در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

ایران آماده تعلیق غنی سازی ۲۰درصد

توسط دموکراسی » پنج شنبه 2 آذر 1391 01:51همه کارشناسان و تحلیلگران روابط بین‌الملل بر تأثیر ایران و برنامه هسته‌ای آن بر انتخابات آمریکا اذعان دارند. بیشتر کارشناسان بر این باورند که اوباما در دوره جدید ریاست‌جمهوری خود، رویکردی عملگرایانه‌تر در تعامل و یا تقابل با ایران خواهد داشت و اجلاس آتی ایران و ۱+۵ می‌تواند آزمونی تعیین‌کننده برای آمریکا و هم‌پیمانانش باشد.

به گزارش «تابناک»، سید حسین نقوی حسینی در پاسخ به این که آیا با انتخاب دوباره اوباما، تغییری در مواضع آمریکا و ایران پدید خواهد آمد و همچنین درباره چشم‌انداز اجلاس آذر ماه ایران و ۱+۵ و نتایج آن گفت: تا کنون تغییری در سیاست‌های آمریکا ندیده‌ایم. اوباما در شعارهای انتخاباتی خود گفته که به سمت عملیاتی کردن سیاست‌هایش درباره ایران خواهد رفت. اظهاراتی نیز در مورد مذاکره ایران و آمریکا شده که در صورت درست بودن این گفته‌ها و با توجه به اوضاع کشور، شاید رویدادهای جدیدی در رویکرد‌ها و سیاست‌های دو طرف رخ دهد.

بنا بر این گزارش، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: با این حال و بنا بر قراین و شواهد، اتحاد جبهه غرب بیشتر از گذشته شده است. آنان بر این باورند که ایران در تنگناست و به همین دلیل، خواهان این هستند که ما از مواضعمان کوتاه بیاییم. البته در مذاکرات آینده، با توجه به منافع ملی و مسائلی که در این مدت روی داده است، امکان رسیدن به توافق وجود دارد، ولی نمی‌توان به قطعیت چنین انتظاری داشت.

نماینده ورامین در مجلس در واکنش به انتخاب تهران به عنوان محل مذاکرات و تأثیر این موضوع بر مذاکرات، گفت: این که طرف‌های غربی این موضوع را پذیرفته‌اند که مذاکرات در تهران برگزار شود، رویکرد مثبتی است در راستای حل مسائل و پیشرفت مذاکرات. انتخاب تهران برای محل مذاکرات، مزیت‌هایی برای ما دارد و جو مذاکرات می‌تواند تحت تأثیر میزبانی ما قرار بگیرد. البته اگر بتوانیم از این امتیاز بهره مناسبی ببریم، می‌توانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. همین موضوع که شرایط دوستانه‌ای در مذاکرات برقرار باشد، در جو آن تأثیر بسیار خوبی می‌تواند داشته باشد.

نقوی حسینی درباره اظهارات وزیر خارجه کشورمان، مبنی بر آمادگی ایران برای تعلیق غنی‌سازی ۲۰ درصدی گفت: ما پیش از این نیز برای این موضوع اعلام آمادگی کرده بودیم. این موضوع به نوبه خود، رویکرد مثبتی است از سوی ایران و افزون بر آن، می‌تواند آزمونی برای غربی‌ها باشد و اینکه تا چه اندازه به دنبال برطرف کردن مشکلات هستند.

وی در پایان گفت: البته افزون بر مباحث هسته‌ای، موضوعات دیگری چون تحریم‌های بانکی و بین‌المللی ایران در این مذاکرات مطرح خواهد شد و گفت‌وگوها تنها به موضوعات هسته‌ای محدود نخواهد بود.

گفتنی است، امروز در مذاکرات، نمایندگان کشورهای ۱+۵ از میزبانی ترکیه و شهر استانبول سخن گفتند و نامی از تهران بر زبان نیاوردند.
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب دموکراسی تشکر کرده اند:
onbekende, airplane, anga2009, neely, KH.I.A.2500

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان