در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major II

Major II

no avatar
96

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1385 08:08

مهم نیست که کجام ، همه جای ایران سرای من است

آرشيو سپاس: 153 مرتبه در 41 پست

اشکال در پینگ

توسط free love » يکشنبه 14 آبان 1391 17:48

توی محل کارم نرم افزاری روی سیستمها نصب شده است که ازمانی که نیاز به به روز رسانی پیدا میکنه ز طریق خط mpls به مرکزش وصل میشه فایل مربوطه رو روی pc کپی میکنه و شروع به آپدیت کردن میکنه . همه work group  هستن و اصلا dns servery نداریم تو شعبه خودمون.

همه کلاینتها به جز یکی از کلاینتها امکان به روز رسانی دارن ولی اون یه کلاینت نمیدونم چرا نمیتونه به روز رسانی کنه. یعنی اصلا نمیتونه به اون مرکز کانکت بشه.

با دستور ping  توو cmd آی پی  اون پی سی  تو و مرکز رو میزنم reply یمده اما وقتی تو run  میزنم 192.168.1.20\\  ارور میده نمیشناسه .  net bios  روی کارت شبکه فعال هست . firewall هم خاموشه .

حالا اصلا ارتباط با اون پی سی به کنار . من با پی سی خودم تو run ای پی اون کلاینت رو میدم وصل میشه ، یعنی ازم میخواد تا یوزر و پسورد بدم اما دقیقا پشت  همون کلاینت بخوام پی سی خودم رو  از run پینگ کنم میگه نمیشناسه.

از پشت پی سیه  تو cmd هر کلاینتی که پینگ میکنم reply  میده اما اگر بخوام از طریق run  به کسی وصل بشم یا حتی به مرکز برای به رو رسانی نمیشه .
امیدوارم توضیحاتم واضح بوده باشه .

به نظرتون مشکل چی میتونه باشه ؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: اشکال در پینگ

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 15 آبان 1391 04:11

free love,  
نسخه‌ي سيستم عامل رو ننوشتيد، اما اگر ويندوز 7 به بالا هست، اولين راه حل استفاده از Troubleshooting خود ويندوز هست که بسيار عالي تمام اجزاي شبکه رو اسکن ميکنه و مشکلات رو يکي يکي نمايش داده و راهکار براي اونها پيشنهاد ميده، علاوه بر اين من احتمال مشکل در کابل ارتباطي شما و يا سوکت‌ها رو هم ميدم

در چنين مواردي اگر مشکل نرم افزاري هست، معمولا دليل اون Flush نشدن يک جز در شبکه هست، ميتونيد اگر ابزاري براي تريس شبکه داريد از اونها استفاده کنيد، و يا راه حل ساده اينه که يکبار کارت شبکه رو کامل حذف و مجددا نصب کنيد، با اين کار اگر اشکال در زمينه‌ي مسير ارتباطي (نرم افزاري) باشه، معمولا حل ميشه، در غير اين صورت بايد دنبال تداخل‌هاي نرم افزاري و يا مشکلات سخت افزاري (عموما کابل و سوکت‌ها) باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Ali$amir, behrad90, Ghost Rider, free love, un4given.1991, MISSILE, ARafiee, nima-rad, Shahbaz, Shahryar