در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 11:17

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 7 پست

راهمایی خرید tablet pc

توسط aralsport » دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 14:20

با سلام
اساتید محترم در صورت امکان بهترین تبلت پی سی که در حال حاضر میشه توی ایران تهیه کرد چیه ؟ قیمت تقریبی اونم اگه بگید ممنون میشم .
با تشکر

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: راهمایی خرید tablet pc

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 20:54

aralsport,  
البته مارکهايي که TabletPC ارائه کردند بسيار کم هست، همچنين شما ننوشتيد براي چه کاربردي مد نظر شما هست
اما پيشنهاد من اين مدل هست
HP TouchSmart TX2Z
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, Shahbaz, MASTER, aralsport

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » سه شنبه 29 اردیبهشت 1388 01:52

شما دقیقا نگفتین چه نوعی و واسه چه استفاده ای . بنده خودم toshiba m7-tecra دارم که نسبت به قیمتش راضیم ولی فکر میکنم اگه

قیمت زیاد براتون مهم نیست lenovo-thinkpad x200 و  HP tx-2500z و HP elitebook  از همه بهترن ... کلا در زمینه tablet pc شرکت HP

سردمدار هست .
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
aralsport

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

توسط aralsport » سه شنبه 29 اردیبهشت 1388 08:19

با سلام و تشکر از راهمایی ارزنده شما اساتید محترم
من در حال حاضر لپ تاپ سونی وایو مدل VGN -SZ460N  دارم . دو هفتهخ پیش ضربه سختی در اثر سقوط از ارتفاع 1/5 متری روی موزائیک داشت و قاب بغل اون درامد البته اونو به سختی جا انداختم و خوشبختانه در عملکرد اون هیچ خللی پیش نیامد در عین حالی که به اون امیدوار شدم که بدنه محکمی داره ولی تصمیم به خرید تبلت پی سی گرفتم .
استفاده ایی که مد نظر من هست برای نوشتن مطالب در محل کار و چاپ اونا . کارهای تایپی . استفاده در اینترنت . دیدن فیلم عکس و گوش کردن به موزیک . و گاهی اوقات ویرایش عکس و فیلم در حد آماتوری . سبکی استحکام دستگاه در کنار زیبایی ظاهری  و سرعت و حافظه نسبتا بالا برام مهم هستند . امکان خرید در ایران البته وجود داشته باشه .
ببخشید زیاده روی کردم . ممنون

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » سه شنبه 29 اردیبهشت 1388 09:13

تو استحکام و دوام مطمئن باشید lenovo  حرف اول رو میزنه ولی به هر حال tablet pc ها خیلی حساس تر هستن تا لپتاپ های معمولی.
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
Mahdi1944, MASTER

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

توسط aralsport » سه شنبه 29 اردیبهشت 1388 10:42

این مدل lenovo  رو دیدم . ولی ساخت چینه . نمی دونم چرا وقتی ساخت چین می بینم یه کمی عقب نشینی می کنم .
http://www.parslaptop.com/product_info. ... cts_id/397
یه سوال دیگه هم داشتم , این تبلت پی سی ها فقط به صورت وایرلس به اینترنت وصل میشن یا میشه مصل لپ تاپ از مودم خودشون  استفاده کرد یا اینکه با کابل شبکه به ADSL وصل شد ؟
توی آدرس بالا که گذاشتم ال سی دی اونو ال ای دی نوشته .... یا ال سی دی لپ تاپ فرق می کنه ؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 29 اردیبهشت 1388 10:58

aralsport,  
من هم Lenovo رو مارک خوبي ميدونم، اما اگر به طور کلي بررسي کنيم، نسبت امکانات به قيمت رو ملاک قرار بديم، مجددا HP TouchSmart TX2z رو پيشنهاد ميکنم که حدود 1 ميليون و 200 هزار تومان هست، اما اگر در رنج حدود دو ميليون تومان بخواهيد، Lenovo مدلهاي خوبي داره

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

MASTER, Shahbaz, aralsport, sokuteasemuni

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

توسط aralsport » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388 10:14

با سلام
این مطلب در یکی از سایت ها در مورد این لپ تاپ بود .. نظر شما چیه ؟
اینتبلت های اچ پی واقعا فوق العاده است. اما بزرگ ترین عیب اون ها گرمایزیادی هست که تولید می کنه. من یکی از این سری tx دارم. بیشتر به نظرممشکل گرماش به خاطر پردازشگر AMD Tuion 64 X2 هست. واقعا موقع کار اذیت میکنه. آخه تبلت که نباید انقدر داغ کنه چون برای کار روی دست هست. اما درکل معرکه هست. من که تمام کارام رو توی دانشگاه باهاش انجام می دم. نظر مناین هست که اچ پی به پردازشگر های اینتل روی بیاره. پردازنه اتم مثلا.
و این یکی
پساز معرفی ویندوز 7 و اعلام قابلیت ها و سازگاری های آن، مشخص شد که این لپتاپ توانایی کار با این سیستم عامل جدید را ندارد. اما مسئولان HP اعلامکردند که آنها همواره با مایکروسافت همکاری دارند، اما نمی خواهند برایمحصولی که هنوز آماده عرضه به بازار نشده است دست به تولید سخت افزاربزنند.
آدرس این مطلب
http://www.narenji.ir/content/view/1014/55/

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388 15:18

aralsport,
سري TX بعضا مشکل صداي فن و يا گرما رو مطرح ميکردند، اما در سري TX2z مشکل گرما به کلي حل شده و در اغلب review ها هم فقط از صداي فن شکايت شده که اين نيز با تنظيم فن روي حالت Silent از طريق بايوس مشکل حل ميشه و فقط در دماي محيطي بالا نياز هست فن روي حداکثر کار کنه، به طور کلي سري Tx قابل مقايسه با Tx2z نيست، در مورد ويندوز 7 هم با توجه به اينکه هسته‌ي اون ويستا هست و بهينه سازي روي اون صورت گرفته، اغلب درايورهاي ويستا با اون سازگار هست و به هيچ وجه جاي نگراني نيست که مثلا Win7 روي اون کار کنه، اما همونطور که قبلا هم گفتم، تا زماني که ويندوز بتا و حتي RC هست، به هيچ وجه درايوري به صورت رسمي ارائه نميشه، پس عادي هست وقتي ويندوز نهايي نيست، درايور برخي قطعات هم ارائه نشده باشه

Shahbaz, sokuteasemuni, aralsport