در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 46 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

آرم "اپل" نشانه گناه است/کلیسا و تهدید "اپل"

توسط FREE MAN » يکشنبه 7 آبان 1391 17:46

کلیسای ارتدوکس لوگوی شرکت "اپل" را نشان و سمبل گناه اعلام کرد.با اعلام این خبر برخی مردم اقدام به پوشاندن لوگوی این شرکت کردند!

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

محبت نیوز خبر داد: همه مردم در سراسر دنیا لوگوی اپل را با همان شکل و شمایل سیب گاز زده می شناسند، اما نکته اینجاست که یک کلیسای ارتودوکس در روسیه این سیب گاز زده را علامت و سمبل گناه اعلام کرده است.

کلیسای ارتودوکس معتقد است که سیب گاز زده شباهت زیادی به داستان "آدم و حوا" دارد که با گناه گاز زدن سیب از بهشت رانده شدند.

با انتشار این اخبار برخی از مردم معتقد روسیه اقدام به پوشاندن لوگوی اپل کرده اند و در هر جایی که این علامت دیده شود روی آن را می پوشانند.

این در حالی است که اپل لوگوی خود را سمبل اکتشاف قدرت جذب زمین توسط نیوتن می داند.البته این شرکت به "گاز روی سیب" که بیانگر چه چیزی است، اشاره ای نداشت.

اگرچه کلیسای اتحادیه جماهیر به این قضیه اهمیتی نداده است ولی با این حال احتمال می رود که کلیسای ارتودوکس با استناد به زیرپاگذاشتن قوانین ضد کفر اپل را مجبور به تغییر لوگوی خود در این کشور کرده یا فروش محصولات اپل را در روسیه ممنوع کنند.

اپل (.Apple Inc) یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در زمینه طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی و نرم‌افزار کامپیوتر فعالیت می‌کند. این شرکت ابتدا با نام شرکت کامپیوتری اپل (.Apple Computer Inc) در شهر کوپرتینو در ایالت کالیفورنیا، واقع در دره سیلیکون کشور آمریکا تاسیس شد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
AGeNiS1, Ali$amir, onbekende, Qaher1406, امپراطور طوفان, Ghost Rider, hesperus, Present, mahdi2elve, كيارش, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mahdi Mahdavi

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2597

تشکر کرده: 1846 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: آرم "اپل" نشانه گناه است/کلیسا و تهدید "اپل"

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دوشنبه 8 آبان 1391 04:30

سلام .
این شرکت با مسلمانان و اسلام هم دشمنی داره ظاهراً

ببینید در نیویورک چی ساخته .

یک "بار" به شکل کعبه

http://www.shiachat.com/forum/index.php ... h_id=34921

http://www.google.com/search?hl=en&sour ... HADA&gbv=2
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
mahdi2elve, onbekende

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 8 آبان 1391 10:00

این در حالی است که اپل لوگوی خود را سمبل اکتشاف قدرت جذب زمین توسط نیوتن می داند.البته این شرکت به "گاز روی سیب" که بیانگر چه چیزی است، اشاره ای نداشت.

اشاره ای نداشته؟

مگر در دنیای هک ماجرایی معروف تر از هک شدن اپل و دادن یک گاز از سیبش به اون هکر هم هست !  :-)

مطلب بی پایه و اساس، امیداورم یک ایرانی از خودش در نیاورده باشد و واقعا یک کلیسا در روسیه چنین مطلب مسخره ای را نوشته باشد ....
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Present, امپراطور طوفان

Major

Major

نماد کاربر
837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » دوشنبه 8 آبان 1391 15:00

M.Abooali نوشته است:

اشاره ای نداشته؟

مگر در دنیای هک ماجرایی معروف تر از هک شدن اپل و دادن یک گاز از سیبش به اون هکر هم هست !  :-)

مطلب بی پایه و اساس، امیداورم یک ایرانی از خودش در نیاورده باشد و واقعا یک کلیسا در روسیه چنین مطلب مسخره ای را نوشته باشد ....

البته شما باید اعتقادات مسحیت رو هم مد نظر بگیرید، سیب در ماجرای "آدم و حوا" میوه ممنوعه ای بود که نباید استفاده میشد که شیطان با وسوسه کردن اونها باعث اخراجشون از بهشت شد، بر اساس اعتقاد اونها سیب مظهر عقل و علم دانش هست(شاید اینطور معرفی شده در فرهنگشون چون نمادی از سرپیچی(FREE WILL) و پیروی از نیازهای انسانی هست (مقوله امانیستی))، برای افرادی که علم رو جایگزین خدا میدونن   (  Scientology ، Atheism )  

یکی از سمبل های جالب هست ، جمله ای از نیوتن نقل شده که ایشون اصل جاذبه رو برای فهمانیدن به انسانهای دیگر با مثالی ساده که همان مثال افتادن سیب از درخت و برخورد به سرشون هست بیان کردن، البته بحثی دیگر هم هست (PENTAGRAM IN APPLE) که اگر شما سیب رو بطور غیر معمول کات کنید ستاره محبوب سیتانیست ها شکل میگیره

با این پیش زمینه های ذهنی میتوان متصور شد که امکان این هست که همچین مطلبی نقل شه ولی اینکه همچین چیزی از کلیسایی در روسیه بیان شده یا نه رو نیمدونم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
MASTER, Present, hesperus, امپراطور طوفان, Solver, FREE MAN

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 8 آبان 1391 21:08

SORENA,  

به هر حال داستان انتخاب سیب توسط اپل را من نمیدانم چیست، اما داستان اون قسمت گاز خورده را خیلی ها میدانند مربوط به ماجرای نفوذی است که یک هکر به این شرکت کرد و در مقابل بابت لو ندادن حفره امنیتی طی یک نامه از مدیریت شرکت خواست که یک گاز از سیب به وی داده شود ! و از آن پس ارم شرکت از یک سیب کامل به یک سیب گاز خورده تبدیل شد ...  :-)  با مرور در اینترنت داستان مفصلش را خواهید یافت ..

امپراطور طوفان, دموکراسی, Present, Ghost Rider

Major I

Major I

نماد کاربر
330

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

توسط Ruozbeh » دوشنبه 8 آبان 1391 22:01

جالبه :)))

قضیه سیب اپل برمیگرده به جوانی های استیو جابز که آدم متفاوتی بوده و با کسانی که هم عقیدش بودن میرفتن تو یه باغ سیب اونجا هم کار می کردن و هم بحث می کردن هم LSD مصرف می کردند!!!
با مراجعه به زندگینامه ی استیو جابز می تونید بفهمید!  :D
نکته می دونی چیه؟‌
کلا آم اپب از همون اولین روزی که apple I رو ساخت همین گاز زده بوده!!!‌حالا نمی دونم چند وقت قبل اون!!!!‌:)))))‌یه هکر نفوذ کزده بعد نامه هم داده به مدیرعامل!!!!‌ :???:
آخرين ويرايش توسط Mahdi1944 در سه شنبه 9 آبان 1391 04:21, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: بخش توهين آميز پست حذف شد!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ruozbeh تشکر کرده اند:
Present, امپراطور طوفان

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 46 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

توسط FREE MAN » دوشنبه 8 آبان 1391 22:20

آقای Ruozbeh :
من فکر میکنم این سایت محل نوشتن مطالب توهین آمیز نسبت به بقیه کاربران نیست .این طرز پاسخ نوشتن ، بی احترامی به بقیه دوستانه .اگه قصد تصحیح اشتباه دوستان رو داری یا میخواهی نظرت رو بگی با لحنی دوستانه تر هم میتونی این کار رو بکنی ...
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
دموکراسی, Solver, Qaher1406, nima-rad, *mohammad*, Present, امپراطور طوفان, nasir irani

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 9 آبان 1391 07:28

Ruozbeh,  

تصویر درخت و سقوط سیب لوگو اول اپل به شمار میرود ... و این سیب گاز زده بعد از اون پدیدار شد و در چندین طرح مختلف عرضه شد.

اما هرگز شفاف نشد - اعتراف رسمی مالک برند یا طراح - که دلیل این تغییر و خصوصا گاز چه چیزی بوده است.

من چند سال قبل در موردش مفصل خوندم و نکته جالب تلاش اپل برای پنهان کردن این تغییر لوگو است که البته با توجه به تولید برخی محصولات با این لوگو امکانش وجود نداشته است. به روایتی سیب بارانی (لوگو سیب چند رنگ اپل) اولین لوگویی است که اکثر کاربران اپل می شناسند و البته شرکت اپل در تاریخچه خود این لوگو را از سال 1976 لوگوی رسمی خودش اعلام کرده است (بدو تاسیس). لازم به اشاره است این مطلب شنیدنی نبوده و من شخصا از منابع انگلیسی حدود 5 - 6 سال پیش در اینترنت در موردش خوندم  هر چند خود شرکت و طراح لوگو هیچ گاه این موضوع را تائید یا تکذیب نکردند.

دوست من این هک مفهموش با چیزی که شما تصور کردین فرق داره و فکر کنم شما هم قدری روی اپل متعصب  :-)  موضوع مربوط به همان ماشین های قدیمی ساخت اپل و بیشتر یک ماجرای تاریخی  است نه در مورد قدرت فنی دستگاه های امروز اپل ... ریشه تغییر لوگو اپل به روایتی مربوط به این موضوع بوده است ... فکر کنم من کمی مبهم گفتم، راستش دقت نکردم من حدود 6 سال پیش این مطلب را خوندم و شاید این روزها یافتنش در اینترنت دشوار، خودم که هر چه گشتم فقط همین بحث های جدید  بود مثل آدم و حوا و یا داستان  m a c هست.

ضمناً این کلیسا هم یا از اون خبر من درآوردی است یا کلا چند سال عقب از دنیا ... من تو همین جستجو ها مطلبی با تاریخ 3 سال پیش (2009) خوندم که توش در مورد ریشه لوگو  اپل گفته بود برگرفته از داستان آدم و حوا و گاز زدن به سیب عقلانیت !

این هم سیر لوگو های اپل ... معروف هست به پر بحث ترین لوگو در دنیا، و به هر حال داستان گاز زدن از سیب توسط هکر هم یکی از این بحث هاست ...

MOHAMMAD_ASEMOONI, *mohammad*, moeen s m, Present, Ghost Rider, امپراطور طوفان, دموکراسی, FREE MAN, darkshadow, Lord_Jason

Major I

Major I

نماد کاربر
330

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

توسط Ruozbeh » سه شنبه 9 آبان 1391 22:53

همان بس که شما اومدی منو یک طرفدار متعصب اپل قلمداد کردی در حالی که به شخصه علاقه ای به اپل ندارم و نمیگم محصولاتش بی ایراده!!!!!
هرچی انگلیسی باشه میشه مدرک رسمی؟ و درست؟
عزیز من شما لوگو ها رو گذاشتی!!!! کجا سیب کامل بوده که بعدش گاز زده بشه؟!!!!!
اوگوی اول که سیب مشخصه ی اصلیش نیست بقیه هم همه گاز زده هستند!!!!!!
اقا اشتباه کردی بیا بگو اشتباه کردم چرا بحث رو می پیچونی اصطلاحا؟!
این رویه شما در تمامی پست هاتون مشخصه!!!‌
از قدیم هم دیدم  :D

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 13 آبان 1391 17:12

Ruozbeh,

اتفاقا من اگر اشتباه کنم، فوراً بهش اعتراف میکنم ... در مباحث دیگر نگاه کنید خواهید یافت ...   اما اگر شما دلخوش به این هستید ...

من اشتباه کردم، جناب  Ruozbeh,  صحیح می فرمایند  :razz:

*mohammad*, Present, Qaher1406

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2597

تشکر کرده: 1846 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 27 بهمن 1391 20:12

سلام .
به نظرم حقیقت چیز دیگه ای هست :
آلن تورینگ پدر علم کامپیوتر روزی که خودکشی کرد در کنار تختش یک سیب گاز زده ی سمی پیدا کردند

http://www.google.com/search?nomo=1&ie= ... arch&gbv=1
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
Ghost Rider, Present