در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

آمريكا: پاكستان لاشه Stealth Black Hawk را باز ميگرداند

توسط Shahryar » سه شنبه 27 اردیبهشت 1390 09:01

آمريكا: پاكستان لاشه Stealth Black Hawk را باز ميگرداند
سناتور John Kerry كه براي انجام مذاكرات مهمي در اسلام آباد به سر ميبرد اعلام كرد كه پاكستان موافقت خود را براي بازگرداندن لاشه هليكوپتر رادار گريز آمريكا به خاك اين كشور را اعلام كرده است.
يكي از هليكوپترهاي Black Hawk حامل نيروهاي مخصوص آمريكا در حين عمليات دچار سانحه شده و خلبان آن موفق ميشود تا هليكوپتر را به گونه اي بنشاند كه مانع سقوط شده و عمليات را نجات ميدهد ولي در اثر فرود سخت، بخش انتهائي بلك هاوك از بدنه جا ميشود.

تصاوير منتشره از دم به جاي مانده نشان ميدهد كه Black Hawk از تكنولوژي رادار گريزي بهره برده است. تركيب دم، نحوه پوشش آن و تيغه ها همگي نشان دهنده اين است كه اين مدل فوق سري از Black Hawk نه تنها داراي خصوصيات رادار گريزي بوده بلكه بسيار كم صدا هم بوده به طوريكه حتي از فاصله 200 فوتي صداي آن به سختي قابل تشخيص ميباشد. كوماندوهاي آمريكائي Black Hawk سانحه ديده را نابود ميسازند اما بعدا پنتاگون به دليل استفاده از مواد و تكنولوژي پيشرفته به كار گرفته شده ، از پاكستان ميخواهد تا لاشه Black Hawk را بازگرداند.


May 16, 2011
CBS News
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
shafagh 2, interceptor, ramin11, oweiys, Mahdi1944, kalafe2006, Shahbaz, wild-bear, Mohammad 1985, salar_jetline, zoornachi, CAPTAIN PILOT

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: abdolmahdi و 1 مهمان