در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
1604

تشکر کرده: 216 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

اوباما: ارزش پول آنها 80 درصد کاهش یافته

توسط oweiys » چهارشنبه 10 آبان 1391 22:47

بسم الله الرحمن الرحيم

متن زير برگزيده هايي از مناظره انتخاباتي ميت و باراك با موضوع سياست خارجي است، بخش زيادي از مناظره به موضوع ايران

اختصاص دارد. در قسمتي از مناظره رامني به رخ كشيدن بدهي هاي هاي آمريكا توسط محمود احمدي نژاد را وحشتناك مي خواند و در

در ادامه خواستار محاكمه وي مي شود! براي مشاهده متن كامل به منبع رجوع كنيد.

------------------------------------------------------------------------

اوباما : ... وقتی وارد کاخ سفید شدم بر این مسئله تاکید کردم و سپس قوی ترین ائتلاف و شدیدترین تحریم ها علیه ایران را شکل دادیم.

این باعث شده است اقتصاد ایران فلج شود. ارزش پول آنها 80 درصد کاهش یافته، تولید نفت شان به پایین ترین سطح از زمان جنگ این

کشور با عراق رسیده است. از این رو اقتصاد آنها به لرزه در آمده است. ما به این علت چنین اقداماتی به عمل آوردیم که یک ایران هسته

ای برای امنیت ملی آمریکا و اسرائیل تهدید به حساب می آید. ما نمی خواهیم مسابقه تسلیحات هسته ای در بی ثبات ترین منطقه دنیا

شکل بگیرد. ایران حامی دولتی تروریسم است و اینکه آنها بتوانند فناوری هسته ای را در اختیار عناصر غیردولتی قرار دهند ، اصلا قابل

قبول نیست. آنها همچنین می گویند که اسرائیل باید از نقشه جهان محو شود. کاری که ما کردیم یعنی وضع تحریم ها، گزینه ای پیش روی

ایران قرار می دهد مسیر دیپلماتیک را پیش بگیرید و برنامه هسته ای خود را کنار بگذارید و گرنه با یک دنیای متحد روبرو می شوید. من به

عنوان رئیس جمهور آمریکا گفته ام که هیچ گزینه ای از روی میز حذف نمی شود. اختلافی که در این خصوص با رامنی دارم این است که او

طوری صحبت می کند که گویا ما باید یک اقدام ناشیانه نظامی داشته باشیم. اما این اشتباه است. من فقط وقتی زنان و مردان جوان خود

را به استقبال خطر می فرستم که دیگر هیچ چاره ای نداشته باشم.

------------------------------

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

-----------------------------------

رامنی: اول باید همان چیزی را که رئیس جمهور گفت من هم بر آن تاکید کنم که اگر رئیس جمهور آمریکا باشم در کنار اسرائیل قرار

می گیرم و اگر اسرائیل هدف حمله قرار بگیرد از آن پشتیبانی دیپلماتیک، فرهنگی و نظامی خواهم کرد. در خصوص تهدید ایران نیز باید

بگویم که ایران مسلح به سلاح هسته ای یا ایران دارای توانمندی هسته ای برای آمریکا قبول نیست.

-------------------------

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  به

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

------------------------------------

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
onbekende, anga2009, m-sajedy, FREE MAN, كيارش, ARafiee, Mahdi1944, hesperus, نجف47, Shahbaz