در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

ماموران مخفي چه كساني هستند؟

توسط Leila » چهارشنبه 3 آبان 1385 02:28

(مامورين مخفي پليس) را حتما ديده‌ايد. سريالي كه ماه‌هاست يكشنبه شب‌ها از شبكه اول سيما پخش مي‌شود و تاكنون بينندگان بسياري را جذب كرده‌ است. اين سريال با نام اصلي )STINGERS( محصول كشور استرالياست كه ساخت آن از سال 1998 آغاز و پخش آن از اكتبر سال 2000 در استراليا شروع شد.داستان (مامورين مخفي پليس) از روي پرونده‌هاي واقعي پليس‌هاي مخفي نوشته شده است. فيلمي پرتكاپو، اكشن، گيرا و پر از شخصيت‌هاي پليسي جذاب كه براي حل معما‌هاي جنايي با هويت‌هاي مستعار به درون شبكه‌هاي خلافكار نفوذ و براي پرونده‌ها مدرك جمع مي‌‌كنند تا قانون‌شكنان را در پيشگاه عدالت قرار دهند. اين مامورين زندگي‌هايي كاملا مخفي دارند و هر از گاهي مجبورند هويت خود را تغيير دهند. اين سريال زندگي‌هاي پيچيده و مرموز اين مامورين را به ما نشان مي‌‌دهد. كساني كه بدون هيچ حمايت كننده و پشتيباني به كار ادامه مي‌‌دهند.(مامورين مخفي پليس) زندگي چند پليس را به تصوير مي‌‌كشد. ماموريني كه هيچ‌گاه كاري را براي دل خودشان انجام نمي‌‌دهند و تقريبا تمام زندگي آن‌ها در كار خلاصه شده است. شخصيت‌هاي اصلي اين سريال عبارتند از پيتر چرچ (پيتر فلپس)، انجي پايپز (كيت كندال)، الن مكنزي معروف به مك (آنيتاهي) كه از ابتداي سريال تا قسمت 110 در آن بازي مي‌‌كند، دني مايو (ركسانه ويلسون) بازيگر قسمت‌هاي 45 تا 114 و اسكار استون (يان استن ليك) كه از ابتداي سريال تا قسمت 109 به ايفاي نقش در آن مي‌‌پردازد و البته از قسمت صد و يازدهم هنرپيشه جديدي به نام (ربه‌كا گيبني) در نقش اينگريد برتون ظاهر خواهد شد. مامورين مخفي پليس افرادي هستند با هويت‌هايي آنچنان متنوع كه به قول خودشان گاه نام اصلي آنها براي خودشان هم نا‌آشناست.
    
    پيتر چرچ؛ پليسي غير قابل نفوذ

    (پيتر چرچ) پليسي غير قابل نفوذ و بداخلاق به نظر مي‌‌رسد كه براي رسيدن به هدف مطلوب از مشت و لگد هم فروگذار نيست. ولي همچنان كه داستان پيش مي‌‌رود و بيشتر به شخصيت او دقت مي‌‌كنيم پيتر چرچ در حقيقت انساني عاطفي و دوست داشتني است كه هميشه از دوستانش حمايت مي‌‌كند و به خاطر آن‌ها حتي با سر به درون آتش مي‌‌رود. ما اطلاعات زيادي از گذشته او نداريم فقط مي‌‌دانيم همسرش كه يك مامور پليس بوده توسط جنايتكاران به قتل رسيده است.(پيتر فلپس) يكي از پركارترين و معروف‌ترين بازيگران مرد استرالياست كه در ده‌ها فيلم ظاهر شده است.او، هم در فيلم‌هاي سينمايي، هم در سريال‌ها و هم در تئاتر نقش‌هاي متنوعي را ايفا كرده است. فلپس چهار سال در آمريكا زندگي كرد و كتابي نوشت كه درباره همان سال‌ها و حضور او در هاليوود بود. او يك بار نيز برنده جايزه بهترين هنرپيشه مرد استراليا شد. از فيلم‌هاي معروف او (قتل آبي)، (داستان لس دارسي)، (بليت يك سره)، (الماس‌هاي خشن) و (تعقيب بلك واتر) است. ولي در هيچ‌يك از اين فيلم‌ها و ديگر بازي‌هاي خود نتوانست مثل سريال (مامورين مخفي پليس) موفق ظاهر شود. او در اين فيلم داراي دو جنبه متفاوت است. پليسي است در لباس يك جنايتكار.
    او خود در اين‌باره مي‌‌گويد:( اين پروژه به من فرصت داد كه شخصيت‌هاي گوناگون و متفاوتي را بازي كنم. من آن را دوست دارم. دوست دارم به جاي آدم‌هاي ديگر زندگي كنم.( )پيتر فلپس) در سال 2000و 2002 به خاطر بازي در نقش (پيتر چرچ) به عنوان محبوب‌ترين هنرپيشه مرد استراليا شناخته شد. پيتر فلپس در فيلم (لانتانا) نقش مهمي داشت. در اين فيلم او در كنار ستارگاني همچون آنتوني لاپاگليا، جفري راش و باربارا هرشي بازي كرد. او در فيلم (ندكلي) نيز با (هيث لجر) همبازي شد. منحصر به فردترين و پررنگ‌ترين نقش پيتر فلپس نقش پدري اوست. همسر فلپس (دونا فوكس) نام دارد و آن دو در سال 2003 صاحب دختري به نام (آجابلو) شدند. فلپس هم‌اكنون براي دومين بار در انتظار پدر شدن به سر مي‌‌برد.
    
    آنيتاهي؛ زني با اعتماد به نفس
    (آنيتاهي) همان (مك) يا (مكنزي) در سريال مامورين مخفي پليس است. او در اوايل فيلم معاون (برني) رييس تيم بود ولي پس از استعفاي او به مقام رياست رسيد. او زني قوي و با اعتماد به نفس كامل است كه به خوبي از عهده اداره مامورين خود برمي‌آيد و معتمد آنهاست. (آنيتاهي) روز يازدهم ماه مي‌ سال 1972 در استراليا به دنيا آمد و در سال 1994از دانشگاه هنرهاي دراماتيك )NIDA( فارغ‌التحصيل شد. او پس از بازي در نقش‌هاي كم‌اهميت در فيلم‌هايي همچون (كاسي)1996( )، (جاده بهشت)1997( ) و سريال تلويزيوني كودكانه (بازگشت به برجيس)، به خاطر بازي در سريال مامورين مخفي پليس )1998-2002( در نقش (الن مكنزي) به شهرت دست يافت. او در سال 2005 به خاطر بازي در فيلم )MDA( كانديداي جايزه بهترين بازيگر زن شد.
    مادر (آنيتاهي) اهل كشور (استوني) و پدرش نروژي‌الاصل است. پدرش در چهارده سالگي به استراليا رفت. آنيتا يك برادر نيز دارد. او در سال 2002 با (پيتر ايوانز) ازدواج كرد و فرزندي ندارد.
    آنيتا ابتدا مي‌‌خواست معلم شود ولي پس از آگاهي و كسب اطلاعات از دانشگاه )NIDA( مسير زندگي‌اش تغيير كرد. او به اين خاطر بازيگر شد تا بتواند بر خجالتي بودن خود غلبه كند.
    
    كيت كندال؛ دختري شاد

    دختري شاد، اجتماعي و خوش صحبت. (انجي پايپز) با وجود تمام استرس‌ها و نگراني‌هايي كه در ذات شغلش وجود دارد در زندگي انساني مثبت و برون‌گراست. او به آساني با ديگران دوست مي‌‌شود و احتمالا آخرين انسان در دنيا به نظر مي‌‌رسد كه بتواند يك مامور مخفي باشد و همين دليل كارآمد و موثر بودن او در اين حرفه است. ولي او در زندگي خصوصي خود چندان موفق نيست. انجي زني مجرد و تنهاست كه سعي دارد خود را با شرايط كارش وفق دهد.
    (كيت كندال) فرزند يك خانواده هنرمند است. پدرش (ديويد) يكي از اعضاي فعال تئاتر ملبورن بود. كيت در نوجواني تصميم گرفت شغل بازيگري را براي خود انتخاب كند. كندال از نقش (انجي) پايپز كاملا راضي است. مردم از بازي او به خوبي استقبال كردند به طوري كه توانست در سري جديد اين سريال نيز به ايفاي نقش بپردازد.
    كندال يك اسب‌سوار ماهر است و از گردش و سياحت لذت مي‌‌برد. او عاشق كريكت است و هميشه به ديدن مسابقات آن مي‌‌رود. كندال رمان‌هاي جنايي را مي‌‌پسندد و از حاميان محيط زيست است. همسر كيت (وين جانسون) نام دارد. وين پانزده سال از كيت بزرگ‌تر است. كيت چهار فرزند خوانده نيز دارد.
    از شخصيت‌هاي اين سريال مي‌‌توان به (اسكار استون) و (دني مايو) اشاره كرد. هنرپيشه نقش اسكار (يان استن ليك) است. او در سال 1996 از دانشكده هنرهاي دراماتيك فارغ‌التحصيل شد و از سال 2001 استعداد بازيگري خود را در سريال مامورين مخفي پليس به نمايش گذاشت.
    (ركسانه ويلسون) بازيگر نقش (دني) است. شوهر او (گرانت براولر) خود يك هنرپيشه است. ركسانه ويلسون داراي دو فرزند به نام‌هاي (ادي) چهار ساله و (زكه) يك ساله است.
    در سال 2004 به خاطر استقبال پرشور مردم از سري اول، سري جديد اين سريال با نام (بازگشت مامورين مخفي) و با هنرپيشگان نسبتا جديد شروع به ساخت كرد. بايد منتظر باشيم و ببينيم آيا پس از پايان اين سري در تلويزيون كشورمان، سري جديد آن نيز پخش خواهد شد يا خير.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان