نقد و بررسي بازي TEKKEN5

در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15727
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 71254 بار
سپاس‌های دریافتی: 31369 بار
تماس:

نقد و بررسي بازي TEKKEN5

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 15 فروردین 1385, 10:36 pm

منبع :عصر ارتباط


Tekken محصولي پر فروش و پر طرفدار كه از طريق شركت nameo از سري بازي هاي اكشن طراحي و به بازار عرضه شده است، تا به امروز 4 نسخه اين بازي در بازار موجود است كه اولين نسخه تا چهارمين نسخه جزو پر فروش ترين بازي هاي اكشن به حساب مي آيند. هر چند كه هرزگاهي حريف هاي پر قدرت نرم افزاري پشت اين شركت را به خاك مي رسانند و اين شركت بانسخه هاي جديد، همه حريفان خود را ضربه فني كرده است و پس از آخرين تغييرات نسخه 5 اين بازي به بازار خواهد آمد. اگر شما تا به حال تجربه اي از اين بازي نداشته ايد ما توضيح كوتاهي در مورد اين بازي براي شما خواهيم داشت.
Tekken نامي آشنا براي تمامي قهاران بازي هاي رايانه اي، بازي اكشن، پر از هيجان و جالب. اين بازي داراي گرافيك خوب و نرم افزاري جالب است و هر نسخه از اين بازي داراي داستان خاص خود است. از بين 4 نسخه قبلي نسخه شماره 3 داراي محبوبيتي خاص در بين طرفداران خود است و قابل تاكيد است كه اين نسخه ها در طول 10 سال ارائه شده اند و اما Teken5 ماجرايي جذاب همراه با چهره هايي جالب با شخصيت هاي خاص خودشان كه هر كدام مهارت هاي جالب توجه دارند و قابل ذكر است كه اكثر اين افراد بابت انتقامجويي در اين بازي شركت دارند.
ماجراي اين نسخه حاكي از جنگي است كه بين پدر و پسر صورت مي گيرد و در طي ايت ماجراها هيهاجي مي ميرد و پسرش جين در خيال خود با مرگ او انتقام مادرش را گرفته است. اما شخص ديگري تورنمنت Tekken را برگزار مي كند و شما در طي اين تورنمنت به تمامي رازهاي پنهان در پشت پرده پي خواهيد برد البته مشروط بر اين كه پيروز باشيد. در اين بازي بيست شخصيت متفاوت وجود دارد و ده شخصيت منفي شما براي دستيابي به شخصيت هاي مخخفي اين بازي حتما بايد به قهرماني دست پيدا كنند كه البته با اضافه شدن تكنيك ها و تاكتيك هاي جديد دستيابي به قهرماني آسان تر به نظر مي رسد و اما مژده اي براي طرفداراني كه توانايي ايجادتغييراتي در ظاهر مبارزان برايشان مهم است. شما در اين نسخه مي توانيد لباس افارد را تغيير دهيد ولي احتمال اين تغييرات به صورت عمده انجام نمي گيرد.
و اما لطفي كه طراحان اين بازي و شركت مربوطه به طرفداران اين بازي و چشم براهان مشتاق اين بازي كرده است دادن اطلاعاتي در مورد شخصيت هاي موجود در اين بازي البته 20 نفري كه بصورت آشكار وجود دارند ولي 10 نفر مخفي كاملا به صورت رازي نگهداري مي شوند. البته به طور حتم طراحان اين بازي اصرار دارند كه بيوگرافي چندتن از اين 20 نفر را نيز نامعلوم درج كرده اند البته احتمال اين كه در صورت پيشرفت اين نرم افزار اطلاعاتي در مورد اين افراد درج شود بسيار زياد است كه در صورت وقوع اين چنين حادثه اي ما شما را از شخصيت اين افراد مطلع خواهيم كرد.
و اما شخصيت هاي درج شده از مليت هاي مختلف هستند كه تمامي آنها از فن هاي مبارزه استفاده مي كنند كه در زير اسم هاي و روش هاي مبارزه آنها را درج مي دهيم:
King: مبارزي كه در تورنمنت قبلي نيز قهرمان شده است. او مكزيكي است و كشتي كج را در حد پيشرفته اجرا مي كند و هدف او از شركت در اين تورنمنت فقط و فقط انتقامجويي است. او مي خواهد انتقام استاد خود را از مرداك فردي كه در تورنمنت قبلي شكستش داده است بگيرد.
Craig Marduk: بكسور ماهري كه داراي قدرتي غير قابل باور است. او قوي و شكست ناپذير است. او فقط براي رويارويي دوباره با King در اين تورنمنت شركت كرده است و هدف او فقط و فقط شكست دادن King است.
Julia Chang: مبارز آمريكايي كه براساس نامه اي كه به دستش رسيده به اين تورنمنت راه يافته است و فن كنگ فو را اجرا مي كند.
Jinkazama: مبارزي ژاپني آشنا به فن كاراته. او از خانواده هيهاجي است و فقط مي توان گفت كه سرنوشت، او را به تورنمنت كشانده است.
Christie Monteiro: او برزيلي است و براي نجات جان پدربزرگش كه داراي مريضي خطرناك است و درمان آن فقط در ميشيما وجود دارد در اين تورنمنت شركرده است.
Marshal: مردي آمريكايي و آشنا به هنرهاي رزمي كه فقط به خاطر پول وارد اين تورنمنت شده است.
Poul Phoenix: جودوكاري قهار و خشمگين داراي قدرت بدني بالا. اوادعا مي كند كه قهرمان اين تورنمنت خواهد بود.
Hwoarary: اواهل كره جنوبي است. او تكواندوكاري ماهر و با تجربه است كه همانند ستاره اي در آسمان تكنواندو كاران مي درخشد هدف اواز شركت در اين تورنمنت فقط مبارزه با جين است.
Raven: جزو مشكوك ترين شركت كنندگان اين تورنمنت است كه هويت او مجهول است و اين نام نيز اسم رمزي او است. او بسيار باهوش و خشن است و قبلا بر حسب تصادف ماموريتي در كاخ زايباتسو داشته است. شخصيت او وعلت حضور او در اين تورنمنت كاملا مجهول است.
Kazuya Mishima: او ژاپني است و كاراته را در سبك ميشيما اجرا مي كند و روح او گرفتار اهريمن است. او فكر مي كند كه فردي قصد كشتن او را داشته است و براي يافتن فردي است كه قصد جان او را داشته است در اين تورنمنت شركت كرده است.
Feng wei: او چيني است و هدف او كسب بهترين مبارز است او سبك كينوچيني را از خردسالي آموخته است. او براي پيدا كردن كتيبه اي كه او را استاد اين رزم خواهد كرد به اين تورنمنت روي آورده است. اين كتيبه براي او بسيار مهم است زيرا او براي رسيدن به مقام استادي استاد خود را نيز كشته است.
Brayan Fury: او يك آمريكايي و يك بكسور است و براي سنجش نيروي بدني خود در اين تورنمنت شركت كرده است.
Yoshimitsu: او ژاپني است و سبك نينجيتسو را در حد پيشرفته اجرا مي كند. او فردي خير است كه پول هاي خود را وقف افراد فقير مي كند. هدف او از شركت در اين تورنمنت گرفتن انتقام از برايان است. چون برايان مسبب كشته شدن افراد گروه او شده است.
Ling Xiaoyu: او چيني است و به هنرهاي رزمي مختلف كه در چين وجود دارد آشنايي كاملي دارد. او پس از شنيدن مرگ هيجاني مشتاق ديدار دوباره او يود و دانشمندي به او مژده اختراع ماشين زمان را داده است ولي شرايط استفاده از اين ماشين براي اين مبارزه فقط پيروزي در اين تورنمنت است.
Jack-5 او يك ربات است با قدرتي باورنكردني. او توسط يك دانشمند ساخته شده است و براي تست و بازيابي قدرت و توانايي هايش در اين تورنمنت شركت داده شده است.
Asuka Kazama: او 17 ساله و اهل ژاپن است و سبك هنرهاي رزمي سنتي كازاما را اجرا مي كند او اين هنر را از پدر خود فراگرفته است. او نيز براي گرفتن انتقام پدرش از مرد چيني كه او را نمي شناسد و فقط اطلاعاتي در مورد حضور او در اين تورنمنت دريافت كرده است در اينجا حضور دارد.
اطلاعات مختصري در مورد افرادي كه در اين تورنمنت شركت دارند در اختيار شما قرار داديم. اميدواريم با به بازار آمدن هر چه زودتر اين بازي اين نرم افزار مهيج و جالب را تجربه كنيد.
همانگونه كه گفته شد اين افراد داراي مهارت هاي رزمي مختلف هستند و از مليت هاي مختلف در اين تورنمنت شركت كرده اند، تمامي آنها داراي قدرت بدني بالايي هستند و برخي از آنها در حيطه نيروهاي شيطاني قرار دارند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “بازيهاي رايانه‌اي”