در اين قسمت ميتوانيد درباره ديگر گوشي‌هاي تلفن همراه بحث و تبادل نظر نماييد
Major I

Major I

نماد کاربر
163

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 اسفند 1384 11:50

Tehran

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 8 پست

* مشكلات و ناسازگاري هاي SX1 و راه ه

توسط Apadana » جمعه 19 اسفند 1384 06:39

اين تاپيك رو زدم تا در مورد SX1 و راه هاي رفع مواردي رو بگم و اگه دوست داشتيد تبادل نظر هم داشته باشيم
چون خودم اين گوشي رو دارم و مي دونم در كجا ها اشكال داره  
همون طور كه مي دونيد SX1 تنها گوشي سيمبين شركت زيمنس هستش كه خيلي وقتم هست كه از توليدش مي گذره
ولي بعد از اين گوشي شركت زيمنس كه حالا با بنكيو ادقام شده بقيه گوشي هاش جاوا بوده......................

به نظر من اين گوشي دو تا ضعف اساسي داره :

1)پلت فرم يا همون سيمبين 6.1 كه فكر كنم ديگه قديمي شده و اكثر برنامه ها و نرم افزار ها و حتي بعضي از
نرم افزار هاي جواي سري 60 رو هم نمي تونه اجرا كنه و اكثر برنامه ها بيشتر براي ورژن 7 به بالا تر هستن.
راه حل خاصي نداره جز اين كه گوشي رو از نظر فرم ور آپديت كنيم و يا اين كه نرم افزار هاي سازگار رو براش
استفاده كنيم البته بيشترشون بعد از آپديت كردن بخش دانلود سايت حذف شدن و همون برنامه ها با ورژن بالاتر در
دانلود نتر قرار گرفتم كــــــــــــه البته من خودم اقدام به جمع آوري برنامه هاي كاربردي تر پلت فرم 6.1 سازگار با
اين گوشي كردم كه بعد از آپلود كردن در همين جا ميزارمشون

2)دومين مشكلي كه اين گوشي داره نداشتن حافظه داخلي قابل قبول . كه تقريبا در حدود 3.5 مگا بايت هستش
البته چون داراي برنامه هاي جانبي همچون راديو و Mp3 Player فابريك بر روي خودش هست مقدار اصلي
حافظه داخلي گوشي كه 4 مگابايت هست كم شده . اين مقدار حافظه زياد جوب گوي نصب برنامه و دريافت
فايل هاي سنگين از طريق بلوتوث نيست و سريع پر مي شه.
راه حلي كه براش دارم اينه كه همه برنامه ها رو در مموري جانبي يعني حافظه E نصب كنيد و همچنين مسير هاي سيو
عكس ها و فيلم هاي گرفته شده مستقيما در مموري جانبي يا همون رم باشه (درايو E ) تا فضاي مموري
داخلي كمتر اشغال بشه البته با زهم بعضي از فايل هاي اصلي برنامه ها در پوشه هاي خاصي از
درايو C شد كه در پوشه هايي همچون System و... قرار خواهد گرفت كه نمي شه كاريشون كردن چون اغلب
براي آوردن آيكون برنامه در منوي اصلي و لود برنامه از اون فايل هاي اصلي استفاده مي كنه ودر صورت
حذف دستي اون فايل ها برنامه سويچ نمي خوره و كار نمي كنه كه براي تفكيك فايل هاي سيس
از برنامه UnMakeSIS كه در بخش دانلود هستش كه فايل هاي سيس رو باز كرده و به شما مي ده
كه ما مي تونيم فايل ها رو به صورت دستي در پوشه ها مورد نظر داده شده در مموري جانبي يا همون رم كپي كنيم
اين كار با تعداد كمي از برنامه ها قابل اجراست ونمي شه زياد باهاش مانور داد  
البته مي شه كه با پاك كردن برنامه هاي نصب شده از داخل پوشه Install واقع در مموري داخلي با هم حجم اشغالي رو كمتر كرد
كه در اين صورت قابليت Remove كردن برنامه از Manager از بين مي ره  
البته براي دريافت از طريق بلوتوث و سيو شدن مستقيم در مموري كارت بدون ورود و جاي گيري در مموري داخلي گوشي
هنوز برنامه سازگاري پيدا نكردم كه البته دوست دارم هر كدوم از عزيزان كه چنين برنامه اي دارن در اختيار ما بزارن
ممنون مي شم

البته گوشي هايي همچون Nokia 7650 و 3650 و N-Gage هم اين موارد رو دارند

اگه چيزي يادم رفته دوستان ادامشو بگيرن به زودي مطالبي جديد تر مي زارم

با تشكر .......... Shadow . آپادانا
S.O.S For Love
_
___
_______

New Member

no avatar
6

تاريخ عضويت

شنبه 20 اسفند 1384 00:57

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط saeedd » شنبه 20 اسفند 1384 01:18

براي فرمت اينترنال گوشي SX1  *# و گوشي رو روشن کنيد :D

Mahdi1944: به فارسي برگردانده شد
لطفا به قوانين توجه کنيد :o

Major I

Major I

نماد کاربر
163

تاريخ عضويت

Tehran

توسط Apadana » شنبه 20 اسفند 1384 07:24

saeedd,
كه فكر كنم همون فرمت سه كليد در نوكيا باشه
S.O.S For Love
_
___
_______

Major I

Major I

نماد کاربر
163

تاريخ عضويت

Tehran

توسط Apadana » سه شنبه 23 اسفند 1384 06:27

در مورد منشي اين گوشي با سيمبين 6.1  اگه دنبالشيد
من  SmartAnswer2.02 استفاده مي كنم از لينك زير بگيريد چون در دانلود نيست:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
S.O.S For Love
_
___
_______

Major I

Major I

نماد کاربر
163

تاريخ عضويت

Tehran

توسط Apadana » يکشنبه 17 اردیبهشت 1385 22:24

دوستان عزيز براي اينکه فضاي مموري داخلي گوشي اس ايکس 1 کمتر اشغال بشه
بهتره که مسير در يافت فايل در اينباکس توسط بلوتوث يا ..... به مموري جانبي تغيير پيدا کنه
توسط برنامه MsvDriveE موجود در آپلود سنتر
در ضمن اين برنامه رو پس از نصب فقط يک بار اجراش کنيد همين

در مورد نصب برنامه فارسي ساز من مي گم دو باره ولي پيشنهاد نمي کنم
اگر مشکلي بود به من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  بزنيد :-)
S.O.S For Love
_
___
_______

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تشکر کرده: 10168 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 17 اردیبهشت 1385 22:28

Shadow جان شما جواب کي رو داديد؟  :-x  :?
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major I

Major I

نماد کاربر
163

تاريخ عضويت

Tehran

توسط Apadana » يکشنبه 17 اردیبهشت 1385 22:43

Mahdi1944,
دوست گرامي جناب Tida که به من پي ام به ميلم فرستاده بودم در جواب آدرس اي تاپيک رو براشون گذاشتم
مورد ديگه اي نيست :-)
S.O.S For Love
_
___
_______

Major I

Major I

نماد کاربر
163

تاريخ عضويت

Tehran

توسط Apadana » شنبه 6 خرداد 1385 06:21

1. در مورد ويبره اين گوشي كه اگر كار بيوفته باطري بسيار كم شده و اجاره زدن ويبره داده نمي شه در گوشي هاي زيمنس M75 و CX75 هم ديده شده البته به مراطب كمتر يا اين كه با زدن ضربه كوچيك به پشت باطري راه مي فته در غير اين صورت ويبره بايد عوض بشه
2. حركت صفحه كليد كه بيشتر از 2 سانتي متر باشه مشكل پيش مي آره گوشي رو يك بار باز كنيد و دوباره ببنديد درست مي شه در غير اين كار دكمه هاي تحتاني و فوقاني و پستونك مانند هاي اون ها خرده شده و از بين خواهد رفت
3. به جز قاب اصلي قاب ديگه اي براي گوشي نندازيد چون با يك بار افتادن به زمين از بين مي رود و به داخل گوشي هم فشار مي آره و اكثرا دكمه ها درست به پايين نمي رن
4. اين مهمه چند بار هم در سايت خودمون هم گفته شده بود وقتي گوشي خاموش مي شه و ديگه بالا نمي آد و وقتي روشن مي شه بوق آرام مي ده كه اگه با فلش باكس درست نشد به احتمال قوي رابط سيمونس اصلي اون كه تغذيه باطري رو با پردازشگر بر قرار مي سازه سوخته و بايد قطعه عوض بشه و نمايندگي ها اين كا رو انجام مي دن
5. در مورد درب ورود و خروج MMC اگر احتنالا خراب شده باشه يعني درب بسته نشه خار داخلي اون به علت زمين خوردگي پريده باز هم قطعه بايد عوض بشه در نمايندگي هاي پرديس قشم بهتر انجام مي دن كه فابليت هات اسلت رو بر مي گردونه
6. ال سي دي گوشي ها اكثرا در سري آخر داراي محافظي راه راه مانند از جنس پلاستيك هستش پيشنهاد مي شه اصلا قصد جدا كردن اونو با ناخن يا مواد شيميايي محلول كننده نداشته باشيد چون شيشه خراب مي شه و بايد عوض كنيد
7. وجود و گرفته شدن با گرد و خاك در بين شماره هاي گوشي هاي SX1 M75 CX75 CX65 همگي با گذاشتن پنبه و كمي الكلي كردن پنبه و با ته سوزن پاك كردن بين شماره ها انجام بگيره در غير اين صورت گرد و خاك ها به داخل تراشه الكتريكي مي رن و روشو مي پوشونن و باعث مي شه كه دكمه دير عمل كنه
8. چسب در گوشي رو هر چند سال يك بار عوض كنيد مثل ضربه گير سپر ماپين هستش نمايندگي ها انجام مي دن
9. براي سالم مانده باطري گوشي رو شب ها خاموش شارژ كنيد
-ادامه خواهد داشت-
S.O.S For Love
_
___
_______

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تاريخ عضويت

شنبه 27 اسفند 1384 22:16

توسط Tida » يکشنبه 7 خرداد 1385 06:48

Shadow نوشته است:دوستان عزيز براي اينکه فضاي مموري داخلي گوشي اس ايکس 1 کمتر اشغال بشه
بهتره که مسير در يافت فايل در اينباکس توسط بلوتوث يا ..... به مموري جانبي تغيير پيدا کنه
توسط برنامه MsvDriveE موجود در آپلود سنتر
در ضمن اين برنامه رو پس از نصب فقط يک بار اجراش کنيد همين

در مورد نصب برنامه فارسي ساز من مي گم دو باره ولي پيشنهاد نمي کنم
اگر مشکلي بود به من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  بزنيد :-)

سلام دوست عزيز از بابت راهناييتونم بسيار ممنون :(
Tida

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
60

تاريخ عضويت

دوشنبه 14 فروردین 1385 00:25

توسط rasoulrasoul » يکشنبه 7 خرداد 1385 18:47

دوستان عزیز من وقتی گوشیمو نصب میکنم و از ایکونی که تو mycomputer اضافه میشه میخوام وارد بشم یک مشکل دارم وقتی کلیک میکنم رو ایکون اون صفحه باز میشه ولی هیچ کدوم از فایلهای سیستمی و گزینه مموری کارت اونجا نیستن دقیقا مثل یه فولدر که هیچی توش نباشه !!!
اگه میتونین کمکی کنین ثواب داره

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تشکر کرده: 10168 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 7 خرداد 1385 19:05

rasoulrasoul,
با چي به به گوشي وصل شديد؟ تنظيمات پورت رو درست انجام داديد؟ از چه برنامه مديريتي استفاده كرديد و چه ورژني؟ PCSuite؟
اگر با كابل وصل شديد ممكنه اتصالات كاملا نباشه و يا كابل مشكل داشته باشه، اين مشكلات در اتصال با كابل عادي هست :-P
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
60

تاريخ عضويت

دوشنبه 14 فروردین 1385 00:25

توسط rasoulrasoul » يکشنبه 7 خرداد 1385 19:30

Mahdi1944,
گوشی من sx1
تنظیمات پورت چیه من که قبلا بدون این کارا راحت وصل میشدم
از خود برنامه سی دی sx1  استفاده میکنم
با کابل وصل میشم ولی منظور از اتصال چیه ؟؟؟؟ اگه مشکل از کابله از کجا بفهمم و چکار کنم ولی فکر نکنم چون با کابل دوستم هم امتحان کردم نشد

بعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان