بالاخره .. شفق ... رونمایی می‌شه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: بالاخره .. شفق ... رونمایی می‌شه

پست توسط mm1990 » جمعه 6 بهمن 1391, 12:25 pm

با توجه به خبری که پارسال در سایت پرس تی وی منتشر شده بود مبنی بر تولید جنگنده نسل جدید صاعقه که بر خلاف نسل قبلی صاعقه که شبیه اف-5 بود این جنگنده شبیه اف-18 خواهد بود و تک حلبانه و از نوع شکاری بمب افکن لست و همچنین اعلام تولید نسل جدید صاعقه با نام جدید به نظر من این جنگنده همانی است که بهش اشاره کردم.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
یعنی شبیه اف-18 تک خلبانه شاید نسل چهارمی.

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

پست توسط m-sajedy » جمعه 6 بهمن 1391, 1:07 pm

DR.MILAD نوشته شده:با توجه به خبری که پارسال در سایت پرس تی وی منتشر شده بود مبنی بر تولید جنگنده نسل جدید صاعقه که بر خلاف نسل قبلی صاعقه که شبیه اف-5 بود این جنگنده شبیه اف-18 خواهد بود و تک حلبانه و از نوع شکاری بمب افکن لست و همچنین اعلام تولید نسل جدید صاعقه با نام جدید به نظر من این جنگنده همانی است که بهش اشاره کردم.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
یعنی شبیه اف-18 تک خلبانه شاید نسل چهارمی.

تصویر
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 42 بار

پست توسط aerolove » یک شنبه 8 بهمن 1391, 1:52 pm

در مورد طراحی جنگنده و اینکه شبیه شفق هست یا نه باید در نظر داشته باشیم که شفق طرحی سرچشمه گرفته از صنایع دفاع و دانشگاه مالک اشتر بود ولی این مورد جدید احتمالا منشا گرفته از نیروی هوایی است که سابقه ارتقا و تعمیرات هواپیماهای موجود و زیرساخت طراحی را دارد هرچند بودجه و امکانات مناسب در اختیارش قرار نمی دهند. در خبرهای چند سال پیش خبر از ساخت نمونه 7/1 هواپیمای جدیدی را داده بودند.

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 82 بار

پست توسط محمد355 » دو شنبه 9 بهمن 1391, 12:01 am

با اون سامانه پدافندی جدیدی که رو کردن حالم بد جوری گرفته شد :-? :-? :-? این جنگنده جدیدم نباید چیز جدیدی باشه :? :? :?

ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”