در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

بازي Star Wars: Empire at War

توسط Karim1504 » يکشنبه 17 دی 1385 17:21
درباره بازی :
جنگ ستارگان: امپراطوری در جنگ
از سری بازیهای جذاب جنگ ستارگان
ساخته شده بر اساس فیلم معروف جنگ ستارگان جنگ در کهکشان بازی تخیلی وجزو پر فروش ترین بازی های سال بوده .
نکات مثبت : تقسیم خوب دو قسمت کنترل سیارات و مبارزات - مبارزات زیبا و به یاد ماندنی هستند - صداگذاری بازی خوب است - تعداد زیاد Hero ها و قابلیت های منحصر به فردشان
جنگ های ستارگان همواره سوژه خوبی برای سازندگان بازی بوده است و شرکت ها مختلفی تا کنون دست به ساخت بازی هایی در این مورد و در سبک های مختلف زده اند. در این بین شرکت Petroglyph نیز با همکاری LucasArts، Star Wars: Empire at War با سبک استراتژی را منتشر کرده است. در Empire at War وظیفه شما به دست آوردن سیارات است و در این راه باید به هم برروی سیارات و هم در کهکشان به مبارزه با دشمنان خود بپردازید.در حالت Campaign شما می توانید با هر یک از دو نیروی Empire و Rebellion به بازی بپردازید. هر یک از این نیرو ها مزیت های و ضعف هایی نسبت به هم دارند. در کل در حالت Campaign هدف اصلی شما اجرای ماموریت هایی است که توسط فرماندهان به شما داده می شود. همچنین حالتgalactic conquest نیز در بازی وجود دارد که در طول آن دیگر خبری از ماموریت نیست و تنها هدف شما به دست آوردن تمام سیارات کهکشان است.در کل بازی شامل دو قسمت مختلف است که شامل کنترل سیارات و مبارزات می شوند. برای کنترل سیاراتی که شما در اختیار دارید بازی نمایی کلی از کهکشان را در اختیارتان می گذارد تا به راحتی بتوانید سیارات خود را کنترل کنید. این قسمت از بازی به شما اجازه می دهد تا سیارات خود را پیشرفت دهید و نیرو هایی خود را ایجاد کنید. برای راحت تر شدن اینکار بازی به شما اجازه می دهد تا در سیارات زوم کنید. با توجه به تعداد سیاراتی که شما در اختیار دارید به صورت روزانه پولی در اختیارتان قرار می گیرد. شما می توانید از این پول در راه های مختلف استفاده کنید. در بیشتر سیاراتی که در هر کهکشان وجود دارند شما می توانید تعدادی ساختمان و همچنین ایستگاه فضایی ایجاد کنید. ساختمان های مختلفی چون کارخانه ها، استخراج معادن و همچنین ساختمان های دفاعی برای ساختن وجود دارند. توجه داشته باشید که این قسمت از بازی مانند مبارزات آن به صورت استراتژی بی وقفه هستند و هر لحظه امکان حمله دشمن وجود دارند.با ساخت ایستگاه فضایی و barracks می توانید به تولید نیرو های زمینی و فضایی بپردازید تا از سیاراتتان دفاع کنند. در این بین با پیشرفت تکنولوژی نیرو هایتان قوی تر می شوند و قابلیت های بیشتری پیدا می کنند. همچنین می توانید این تکنولوژی یا حتی پول دشمنان را به وسیله جاسوس ها بدزدید. شما به راحتی می توانید نیرو های خود را در بین سیارات جابجا کنید. در این بین برای حمله به دشمن کافی است نیروهای خود را به سوی سیاره های آن ها بفرستید. مبارزات شما به دو قسمت مختلف زمینی و فضایی تقسیم می شوند. برای گرفتن سیارات ابتدا باید کشتی های فضایی دشمن را از بین ببرید تا بتوانید نیرو های خود را بر روی سیاره پیاده کنید.
مبارزات فضایی ای که در Empire at War رخ می دهند بسیار جذاب هستند. همانطور که واضح است دارندگان سیاره دارای مزیت های مختلفی چون ایستگاه فضایی و همچنینی دفاعی هایی است که کار را برای حمله کنندگان مشکل می کنند. در هر مبارزه فضایی شما می توانید نیرو های مختلفی که کشتی فرمانده گان شما نیز جزو آن هاست. در این بین در صورت کم شدن کشتی هایتان می توانید نیرو های کمکی را وارد مبارزه کنید.برای به دست آوردن سیارات شما باید به جنگ های زمینی بپردازید و تمام نیرو های و ساختمان های دشمن را نابود کنید. در این مبارزات عوامل مختلفی چون وضع هوا بر پیروزی شما تاثیر خواهند داشت. مانند جنگ های فضایی در مبارزات زمینی نیز شما دارای فرمانده گانی هستید که از شمشیر های نورانی استفاده می کنند. این فرماندهان نیرو های مختلفی در اختیار دارند که نابودکردن افراد دشمن را برای شما راحت تر می کنند. در طول جنگ های زمینی برای ورود نیرو های کمکی شما باید نقطه هایی را به دست آورید.هرچه تعداد آن ها بیشتر باشید شما می توانید نیرو های بیشتری را وارد مبارزه کنید. گاهی نیز شما مجبور می شوید برروی سیارات ساختمان های مختلفی چون دفاعی ها را بسازید تا بتوانید بر دشمنان غلبه کنید.
Empire at War دارای گرافیک فوق العاده ای است. جزئیات محیطی در طول بازی فوق العاده به نظر می رسند. مدل های نیرو ها و ساختمان ها خوب هستند. افکت های بصری فوق العاده ای در بازی به کار رفته است. برای مثال ترکیدن کشتی های فضایی به زیبایی تمام صورت می گیرد. از نظر صداگذاری نیز بازی عالی است. افکت های صدایی خوبی در بازی به کار رفته اند. آهنگ ها نیز خوب به نظر می رسند. دیالوگ هایی هم که در طول بازی گفته می شوند خوب و واضح اند. در کل Empire at War بهترین بازی استراتژی کنونی با این سوژه است و اگر از دوستداران جنگ های ستارگان هستیذ بهتر است آن را از دست ندهید.

صحنه هایی از بازی:

منبع : ایران گیم دات کام
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان