عراق سری دوم جنگنده‌های اف-16 را از امریکا تحویل می‌گیرد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

عراق سری دوم جنگنده‌های اف-16 را از امریکا تحویل می‌گیرد

پست توسط marshal1987 » جمعه 28 مهر 1391, 1:42 pm

در شرایطی که منابع عراق اعلام کردند که این کشور قرارداد خرید سری دوم جنگنده آمریکایی "اف 16" را امضا کرده است، نوری المالکی بر نیاز ارتش عراق برای افزایش توانایی‌های دفاعی‌اش تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، رسانه‌های رسمی عراق 18 اکتبر گزارش دادند که دولت عراق قراردادی برای خرید سری دوم از جنگنده‌های آمریکایی "اف 16" (18 جنگنده) را امضا کرده است.

این گروه دوم جنگنده‌ها در چارچوب توافق‌نامه‌ای برای خرید 36 جنگنده است که گروه اول در سپتامبر 2014 به عراق تحویل داده می‌شود.

رسانه‌ها گزارش دادند که بخش دوم در سال 2018 به عراق تحویل داده می‌شود. سفارتخانه آمریکا در عراق هفته گذشته اعلام کرد که معامله‌های تسلیحاتی به ارزش چند میلیارد دلار میان واشنگتن و بغداد منعقد شده است.

عراق اخیرا توافق نامه برای خرید سلاح از روسیه نیز امضا کرد.

از سوی دیگر نوری المالکی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با آشتون کارتر، معاون وزیر دفاع آمریکا بر نیاز ارتش عراق برای افزایش توانایی‌های دفاعی برای حفظ امنیت و حاکمیت عراق و مقابله با گروه‌های تروریستی تاکید کرد. نوری المالکی و آشتون کارتر در خصوص تحکیم روابط میان دو کشور و افزایش همکاری‌های استراتژیک بحث و مذاکره کردند.

کارتر با تاکید بر آنکه تحکیم روابط آمریکا و عراق منبعی برای برقراری ثبات در منطقه به شمار می‌آید، به سفر قریب‌الوقوع وزیر دفاع آمریکا به بغداد برای تحقق همین اهداف اشاره کرد.
تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”