در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

صاحبدلان

مدير انجمن: شوراي نظارت

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

صاحبدلان

توسط Leila » يکشنبه 30 مهر 1385 21:55

حسين محجوب و باران كوثري بهترين گزينه‌هاي «صاحبدلان» بودند
    كارگردان سريال «صاحبدلان» گفت: در اين شب‌هاي آخري كه چند قسمتي به پايان اين سريال باقي نمانده به تدريج دلم بيشتر مي‌گيرد؛ چرا كه فكر مي‌كنم كي باز هم اتفاق مي‌افتد كه چنين قصه‌اي را بسازم. شايد اين اتفاق هرگز نيفتد و شايد اتفاق بهتري انتظارم را مي‌كشد. اما چون الان چشم‌هايم رو به آينده باز نيست، دلم خيلي گرفته است.

من هم از ساختن يك سريال بايد لذت ببرم  

محمد حسين لطيفي در گفت و گو با خبرنگار سرويس تلوزيون ايسنا، درباره‌ي تنوع موضوعي سريال‌هايي كه طي سال‌هاي اخير از وي شاهد بوده‌ايم و دلايل پذيرش ساخت سريال «صاحبدلان» خاطرنشان كرد: همان طور كه بيننده براي تماشاي سريالي بايد از آن لذت ببرد، من هم از ساختن يك سريال بايد لذت ببرم و نمي‌توانم از كاري لذت ببرم مگر آن كه تجربه‌ي جديدي كسب كنم.
    وي در ادامه تاكيد كرد: در ساختن يك فيلم يا سريال علاوه بر اين كه بايد كار را دوست داشته باشم - همان طور كه صاحبدلان را دوست داشتم ـ نوع و شيوه‌ي روايت يك قصه هم برايم مهم است.

هنگام خواندن فيلمنامه به هيچ‌وجه بازيگران را انتخاب نمي‌كنم

محمد حسين لطيفي، درباره اهميت عوامل و بازيگران كه براي هركدام از نقش‌ها انتخاب شده‌اند، با توجه به حساسيت موضوع سريال‌ «صاحبدلان» اظهار كرد: وقتي براي نخستين بار فيلمنامه‌ را مي‌خوانم به هيچ‌وجه بازيگران را انتخاب نمي‌كنم. در اين مرحله تنها قصه را مي‌خوانم و كاري به اين ندارم كه چه چهره‌اي براي چه شخصيتي مناسب است. در مرحله دوم خواندن فيلمنامه است كه انتخاب بازيگران را آغاز مي‌كنم.
    وي مرحله انتخاب بازيگران را به چيدن يك پازل تشبيه كرد و افزود: چيدن اين پازل بسيار مهم است، چرا كه وقتي بازيگر يك نقش، مشخص مي‌شود، در پي آن بازيگر نقش مقابلش هم مشخص خواهد شد و اگر بازيگري تغييركند، بازيگر نقش مقابلش هم حتما عوض خواهد شد. بنابراين معمولا تا آخرين كليد خوردن يك سريال نمي‌توان از مجموعه‌ي بازيگران كارهايم نام ببرم.

قطعا نقش خليل را بايد كسي بازي كند كه كمتر در تلويزيون ديده شده

كارگردان سريال «صاحبدلان» در توضيح مطلب بالا، خاطرنشان كرد: به هنگام ساخت اين مجموعه احساسم بر اين بود كه قطعا نقش خليل را بايد كسي بازي كند كه كمتر در تلويزيون ديده شده است. چهره خاصي از اين شخصيت در ذهنم بود كه در مرحله‌ي نخست شايد خيلي‌ها به ذهنم خطور مي‌كردند . اما در يك لحظه ذهنم به سمت آقاي محجوب رفت و از همان لحظه جز ايشان به كس ديگري فكر نكردم و احساس كردم ايشان بهترين گزينه است.

جز كوثري كسي نمي‌توانست «دينا»‌ي خوبي بازي كند

وي يادآور شد: قبل از آقاي محجوب نيز با خانم باران كوثري قرارداد بستيم، چرا كه احساس مي‌كردم كسي جز خانم كوثري نمي‌تواند نقش «دينا» را به اين خوبي بازي كند.

با جابه‌جايي پوريا پورسرخ با برزو ارجمند نقش تازه‌اي را رقم زدم

اين كارگردان درباره‌ي انتخاب نقش‌هاي ديگر گفت: پس از بازي آقاي پوريا پورسرخ در سريال «وفا» احساس مي‌كردم كه او بازهم ذهنيت همان جوان عاشق‌پيشه تلويزيون را در بيننده زنده مي‌كند. اما به بازي ايشان معتقد بودم و با جابه‌جايي پوريا پورسرخ با برزو ارجمند، نقش تازه‌اي را براي هر كدام رقم زد.
    محمد حسين لطيفي به ايسنا گفت: بازيگران نبايد نقش‌هايي را كه بيش از اين انجام داده‌اند، مجددا تكرار كنند. همان طور كه خودم دوست دارم تجربه‌هاي جديدي را كسب كنم و قصه‌هاي متفاوتي را بسازم. اين حق را براي بازيگرانم هم قائلم كه نقش‌هاي متفاوتي را بازي كنند.

اعتقاد داشتم فيزيك «جليل» بايد متفاوت از «خليل» باشد

اين كارگردان، درباره‌ي بازي محمد كاسبي در نقش «جليل» اظهار كرد: ايشان يكي از بازيگران بسيار خوب و قديمي اين مملكت هستند. فيزيك خاص ايشان اجازه مي‌دهد كه بتوانند هم نقش مثبت و هم نقش منفي را به خوبي بازي كنند. در ابتدا فكري مي‌كردم كه بايد كمي چهره‌ي دو برادر را شبيه‌تر به هم بگيرم. اما وقتي اسامي بازيگراني كه امكان همكاري با آن‌ها، وجود داشت را مرور كردم، فكر كردم كه بايد تا حدودي از شباهت چهره دور شوم و به پارامتر بازيگري يك بازيگر نزديك شوم. ضمن اين كه اعتقاد داشتم فيزيك «جليل» بايد متفاوت از «خليل» باشد.
    محمد حسين لطيفي، درباره حضور ثريا قاسمي در نقش «عهديه» گفت: ايشان پير حرفه‌ي بازيگري هستند، براي بازي در اين نقش دو گزينه بيشتر نداشتم كه يكي خود ايشان و ديگري خانم آفرين اويسي بودند. كه در نهايت خانم ثريا قاسمي اين نقش را بازي كردند.

پس از خواندن فيلمنامه از بازي در اين سريال خوشحال شدند

وي در پاسخ به اين پرسش ايسنا كه بازيگراني كه سريال «صاحبدلان» پذيرفته‌اند، بيشتر تحت تاثير فيلمنامه بوده‌اند يا كارگرداني محمدحسين لطيفي، تصريح كرد: اين پرسش را بايد از خود بازيگران پرسيد، اما واقعيت اين است كه ملاك اوليه اين بازيگران كه صحبت مي‌كردند و براي اين نقش مي‌آمدند، خواندن فيلمنامه نبود. اما ايمان دارم كه پس از خواندن فيلمنامه از اين كه بازي در اين سريال را پذيرفته بودند، خوشحال شدند.

فيلمنامه بسيار كم تغيير كرد

محمد حسين لطيفي در پاسخ به اين پرسش كه فيلمنامه سريال «صاحبدلان» تا چه اندازه دستخوش تغيير شده است، گفت: فيلمنامه بسيار كم تغيير كرد و اين تغييرات هم در حدي بود كه يك كارگردان ممكن است برحسب سليقه‌ي خودش در بخش‌هايي دست كوچكي ببرد.
    «صاحبدلان» تنها كاري بود كه در طول زندگي حرفه‌اي كارگرداني‌ام، چندان دستخوش تغيير قرار ندادم.

درام اين قصه بسيار درست نوشته شده بود

وي درباره اين كه تغيير نكردن فيلمنامه «صاحبدلان» به هنگام ساخت به خاطر قوي بودن آن بوده است يا ترس از بهم ريختن مفاهيم؟ متذكر شد: هر دو عامل باعث شد كه فيلمنامه چندان تغيير نكند.
    درام اين قصه بسيار درست نوشته شده بود و نياز به اين نبود كه در آن تغيير بدهم. تنها آرزويم اين بود كه فرصتي يك ماهه داشتم تا با آقاي طالب‌زاده مي‌نشستيم و شايد كمي از فيلمنامه را كم مي‌كرديم به نحوي كه از مفهوم كم نشود.
    لطيفي ادامه داد: در فرصت اندكي كه داشتم ترجيح دادم از فيلمنامه كم نكنم. چرا كه معتقد بودم ساخت كامل فيلمنامه بهتر از دست بردن شتابزده در آن است.

«صاحبدلان» در زمره‌ي نخستين گام‌هاي پرداختن به مضامين ديني

اين كارگردان سينما و تلويزيون معتقد است: سريال «صاحبدلان» در زمره‌ي نخستين گام‌هاي پرداختن به مضامين ديني محسوب مي‌شود و در دوره‌هاي بعدي بايد پرداختن به مفاهيم مذهبي را در قالب سريال و درام افزايش داد.

سريالي مانند «صاحبدلان» از آرزوهاي من بود

لطيفي ساختن سريالي مانند «صاحبدلان»را از آرزوهاي خود برشمرد و افزود: فيلمنامه اين سريال به راحتي تصويب نشده بود، بكله دوره‌هاي و بحث و گفتگوهاي بسياري را گذرانده بود.

ضرورت پرهيز از لغزيدن در وادي خرافات

كارگردان سريال «صاحبدلان» درباره ضرورت پرهيز از لغزيدن در وادي خرافات در مجموعه‌هاي تلويزيوني و اين كه چقدر در صاحبدلان درگير اين مساله بوده است، متذكر شد: ما اساسا با حضور شخصي به نام «اكرم» ضدخرافه عمل مي‌كرديم. آن چه نظر نويسنده و كارگردان و ساير عوامل سريال «صاحبدلان» است در پايان اين مجموعه مشخص خواهد شد و ما هنوز دو شب ديگر را داريم. اما هيچ كس نمي‌تواند خواب و تعبير آن را خرافه بداند.
    تعبير خواب در همه جاي دنيا علم محسوب مي‌شود و در تمام اديان نيز به آن اشاره مي‌شود، اما اين كه اين خواب چگونه ديده و تعبير شود، بحثي است كه ممكن است هزار نفر را به خرافه بيندازد. اما در نهايت يك راه وجود دارد كه همان راه صلاح و درست است. بنابراين به نظر مي‌رسد مفهومي كه در قصه‌ي سريال «صاحبدلان» مدنظر قرار گرفته بود، اتفاق افتاده است.
    محمدحسين لطيفي كه تاكنون سريال‌هايي چون «سفر سبز»، «فرار بزرگ» و «آپارتمان» را كارگرداني كرده است، درباره تاثيرگذاري «صاحبدلان» بر مخاطبان را قابل قبول خواند و افزود: اين كه سريالي بتواند بر مخاطبان خود چنان تاثيري بگذارد كه عده‌اي به سمت خواندن ترجمه حتي يك جز از قرآن بروند، اتفاق مباركي محسوب مي‌شود.

جمله پاياني تيتراژ

وي درباره‌ي جمله پاياني تيتراژ با عنوان «اين كتابي است بي هيچ‌شك براي هدايت پرهيزكاران» توضيح داد: براي درك مفاهيم قرآن بايد پرهيزگار بود. چرا كه خود آدم‌ها از قرآن مي‌توانند به كفر برسند.

صداي خودم بهتر از ديگران بود

لطيفي كه خود اداي اين جمله پايان و برخي آيات قرآن را در خلال سريال «صاحبدلان» بر عهده داشته است، درباره دلايل اين مساله گفت: دوستان كه با صداي من آشنا بودند، اصرار داشتند كه جمله پاياني را خودم بيان كنم. اما من احساس مي كردم كه شايد ديگران بگويند، بهتر است.
    در تست‌هاي كه داشتيم خود من هم قبول كردم كه خواندن برخي ترجمه‌هاي قرآن را هم برعهده بگيرم چرا كه صداي خودم بهتر از ديگران بود.
    كارگردان «صاحبدلان» با اعلام اين كه اين مجموعه پس از پخش سي‌امين قسمت به پايان مي‌رسد، افزود: پخش اين سريال يك شب زودتر از ماه مبارك رمضان آغاز شد و در نتيجه شب قبل از عيد سعيد فطر نيز به پايان مي‌رسد.

زاويه دوربين و نوع نورپردازي

وي در ادامه گفت وگو با سرويس تلويزيون ايسنا درباره زاويه دوربين و نوع نورپردازي كه براي سريال «صاحبدلان» انتخاب شده است و ارتباط آن با مفاهيم مذهبي، خاطرنشان كرد: شايد اين اتفاق در ضمير ناخودآگاه من اتفاق افتاده است، چرا كه دكوپاژ كردن من كاملا ناخودآگاه است و بر اساس آن چه مي‌بينيم دكوپاژ مي‌كنم. ضمن اين كه ارتباط من و ابراهيم عفوري (كه از «وفا» شروع شد) باعث شد كه بسيار به هم نزديك شويم و در زواياي دوربين، اندازه‌ها و قاب‌ها تفاوت سليقه‌اي چنداني نداشته باشيم.
    در بسياي موارد حس من بر ابراهيم غفوري منتقل مي‌شد و ايشان در تمام لحظات همراه من بود. آقاي غفوري از قابل‌ترين فيلمبرداران سينما هستند و در ارتباط با نور از تجربه‌ي ايشان بي‌بهره نبوديم.

تا پايان عمر كارگرداني‌ام تمام تلاش خود را خواهم كرد

محمدحسين لطيفي تاكيد كرد: تا پايان عمر كارگرداني‌ام تمام تلاش خود را خواهم كرد ـ جز در معدود مواردي، كه گريزي از آن نيست ـ ساده‌ترين دكوپاژ را برگزينم تا بيننده به وجود كارگردان پي نبرد.
    بنابراين اگر حركت زائدي وجود داشته باشد، قطعا آن را قطع خواهم كرد و نمي‌گذارم اتفاق بيفتد. چرا كه هر حركت و فرم اضافي وجود كارگردان را در قادر به رخ مي‌كشد. وظيفه من همانند يك مادر پرورش كودكاني است كه قرار نيست كسي مرا ببينند، بلكه از نحوه تربيت كودكان است كه به توانايي من پي مي‌برند.

درباره‌ي به كارگيري برخي الفاظ ناپسند

اين كارگردان درباره‌ي به كارگيري برخي الفاظ ناپسند در سريال «صاحبدلان» با توجه به پخش آن از رسانه‌اي مانند تلويزيون، متذكر شد: احساس يك نويسنده كاملا روي كاغذ مي‌آيد. من يك چهارم از آن چه آقاي طالب‌زاده در فيلمنامه نوشته بودند را اجرا كردم و بسياري بخش‌ها را خود سانسور كردم. بنابراين ديالوگ‌هايي را جايگزين كردم كه به حس صحنه لطمه نزند.
    ضمن اين كه از قسمت 12 به بعد، كمتر شاهد چنين ديالوگ‌ها و الفاظي بوده‌ايم.
    نمي‌توانم بپذيرم كه از پخش تلويزيون به من برگه‌اي بدهند
    وي گفت: تا اندازه‌اي به اين كه هر لفظ و صحنه‌اي را نمي‌توان از تلويزيون پخش كرد معتقد هستم، اما اين راهم نمي‌توانم بپذيرم كه از پخش تلويزيون به من برگه‌اي بدهند كه در آن نوشته باشد كلمه «خر» را از عبارت «طرف خر مرادش را سوار است» را برداريد!
    اين اتفاق كه در «صاحبدلان» به وقوع پيوست براي من بسيار عجيب بود وگويي كساني كه به چنين اتفاقي راي داده بودند تنها كلمه را مي‌شنوند و متوجه كل جمله نمي‌شوند. حتي به ما گفتند كه بايد جمله «من خر نصيحت‌هاي تو نمي‌شوم» را برداريم.
    محمدحسين لطيفي با اشاره به مثل «نه به آن شوري شور نه به اين بي نمكي» تصريح كرد: ناظران پخش نبايد سازندگان را بيش از حد تحت فشار قرار دهند و كارگردان نيز بايد مراقب آن چه قرار است به روي آنتن برود باشد. اما بپذيريم لحظاتي احساس آدم مي‌پذيرد كه چنين جمله‌اي از زبان چنين شخصيتي گفته شود و آن چه در صحنه اتفاق مي‌افتد، در كمترين حدي قرار دارد كه در واقعيت شاهد آن هستيم.
    وي تصريح كرد: اگرچه عده‌اي از دوستان علاقه‌اي به پخش الفاظي در اين حد ندارند. چرا كه ممكن است كودكان نيز مخاطب سريال ما باشند، اما باور كنيد بچه‌ها چنين كلماتي را در اندازه‌اي كه در سريال «صاحبدلان» مطرح مي‌شود به دفعات شنيده‌اند. اما به هر حال تلويزيون يك وجه آموزشي هم دارد و ممكن است بچه پس از شنيدن عبارتي از تلويزيون آن را تكرار كند.
    لطيفي كه انتظار اعمال مميزهاي بيشتري را در قبال «صاحبدلان» داشته است، ابراز خرسندي كرد كه مسوولان شبكه اول با درايتي كه از خود نشان دادند اين مميزي‌ها را به حدمعقول رسانده‌اند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Major

Major

no avatar
422

تاريخ عضويت

يکشنبه 30 مهر 1385 12:09

آرشيو سپاس: 190 مرتبه در 75 پست

توسط zector » يکشنبه 30 مهر 1385 22:06

فیلم جالبی هست.

Major

Major

نماد کاربر
681

تاريخ عضويت

جمعه 28 مهر 1385 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 105 مرتبه در 64 پست

توسط sir.mohammad » يکشنبه 30 مهر 1385 22:37

اين سريال يه نکته مثبت داره

بازي پوريا پور سرخ
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

گویند به همه مردم عالم گله خویش
                                پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم

Major II

Major II

نماد کاربر
1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

توسط Karim1504 » دوشنبه 1 آبان 1385 00:07

Leila,  جان

دستت درد نکنه  :)  :)  :)

بالاخره یکی پیدا شد به انجمن سینما علاقه مند باشه و مطلب بزاره
, متشکرم لیلای عزیزم :)  :)  :)
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
941

تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 فروردین 1385 14:41

شیراز

آرشيو سپاس: 79 مرتبه در 43 پست

توسط Elahe » دوشنبه 1 آبان 1385 00:32

Leila, جونم مرسي عزيزم  :(

خيلي جالب بود :razz:
اگر کسی احساس کند که در زندگیش هیچ اشتباهی را نکرده است، به این معنی است که هیچ تلاشی در زندگی خود نکرده.

If someone feels that they had never made a mistake in their life, then it means they had never tried a new thing in their life

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تاريخ عضويت

توسط Leila » دوشنبه 1 آبان 1385 01:34

KARIM, elahe,
قابل شما دوستان رو نداره
اقا كريم من بازم مطلب دارم در مورد سينما كه اگه وقت داشتم حتما مي ذارم :-)

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » دوشنبه 1 آبان 1385 14:20

اولا  به خاطر مطلب  خوبتون ممنون
دوما  سریالش بد نبود
سوما  یه جاییش حالمو گرفت  و اون   جا  همون قسمتی بود که جناب  مرد با خدای  قصه با   چوب  و تیر   دیوارهای خونشو برداشت محکم کرد  من یادم نمییاد که تا حالا  مردان خدا   از مرگ و یا  نزول  بلا  ترسی داشته باشند  چون همواره خدا رو با خودشون میبینن  پس اونجای قصه خرافه است
چهارما  : داستان قصه تابلوئه  دوطرف  داریم  طرف خوب  طرف  بد  . ولی مساله اینجاست که طرف  خوب  قصه خودشو همردیف   موسی  و هارون میبینه که بارها  و بارها در  سریال  به چشم خورد  و این یک جور م ق د س ت ر ا ش ی ه  و یا در قسمتی از داستان  جملاتی  پخش میشه که گویی به  جناب مثلا مرد خدا  دره وحی میشه  (ونعوذبالله ) این  طور که معلومه  جریان
ه ا ل ه پ ر س ت ی  و  م ق د س ن م ا ی ی  روز بروز در  کشور درحال  افزایشه و  شاید این سریال  هم تاکیدی و یا سیاستی در این  باره باشه  
پنجما  باز هم ممنون  ولی خواهشا  منبع  مطلب رو  در پایان اون لینک کنین  اگر هم نشد حداقل اسم سایت و یا مجله اون رو بنویسید ممنون میشم .
موفق باشید

Major II

Major II

نماد کاربر
1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

توسط Karim1504 » دوشنبه 1 آبان 1385 20:24

Leila, عزیزم

من منتظرم مطالب جالب شما رو ببینم :)     ای مهربان
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تاريخ عضويت

توسط Leila » دوشنبه 1 آبان 1385 22:05

snipercab,
منم سريالش رو خيلي پسنديدم
مخصوصا قسمت اخرش
اشكم رو در اورد :sad:

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
941

تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 فروردین 1385 14:41

شیراز

آرشيو سپاس: 79 مرتبه در 43 پست

توسط Elahe » دوشنبه 1 آبان 1385 22:49

خيلي بد تموم شد خيلي غمگين  :-(

من منتظر يه عروسي و چيزي بودم ..... :)  :grin:  :-D
اگر کسی احساس کند که در زندگیش هیچ اشتباهی را نکرده است، به این معنی است که هیچ تلاشی در زندگی خود نکرده.

If someone feels that they had never made a mistake in their life, then it means they had never tried a new thing in their life

Captain

Captain

نماد کاربر
362

تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 14:22

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 10 پست

توسط Reza-2006 » سه شنبه 2 آبان 1385 14:53

من هم اين سريال رو خيلي پسنديدمم.  :smile:

ولي خدا کنه باب نشه و کساني از اين فيلمها سوء استفاده نکنند.
شايد از فردا شاهد پارسايان دروغين جديدي باشيم.

مثلا ادعا کنند که  چشم برزخي فرهاد مودت در آخرين گناه و يا علم غيب سيد خليل صحاف در صاحبدلان را دارند.
کم رمال و شياد داشتيم !!!    :-x

ولی نمی شه از واقعیت گذشت.  :-o
هستند کسانی که این قدرت رو دارند.
و حتی انسانهای عادی هم - گاهی حس درونی قوی ای پیدا می کنند.

در تلویزیون  - کارگردان از پایان نامفهوم فیلمش دفاع کرد!!!

اما چند سالی که فیلمها و سریالهای ایرانی  به تبعیت از سینمای کانادا  پایان گنگ را اختیار کردند.

اینقدر وسطها رو کش می دن که در پایان جمع کردنش مشکل می شه.

باید به شعور مردم جور دیگری احترام گذاشت.

باید فیلمسازها - بفهمند که وقت مردم طلاست و اگر قرار آخرشو خودشون حدس بزنند - بهتر است که اصلا نبینند.

بهتر است که ضعف حرفه ای را با کلماتی مثل پایان عرفانی و یا فیلسوفانه - توجیح نکنیم.
همه که عارف نیستند.

از دید من اکثر قسمتهای این سریال نمره 19 یا 20 دارند الا پایانش که بهتر از 15 رو جایز نمیدونم.

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » سه شنبه 2 آبان 1385 17:50

پایان این سریال اتفاقا  چند  نکته جالب داشت
1- به نیابت از خدا  حرف  نزن والا   خدا  حالتو میگیره :x  :x  :x  
2- فکر نکن با نفرین کردن دیگری  اون به عذاب میفته بلکه  گناه تو بیشتر میشه :-P  :-P  
3-  چوبهای  دیوار سهله  اگر  تویه خونه  فولادی   زندگی کنی  باز هم نمیتونی از  اجل  فرار کنی 8-)  8-)  
4 - مردان خدا  از مرگ هراسی ندارند  و خانه خود  را  با چوب و  تخته  مستحکم نمیکنن :-o  :-o
5-  اول  به گناه خودت  گیر بده  بعد برو سراغ  ارشاد دیگران  :-?  :-?  :-?  
6- حرف  زدن از خدا آسونتره  ولی  اعتقاد داشتن به اون سختتره :P  :P  :P  
قابل توجه  برخی از مسئولان
بقیه شو شما بگین .......

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان