی آسمان و موقعیت هواپیما نسبت به هدف را بر عهده دارد با اتخاذ بهترین مسیر تقرب, قفل نمودن بر روی هدف و همچنین انتخاب بهترین نقطه برای آزادسازی بمب ها اقدام به آغاز حمله نمودند. با باز شدن سریع درب های محفظه داخلی حمل مهمات, هر 2 بمب عظیم نفوذگر انبوه هواپیما را ترک نمودند. بر خلاف نحوه حمله به اهداف زمینی توسط اکثر هواپیماهای جنگنده که شامل گرفتن زاویه منفی نسبت به هدف میباشد, بمب افکن B-2 نیازی به انجام آن ندارد و با اتکا به قابلیت رادارگریزی خود و همچنین سرکوب و اخلال شدید سیستم های پدافندی دشمن, در مسیری مستقیم و بدون تغییر ارتفاع اقدام به بمباران مواضع و سپس خروج ایمن از آنجا مینماید. آن شب آسمان کره شمالی آنقدر تاریک بود تا کسی نتواند هواپیما را ببیند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
بمب GBU-57B
Massive Ordnance Penetration در کنار B-2

هر 2 بمب نفوذگر انبوه GBU-57B با عبور از سقف پشت بام و طبقات ساختمان شیشیه ای موفق به نفوذ به درون لایه بتن محافظ کامپیوتر مرکزی و واحد هک ارتش خلق کره شمالی شدند. اصابت و موج انفجار عظیم در واحد زیرزمینی منجر به ایجاد زمین لرزه محلی در مناطق اطراف گردید. نخستین صدایی که از آغاز حمله شنیده شد, سوت تیز حاصل از تقرب بمب ها به سوی هدف بود و سپس رعشه ای همچون ایجاد ترک به گوش رسید که حاصل نفوذ بمب به لایه های مختلف بود و در آخر, انفجار مهیب زیر زمینی موجی ایجاد نمود که بیش از آنکه شنیداری باشد, قابل حس بود! شیشه کلیه پنجره های یک بلوک از شهر به سمت داخل شکست و سپس زمین در زیر ساختمان به طرز عجیبی فرو ریخت و تنها گودالی همچون حفره ورودی به کانال فاضلاب از آن باقی ماند. گودال ابتدا به سمت بیرون گسترش یافت و ساختمان را در خود بلعید و پیش از آنکه موج انفجار به قدرت حداکثری خود برسد, شعله های آتش همچون هیولایی خروشان از درون آن زبانه کشیدند. این هیولای خشمگین تکه های بتن, خرده شیشه و آوار به جا مانده از انفجار را همراه خود به بیرون پرتاب کرد و این در حالی بود که مردم تنها یک سایه را در آسمان نطاره کردند که به نظر میرسید پیش از آن بر فراز آنجا در حال پرواز بوده است و سپس ناپدید شد ...  


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
تصویر فرضی از حمله اتمی B-2 به پیونگ یانگ


اصابت مستقیم, انهدام هدف.

کیلومترها دورتر و بر فراز اقیانوس آرام شمالی, خدمه Spirit of Kittyhawk مسلح به سلاح اتمی با استفاده از شبکه ارتباطات ایمن ماهواره ای تماسی مبنی بر موفقیت و پایان عملیات دریافت نمودند. هرچند آنها هیچگاه اعتراف نکردند, اما هر دوی آنها در زیر لب تشکری بی صدا از دعا کنندگان برای موفقیت این عملیات نمودند و سپس به سوی Missouri بازگشتند.  

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد Sources
www.Alert5.net
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


تقدیم به دوست گرانقدر و بزرگوارم, جناب hf22 (حمید عزیز)

============================

ترجمه, تالیف و تنظیم: CAPTAIN PILOT


هرگونه کپی برداری از این مطلب, تنها با درج لینک CentralClubs به عنوان منبع و نویسنده مجاز میباشد.

============================
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

22 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

54

تشکر کرده: 1340 مرتبه
تشکر شده: 149 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 آبان 1391 21:50

آرشيو سپاس: 52 مرتبه در 9 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط sukhoi37 » شنبه 11 بهمن 1393 02:44

ببخشیدمن یکمی گیج شدم واقعا حمله شد یا یک سناریو بود ?
:razz:  :razz:

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

55

تشکر کرده: 2041 مرتبه
تشکر شده: 41 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 اردیبهشت 1391 12:03

آرشيو سپاس: 69 مرتبه در 24 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط امام قلي خان » شنبه 11 بهمن 1393 02:45

با تشکر فراوان از کاپتان عزیز،میشه بفرمایید b-2 کلا چنت عملیات جدی داشته؟مرسی

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4260

تشکر کرده: 188 مرتبه
تشکر شده: 691 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط Mohammad 1985 » شنبه 11 بهمن 1393 22:50

تصویر خلبانان زن واقعی نیست و اونها اینکاره نیستن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1281 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط CAPTAIN PILOT » يکشنبه 12 بهمن 1393 00:38

دوستان عزیز و گرامی
درود بر شما


با سپاس از یکایک شما عزیزان برای مشارکت در موضوع

واقعا حمله شد یا یک سناریو بود ؟

همانطور که حدس زدید مطلب بالا در واقع یک نوع Fiction یا سناریوی احتمالی بود! بنده این موضوع را در متن درج نکردم تا دوستان عزیز با استفاده از جنبه های فنی و البته سابقه عملیاتی متوجه آن شوند. Tom Demerly نویسنده این مطلب سعی داشته تا بخشی از طرح احتمالی حمله B-2 به کره شمالی را به سبکی متفاوت و البته محافظه کارانه ترسیم نماید. موضوع حمله B-2 به کره شمالی همواره از مطالب داغ نظامی میباشد و به همین دلیل طرح های زیادی در خصوص آن مطرح گردیده اند که برخی کاملا" خیالی و تعدادی نیز همچون مطلب بالا تا حدودی قابل بحث هستند. نخست آنکه بمب GBU-57 از جمله تولیدات جدید آمریکا میباشد و همچنان در مرحله توسعه قرار دارد! همچنین بمب افکن های B-2 علارغم توانایی های بالای خود, به هیچ عنوان نمیتوانند بدون پوشش محافط هوایی و عملیات اخلال پدافند زمینی وارد میادین نبرد گردند. در تمام سوابق گذشته نیز شاهد همکاری یگان های مختلف هوایی و زمینی برای حضور موثر Spirit در جنگ های مختلف بوده ایم.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
بمب اتمی و استحکام شکن B-61 به عنوان یکی از تسلیحات جدید B-2

B-2 کلا چند عملیات جدی داشته؟

ناوگان B-2 از بدو ورود به خدمت تقریبا" در تمام جنگ های مهم ایالات متحده حضور داشته است اما طبیعتا" این حضور دائم و همیشگی نبوده زیرا نقش این بمب افکن استراتژیک صرفا" در وارد نمودن ضربات سنگین و حساس به نقاط استراتژیک میباشد و طبع آن نمیتواند در جنگ های فرسایشی حضور ممتد داشته باشد. در جریان جنگ Kosovo در سال 1999 شاهد اولین حضور نظامی B-2 و بمباران مواضع صربستان بودیم. در همان سال سفارت چین در بلگراد توسط بمب های JDAM رها شده از Spirit مورد اصابت قرار گرفت. در جنگ افغانستان و حمله به عراق شاهد حضور موثر این بمب افکن بودیم و تنها در سال 2003 بیش از 680 تن مهمات شامل 583 بمب JDAM توسط B-2 در مناطق جنگی استفاده شد. همچنین در سال 2011 شاهد بمباران مواضع لیبی توسط این بمب افکن بودیم و در آخرین مورد نیز سال 2013 حضور B-2 در مانور مشترک با کره جنوبی پیامی شفاف به رهبران کره شمالی را در پی داشت. اما همانطور که پیشتر عنوان شد, حضور این بمب افکن بدون پشتیبانی زمینی و هوایی در هیچ جای دنیا ممکن نیست.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
آماده سازی B-2 برای اعزام به لیبی

و ناگهان عمو سام از خواب پرید و دید...ای بابا

دقیقا" ...! البته عمو Tom که سابقه حضور در نیروهای نظامی آمریکا را نیز دارا میباشد, در نگارش این این مطلب از اظهارات برخی منابع داخلی نیز استفاده نموده است.  

تصویر خلبانان زن واقعی نیست و اونها اینکاره نیستن !

متاسفانه یا خوشبختانه تصویر واقعیست و زن ها به عنوان خلبان در ناوگان B-2 حضور دارند!


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

12 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

54

تشکر کرده: 1340 مرتبه
تشکر شده: 149 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 آبان 1391 21:50

آرشيو سپاس: 52 مرتبه در 9 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط sukhoi37 » يکشنبه 12 بهمن 1393 01:49

واقعا از زنها استفاده ميكنن؟؟
حتي فكرشم نميكردم براي همچين بمب افكني ازخلبان زن استفاده بكنن.
بله درج نكردن اين موضوع تو متن باعث شد براي لحظاتي هرچند اندك
نفس تو سينه ام حبس بشه كه البته در نوع خودش جذاب بود وازشما
سپاس گذارم :razz:  :razz:

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4260

تشکر کرده: 188 مرتبه
تشکر شده: 691 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 12 بهمن 1393 05:06

تصویر واقعی است اما خوشبختانه خلبانها واقعی نیستن !
حضور بی 2 ها همیشه لازم نیست مگه اینکه خیلی مهم باشه خیلی وقتا هزینه علمیات اونها از ضربه ایی که به دشمن میزنن بیشتره !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1281 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط CAPTAIN PILOT » يکشنبه 12 بهمن 1393 12:59

دوستان عزیز و گرامی, جناب sukhoi37 و Mohammad 1985
درود بر شما


واقعا از زنها استفاده ميكنن؟ / حتي فكرشم نميكردم براي همچين بمب افكني ازخلبان زن استفاده بكنن.

بله خلبانان زن در ناوگان B-2 ایالات متحده حضور فعال دارند. البته تنها یک نفر از این خلبانان تاکنون موفق شده در عملیات حقیقی حضور داشته باشد و او کسی نیست جز کاپیتان Jennifer Wilson که در جریان عملیات آزاد سازی عراق توانست بخشی از حملات را به انجام برساند. وی پیش از این خلبان بمب افکن B-1 بوده است و در جنگ Kosovo نیز حضور داشته. سایر خلبانان زن B-2 صرفا" در ماموریت های آموزشی حضور داشته اند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
کاپیتان Jennifer Wilson

تصویر واقعی است اما خوشبختانه خلبانها واقعی نیستن !

هر 2 مورد واقعی هستند. اگر استناد شما نوع پوشش آنها میباشد, خدمه در ساعات خارج از عملیات میتوانند بدون لباس فرم در پایگاه حضور داشته باشند. بازدید از کابین B-2 بر عموم مردم آزاد نیست.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
کاپیتان Jennie Swiechowicz و Nicola Polidor


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

14 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط دموکراسی » يکشنبه 12 بهمن 1393 15:05

خیلی جالب بود.

پس بی-2 حامل بمب اتمی نقشش چی بود؟
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

196

تشکر کرده: 193 مرتبه
تشکر شده: 517 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 تیر 1389 11:53

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 135 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط hf22 » يکشنبه 12 بهمن 1393 15:29

قابل توجه دوستان کاپیتان Jennifer Wilson   در هر دو جنگ عراق و کزوو حظور داشته اند!
یکی از بهترین خلبانهای زن دنیا بهترین خلبان اف-22 می باشد!
خلبانهای زن اف-117 در جنگ عراق حظور واقعی داشتند!

خلبانهای زن در عملیات شناسایی و ردیابی نیروهای عراقی در جنگ عراق گاهی تا 300 کیلومتر داخل خاک عراق مانع فرار نیروها به سمت خاک ایران می شدند!
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!

10 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIno avatar
پست ها

178

تشکر کرده: 84 مرتبه
تشکر شده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 24 بهمن 1386 20:04

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 88 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط kaveh606 » يکشنبه 12 بهمن 1393 20:50

بزرگترین نقطه ضعف بی 2 قیمت اون هست .

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Memberno avatar
پست ها

3

تشکر کرده: 453 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 فروردین 1393 21:58

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ماجرای حمله اتمی B-2 Spirit of Kittyhawk به کره شمالی

توسط bayernmorteza » دوشنبه 13 بهمن 1393 02:16

kaveh606 نوشته است:بزرگترین نقطه ضعف بی 2 قیمت اون هست .


دوست عزیز این حرفتون رو بر چه اساسی میگید؟

به نظرم داشتنش فوق العاده میتونه باشه اما بزرگترین مشکلش از نظر من اینه که بدون پشتیبانی مخصوصا هوایی عملا از پیش باخته هست.تو عکس هایی که از مانورهای قبلی دیدم این بمب افکن با پشتیبانی اف 22 همراه بوده که بسیار جالب توجه هست و همچنین جایی خوندم که پشتیبانی آواکس هم شامل حالش میشد.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان