در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator



نماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

یك افتخار علمی ایران در راه لندن

توسط sohrab_poet » پنج شنبه 27 مهر 1385 10:56

به گزارش بخش فارسی شبكه خبري" ورلد نيوز " (World-news.org/persian ) رضا كهولی جوان مخترع آذربایجان شرقی و برترین مخترع جوان جهان در سال , 2005 دومین اختراع خود را امشب در جشنواره لندن ارائه می كند .

رضا كهولی با ارائه نمونك اختراع خود گفت: این اختراع نوعی وسیله نقلیه هوایی موسوم به ای , بی , اس است كه در ساخت آن از اصول پروازی بالون و فناوری هواپیما و كشتی استفاده شده است و مانند یك بالون , گاز هلیم با خود حمل خواهد كرد .

وی افزود: این وسیله نقلیه برای بلند شدن از زمین و فرود به چهار موتور مجهز خواهد شد و حركت آن در هوا مانند حركت كشتی داخل آب است .

كهولی , طول وسیله نقلیه هوایی اختراعی خود را 20 متر , ارتفاع پروازی آن را 3 هزار متر و حداكثر سرعتش را 100 كیلومتر در ساعت اعلا‌م كرد.

وی افزود: این وسیله نقلیه در طراحی اولیه قادر است 20 مسافر را حمل كند و می توان این ظرفیت را به 200 نفر رساند.

برترین مخترع جوان جهان گفت: وزن سازه اختراعی او به 2 هزار و 300 كیلوگرم با قابلیت حمل 4 هزار و 220 كیلوگرم می رسد كه به لحاظ اقتصادی پیش بینی‌می شود هزینه تولید آن 50 درصد كمتر از نمونه های مشابه تولیدی درشركتهای هواپیماسازی جهان باشد .

وی افزود: نمونه آزمایشی این طرح در داخل كشور تا 2 ماه آینده آماده می شود و در صورت همكاری و مساعدت مسئولا‌ن استان می توانیم نخستین پرواز این وسیله نقلیه را فروردین سال 86 در تبریز جشن بگیریم.

نیاز نداشتن به باند پروازی , مقرون به صرفه بودن استفاده از آن در مسیرهای كوتاه , امكان استفاده برای كودپاشی , حمل و نقل آسان یگانها در مواقع جنگ و بروز حوادث غیر مترقبه و كاهش احتمال خطر سقوط از جمله مزیت ها و ویژگیهای این طرح است .

رضا كهولی برای ارائه اختراع خود صبح امروز راهی لندن محل برگزاری جشنواره اختراعات جهانی شد .

كهولی در سال 2005 با ارائه طرح جدیدی در زمینه باروری ابرها , رتبه نخست این جشنواره را كسب كرد.

وی با 18 سال سن در رشته مهندسی مكانیك دانشگاه تبریز تحصیل می كند و تاكنون 16 اختراع ارائه كرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان