در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 17:26

آرشيو سپاس: 224 مرتبه در 69 پست

سوال درباره هک

توسط ze_ca » پنج شنبه 9 آذر 1391 00:43

سلام به همه دوستان

راستش یه سوال دارم که باید هر چه زودتر واسش یه جواب پیدا کنم

من برای شروع یادگیری هک باید پایهمو با چی قوی کنم؟

منظورم زبان برنامه نویسی که بیشتر کاربرد داره تو هک چیه؟
چه کتاب هایی باید بخونم؟
با چه نرم افزاری باید بیشتر کار کنم؟

در کل برای یه مبتدی مثل من چی بهتره؟

و واسه این که یه روزی بتونم یه هکر بشم چه قدر زمان میبره(چند سال)؟

همین الان هم از همه کسایی که جواب سوالمو میدن تشکر میکنم.
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

Major I

Major I

no avatar
235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

Re: سوال درباره هک

توسط HS368 » پنج شنبه 9 آذر 1391 02:36

سلام
اول اینکه من اصلا هیچ کتابی نخوندم و همه اطلاعاتم رو از طریق اینترنت و تجربه برنامه نویسی بدست آوردم، من نمیتونم کتابی معرفی کنم، توصیه ام به شما اینه که فقط در سایت های انگلیسی سرچ کنید، همه جور مطلب میتونید پیدا کنید، دنبال مرجع فارسی نباشید که گنگ تر توضیح داده میشه! مخصوصا اصطلاحات رو!
دوم اینکه باید بگی در چه زمینه ای میخوای هک کنی؟ مثلا وب یا سیستم عامل یا کرک اپلیکیشن یا مثلا هک شبکه یا ...؟ معمولا اگه برنامه نویسی بلد باشی مخصوصا c و اسمبلی سراغ همه این ها میری! اگه میخوای حرفه ای بشی مثلا تهش exploit انجام بدی باید اسمبلی فول باشی!
در زمینه وب میتونم سایت http://www.owasp.org بهت معرفی کنم که برای مبتدی ها و برنامه نویس های وب مرجع خوبیه تا از حفره های امنیتی که میتونه خطرساز باشه اطلاع پیدا کنند، شایع ترینش هک XSS و SQL هست که در بیشتر سایت های آماتور وجود داره و معمولا همه ی هکرهای تازه کار از این موارد شروع میکنند! اگه بخوای در این مورد میتونم بیشتر توضیح بدم.
کلا اگر بخوای در زمینه وب کار کنی باید زبان های وب سرورها مثل PHP یا ASP یا perl یا ... بلد باشی و حداقل بتونی اسکریت یه سایت بنویسی. برای هاست هم میتونی از Free Host ها استفاده کنی تا به صورت آزمایشی با نحوه کار یک سایت آشنا بشی! هاست های مجانی مثل: boxhost.me ، 000webhosting.com و الا ماشالله! کلا مبحث وب، گستره بزرگی رو شامل میشه که نمیشه تو چندین صفحه هم توضیح داد.
برای کرک برنامه ها اوصلا باید اسمبلی بلد باشی و معمولا از برنامه های دی اسمبلی مثل IDA استفاده میشه، البته برنامه های زیادی هست یکی دیگش مثل PE Explorer که میتونه فایل های اجرایی رو دی اسمبلی کنه و توابع رو برای دسته بندی کنه کلا کار رو آسونتر کنه! دیگه حوصله تایپ ندارم شرمنده!
آخرين ويرايش توسط HS368 on پنج شنبه 9 آذر 1391 04:16, ويرايش شده در 3.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
Present, ze_ca, Ghost Rider, Ali$amir, behrad90, mj_piremard

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 17:26

آرشيو سپاس: 224 مرتبه در 69 پست

Re: سوال درباره هک

توسط ze_ca » پنج شنبه 9 آذر 1391 03:24

آقا کلا دستت  درد نکنه
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |