در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

توسط hani1459 » سه شنبه 7 آذر 1391 22:09

مشکل فراموشی مقامات حماس روز به روز حاد‌تر می‌شود. چند روز بیشتر از برقراری آتش بس میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی در غزه نگذشته که تمجید و تحسین‌های رهبران این جنبش از ایران، بار دیگر جای خود را به موضع‌گیری‌های جنجالی و به چالش کشیدن رویکردهای ایران داده است.
       

کد خبر:
۲۸۷۶۲۴
       

تاریخ انتشار:
۰۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۰
       مشکل فراموشی مقامات حماس روز به روز حاد‌تر می‌شود. چند روز بیشتر از برقراری آتش بس میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی در غزه نگذشته که تمجید و تحسین‌های رهبران این جنبش از ایران، بار دیگر جای خود را به موضع‌گیری‌های جنجالی و به چالش کشیدن رویکردهای ایران داده است.

به گزارش «تابناک»، «موسی ابومرزوق»، معاون دفتر سیاسی جنبش حماس، روز گذشته اعلام کرد، اگر ایران نمی‌خواهد افکار عمومی جهان عرب را علیه خود تحریک کند، باید در حمایت خود از دولت سوریه بازنگری نماید.

بنا بر گزارش‌های برخی خبرگزاری‌ها، ابومرزوق که در گفت‌و‌گویی با خبرنگاران در مقر جدید این جنبش در قاهره، پایتخت مصر سخن می‌گفت، اظهار داشت: «ایران دیگر در جهان عرب، موقعیت خوبی ندارد و برای همین باید برای از دست ندادن افکار عمومی جهان عرب، در سیاستش در قبال سوریه تجدیدنظر کند».

ابومرزوق همچنین با بیان این ادعا که حماس درخواست ایران برای حمایت بیشتر از دولت سوریه را رد کرده، گفته: «مخالفت حماس با این درخواست ایران، بر روابط ما با ایران تأثیر گذاشته است».

این سخنان ابومرزوق در حالی گفته می‌شود که بلافاصله پس از اعلام آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس و اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت فلسطین در غزه، طی سخنانی جداگانه، ضمن تقدیر از اقدامات ایران در حمایت از فلسطین، بر نقش برجسته ایران در پیروزی جبهه مقاومت تأکید کردند.

محمود الزهار، از دیگر رهبران بلندپایه این جنبش نیز در سخنانی مشابه، نه تنها به تمجید از نقش ایران پرداخت، بلکه از کشورهای عرب منطقه نیز خواست با فرستادن کمک‌های مالی و تسلیحاتی، رویه‌ای مشابه ایران را در قبال این جنبش در پیش بگیرند.

با این حال، به نظر می‌رسد مشکل فراموشی بار دیگر بر رهبران این جنبش عارض شده و با تصور به آرامش رسیدن اوضاع، بار دیگر بر نکات افتراق خود با ایران تأکید می‌ورزند.

البته خود خالد مشعل نیز در سخنانش، موضوع سوریه را بدون اشاره نگذاشته و گفته بود، «با وجود اختلاف نظر بر سر سوریه»، از ایران تشکر می‌کند؛ اما آن گونه که مشخص است، ابومرزوق پا را از این فرا‌تر گذاشته و خود را در جایگاهی تصور کرده که می‌تواند درباره نقش و جایگاه منطقه‌ای ایران به ارزیابی و حتی نصیحت بپردازد.

به طور کلی رهبران جنبش حماس در ماه‌های اخیر نشان داده‌اند که موضع‌گیری‌هایشان به شکل چشمگیری تحت تأثیر فضا و زمانی قرار دارد که اقدام به سخنرانی و مصاحبه می‌کنند؛ بنابراین، موضع‌گیری‌های آنان در فضای آرام و در مصر، با موضع‌گیری‌هایشان در زمان جنگ و در غزه تفاوت‌های چشمگیری دارد!

با این حال، آنچه این افراد نباید فراموش کنند، تفاوت کارکرد کشورهای عرب و ترکیه در بحران اخیر غزه با عملکرد ایران در قبال مقاومت فلسطین بوده است.‌‌ همان گونه که خود این افراد اذعان دارند، اگر حمایت‌های نظامی ایران نبود، اقدامات «دیپلماتیک» دوستان عرب و ترک حماس، نمی‌توانست دردی را از آن‌ها دوا کند. بی‌گمان، این آخرین درگیری میان فلسطین و رژیم صهیونیستی نبوده و در دوستی دوستان حماس با غرب و رژیم صهیونیستی نیز به این سادگی‌ها خلل نخواهد رساند.آخه چرا "چرا باید ...؟
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
كيارش, onbekende, Present, Qaher1406, anga2009, KH.I.A.2500, FREE MAN, esijoon, mogtaba-pilot

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

Re: چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

توسط میهن پرست » چهارشنبه 8 آذر 1391 00:41

در حال حاضر ایران سرمایه گذاری زیادی روی جهاد اسلامی کرده و صد البته جنبش جهاد اسلامی برای ایران بهتر از حماس خواهد بود.باید صبر کرد تا انتخابات داخلی در غزه و دید که ایا جهاد اسلامی میتونه کنترل قدرت رو در دست بگیره یا نه.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
onbekende, mehdighorbani, Present, امپراطور طوفان, scientist66

Major II

Major IIno avatar
پست ها

181

تشکر کرده: 14 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 مهر 1385 02:18

آرشيو سپاس: 509 مرتبه در 148 پست

Re: چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

توسط f14tomcat » چهارشنبه 8 آذر 1391 00:53

برادرم!اکثریت مردم فلسطین سنی مذهب هستندوطرفدارحماس نه طرفدارجهاداسلامی که به شیعیان نزدیک تراست!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f14tomcat تشکر کرده اند:
امپراطور طوفان

Major

Majorno avatar
پست ها

670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

Re: چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

توسط ramin-am » چهارشنبه 8 آذر 1391 08:05

دو ماه موشک و پول نرسه همشون میمیرن  :grin: این قوم هیچوقت درست نمیشن از این بیشتر هم ازشون انتظار نداشیتم . اون از آقای مورسی اینم از اینا .
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
f14tomcat, Present, Ghost Rider, امپراطور طوفان

Major I

Major Ino avatar
پست ها

233

تشکر کرده: 1626 مرتبه
تشکر شده: 426 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 خرداد 1391 13:53

آرشيو سپاس: 723 مرتبه در 125 پست

Re: چرا رهبران حماس فراموشکار شده‌اند؟

توسط Mohammad.Jafar » چهارشنبه 8 آذر 1391 10:31

این ساده لوح ها به خیال این هستند که وقتی حکومت سوریه سرنگون بشود و یک حکومت سنی مذهب (هر چند سکولار) در آنجا سر کار بیاید مصر جدید و سوریه جدید به صورت هماهنگ آنها را نجات بدهند غافل از اینکه سوریه ای که ما می بینیم اگر حکومت بشار اسد سرنگون شود به دلیل اختلافات و هرج و مرج های بعد از آن ممکن است تا سالها حکومت بی عرضه و ضعیفی بر آن حاکم شود که از پس خود نیز بر نخواهد آمد و در صورت جنگیدن با اسرائیل بلای جنگ 6 روزه برسرشان خواهد آمد

ای کاش جنگ اخیر بین حزب الله لبنان و اسرائیل می بود نه بین غزه و اسرائیل

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad.Jafar تشکر کرده اند:
f14tomcat, Present, onbekende, hani1459, امپراطور طوفان


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان