امان از این دهه شصتی ها - طنز !

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

امان از این دهه شصتی ها - طنز !

پست توسط KH.I.A.2500 » شنبه 22 مهر 1391, 3:23 pm

 امـان از این دهـه شصتـی ها …  
 
     ازمورخان و کارشناسان که اکثرا دهه ی هفتاد به بالا بودند اخیرا کشف کردنددهه ی شصتی ها خوشبخت ترین انسان هایی بودند که بعد از آدم و حوا پا بهاین کره ی خاکی گذاشتند. بر اساس این یافته ها دهه ی شصتی ها از تولد تابعد از وفات ۷ خوان را می گذرانند. (البته برخی را گذرانده اند) خوان هاییکه همواره با ناداوری ها از آن سربلند بیرون آمده اند! 


  اول:    پوشک و   
در دهه ی شصت اصطلاحی بین زوج های جوان وجود داشت، آنها می گفتند: “بچه کهعمر و نفسه ده تاش کمه، هزارتاش هم بس نیست!” در همین راستا و همچنین درراستای نبود سینما، پارک و … برای گذراندن وقت در انتهای شب در بیرون ازمنزل، کانون های خانواده گرم و گرم تر شدند، آنقدر گرم که برخی محققین براین عقیده هستند که گرم شدن زمین و آب شدن یخ های قطب شمال و جنوب نتیجه یاقدامات انجام گرفته شده در دهه ی شصت می باشد.

 
تصویر

  ی شصتی هابسیار خوش شانس بودند، زیراکه به دلیل افزایش کمّی شان با بحران پوشکمواجه شدند، آن زمان هم مثل الان چینی ها مهربان نبودند که هر چیزی که کمداریم برایمان صادر کنند، در نتیجه به طور متوسط هر دهه ی شصتی هفته ایفقط یکی دو روز پوشک می بست و در باقی ایام هفته در آزادی کامل به سر میبرد؛ البته این دهه ی شصتی ها از همان ابتدا نیز جنبه ی آزادی را نداشتندو با اعمالی که بر روی گل های قالی انجام دادند باعث بدنامی فرش هایدستبافت ایرانی در سطح بین الملل شدند و کاهش صادرات فرش دستباف در اینروزها نتیجه ی اقدامات نادرست دهه ی شصتی ها در آن زمان می باشد! در کناراین بحران، بحران شیر خشک هم مزید بر علت بود تا آنها با دست و پنجه نرمکردن با این بحران ها در کودکی امروز آماده ترین نسل حاضر برای اجرایی شدنطرح هدفمند کردن یارانه ها می باشند!

 
تصویر

  دوم:     
دهه ی شصتی ها کلا خوش به حالشان بود، در کلاس های شونصد نفره درس میخواندند، آخرین یافته های علم آمار و احتمال نیز ثابت کرده هر چه تعداددانش آموزان یک کلاس بیشتر باشد احتمال اینکه معلم از دانش آموزی درسبپرسد کمتر است؛ البته این اصل در مورد دهه ی شصتی ها صدق نمی کرد زیرا تامعلم اسامی بچه ها را می خواند تا حضور و غیاب کند وقت یک ساعت و نیمه یکلاس تمام می شد. 

 
  تصویر

  سوم:     
کلاً مسئولان هوای دهه ی شصتی ها را خیلی داشتند، مدام برایشان سدسازی میکردند، یکی از این سدهای ساخته شده در آن سال ها “سد کنکور” نام داشت کهالبته به جای آب پشت آن “داوطلب” جمع می شد؛ مزیت سد کنکور به سدهای دیگراین بود که اصلا سوراخ نمی شد و لازم نبود کسی پتروس بازی دربیاورد و تایک ماه انگشتش آبسه کند!
دهه ی شصتی ها در پشت این درب روزهای بسیار خوشی را گذراندند و روزها و شبهای بسیاری را با “تست های ۴ گزینه ای” هم آغوش شدند، و در انتها نیز بهجنگ غول کنکور رفتند.
مسئولان در یک اقدام ژرف نگرانه و آینده بینانه از غول کنکور دعوت کردندتا بیاد و با دهه ی شصتی ها به عنوان یک بازی تدارکاتی دست و پنجه نرم کندتا دهه ی شصتی ها آمادگی پیدا کنند در سال ها بعد با غول های بزرگتریهمچون غول تورم و بیکاری و مسکن و … مبارزه کنند! 

 
  تصویر

تصویر

  چهام:     
دهه ی شصتی ها کم کم از دانشگاه بیرون آمدند، البته خودشان چندان تمایلیبه بیرون آمدن از دانشگاه نداشتند اما دهه ی هفتادی ها آنقدر وارد دانشگاهشدند که دیگر در دانشگاه جایی نمانده بود و دهه ی شصتی ها از آنطرفدانشگاه بیرون افتادند! فرصت های کاری بسیار بالایی برای آنها وجود داشت،از آبیاری گیاهان دریایی و گردگیری میز رایانه گرفته تا آسفالت سابی و مترکردن عرض خیابان ها. 

 
  تصویر

  پنجم:     
همان طور که دهه ی شصتی ها سنشان بالا می رفت ازدواج هم سنش بالا می رفت،در همین راستا اکثر کارشناسان معتقد هستند دلیل بالا رفتن سن ازدواج نهبیکاری است و نه گران بودن مسکن، بلکه تنها دلیل بالا رفتن سن ازدواج،بالا رفتن سن دهه ی شصتی ها می باشد! 

 
  تصویر 
 
   ششم:     
در همین راستا پیش بینی می شود دهه ی شصتی ها بسیار بسیار زیاد عمر کنند،زیرا همه ی آنها با هم به دنیا آمده اند و در نتیجه همه با هم بزرگ شدهاند پس همه تقریبا در یک بازه زمانی فوت خواهند کرد؛ عزرائیل یحتمل در آنزمان که دهه ی شصتی ها به زمان مرگشان برسند آنقدر سرش شلوغ خواهد شد کهدیگر بدون وقت قبلی جان کسی را نمی گیرد و در نتیجه دهه شصتی ها چند سالیرا در وقت اضافه سپری خواهند کرد. 

 
  تصویر

  هفتم:    دنیا!  
بالاخره نمی شود همه چیز به کام دهه ی شصتی ها باشد، یحتمل آنها در آندنیا با مفهوم کمبود امکانات مواجه خواهند شد، پیش بینی می شود در آن دنیابه همه ی روح های دهه ی شصتی بال نرسد و برخی از روح های دهه ی شصتینتوانند در آسمان پرواز کنند.

 
تصویرwww.20ist.com
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 22
تاریخ عضویت: شنبه 1 مرداد 1390, 5:37 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 39 بار

Re: امان از این دهه شصتی ها - طنز !

پست توسط salam dostan » یک شنبه 23 مهر 1391, 8:26 am

دمت گرم حال کردم سپاس

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”