جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

توسط Shahryar » پنج شنبه 2 اسفند 1386 21:58

منبع عكس: سايت روزنامه chicago tribune
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » جمعه 3 اسفند 1386 12:03

پنتاگون: بخش جاسوسی ماهواره مورد هدف ممکن است سالم باشد
  

ژنرال آمریکایی "جیمز کارترایت" طی کنفرانسی مطبوعاتی در رابطه با هدف گیری ماهواره این کشور اطلاع داد که پنتاگون با اطمینان بسیار اعلام می کند که موشک به باک حاوی سوخت سمی ماهواره جاسوسی برخورد کرده است.
کارترایت گفت: رهگیری موشک با موفقیت انجام شد... ما یقین داریم که محلی از موشک را مورد هدف قرار دادیم که باک سوخت قرار دارد.

در عین حال وی خاطر نشان نمود که برای این که یقین یافت که سوخت سمی که در باک بوده نابود شده نیاز به زمانی حدود 24 ساعت است.

ژنرال افزود که بخشی از دستگاه سری ماهواره جاسوسی می تواند سالم مانده باشد.

کارترایت این را غیر ممکن ندانست که قطعات شکسته ماهواره به سطح زمین بیفتند.

به گفته وی، بیشتر قطعات شکسته می سوزند و یا تا کنون در لایه های ضخیم اتمسفر سوخته اند.

در اطلاعیه پنتاگون گفته می شود که بیشتر قطعات کوچک طی 40 روز وارد جو زمین می شوند.

روز پنجشنبه موشکی که از ناو آمریکایی شلیک شده بود ماهواره جاسوسی خراب شده حاوی سوخت سمی در مدار را نابود ساخت تا از سقوط آن بر زمین جلوگیری شود.

پیشتر "مایکل کرپتون" مدیر طرح امنیت فضایی در مرکز تحقیقاتی "هنری استیمسون" واشنگتن، قصد اصلی دولت جرج بوش برای نابود سازی ماهواره جاسوسی به کمک ضربه ای موشکی را آزمون سلاح ضد ماهواره ای در فضا دانست. او در اعلامیه خود تاکید نمود که نباید به دلایلی که رسماً از سوی دولت بوش اعلام شده اند، برای آزمایش آتی اعتماد کرد.

  نووستی

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1249

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

توسط Achilles » يکشنبه 12 اسفند 1386 12:12

"مشت فضایی" آمریکا به روسیه و چین
  


[align=justify]
ماهواره جاسوسی آمریکا تحت عنوان USA-193 که از دور خارج شده در مدار هدف موشک قرار گرفت و نابود شد. بر اساس گزارشات رسمی این مسئله برای جلوگیری از خطر آلودگی منطقه فرود ماهواره صورت گرفته است. اما کارشناسان معتقدند که آمریکایی ها نخواستند که تکه های آن به دست غریبه ها افتاده و در ضمن قدرت خویش را به رخ کشورهای باشگاه فضایی" قبل از هر چیز روسیه و چین کشیدند.

بر اساس ادعای کارشناسان مستقل USA-193 ماهواره ای آزمایشی برای تجهیزات سیستم های آتی جاسوسی اپتیکی -الکترونیکی و راداری است.

دلیلی اصلی انهدام این ماهواره توسط موشک، باک حاوی سوخت فوق سمی آن اعلام شده  که توان آلوده سازی مساحتی به اندازه چند زمین فوتبال را دارد. اما کارشناسان مستقل تردید دارند که تهدید آلودگی واقعی بوده است. "آندره ایونین" کارشناس کمپانی "کالسانتینگ" معتقد است: به احتما زیاد مخزن سوخت هنگام ورود به اتمسفر منهدم می شد.

به اعتقاد اکثر کارشناسان انهدام ماهواره USA-193 آزمایش سیستم های ضد موشکی علیه تجهیزات فضایی دشمن فرضی است. ایونین معتقد است: آمریکا به نوعی توانست استفاده پنهانی از چنین سیستم هایی را آزمایش کند. چین سال گذشته (6 فوریه سال 2007) جهت انهدام ماهواره خود از موشک بزرگی استفاده کرد که پرتاب آن را می توان به راحتی ردیابی نمود. برتری سیستم های آمریکا پنهانی بودن آنست. پرتاب موشک از عرشه کشتی انجام می شود که در هر نقطه ای می تواند قرار داشته باشد.

انهدام ماهواره آمریکایی اولین آزمایش سیستم های ضدماهواره ای بعد از تحریم 22 ساله ایست  که توسط کنگره آمریکا بر چنین آزمایشات اعمال شده است. کارشناسان انتظار دارند که پیامد انهدام USA-193 به تلاش روسیه و چین برای ایجاد سامانه هایی بر روی ماهواره های خود منجر شود که ضد سیستم های ضد موشکی آمریکا باشد.

"آندره ولاسیخین" کارشناسان دفاع هوایی-فضایی  به روزنامه "کامساموئلسکایا پراودا" گفت: پنتاگون سیستم "شکار ماهواره ای" خود را تکامل می بخشد. زمانی شورای سابق هم سیستم های مشابه ای را طراحی و آزمایش کرده بود اما بعد از مدتی آنها را معلق نمود.

یک منبع آگاه در صنایع فضایی روسیه به روزنامه "کامرسانت " گفت:  حال روسیه و چین باید نیرو و پول خود را برای دفاع از ماهواره های فضایی هزینه کنند. این به مراتب دستیابی به برتری در صنایع فضایی نظامی در مقابل آمریکا را دشوار می سازد. آنها همین طوری هم از ما جلوتر هستند و حال ما باید به مسائل دفاعی نیز سرگرم شویم"."کامرسانت"، "کامساموئلسکایا پراودا"، خبرگزاری «نووستی»، 4 اسفند

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان

phpBB | CentralClubs