در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

صحبتي با دوستان

توسط Sardar » پنج شنبه 27 مهر 1385 23:28

دوستان از موقعی که به عضو این سایت در آمد اطلاعات بسیار خوبی در سایر زمینه ها به دست آوردم که جا داره از مدیر آن تشکر کنم واما...تجربه ای عجیب از ذهنیت سایر افراد بدست آوردم :-o

از بین مقالاتی که آنها را نوشتم و یا از اینترنت پیدا کردم هیچ یک به غیر از نکات فنی سلاح هسته ای هیچ یک مورد استقبال قرار نگرفت.

در بین مقالات علمی به نظر من بعد از قسمت ابداعات و اختراعات بخش سلاح هسته ای(به دلیل مدت زمان کم این مقاله در سایت)  بیشترین مخاطب را داشته است.

در بین مقاالات سایت بیشترین مخاطب رو به نظرم قسمت های سیاسی و نظامی و در نهایت کامپیوتر بوده است.

اکثر دوستان به بیشرفت علمی کشور علاقمند هستند.

مطمنا هر فرد ذهنیت خود را دارد ولی آن گونه که من مشاهده کردم دوستان هیچ علاقه ای به بحث در مورد مسایل علمی نیستند در این میان دو مقاله  آقا مهدی رو در مورد راهکارهای عملی کردن علم و موانع پیشرفت علم در ایران خواندم که بسیار عالی و جای بحث داشت ولی هیچ یک از 8700 کابر سایت علاقه ای نداشتند.

دوستان یکی دیگر از موانع عدم پیشرفت علم شعار می دهیم ولی از خودمان بازتابی نشان نمیدهیم.اگر در مورد موارد ابتدایی علم بحث شود مطمنا پیشرفت هم به وجود می آید. ما عادت کردیم بیشتر از روی طرح دیگران کپی کنیم تا اینکه از خودمان ایده و مقاله ارایه دهیم.اگر به طور مثال در مورد ساختار نانو صحبت میکنیم و دوستی طرح جدیدی با وجود عدم امکان پذیری آن باشد استقبال کنیم که چرا در نهایت میتواند با بحث سودمند و دوستانه یک طرح عالی تبدیل گردد.

دوستان این را بگم سرچشمه آغاز  پیشرفت یک کشور در پیشرفت علم است و بس. اگر علم را توسعه دهیم به پیشرفت می رسیم و برای رسیدن به علم باید به بحث گروهی پرداخت و علم را باید گروهی کرد و از انفرادی بودن آن خارج کنیم. پس از شما دوست عزیز که فکر می کنی میتوانی طرح یا بحثی را آغاز کنی آغاز کن که باعث پیشرفت علم خواهی شد. :-o  :)
هیهات منا الذلة

Captain

Captain

نماد کاربر
1791

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 15:49

آرشيو سپاس: 260 مرتبه در 163 پست

توسط Saeid12345 » پنج شنبه 27 مهر 1385 23:46

دوست من ، من همواره پستهاي شما را ميخوانيم و اگر در يک موردي علمي داشته باشم حتما جواب ميدهم و نظرات خود را بيان ميکنم.
ولي مثلا در مورد نانو تکنولوژي من تقريبا اطلاعاتي ندارم و به همين دليل نظر چنداني هم ندادم.
:-)

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 27 مهر 1385 23:57

sardar عزيز
بحث‌هاي شما كاملا منطقي و قابل قبول هست، اما بايد قبول كرد كه اطلاعات داشتن و مسلط بودن در يك علم فاصلة‌ي بسياري دارند، زماني كسي قادر به اظهار نظر و بحث در مورد چيزي هست كه به اون تسلط داشته باشه و بحث‌هايي رو ديده باشه و مطالبي رو مطالعه كرده باشه، مقالات عالي شما يكي از اولين مقالات در مباحثي مثل نانو تكنولوژي هست و مسلما تا دوستاني كه در اين مورد اطلاعات دارند و يا دوست دارند اطلاعاتي پيدا كنند وارد جمع شده و شروع به بحث كنند اينجا رو ببينند زمان لازم هست، اما زحمات شما قابل تقدير هست و بنده هم مراتب تشكر و قدرداني خودم رو بارها در پست‌ها چه به صورت كليد تشكر و چه به صورت پست اعلام كردم و آينده نيز به همين روال خواهد بود  :)
بنده اكثر مقالات شما رو مطالعه مي‌كنم و اگر وقتم اجازه بده در اين موارد تحقيق مي‌كنم و اگر نظري داشته باشم ارائه خواهم داد، به هر حال بي صبرانه منتظر ديگر مطالب ارزنده شما هستم، دوست نوجوان و دوست داشتني خودم  :)
براتون آرزوي موفقيت دارم  :razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » جمعه 28 مهر 1385 01:39

sardar دوست محترم
بنده خودم به شخصه از مقالات و اخبار شما استفاده زيادي کردم تا کنون و اين رو در پستهاي تشکرم هم به شما منتقل کردم.
اما متاسفانه در مواضعي که اطلاع کافي از اون مساله نداشتم جز تشکر کار ديگري از دستم بر نميومد اين رو يکبار هم در همون تاپيکتون عرض کردم :?
اما بنظر من در اين انجمن هر شخصي در يک قسمتي بيشتر فعاليت داره چون مهارتش رو داره که بديهي است در اون جمع بحث هم ميکنه و اظهار نظر !
اما اين انجمن تنها ارائه مطلب و بحث پيرامون اون نيست بلکه بعد ديگرش يادگيري مطالب هست که با خواندن مقالات علمي افراد و تامل درش محقق ميشود.

در پناه خداوند باشي :D

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تاريخ عضويت

توسط Sardar » جمعه 28 مهر 1385 10:06

دوستان حرف من هم همين است که يه فکر توسعه اطلاعات خودمان نيستيم.
دو سال پيش که در مدرسه (در ايران) در مورد نانو مقاله را بيان کردم. به غير از معلم فيزيک همه دانش آموزان خنده گرفته بودشان. آن هم از چه؟از اسم نانو تکنولوژي!!!! که تا وقتي که اسم آن را مي شنيدند ميگفتند نان و تکنولوژي عجب شغل درآمد داري!!!
اگر بشه امروز جدولي از چگونگي نحوه بيشرفت يک کشور قرار مي دهم.
هیهات منا الذلة

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تاريخ عضويت

توسط Sardar » جمعه 28 مهر 1385 10:50

نحوه پيشرفت يک کشور از نظر من
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
هیهات منا الذلة