در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 تیر 1390 13:57

آرشيو سپاس: 40 مرتبه در 25 پست

سوالی درباره کد های تقلب مثل tets mary

توسط sYAGHOOT » يکشنبه 2 تیر 1392 12:26

سلام خدمت دوستان
من سوالی درمورد این کد test mary داشتم.این کلمه معنیش یعنی" آزمون سری "و معمولا توی بعضی از کد های تقلب بازی ها وجود داره.سازنده خود بازی های برای تست کردن مراحل بازی این کد ها رو میذارن درسته؟
میخواستم بدونم امکانش هست که توی بازی های انلاین هم همچین کدی وجود داشته باشه؟یعنی مثلا سازنده  بازی از این کلمه یا کلماتی مثل این استفاده کرده باشه برای تست کردن بعضی چیز ها.ساده تر بخوام بگم یعنی مثلا اگه کسی اکانتی با این کلمه(یا هر کلمه ای که سازنده بازی مشخص کرده) ایجاد کنه، یه کار های اضافه تری با اون اکانت بشه انجام داد....اصلا امکان داره؟
ممنون میشم که کمکم کنید...
                         لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: سوالی درباره کد های تقلب مثل tets mary

توسط Solver » يکشنبه 2 تیر 1392 12:43

امکانش است اما احتمالش بسیار بعید.

معمولا بازی های آنلاین ارزیابیشون در نسخه ای متفاوت از نسخه عمومی انجام می شود و تست ها در بستر متفاوت و معمولا منفصل از اینترنت است.

به طور مثال تراوین، شما با تغییر تاریخ رایانه خودتان می تونید شاهد تغییرات شگفت انگیزی باشید، منتها این تغییرات در سمت کلاینت است و رو دیتابیس سایت ذخیره نمی شود و به محض اصلاح تاریخ رایانه خود، متوجه می شید که تغییرات اعمال نشده و همه چیز عادی است.

ضمنا اگر چنین حساب کاربری هم وجود داشته باشد، مطمئناً قبل از شما خود سازنده اون را لاک کرده یا ساخته است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sYAGHOOT, Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » يکشنبه 2 تیر 1392 12:55

ممنون که جواب دادید
من الان توی یک بازی انلاین مدیریت فوتبال هستم و با اکانتی با این اسم مواجه شدم.اما مسئله اش اینه که این اکانت اول این اسمو داشته اما بعد با یه ترفند(از امکانات سایت) به چیزدیگه ای تغییرش داده. تمام چیز های این اکانت مشکوکه.هیچ چیزیش عادی نیست. و همه اعضای سایت این اکانت و تیم هایش و اینکه خیلی غیر عادیه خبر دارن.اون اکانت چیز هایی داره که با عقل جور در نمیاد و شک نداریم که یا هک شده یا از کدی چیزی استفاده کرده .اما به ادمین سایت که گزارش دادیم،گفته هکی در کار نیست.
این اکانت همه چیزیش عجیبه اصلا شما اگه خودتون تو این سایت عضو باشین متوجه میشین بنده چه عرض میکنم!
پس بلاخره وجود همچین کدی غیر ممکن نیست درسته؟پس امکانش هست که این اکانت با تقلب اینطوری عجیب غریب شده باشه؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 2 تیر 1392 14:48

sYAGHOOT,  

اگر سایت کلاب فوتبال من (فکر کنم) منظورتون باشد، من باش آشنا هستم اتفاقا با تیم برنامه نویسش هم از دور آشنایی دارم. سایت پر درامدی هم هست.

از این دست شیطنت ها توسط ادمین ها در بازی های آنلاین زیاد رخ می دهد. مثلا یادم هست یک شکایت از سایت تراوین شده بود سر همین ماجرا به پلیس فتا ! - البته دلیل توقف کار تراوین چیز دیگری بود و ارتباطی با اون شکایت نداشت.

به طور مثال الان اگر مدیر سایت بخواهد کافیست رکورد تشکر های یک کاربر را دست کاری کند، هیچ مشکلی هم در اسکریپت پیش نمیاد و اسکریپت به کار خودش ادامه خواهد داد و تشکر های جدید را به مقدار قبلی اضافه خواهد کرد (آلبته همیشه اینطور نیست).

حالا فرض کنید، در اون کلاب فوتبال، مدیر سایت به هر دلیل (بیشتر اوقات تحریک بازیکنان آنلاین به خرید سکه و تقویت اکانت خود) میان به سادگی از طریق دیتابیس این کار را انجام می دهند تا به این ترتیب به نوعی ایجاد انگیزه بشه برای بازیکنان دیگر. گاهی اصلا این اکانت ها روبات هستند و گاهی هم واقعی و متعلق به افراد معتمد مدیر. اگر مدیر رویکرد سخت گیرانه هم به اکانت نداشته احتمالش زیاده مسئله همین تحریک بازیکنان به پرداخت پول بیشتر جهت تقویت تیم هاشون باشد.  

متاسفانه این دست کلاهبرداری یا به قول شما تقلب ها در سایت های بازی های آنلاین غیر فارسی هم خیلی متداول است. به هر حال هدف از راه اندازی این سایت ها کسب درآمد است. بنابراین توصیه می کنم اگر از این سایت ها استفاده می کنید، بیهوده پول خود را دور نریزید و زیاد حرصش را نخورید.

بازی آنلاین بکنید، اما پولتان را بزارید کنار هفته ای یک شب برید فوتسال یک چیز دیگست ...

بد نیست اشاره کنم، شخصا پیگیر تهیه اسکریپت یک سایت بازی آنلاین بودم که نویسنده (شرکتی آمریکایی) در فهرست افزونه های قابل انتخاب برای اسکریپت گزینه ای داشت به نام :
push users to buy

بازی مورد نظر دو طرفه بود، اما با کمک این ابزارک می شد کاری کرد که هر دو طرف بازی بازنده بشوند و از اعتبار اونها کم شود،بدون اینکه اختلالی هم در آمارهای سیستم ایجاد شود ... اینطور هر کاربر فکر می کند حریفش برده است، از طرف دیگر تحریک می شود دوباره بازی کند برای برنده شدن ... و باز اعتبار میخرد ...

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ASHKAN95, sYAGHOOT, Ali$amir, Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » يکشنبه 2 تیر 1392 15:20

بسیار ممنونم M.Abooali جان :D
فرمایش شما کاملا درست هست...ادمین این سایتی که من داخلش هستم از اول هم خیلی کارهای عجیب غریب برای درامد زایی بیشتر استفاده میکرد هیچ بعید نیست که این اکانت همونطور که شما گفتید جزو شیطنت های خودش باشه :-)
راستی من تو سایت قهرمان های فوتبال(game.ir.football-champions.com) عضو هستم .
خیلی ممنونم از راهنمایی عالیتون :razz: