در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي غير نظامي به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

هواپیماهای مسافربری بدون خلبان

توسط FREE MAN » پنج شنبه 9 آذر 1391 17:37

آزمایش نسل جدید هواپیماهای غیر نظامی بدون سرنشین کنترل از راه دور ماه آینده میلادی در انگلیس آغاز خواهد شد که می‌تواند راه را برای ورود هواپیماهای مسافربری تجاری بدون خلبان هموار کند.
به گزارش حدید نیوز  به نقل از ایسنا، کنسرسیوم ASTRAEA‌ با حمایت دولت انگلیس و مشارکت هفت شرکت فعال در حوزه هوافضا از جمله BAE و QinetiQ، پروژه نسل جدید هواپیمای غیر نظامی بدون سرنشین را با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری در دستور کار دارد.
در طراحی و ساخت هواپیمای غیر نظامی بدون سرنشین از فناوری به کار رفته در پهپادها استفاده شده است.
جت دو موتوره Jetstream‌ طی ماه آینده میلادی از فرودگاه «وارتون»‌ در لنکشایر از زمین برخاسته و به وسیله کنترل از راه دور طی چند هفته بر فراز دریاچه اسکاتلند پرواز می کند.
در این تست، امکان کنترل خودکار هواپیما توسط رایانه های سیستم در صورت قطع ارتباط با مراکز کنترل زمینی مورد آزمایش قرار می گیرد؛ همچنین پرواز نزدیک در کنار یک پهپاد و نحوه واکنش پهپاد برای پیشگیری از برخورد عمدی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
هواپیماهای مدرن با حضور خلبان در حال حاضر قادر به برخاستن، پرواز تا مقصد و فرود آمدن بدون نیاز به دخالت انسانی هستند، اما آزمایش Jetstream‌ با هدف انجام تمامی این فعالیت ها به صورت ایمن بدون حضور خلبان در هواپیما انجام می شود.
هواپیماها باید قادر به رهگیری و جلوگیری از برخورد با سایر هواپیماها در مسیر پرواز باشند که این اقدام در مقیاس بزرگتر در هواپیماهای تجاری با نصب ترانسپوندرهای هشداردهنده ارتفاع و سرعت امکان پذیر می شود.
این کنسرسیوم امیدوار است که با توسعه فناوری هواپیماهای بدون خلبان برای نسل آینده هواپیماهای مسافربری تجاری، هزینه های صنعت هوانوردی به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.
در این صورت نسل آینده هواپیماهای مسافربری تجاری به صورت کنترل از راه دور توسط خلبان از صدها کیلومتر دورتر هدایت می شوند.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
onbekende, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان