سیستم ضد جمینگ G-STAR

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با الکترونيک هواپيمايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, SAMAN, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 تیر 1389, 12:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 540 بار
سپاس‌های دریافتی: 1669 بار

سیستم ضد جمینگ G-STAR

پست توسط hf22 » پنج شنبه 31 شهریور 1390, 6:20 pm

  GPS Anti-Jam Solutions


تصویر 
تصویر
این ابزارساخته شده تا هیچ چیزی نتواند ماموریت ارتش را مختل کند.

همانطور که دیده میشود جنگ در آینده بیشتر شبکه محور میشود و و این یک واقعیت، که نقش ماهواره های سیستم تعیین موقعیت جهانی GPS حیاتی و مهم میباشد.دیده میشود که بطور فزاینده ای این سیستم در بسیاری از ابزار نقش کلیدی دارد و بسیاری از تسلیحات برای هدایت به این سیستم تکیه میکنند.تهدادات واقعی و جدی چه بصورت عمدی یا اتفاقی در جریان هست تا بنوعی مانع آنجام کار سیستم شود.شرکت لاکهید مارتین با فن آوری منحصر به فرد خود موفق شده تا پاسخی به این گونه تهدیدات بدهد. اکنون خانواده ای از ابزار ضد جمینگ بنام G-STAR تولید شده که از راه حل بسیار موثر دیجیتالی و برای هرنوع پلت فرم که متکی بر GPS میباشد پشتیبانی میکند. انعطاف پذیر و مقیاس پذیر با کارایی بالا، G-STAR در یک بلوک قابل اعتماد طراحی شده که می تواند به سرعت با الزامات هر یک از پلت فرم های تولید شده سازگار گردد.

تصویر

طراحی بلوک سیستم

همه انواع G-STAR بر طبق موارد کلیدی زیر بنا شده:
بیشترین برد و پویایی
آنتن و سیستم دیجیتال
BANDIT ASICتکنولوژی ویژه
کاربردیGPS دریافت کننده
ورودی و خروجی متعدد با قابلیت انتخاب
این شرکت با ایجاد رابطه تنگاتنگ با استفاده کنندگان سیستم GPS وتحقیقات طولانی موفق شده تا کاری کند که تمام دستگاه های استفاده کننده از GPS به سادگی و سهولت با دستگاه G-STAR همگام شوند و اینکار باعث شده تا بر روی هر پلتفورمی که لازم باشد نصب گردد و کاملا با سیستم استفاده کننده هماهنگ باشد.


برد بلند سیگنال همراه با بالاترین کیفیت
امروزه دستگاه ضد جمینگ با بالاترین برد دریافت بر اساس طراحی RF ساخته شده است. شرکت لاکهید موفق شده مداررات الکترونیکی نوین با بردی بالا بسازد که به اندازه کافی پر قدرت میباشد که سیگنال را از جمینگ عبور دهد بگونه ای که کمترین میزان پارازیت را داشته باشد.(این مورد برای پردازشهای بعدی ضد جمینگ الزامی میباشد) و علاوه بر این کار کنترل دقیق صحت سیگنال دریافتی و همزمان بخش مبدل آنالوگ به دیجیتال را کنترل کند.

آنتن دیجیتال پیشرفته چند پرتو
آنتن دیجیتال ارسال و دریافت این سیستم بر اساس تکنولوژی پردازش فضایی بنا شده که به اختصار(STAP ) نامیده میشود.
که با چندین شیوه جدید پردازش سیگنال ترکیب شده (DSP ) که این امر باعث شده تا ایمن ترین سامانه محافظت از سیگنال GPS خلق شود. سامانه ضد جمینگ G-STAR توانایی کار بصورت پویا با چندین آنتن ماهواره و آنتن دیگر فرستنده ها را دارد.
و همزمان از چندین کاتال مختلف سیگنال را دریافت میکند. در نتیجه ما سیستمی داریم که در مقابل هر شرایطی با دقت بالا از سیگنال محافظت میکند.

BANDIT تکنولوژی
آنتن دیجیتال این سامانه برپایه یک تکنولوژی جدید به نام BANDIT ASIC پایه گذاری شده که قلب دستگاه G-STAR میباشد.
شرکت لاکهید مارتین بر اساس موتور BANDIT ASIC معماری G-STAR را بنا نهاده است و این خود موجب شده تا براساس معماری FPGA مزیت های کارآمدی داشته باشد که شامل:
• بهترین عملکرد
• قابلیت اطمینان بالا
• کاهش مصرف برق
• کم کردن شانس ردیابی سیگنال
• وزن سبک سامانه
استفاده از BANDIT های متعدد باعث میشود علاوه برافزایش پهنای باند و برد سیستم ضد جمینگ GPS ، سطح حفاظت از سیگنال چند برابر شود و توانایی کار با چندین آنتن بصورت همزمان بدست آید.

دریافت کننده GPS مستقل
دریافت کننده سیگنال GPS بخشی مجزا هست که میتواند با هر سامانه ضد جمینگ GPS همگام شود. (برای دستگاهی که دریافت کننده نداشته باشد کاربرد دارد) البته این قسمت دارای محدودیت هایی نیز میباشد که باعث میشود نتوان آن را بصورت مجتمع با بخش G-STAR در یک مدول برای هر سیستمی قرار داد . ولی سامانه G-STAR بصورت پیش فرض دارای چندین بخش دریافت کننده RF داخلی میباشد و این باعث میشود با هر دریافت کننده GPS کار کند.
اصلاح مسیر بصورت لحظه به لحظه
با استفاده از دیتا لینکها به طور چشمگیری دقت و صحت سامانه در زمان استفاده افزایش یافته است. شرکت لاکهید مارتین بطور پیوسته روی سیستم GPS جهت افزایش دقت و کارایی سامانه کار میکند.

شبیه سازی و طراحی
همانطور که طرح در حال توسعه داده شدن میباشد ، وجود شبیه ساز های پیچیده و بزرگ باعث ایجاد اطمینان از کارکد بدون نقص سامانه در زمان استفاده میشود.از طریق شبیه سازی، شرکت قادر به ارزیابی سامانه در محیط مورد نظر مشتری و تعیین پیکربندی بهینه با توجه به نتایج بدست آمده جهت براورده کردن نیازهای عملیاتی میشود. با استفاده از داده های بدست آمده و بر اساس ماژول های مقیاس پذیر و قابل تغییر سامانه ، کار طراحی و توسعه G – STAR کاهش یافته و باعث کوچک شدن حجم سامانه و هزینه دستگاه مورد نیاز مشتری های خاص شده است.

تسلیحاتی که میتوانند از سیستم G – STAR استفاده کننده شامل:
موشک های دور برد
انواع مهمات و راکتها ی هدایت شونده دقیق
بخش حمل و نقل هوایی
سامانه های فرود دقیق
کشتی ها و ناوها
انواع ربات های کوچک و مستقل یا ماشینهای کنترل از راه دور

برنامه پرتاب 18 ماهواره با کد M:
پرتاب ماهواره نظامی که نسل جدید GPS به نام M-GPS را برای ارتش مهیا میکند از سال 2005 شروع شده و با پرتاب دو ماهواره با کد M-IIR و IFF شروع شده و اتمام برنامه در سال 2016 برنامه ریزی شده.

طرح امنیتی کلید سیاه
دستور وزارت دفاع ایلات متحده به تمام واحدهای ارتش: تمام گیرنده های نظامی پس از پایان سپتامبر 2006 باید از SAASM استفاده کنند.
قابلیت SAASM یا ضد دسترسی به GPS جهت جلوگیری از دسترسی بدون مجوز اکنون در حال پیگیری میباشد(دستور ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر طرح کنترل GPS ) ارتش آمریکا از قابلیت جدیدی استفاده میکند که بموجب آن میتواند در هر زمانی بدون اینکه در کار سامانه های GPS خودش دچار مشکل شود GPS عمومی را در یک منطقه از دسترسی خارج کند( اختصاص کد دسترسی امن) یا بصورت انتخابی دقت آن را کاهش دهد ( گرفتن امکان استفاده دشمن از سامانه برای هدایت وناوبری) بطور مثال برای یک موشک کروز یک کد دسترسی امن به GPS اختصاص داده میشود که پس از برخود موشک به هدف کد بصورت اتوماتیک نابود میشود. هر وسیله فقط با کد دسترسی میتواند به ماهواره دستیابی داشته باشد.تصویر
تصویر
ماژول ضد جمینگ GPS موشک کروز JASSM


تصویر
کوچک ترین ماژول ناوبری GPS مجهز به G – STAR


تصویر
پیشرفته ترین آنتن دیجیتال الکترونیکی مجهز به سامانه ضد جمینگ با چندین آنتن و مالتی بانداستفاده از مقاله فقط با ذکر نام انجمن مجاز میباشد.
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: سیستم ضد جمینگ G-STAR

پست توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 31 شهریور 1390, 7:14 pm

با سلام و تشکر از شما دوست گرامی بابت ارسال این مطلبتصویر

دوست خوبم چون احساس کردم این مطلب رو در پاسخ به گفتگوی قبلی صورت گرفته ترجمه و درج کرده اید باید بگویم :

ایران نیز همانند سایر کشورها با توجه به نیاز و احتمال حمله اقدام به طراحی سامانه های جمر جی پی اس کرده و این سامانه ها در طیف های گوناگون ساخته شده اند.
این سامانه ها وظیفه اختلال در کار سامانه های جی پی اس و گلوناس را بر عهده دارند و باید بگویم توان جم قدرتمندی در فرکانس های مختلف در اختیار نیروهای مسلح ایران است.این بازه شامل تمامی وسایلی است که نیاز به ارتباط ماهواره ای دارند حتی تلفن ماهواره ای!

 تصویر 


با تشکر از شما امیرحسامتصویر
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4281
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6673 بار
سپاس‌های دریافتی: 12014 بار
تماس:

Re: سیستم ضد جمینگ G-STAR

پست توسط Mohammad 1985 » جمعه 1 مهر 1390, 12:29 am

من کاملا مطمعن هستم که جی استار از پس جمینگ ما برمیاد و اونها رو تبدیل به اسباب بازی می کنه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 تیر 1389, 12:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 540 بار
سپاس‌های دریافتی: 1669 بار

Re: سیستم ضد جمینگ G-STAR

پست توسط hf22 » جمعه 1 مهر 1390, 11:02 am

آقای امیرحسام گل دست شما بابت توضیح درد نکنه از توجه شما به موضوع کمال تشکر را دارم. بنده کاری رو شروع کردم جهت معرفی محصولات شرکت لاکهید و تمام تلاشم رو میکنم درست ترجمه کنم تا بچه های سنترال کلوپ با دنیای دیگری هم آشنا شوند . ابزار ساخته شده توسط کشورمون هم جالبه و نشان از توجه به خطرات ممکن رو داره . من تلاش میکنم دمکراتیک با موضوع برخورد کنم پس هم به نظر آقا حسام احترام میگذارم هم به نظر دوست خوبم آقا محمد و هر دو رو قبول دارم . مشخص نیست در یک جنگ واقعی کدوم برتر هس ولی هرکس تلاش وبودجه بیشتری خرج کنه برتر هس اینکه بگیم کدوم برتره نه من میتونم بگم کدوم جواب میده نه بهترین متخصصین نظامی کشور چون از نوع کارکرد دستگاه آمریکایی چیزی بیرون نیومده من تلاش کردم چیزی پیدا کنم و خوب معلوم هس نباید چیزی جز یک مشت توضیح سطحی پیدا بشه با چند تا عکس اونم نا واضح بدون توضیح ولی قابلیت ارسال اطلاعات هدف توسط رادار جنگنده و آواکس ها در نوع خودش کار جمینگ رو سخت میکنه کلام آخر جنگ ،جنگ تجربه و مهارت ساخت بهترین و مرگبارترین هس. برنده کیه؟ امیدوارم کسی نفهمه. چون روز شومی هس روز فهمیدنش. :-o
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!

ارسال پست

بازگشت به “الکترونيک هواپيمايي”