ایران‌آماده‌پرتاب‌میکرو ماهواره‌های‌خارجی

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 132
تاریخ عضویت: جمعه 5 شهریور 1389, 3:42 pm
سپاس‌های ارسالی: 57 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

ایران‌آماده‌پرتاب‌میکرو ماهواره‌های‌خارجی

پست توسط jas_gholami_1347 » چهار شنبه 26 مهر 1391, 8:55 pm

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های رو به رشد صنعت فضایی کشور از اعلام آمادگی این سازمان برای پرتاب نانوماهواره‌ها (ماهواره‌های تا 10 کیلوگرم) و میکرو ماهواره‌ها (از 10 تا یکصد کیلوگرم) در نمایشگاه‌ها و نشست‌های فضایی بین‌المللی خبر داد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، دکتر فاضلی اظهار کرد: سازمان فضایی ایران در نمایشگاه های بین‌المللی مانند نمایشگاه شصتمین کنگره بین‌المللی فضانوردی که سال گذشته در آفریقای جنوبی برگزار شد شرکت کرده و نسبت به پرتاب ماهواره‌های نانو و میکرو اعلام آمادگی کرده است. همچنین در هفته‌ فضای سال جاری نیز در شصت و یکمین دوره این همایش در ایتالیا شرکت کرده تا آمادگی خود را برای پرتاب محموله‌های ریز ماهواره‌یی نانو و میکرو اعلام کند.

وی افزود: پس از اعلام آمادگی ایران برای پرتاب این ماهواره‌ها شاهد بودیم که برخی از کشورهای آسیایی و یکی از دانشگاه‌های اتریش برای پرتاب ماهواره دانشگاهی خود با پرتاب گر ایران اظهار تمایل کردند و در این راستا در صددیم تا با انجام مذاکراتی به نمایندگی از آنها بتوانیم این کار را انجام دهیم.

رییس سازمان فضایی ایران ادامه داد: ایران توانایی پرتاب چند محموله در یک پرتاب را دارد به گونه‌ای که می‌تواند چندین محموله چند کیلوگرمی را با یک پرتابگر به مدارهای مشخص منتقل کند.

فاضلی ادامه داد: با این تکنولوژی می‌توان چندین ماهواره چند صد کیلوگرمی را هم با یک پرتابگر و در یک پرتاب به فضا ارسال کرد. البته ایران در حال حاضر قادر است با استفاده از ماهواره بر سفیر یک A ، B و سیمرغ چند محموله چند کیلوگرمی را پرتاب کند و برای دستیابی به فن‌آوری کامل آن نیاز به انجام فعالیت‌های بیشتر تحقیقاتی است.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”