در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

رییس پلیس ایرانی الاصل سان فرانسیسکو ...

توسط dolphine » شنبه 29 مهر 1391 22:19

حق به حق دار رسید. رئیس پلیس ایرانی‌ الاصل سان فرانسیسکو علیرغم باندبازی شهردار از تعلیق خارج شد                         
                              ۱۱ اکتبر ۲۰۱۲
                                                                                                                             
حق به حق دار رسید. علیرغم فشار سیاسی و باندبازی شهردار قدرتمند سان فرانسیسکو، روز سه‌ شنبه هیئت مدیره شهرداری، راس میرکریمی رئیس پلیس ایرانی‌ الاصل شهر را از تعلیق خارج کرد.


http://redhue.ir/images/83077830960926132863.jpg


میرکریمی، همسر و فرزندش

سال گذشته میرکریمی در یک مبارزه انتخاباتی بسیار نزدیک با اختلاف کمی از رقیبان جلو افتاد اما انجمن صنفی پلیس که با میرکریمی میانه خوشی نداشت از رقیب او (میوموتو از تبار مهاجران ژاپنی) حمایت میکرد و مبالغ زیادی نیز خرج رقیب وی کردند در حالیکه میرکریمی بودجه بسیار کمی داشت. درست ۵ روز پس از سوگند خوردن میرکریمی در مقام رئیس پلیس سان فرانسیسکو، دادستان شهر وی را به خشونت علیه همسرش در میهمانی سال نو متهم کرد. داستان  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  که در پارتی سال نو دعوایی بین میرکرمی و همسرش رخ داده و همسر میرکریمی تصاویر دست کبود خود را برای همسایه شان از طریق تلفن موبایل فرستاده است و همسایه نیز که خود وکیل بوده آن را برای پلیس فرستاده است. اما همسر میرکریمی میگوید وی از همسرش شکایتی ندارد و پافشاری پلیس و دادستان برای بزرگ کردن دعوای آنها و متهم کردن میرکریمی به ضرب و شتم، پاپوشی سیاسی است توسط کسانی که دوست نداشتند میرکرمی رییس پلیس شود.
سرانجام میرکریمی در توافق با دادستان به اتهام جزئی "بدرفتاری" اقرار کرد و قرار شد به مقام خود بازگردد اما این بار شهردار سان فرانسیسکو میرکریمی را به حالت تعلیق درآورد با اینکه همسر میرکریمی و حتی دادستان اکنون از میرکریمی شکایتی نداشتند. جالب اینجاست که میرکریمی از شهردار تعداد رای بیشتری را کسب کرده بود. اکنون با رای مثبت هیئت مدیره شهر (که شکستی برای سیاسی کاری باند شهردار چینی‌ ال‌اصل می‌باشد) میرکریمی یک سال پس از موفقیت در انتخابات میتواند به مقام خود بازگردد.
میرکریمی با اینکه فقط نیمه ایرانی‌ است به ایرانیان افتخار می‌کند و در هنگام عضویت در شورای شهر، مراسم نوروز ایرانیان را در شهرداری سان فرانسیسکو ثبت کرده و جشن گرفت که در میان شهرداریهای آمریکا (به جز بورلی هیلز) اقدامی بی‌ سابقه برای شناسایی و اقتدار ایرانیان بوده است.
راس میرکریمی متولد سال ۱۹۶۱ در شهر شیکاگو آمریکا از پدر ایرانی (حمید میرکریمی) و مادر آمریکایی روسی - الاصل میباشد. وی در ایالت زیبای رودایلند آمریکا بزرگ شد و به طبیعت، حزب سبز و عقاید لیبرال گرایش پیدا کرد و سالها بعد از بنیانگزاران حزب سبز آمریکا و حزب سبز ایالت کالیفرنیا شد. وی فارغ التحصیل دانشگاه سانفرانسیسکو و آکادمی پلیس میباشد و در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ به عضویت شورای شهر سانفرانسیسکو انتخاب شد.
==========================================
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .
                        
                                                                                                               پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
shola

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 13 مهمان