در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

162

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 مرداد 1391 14:24

آرشيو سپاس: 534 مرتبه در 148 پست

لپ‌تاپ‌های ارزانی كه گرانند!

توسط طراحی سایت » سه شنبه 30 آبان 1391 16:49

اگر چه اين روزها در بازار خريد و فروش كامپيوتر و تجهيزات ديجيتالي شاهد كاهش شديد ميزان عرضه و همچنين تقاضا هستيم و كمتر فردي با توجه به رشد قيمت‌ها به قصد خريد عازم بازار كامپيوتر می‌شود، اما به هر حال هستند افرادي كه بنا به دلايلي چون نياز مبرم و فوري به كالاهاي كامپيوتري، براي خريد ولو با قيمتي به مراتب بالاتر از آنچه بايد، به بازار مراجعه می‌كنند.
همچنين با انتشار خبر ممنوعيت ثبت سفارش كالاهاي كامپيوتري، نظير لپ‌تاپ، تبلت و.... اين پيش‌بيني كه در آينده نزديك بازار با كاهش بيشتر موجودي مواجه می‌شود و بالطبع روند صعودي قيمت‌ها سرعت می‌گيرد قوت گرفته است. به همين دليل برخي از افرادي كه به اين كالاها نياز دارند يا قصد ارتقا يا تعويض سيستم خود را دارند براي خريد دستگاه و قطعات جديد راهي بازار می‌شوند. اما اكثر اين افراد دست خالي به خانه بازگشته و موفق به خريد نمي‌شوند. با توجه به اين شرايط، اين سوال نزد اكثر افرادي كه قصد خريد دارند پيش می‌آيد كه واقعا بهترين تصميمي كه مي‌توان در رابطه با خريد كالا از بازار كامپيوتر گرفت چيست و چه كالاهايي را مي‌توان در اين بازار فقير از لحاظ موجودي خريداري كرد. ما سعي كرده ايم در اين گزارش برخي از كالاهاي پرمخاطبي كه خريداران بابت خريد آنها به بازار مراجعه مي‌كنند را در رده‌هاي قيمتي مختلف معرفي كنيم. كالاهايي كه در بازار موجودند و شركت‌هاي عرضه‌كننده آنها مانند برخي از فروشندگان بازار از فروش آنها به بهانه كاهش موجودي خودداري نمي‌كنند. پس اگر به اين موضوع علاقه‌منديد اين گزارش را بخوانيد:

يك سبد پر از لپ‌تاپ
بر خلاف شش ماه پيش كه خريداران لپ‌تاپ به سه گروه مخاطبان لپ‌تاپ‌هاي ارزان قيمت، ميان قيمت و گران قيمت تقسيم می‌شدند در حال حاضر خريداران لپ‌تاپ به دو گروه خريداران لپ‌تاپ‌هايي با قيمت كمتر از دو ميليون تومان و خريداران لپ‌تاپ‌هايي با قيمت بالاتر از دو ميليون تومان تقسيم شده‌اند.
به گفته
یکی از
مدير
ان
كالاي برند ايسوس و مدير بازاريابي شركت سازگار، به طور كلي در حال حاضر خريداران لپ‌تاپ به دو گروه خريداران لپ‌تاپ‌هايي با پردازنده‌هاي intel dual core يا intel core i3 و خريداران لپ‌تاپ‌هاي مجهز به پردازنده intel core i5 , core i7 تقسيم شده‌اند كه لپ‌تاپ‌هاي سري اول قيمتي حدود يك تا دو ميليون تومان و لپ‌تاپ‌هاي گروه دوم كه در رده حرفه‌اي‌ها و نيمه‌حرفه‌اي‌ها هستند قيمتي بالاي دو ميليون تومان دارند.
وي همچنين افزود: طي مدت اخير با توجه به كاهش موجودي و رشد شديد قيمت‌ها بيشترين ميزان تقاضا مربوط به لپ‌تاپ‌هايي با قيمت كمتر از دو ميليون و تا دو ميليون و 500 هزار تومان است و لپ‌تاپ‌هاي گران‌قيمت‌تر مخاطبان چنداني در بازار ندارند. در اين بخش ما به معرفي لپ‌تاپ‌هاي موجود در بازار در دو رده قيمتي مورد نظر با برندهاي مختلف كه البته از عرضه كالا به بازار اجتناب نمي‌كنند می‌پردازيم.

SONY
SONY يكي از برندهايي است كه طي مدت اخير با توجه به فراز و نشيب‌هاي بازار لپ‌تاپ همچنان به عرضه لپ‌تاپ پرداخته است و كمتر پيش آمده است كه نمايندگي‌هاي فروش شركت ايران رهجو از عرضه كالا، حتي در پرخطرترين شرايط خودداري كنند. در هر حال اين شركت تعداد كمي لپ‌تاپ با قيمت كمتر از دو ميليون تومان در سبد محصولات خود دارد.مدل VPCEH36EG/B که يكي از لپ‌تاپ‌هاي قديمي اين برند است در حال حاضر با صفحه نمايش 4/15 اينچي و پردازنده INTEL CORE I3 با قيمتي در حدود يك ميليون و 995 هزار تومان در بازار موجود است.به غير از اين مدل اين شركت دو ميني‌لپ‌تاپ با نام‌هاي SV11115EGB/W/P و VPCYB35AG/B با قيمتي حدود يك ميليون و 510 تا يك ميليون و 830 هزار تومان به بازار عرضه كرده است. ساير مدل‌هاي لپ‌تاپ‌هاي اين سري شامل لپ‌تاپ‌هاي سري SVT ،SVS ،SVE و... در رده گران‌قيمت‌هاي بازار قرار دارند.

ACER
اگر علاقه‌مند به خريد لپ‌تاپ‌هاي برند ACER هستيد مي‌توانيد به سراغ لپ‌تاپ‌هاي سري E1 كه معمولا لپ‌تاپ‌هايي با ميانگين قيمت يك ميليون و 600 تا يك ميليون و 800 هزار تومان و سري V3 كه لپ‌تاپ‌هايي با ميانگين قيمت يك ميليون و 900 تا دو ميليون تومان است برويد. اين لپ‌تاپ‌ها اكثرا به پردازنده‌هاي INTEL DUAL CORE ، INTEL CORE I3 مجهزند. البته برخي از لپ‌تاپ‌هاي سري V3 كه در رده ميان قيمت‌هاي بازار هستند به پردازنده‌هاي INTEL CORE I5 مجهزند.


ASUS
اگر مي‌خواهيد از خانواده ايسوس يك لپ‌تاپ بخريد می‌توانيد به سراغ لپ‌تاپ‌هاي سري X وk برويد كه در رده ارزان و ميان قيمت‌هاي اين برند هستند. لپ‌تاپ‌هاي سري X اين برند به پردازنده‌هاي DUAL CORE و INTEL CORE I3 مجهزند و قيمتي در حدود يك ميليون و 100 تا يك ميليون و 600 هزار تومان دارند.
لپ‌تاپ‌هاي سري K هم به پردازنده‌هاي INTEL CORE I5 مجهزند و قيمتي در حدود دو ميليون تومان دارند. اما سري N كه سري گران‌قيمت لپ‌تاپ‌هاي اين برند است، شامل لپ‌تاپ‌هاي مولتي مديا است كه قيمتي حدود دو ميليون و 500 هزار تا سه ميليون تومان دارند.

MSI،DELL ،HP
برخي از لپ‌تاپ‌هاي سري CX برند MSI همچنين ميني لپ‌تاپ‌هاي اين برند هم در رديف خوش قيمت‌هاي بازار لپ‌تاپ هستند. از خانواده DELL هم لپ‌تاپ‌هاي سري INSPIRON در رده ميان قيمت و ارزان قيمت‌هاي بازار قرار دارند.
لپ‌تاپ‌هاي سري TU ،G هم از لپ‌تاپ‌هاي ارزان‌قيمت HP هستند كه قيمتي كمتر از دو ميليون تومان دارند.

APPLE
اين برند عرضه‌كننده لپ‌تاپ‌هاي گران‌قيمتي در بازار است كه البته در زمينه موجودي هم با مشكلات زيادي مواجه است.
به گفته فعالان بازار در حال حاضر برخي از مدل‌هاي MAC BOOK PRO و AIRE اين برند در بازار موجودند كه قيمت بالايي دارند. نمونه‌هاي جديد هم كه به صفحه نمايش‌هاي RETINA مجهزند جزو گران‌قيمت‌هايي هستند كه قيمتي بالاي 5 تا 8 ميليون تومان دارند. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
                                                                                                لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب طراحی سایت تشکر کرده اند:
reza4087, Ali$amir, Present, reza13533, Mahdi1944, naghme

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان