در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به هوا به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1280 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: آشنایی با پدافند فوق پیشرفته THAAD, سپر موشکی ایالات متح

توسط CAPTAIN PILOT » شنبه 28 آبان 1390 03:05

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی

دیدار و گفتگوی مستقیم با مهندسان کمپانی های Lockheed Martin و Rayteon, سازندگان اصلی سامانه های فوق پیشرفته PAC-3 و THAAD:

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
THAAD and PAC-3 Interceptor Missiles


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
THAAD and PAC-3 Interceptor Missiles


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
THAAD Divert and Attitude Control System


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
THAAD Tactical Operation Center Unit

پروفسور Edward Mc. Collin به عنوان یکی از افراد مشارکت کننده در مراحل طراحی و ساخت سامانه THAAD, با استناد بر نتایج آزمایشات گسسته, میزان اطمینان پذیری در مقابله با کلیه موشک های سری Scud را بالای 98% اعلام نمودند که در جایگاه خود بسیار حائز اهمیت میباشد.موفق باشید


بخش دوم مقاله فوق, طی روزهای آینده از جانب جناب shola گرامی ( ) ارسال میگردد.
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ռﻨĸlձսร ოﻨĸձεlรօռ از این پست سپاسگزاري کرده است


Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تشکر شده: 257 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

Re: آشنایی با پدافند فوق پیشرفته THAAD, سپر موشکی ایالات متح

توسط shola » دوشنبه 7 آذر 1390 21:54

بخش دوم :
                                        
                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                          
                              

در نوامبر سال 1992 معاون وزیر دفاع ایالات متحده در امور فناوری پژوهش و پشتیبانی همان فردی که عهدار هماهنگی و انطباق با سازمان دفاع در مقابل موشکهای بالستیک BMDO (سازمانی که در سال 2002 به آژانس دفاع موشکی تغییر نام پیدا کرد) نیز می باشد با توجه به پروازهای ازمایشی انجام شده برنامه موشکی تاد از کاربرد ان در نقش یک سامانه دفاع ضد موشکی ابراز نگرانی کرد.بر این اساس مجوز های لازم برای فاز اثباتی و نمایش نحوه کار این سامانه از سوی معاونت وزارت دفاع صادر گشت.بدین وسیله مققر شد در صورتی که طرح برنامه و ازمایشات پروازی منطبق و مد نظر واقع نشوند سازمان دفاع موشکی قرارداد توسعه جاری سامانه تاد را تا انجام یک بازنگری در طرح نهایی ان برای سال 1993 غیر فعال کند.

اعتبار سنجی و نمایش

در سال 1990, BMDO نیاز سامانه تاد به استفاده  از یک فناوری "ضربه برای نابودی" را برای برنامه نمایشی ان بنیان نهاد و 48 ماه بعد از این اقدام یکی از صنایع قدرتمند تسلحاتی ایلات متحده قرارداد ساخت نمونه اثبات گر این سامانه را دریافت کرد . بدین گونه بود که پای غول تسلیحاتی مریلندی, لاکهید مارتین به برنامه ساخت سامانه تاد باز شد.
هزینه تخمینی برنامه  تاد به انضمام سامانه های راداری ان در حدود 14.5 میلیارد دلار براورد گشت و در همان زمان وزرات دفاع ایلات متحده برای خرید 1422 موشک, 99 پرتابگر و 18 سامانه راداری از ان برنامه ریزی کرد.
هر چند در سال 1992 سامانه تاد وارد مرحله تعریف برنامه و کاهش خطر پدیری دستیابی شده بود اما در 6 تلاش نخست خود به از دست دادن رهگیری هدف گرفتار گشت.با این وجود ارتش ایالات متحده برای توسعه نمونه اولیه سامانه تاد و انجام تست های میدانی در حداکثر مدت زمانی 5 سال به ارزش 2.5 میلیارد دلار برنامه ریزی کرد .
سامانه ایی که تحویل نمونه اولیه ان توانایی موقتی رهگیری موشک های بالستیک دشمن را به قوای نظامی ایالات متحده اهدا میکرد و علاوه بر ان در اینده  با تکامل  و بروز توانایی و نقیصه های ان سامانه ایی با توانمدی های بیشتر ساخته شود.به هر حال نمونه نخستین این سامانه در یک بازه 8 ساله با هزینه 4.5 میلیارد دلاری ساخته شد .سامانه ای که دارای نقایصی نیز بود.مشکلاتی که در پیدایش انها عواملی چون برنامه فشرده انجام تست ها و مشکلات کنترل کیفی تجهیزات بی تاثیر نبودند.
برنامه ازمایش پروازی فشرده مانع از انجام ازمایشان زمینی کافی (چون قابیلت های راداری , تونایی کشف و رهگیری و هدایت موثر موشک ها و ...) گشته که در نتیجه ان سازندگان موفق به شناسایی مشکلات قبل از انجام پرواز نمی شدند.در سپتامبر 1994 یک پیمانکار مستقل گزارش کرد که بر اساس جداول برنامه اولیه تنها 30 روز میان هر هفت ازمایش پروازی نهایی زمان وجود دارد که این مدت زمانی کم مانع از انالیز و تحلیل شکست ها, انجام اصلاحات و انجام ارمایش مجدد با نمونه بهبود یافته می شود.علاوه بر این جدول زمانی تست ها وقتی را برای انجام ازمایشات پیش و پس از پرواز موشک ها و انجام اصلاحات بر روی انها باقی نمی گذاشت.  
در حالی که پیمانکار میلیون ها دلار را صرف توسعه نمونه اولیه THAAD و مدل سازی و شبیه سازی پیشرفته ان میکرد , تاخیر در واگذاری سامانه سبب پیدایش فشار مضاعف به پیمانکار برای تحویل یک سیستم عملیاتی برای انجام ازمایشات میدانی به کارفرما گشته بود.عواملی که سبب کاهش توانایی سامانه و عدم کمک به اعتبار ان قبل از انجام ازمایشات پروازی ان هم زمانی که تجهیزات و زیر سیستم ها برای نخستین بار در قالب یک سامانه کامل با یکدیگر ادغام می شدند میگشت.
برای ماندن در برنامه ساخت, طراحان تعداد تجهیزات مرتبط به ازمایش موشک را به حداقل رساندند.در کنار مواردی که گفته شد برنامه تست های اولیه دارای محدودیت زمانی بود که این امر به سازندگان اجازه شناسایی کشف و حل مشکلات را نمی داد.
به سبب عدم تخصیص بودجه سازندگان جستجوگر موفق به انجام چرخه تست  سخت افزاری بر زیر سیستم های سامانه نشدند. انها مجبور شدند تا برای ازمایش قطعاتی بخش هایی از اطراف کارخانه را اشغال کنند. انجام برخی ازمایشات زیر سیستمی محدود قبل از تحویل جستجوگر به پیمانکار اصلی یکی از نتایج این اقدام شد.
بودجه اختصاصی برای تولید با نرخ پائین نمونه اولیه سامانه تاد که بر اساس جداول برنامه ریزی شده سال 1997 برای سال مالی 2003 مد نظر بود با حساب اختصاص به ساخت نخستین واحد مجهز برای سال 2006 قرار داده شد.به هر حال وزارت دفاع ایلات متحده متعاقبن با اختصاص بودجه 690 میلیون دلاری به برنامه تاد در سال مالی 1998 مانع از تاخیر در ساخت اولین واحد مجهز از ان گشت و اتفاق این امر را برای سال 2004 میلادی پایه گذاری کرد.این بودجه اضافی همچنین شامل مواردی چون تکمیل مرحله دوم برنامه طراحی و توسعه ساخت و ساز رادار , کاهش زمان بندی و خطر پدیری فنی در طول اجرای برنامه طراحی و ساخت و کاهش مجموع هزینه ها به رقم 457 میلیون دلار نیز می گشت.
مشکلات ازمایشی منجر به تاخیر برنامه ها از سه ماهه چهارم سال 1998 به مدت یک سال شد که در این مدت برنامه تاد با چالش جدی مهندسی مواجه گشت.در واقع پروازهای موشکی اخیر سامانه تاد نتوانسته بود تمامی اهداف و انتظارات را براورده کند که این موضوع باعث ادامه یافتن ازمایشات و ایجاد یک تاخیر 5 ماهه در روند اغاز به کار برنامه مهندسی و توسعه گشت. وقایعی که خود می تواند بیانگر میزان سختی کار باشد.به هر حال با عدم موفقیت هفتمین ازمایش اوضاع پیچیده تر شد شکستی که انجام یک ارزیابی مجدد در جداول برنامه و محتوای انها را الزام اور می کرد.                        
                                                                     لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           
                         

مطالعات انجام شده توسط منایع نظامی و مستقل مشکلات زیر را برای برنامه دفاع موشکی تاد بیان کردند :
نخست برنامه فشرده جدول تست های پروازی که این مورد عدم انجام ازمایشات زمینی کافی و عدم کشف مشکلات قبل از انجام ازمایشات را با خود به همراه داشته است.علاوهبر این فشرده بودن ازمایشات مانع از در اختیار گذاشتن زمان کافی برای انجام ازمایشات پیش از پرواز , تحلیل و تجزیه نتایج بدست امده از ازمایش و انجام اقدامات اصلاحی شده است.
دومین مشکل الزامات یک سیستم نمونه اولیه برای به خدمت در امدن سریع است که این عجله سبب انحراف برنامه از روند طبیعی ساخت خود می شود و در نتیجه مسایلی چون ارائه تجهزات لازم برای ازمایشات کافی و بدست اوردن نتایج بهینه فدای ان می شوند.
مورد سوم تضمین کیفی دریافتی بسیار پائین از حد مورد تاکید و کیفیت نازل مواد به کار فته در روند تولید اجزا است که بدست امدن اجزا غیرقابل اطمینان یکی از نتایج ان بوده است
و چهارمین انها که همان قرارداد ساخت می باشد, قراردادی که بر اساس ان تمامی ریسک های مالی پروژه بر عهده دولت قرار میگرد و پیمانکار برای عملکرد پائین تر از حد مطلوب خود در این مورد هیچ گونه جوابگو نخواهد بود.

در سال 1996 برنامه بازسازی به هر یک از 4 مشکل اساسی معطوف گشت به هر حال با این وجود همچنان نگرانی از رهگیری پروازهای ازمایشی جاری به قوت خود باقی ماند چرا که بیشترین تجهزات تولید شده از تضمین کیفیتی کافی برخوردار نبودند.
شکست های رخ داده در هنگام ازمایش در درجه اول از نقض ساختاری نشات میگرفتند و بدر عوض  مشکلات مرتبط با فناوریهای پیچیده مانع از پدیرش این مهم که سامانه تاد قادر به رهگیری موثر اهداف در تمامی مناطق مورد نظر است توسط ارتش شد. بازسازی برنامه تاد این موضوع را مطرح کرد که هدف از استقرار گردان سیستم سنجش عملیاتی مورد استفاده در منطقه مهم فورت بلیس (Fort Bliss)چه باید باشد با این وجود در سال 2008 نخستین واحد این سامانه در این منطقه عملیاتی گشت.
در سال 1999 مسئولین مرتبط با پروژه تاد طی  ارائه گزارش سالیانه به کنگره خاطر نشان کردند که استقرار فوری و سریع این سامانه در اینده نزدیک کمی خوش بینانه است.

منبع : لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

SAMAN - CAPTAIN PILOT - shola (S.C.S Team) - CentralClubs.com


منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

ռﻨĸlձսร ოﻨĸձεlรօռ از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
victory67, Abbas1, HESAM-007, hf22, CAPTAIN PILOT, M.Lawyer, @lirez@, C.A.D.I.L.L.A.C, Reza6662, ASHKAN95, SAMAN, sevrous, Persian Cat, reza4087, interceptor, shaman, RH RAPTOR, oweiys, nima-rad, behrad90, Shahbaz, kayvan6079

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

Re: آشنایی با پدافند فوق پیشرفته THAAD, سپر موشکی ایالات متح

توسط A3eman » جمعه 11 آذر 1390 01:27


ռﻨĸlձսร ოﻨĸձεlรօռ از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
nima-rad, kayvan6079, M.Lawyer, CAPTAIN PILOT, C.A.D.I.L.L.A.C, @lirez@, SAMAN, interceptor, Persian Cat, shola

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1280 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: آشنایی با پدافند فوق پیشرفته THAAD, سپر موشکی ایالات متح

توسط CAPTAIN PILOT » جمعه 11 آذر 1390 15:20

(بخش سوم)

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
THAAD Battalion


برنامه مدون  بکارگیری THAAD:

نیروی زمینی ارتش ایالات متحده آمریکا در نظر دارد 80 الی 99 سایت پرتابگر THAAD به همراه 18 رادار زمینی و بیش از 1422 موشک رهگیر را به خدمت خود درآورد. هم اکنون (سال 2008 میلادی)  2 گردان THAAD به همراه 4 ایستگاه پرتابگر در ایالات متحده فعال میباشند. در ماه September سال 2008 میلادی, امارات متحده عربی درخواست خرید 3 سایت THAAD متشکل از 147 موشک رهگیر, 4 رادار زمینی TMD-GBR, شش ایستگاه کنترل آتش و 9 پرتابگر را به وزارت دفاع ایالات متحده ابراز نمود.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


سایت آتش (Battery):

هر سایت آتش THAAD بطور معمول دارای 9 پرتابگر موشک میباشد که هریک از آنها به 8 موشک رهگیر مجهز میگردند. همچنین 2 مرکز سیار عملیات تاکتیکی (Tactical Operation Centre و یا TOC) به همراه یک عدد رادار زمینی TMD-GBR به همراه هر سایت اعزام میگردند.


موشک رهگیر THAAD:

کلیه اطلاعات مربوط به رهگیری هدف و سایر مشخصات حیاتی, پیش از شلیک نهایی به کامپیوتر هوشمند موشک رهگیر در داخل Launcher منتقل میگردند. با اینحال بروزرسانی اطلاعات تکمیلی در خصوص هدف به طور لحظه ای نیز جهت موشک در حال پرواز ارسال میگردد تا هدف همواره در بهترین نقطه تیر رس موشک قرار داشته باشد. طول این موشک معادل 6.17 متر میباشد و در بخش موتور, یک نمونه راکت و تک مرحله ای سوخت جامد به همراه خروجی با قابلیت رانش متغیر موجود است. این موتور بطور اختصاصی توسط کمپانی Pratt & Whitney Rocketdyne طراحی و تولید گردیده است و وزن کلی موشک را در لحظه شلیک به حدود 900 کیلوگرم میرساند. با اینحال یک موتور جداگانه در بخش انتهایی تقویت کننده (Interstate) نصب گردیده است. این موتور به فرایند جدایش بخش KV از تقویت کننده و پیش از اصابت به هدف کمک بسزایی میکند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
THAAD Seeker & Killer Vehicle  

بخش سرجنگی کشنده (KV) مجهز به یک عدد سامانه کنترل وضعیت و جهت (Divert and Attitude Control System و یا همان DACS) و سوخت مایع میباشد که مجددا" توسط Pratt & Whitney Rocketdyne و در جهت هدایت موشک در مرحله Terminal به سوی هدف طراحی گردیده است. همچنین ماژول های حسگر مادون قرمز در بخش کلاهک و دماغه موشک قرار گرفته اند تا در مرحله نهایی Terminal و در نزدیکی هدف, با قفل نمودن بر روی آن اقدام به انهدام مطمئن و کمترین ضریب خطا نمایند. در طول مرحله اولیه شلیک موشک از پرتابگر, پنجره حسگرهای مادون قرمز و حرارت یاب توسط 2 عدد دریچه محافظ پوشانده میگردند تا حرارت ناشی از پرتاب موشک موجب اختلال در سیستم ردیاب نگردد. حسگر مادون قرمز InSb بطور اختصاصی توسط کمپانی BAE Systems توسعه یافته است و توانایی پوشش و رهگیری امواج حرارتی با طول موج 3 الی 5 میکرون را دارا میباشد.
سرعت این موشک در آخرین مرحله پروازی و پیش از برخورد با هدف معادل 2800 متر بر ثانیه ( 10080 کیلومتر بر ساعت) محاسبه گردیده است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


M1075, خودروی حامل پرتابگر:

مجموعا" 9 خودروی M1075 حامل پرتابگر موشک, در یک سایت آتش THAAD حضور دارند. این خودروی سنگین توسط کمپانی Oshkosh Truck Corporation مورد بهسازی قرار گرفته است و همچنین مجهز به سامانه تمام خودکار گلوله گذاری از نوع HEMTT-LHS میباشد. طول این خودرو معادل 12 متر و عرض آن 3.25 متر تعریف گردیده است و میتواند تعداد 8 فروند موشک رهگیر THAAD را بصورت آماده شلیک و 2 فروند را به عنوان ذخیره در خود جای دهد. باطری های اسید سربی (مشابه نمونه های مورد استفاده در اتومبیل) به عنوان تامین کننده اصلی نیروی اولیه در این خودرو مورد استفاده قرار میگرند. این باطری ها توسط یک عدد دیزل ژنراتور کم صدا شارژ میگردند. پس از شلیک کلیه 8 موشک, تنها 30 دقیقه زمان جهت بارگذاری مجدد پرتابگر مورد نیاز است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
M1075 Truck


رادار زمینی (GBR):


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ساخت کمپانی Raytheon Systems وظیفه نظارت, طبقه بندی و شناسایی کلیه تهدیدات هوایی در سامانه  THAAD را بر عهده دارد. سپر موشکی THAAD همچنین توانایی ارتباط گسسته با ماهواره های شناسایی و نظارت هوابرد پیشرفته همچون Brilliant Eyes (چشمان درخشان) را دارا میباشد. آنتن رادار TPY-2 به تنهایی توسط یک فروند هواپیمای ترابری C-130 قابل حمل است اما جهت انتقال کلیه متعلقات رادار 5 فروند هواپیما غول پیکر C-5 Galaxy مورد نیاز میباشد. رادار AN/TPY-2 دارای صفحه و دیافراگم وسیع با مساحت 9.2 مترمربع همراه با فرستنده های آرایه فازی بر روی بازه فرکانسی X و حاوی بیش از 25.344 ماژول فرستنده و گیرنده جامد امواج Microwave میباشد. این رادار توانایی رهگیری کلیه تهدیدات موشکی و بالستیک را در محدوده 1000 کیلومتر دارا میباشد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Brilliant Eyes Satellite

اولین رادار تولید شده از این نوع, در پایگاه موشکی White Sands (شن های سفید) واقع در ایالت New Mexico آمریکا مورد آزمایش قرار گرفت. در ماه September سال 2004 میلادی, رادار سامانه THAAD موفق به رهگیری اولین موشک بالستیک گردید, این هدف توسط موشک های رهگیر سامانه PAC-3 با موفقیت مورد انهدام قرار گرفت (در آن سال موشک های رهگیر THAAD آماده آزمایش رهگیری نبودند). در ادامه این برنامه, دومین رادار TPY-2 در ماه June سال 2007 به پایگاه White Sands تحویل داده شد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
White Sands Missile Range


مرکز عملیات تاکتیکی (TOC):

هر سایت THAAD شامل 2 مرکز عملیات تاکتیکی (TOC) میگردد. واحد TOC سابقا" توسط کمپانی Litton Data Systems Division طراحی گردیده بود اما کمپانی Northrop Grumman اقدام به توسعه مجدد و تطبیق آن با سپر دفاعی THAAD نمود. هر واحد عملیات تاکتیکی نیازمند 2 اوپراتور میباشد و همچنین جهت پردازش اطلاعات و داده های الکترونیکی, از 3 عدد هسته قدرتمند Hewlett-Packard HP-735 بهره میبرد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
(Tactical Operation Center (TOC


واحدهای سیار BMC3I:

سامانه THAAD بگونه ای طراحی گردیده است تا قابلیت ارتباط و ارسال اطلاعات هدف به سایر سامانه های دفاعی و تسلیحات بازدارنده را نیز دارا باشد. به عنوان مثال این سامانه میتواند با ایجاد ارتباط یکپارچه با مرکز فرماندهی دفاع ضد بالستیک ایالات متحده و یا شبکه اطلاعات دفاع هوایی پیوسته (یکی از شبکه های امنیتی ایالات متحده) و مراکز مدیریت و فرماندهی نبرد, اقدام به ایجاد پوشش اطلاعاتی و دفاعی زنجیروار و گسسته نماید. هم اکنون کمپانی آمریکایی Northrop Grumman به عنوان پیمانکار توسعه واحد ارتباطی BMC3I در پروژه THAAD مشغول فعالیت میباشد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
TOC Truck

عبارت BMC3I تلفیقی از معادل انگلیسی عبارات: مدیریت و فرماندهی نبرد, کنترل, کامپیوترها و هوشمند میباشد. این واحد در داخل یک پناهگاه بسیار مستحکم و ایمن و قرار گرفته بر روی یک  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  نصب میگردد. همچنین واحد ارتباطات سامانه THAAD توانایی استفاده هم زمان از اطلاعات سامانه ها و شبکه هایی همچون: توزیع اطلاعات تاکتیکی مشترک (Joint Tactical Information Distribution System و یا JTIDS), تجهیزات سیار مشترک, سامانه رادیویی تک کانال زمینی و هوابرد (Single Channel Ground and Airborne Radio System و یا SINCGARS) و در نهایت "ترمینال تاکتیکی و مشترک جهت تبادل اطلاعات صوتی و داده ها" جهت انتقال هوشمند داده ها را دارا میباشد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
THAAD BMC3I


ادامه دارد ...


==========================

ترجمه, تالیف و تنظیم: (SAMAN - CAPTAIN PILOT - shola (S.C.S Team

منابع:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و نویسندگان

هرگونه کپی برداری از این مطلب, تنها با ذکر نام Centralclubs.Com یه عنوان منبع, و نویسندگان مجاز میباشد.

==========================
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ռﻨĸlձսร ოﻨĸձεlรօռ از این پست سپاسگزاري کرده است


Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

81

تشکر کرده: 21 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 تیر 1390 00:45

آرشيو سپاس: 256 مرتبه در 67 پست

Re: آشنایی با پدافند فوق پیشرفته THAAD, سپر موشکی ایالات متح

توسط arman F14 » جمعه 11 آذر 1390 20:47

با تشکر از جناب کاپیتان پایلت و مطلب کاملشونCAPTAIN PILOT:
با سپاس از لطف شما دوست گرامی, لطفا" بر اساس قوانین انجمن صرفا" از گزینه سپاس استفاده نمائید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arman F14 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, A3eman

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

33

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 18:15

آرشيو سپاس: 51 مرتبه در 16 پست

Re: آشنایی با سیستم پدافندی THAAD, سپر موشکی ایالات متحده

توسط black-army » شنبه 29 مهر 1391 14:46

سلام

ممنون مقاله جامع و كاملي بود  :razz:

فقط ادامه ي مقاله رو كي ميزاريد ؟ :P

ռﻨĸlձսร ოﻨĸձεlรօռ از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب black-army تشکر کرده اند:
RH RAPTOR

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان