در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 دی 1388 18:36

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

تبدیل my sql به sqlite

توسط Elahe21 » جمعه 18 دی 1388 18:39

با سلام خدمت دوستان و استاید محترم.
1-
انجمن phpbb ما بر پایه دیتا بیس mysql بنا شد. آنچه شنیدم را بیان می کنم اگر درست بود تایید کنید لطفا.
sqlite نیز نوعی دیتا بیس است که حجم کمتری نسبت به mysql دارد در نتیجه برای انتقال و پشیتبانی و بک آپ گیری راحت تر است.

2-
حجم دیتا بیس انجمن های sqlite نسبت به mysql بسیار کمتر است.

الف)
حالا آیا مطالب فوق صحت دارد؟!

ب)
آیا امکان تبدیل mysql به sqlite وجود دارد؟! ( در این صورت لطفا آموزش اگر مرحمت بفرمائید )

ج)
تبدیل دیتا بیس به sqlite آیا ضرری هم دارد؟

د)
سرعت لود صفحات در انجمن آیا ارتباطی با sqlite دارد؟

با تشکر

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: تبدیل my sql به sqlite

توسط Mahdi1944 » جمعه 18 دی 1388 18:50

Elahe21,
mySql و Sqli از نظر ساختار ذخيره شده در ديتابيس تفاوتي ندارند و با تغيير نوع ديتابيس در اسکريپت ميتونيد از SQLi استفاده کنيد، در واقع SQLi يک استاندارد جديد از mysql هست که اجراي فرايندهاي پرسجو و .... رو بهينه کرده و باعث افزايش سرعت و کاهش مصرف منابع سيستمي ميشود (البته در اغلب فرايندها، نه همه‌ي اونها)، در اين بين با استفاده از همين امکانات جديد در sqli ميشه راههايي مثلا براي ايندکس گذاري بهتر و کم حجمتر اطلاعات ايجاد کرد تا حجم ديتابيس کاهش يابد که در ديتابيسهاي بزرگ اين کاهش حجم چشم‌گير خواهد بود، البته اين روشها در sql هم وجود داشتند، اما بهينه نبودند و در صورت استفاده از اونها راندمان کاري سيستم کاهش و لود روي سيستم افزايش پيدا ميکرد و به همين دليل کمتر استفاده ميشد و ....

پس عملا تبديلي در ديتابيس نياز نيست و به راحتي ديتابيس قابليت استفاده از mysql و sqli رو داره (در صورتي که نسخه‌ي mysql سرور شما امکان sqli رو فراهم کرده باشه)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
ARafiee, mahdimk, arashtabaie, Elahe21, SAMAN, CAPTAIN PILOT

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 دی 1388 18:36

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: تبدیل my sql به sqlite

توسط Elahe21 » جمعه 18 دی 1388 19:04

با تشکر از دوست و مدیر محترم آقا مهدی
پاسختون بسیار جامع و کامل و دقیق بودش ، من چندین مورد از سایرین پرسیده بودم ولی اینگونه دقیق پاسخی دریافت نکردم.

طرح سوال من میگرده به حدودا نیم ساعت پیش که وقتی خواستم وارد سایت بشم با این خطا مواجه شدم

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در خط دوم این عبارت به چشمم جالب اومد.
SQL ERROR [ mysqli ]

که متوجه شدم این انجمن روی sqlite سوار شده... اما چگونه؟
قبلا روشی را از یکی از دوستان آموختم که گفت فایل config.php داخل روت را باز کرده و این عبارت را پیدا نمونده
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

و سطر اول را از $dbms = 'mysql'; به $dbms = 'mysqli'; تبدیل نمایید و اینچنین دیتا بیس شما به sqli تبدیل خواهد شد ، اما آنچنان به این روش امیدی ندارم و فکر کنم نوعی کلک یا حقه ای باشد. صحبت  اسکریپتی که فرمودید آیا همین روش بود. اگر من بخوام امشب که انجمنم از mysql پشتیبانی می کند را همانند اینجا به sqli تبدیل کنم آیا امکان دارد ، راه را برای این کار روشن نمایید؟!

نمی دانم مطلب زیر را اینجا بگویم یا خیر ولی...
هنگام ثبت نام بنده یعنی چند دقیقه پیش هنگاو وارد کردن کد ضد روبوت آن قسمت یا دگمه ای که کد را رفرش می کند به صورت ناخوانا وجود دارد که به نظر می رسد مشکل از فایل زبانی باشد.

نکته شماره 2 این است در هنگام خواندن یک تاپیک وقتی روی نام کاربری خود در سمت راست بالای علامت online کلیک می نمایم وارد پروفایل شخصی نمیشود و یک سری کد ها داخل پاسخ سریع نمایش داده میشود.

با تشکر از آقا مهدی