جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 5 شهریور 1389 14:42

آرشيو سپاس: 485 مرتبه در 88 پست

ایران‌آماده‌پرتاب‌میکرو ماهواره‌های‌خارجی

توسط jas_gholami_1347 » چهارشنبه 26 مهر 1391 20:55

رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های رو به رشد صنعت فضایی کشور از اعلام آمادگی این سازمان برای پرتاب نانوماهواره‌ها (ماهواره‌های تا 10 کیلوگرم) و میکرو ماهواره‌ها (از 10 تا یکصد کیلوگرم) در نمایشگاه‌ها و نشست‌های فضایی بین‌المللی خبر داد.
       به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، دکتر فاضلی اظهار کرد: سازمان فضایی ایران در نمایشگاه های بین‌المللی مانند نمایشگاه شصتمین کنگره بین‌المللی فضانوردی که سال گذشته در آفریقای جنوبی برگزار شد شرکت کرده و نسبت به پرتاب ماهواره‌های نانو و میکرو اعلام آمادگی کرده است. همچنین در هفته‌ فضای سال جاری نیز در شصت و یکمین دوره این همایش در ایتالیا شرکت کرده تا آمادگی خود را برای پرتاب محموله‌های ریز ماهواره‌یی نانو و میکرو اعلام کند.

وی افزود: پس از اعلام آمادگی ایران برای پرتاب این ماهواره‌ها شاهد بودیم که برخی از کشورهای آسیایی و یکی از دانشگاه‌های اتریش برای پرتاب ماهواره دانشگاهی خود با پرتاب گر ایران اظهار تمایل کردند و در این راستا در صددیم تا با انجام مذاکراتی به نمایندگی از آنها بتوانیم این کار را انجام دهیم.

رییس سازمان فضایی ایران ادامه داد: ایران توانایی پرتاب چند محموله در یک پرتاب را دارد به گونه‌ای که می‌تواند چندین محموله چند کیلوگرمی را با یک پرتابگر به مدارهای مشخص منتقل کند.

فاضلی ادامه داد: با این تکنولوژی می‌توان چندین ماهواره چند صد کیلوگرمی را هم با یک پرتابگر و در یک پرتاب به فضا ارسال کرد. البته ایران در حال حاضر قادر است با استفاده از ماهواره بر سفیر یک A ، B و سیمرغ چند محموله چند کیلوگرمی را پرتاب کند و برای دستیابی به فن‌آوری کامل آن نیاز به انجام فعالیت‌های بیشتر تحقیقاتی است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jas_gholami_1347 تشکر کرده اند:
FREE MAN, Mehrab373, Mahdi1944, saeedjiji, zzvf, Amiiiin, nima-rad

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان